Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dare hvala, velika pedantnost i odanost uvek zasluzuje postovanje. Mirna glava, i uzivanje u voznji sad moze komotno.. Za@GuMi5 odgovor, skines odnosno odvijes retrovizor i na donji deo, fiksiran na kormanu postavis nosac stitnika rucice i zavrnes ponovo ovaj gornji deo i nastelujes da ti odgovara. I pazi kontra je navoj kad budes pritezao.1048293c5c3352e62d9491c7dffc3e37.jpg3fe1be591417f96094c2bb37e8288483.jpg0dd093c1e05f6a5cf25588ebfd41cdd5.jpg

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fala vi svima.

Što se amortizera sedišta tiče, uzmite najveću jačinu jer je sedište poprilično teško i tu vam ič ne igra uloga pisanija na fabričkom. Sa poštarinom tamo amo izlazi do 20€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 28 minuta, Nole Bg je napisao:

Dare hvala, velika pedantnost i odanost uvek zasluzuje postovanje. Mirna glava, i uzivanje u voznji sad moze komotno.

Nije to ništa više od onog kako treba da se radi. Jednostavno nije samo odvrni-zavrni ako se misli na dalje staze bez problema.

Zbog jurnjave za lovom prokletom sve je manje kvaliteta.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Štiti dobra je stvar, i od hladnoce kad je hladno, i od kojekakvih insekata i buba kad je toplo, na tim stitnicima bude svega i svacega.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ok...
Vrijeme je srediti još jedan Silver pa eto. 
 
Kupljeno u Kini... doći će valjda do 2023. godine 
Ja sam moje kupio ovde, namenski radjeno za Silvera i jos par nekih modela. Decko iz Niša pravi i uzeo sam preko kp. Sve je super, nemam zamerku osim sto nemoze volan da se okrene skroz do kraja da bi se zakljucao. E sad imas tu 2 opcije da bi to sredio ili da korigujes vizir u zavisnosti kakav je, ili da skratis nosac pa da dobijes jos prostora za motanje. Ja nisam jos nista dirao, navikao sam se ovako, a i motor mi stoji u garazi tako da mi za sada nije ni neophodno zakljucavanje.
Odkud ponovo Silver, daj neke detalje, neku fotku.....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@Nole Bg

Pala jedna 600, 2010. crna, sa svega 13500 na satu.

(Mnogo važno, sa lambda sondom) :lol:

 

-> ođe <- ima jedna jedina slika... biće više kada ga dovezem kući...

Čekam tablicu da se pojavi u poštanskom sandučetu pa da odem po njega. Moglo je do sada sve da bude urađeno ali ne rade šalter-sale pa mora poštom, a to traje malo...

 

Stavio sam juče konačno svoj GSX650F i Peugeot Speedfight 2 što imam u oglase, postaje mi gužva u garaži... :lol:

Nameračio sam se jedan autobus (veeeelik motor) da kupim, pa da napravim mjesta malo...

 

Nego, da ne idemo u off, je li ko imao neke hrđe na amortizerima nazad i kako se efikasno skida?

Ima nekih tačaka i tačkica koje bih rado "ispolirao" ili nekim drugim načinom skinuo... 

 

 

 

 

P.S. Ako ima neko da mu treba dobar Silver za još bolju (po mene) cijenu, tu sam... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400

Postovani ljubitelji SW,s obzirom da sam od skoro vlasnik jednog takvog,hteo sam da vas pitam da li kad pustite ruke sa kormana imate problem drmanja istog?Mjastor mi je balansirao guma,pregledao nista nije krivo,ni ram,ni diskovi,ni felne,apsolutno je motor u super stanju.Pritisak u gumam je dobar(napred 2.4-nazad 2.8 tako su mi rekli da treba kad sam ga kupio).Imam malo tezi kofer koji kad sam kupovao bajk skinuo sam ga i nije treslo bez kofera.A sad mi trese i ovako i onako.Pa ne znam da li vi mozda imate neki savet da ja ne znam ili su mi mozda samo gume loshe (a gume su michelinke).Hvala vam unapred.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pronasao si temu , ukratko, wobling ili to drmanje kormana na malim brzinama manje vise normalna stvar, moze biti iz dosta razloga, pisano je vec ovde dosta o tome pa mozes potraziti i to ne treba da te toliko brine, tesko ga je skroz ukloniti ili gotovo nemoguce. Nego me brine taj pritisak u gumama . Fabrika kaze, napred 2.1_ nazad 2.3, ako si sa suvozacem napred 2.3- nazad 2.5, i ja to postujem

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400
Pronasao si temu , ukratko, wobling ili to drmanje kormana na malim brzinama manje vise normalna stvar, moze biti iz dosta razloga, pisano je vec ovde dosta o tome pa mozes potraziti i to ne treba da te toliko brine, tesko ga je skroz ukloniti ili gotovo nemoguce. Nego me brine taj pritisak u gumama . Fabrika kaze, napred 2.1_ nazad 2.3, ako si sa suvozacem napred 2.3- nazad 2.5, i ja to postujem

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka



Auuuu prijatelju,pa sam prepumpao,mozda mi zato trese?Sve ostalo je dobro kazem vam.A ako vozim kombinaciju (sam i sa jos nekim)cesto onda da idem na ovo 2.3-2.5?
Inace sto se tema tice o tome sve sam ispratio na forumu bas detaljno i sve sto tamo pise sam naveo u prethornom postu da je provereno i da je sve na svom mestu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja za 0,5 bara podignem jer dok ja dodjem do vulkanizera ili pumpe ona nije nikad hladna skroz, tako da to je to u principu. Jedino sto omasih sto se prednja ne doduvava kad si sa suvozacem ostaje na 2 bara....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ako si stalno u dvoje onda 2.1_2.5 i proveravaj pritisak cesto, nije ti tesko, mirna glava

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400
Ako si stalno u dvoje onda 2.1_2.5 i proveravaj pritisak cesto, nije ti tesko, mirna glava

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka



Super hvala,javljam dal se ista promenilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Gume, kofer, vizir su samo neke od stvari koje uticu na pojavu voblinga, tako da kazem, ne opterecivati se mnogo sa tim, bitno je da su ostale stvari dobre a to na kraju krajeva pa neces ga voziti bez ruku

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400
Gume, kofer, vizir su samo neke od stvari koje uticu na pojavu voblinga, tako da kazem, ne opterecivati se mnogo sa tim, bitno je da su ostale stvari dobre a to na kraju krajeva pa neces ga voziti bez ruku

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka



Pa to sam cuo da kod njega uvek postoji ta doza tog voblinga,ali eto ako se negde sretnemo mozes da probas pa da vidis da li je to u granicama normale ili je nesto cudno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Dacho nemoj da te to brine... Normalna pojava. Kao sto Nole kaze, vizir,kofer... Drzi ti korman sa dve ruke i uzivaj u dva cilindra. 

 

:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Mislim da svi imaju vobling koji nemaju originalni Honda top case, Alexa moze da potvrdi jer je on imao originalni kofer. Kod mene je bas bilo izrazeno, izmedju 40-60 na sat se pojavljivalo. Pokusao sam sa najtezim tegovima kormana to je malo pomoglo,ani nije se izgubio vobling. Kad skinem kofer vobling je nestajao. Nemoj to da te brine, i da...gume pumpaj na propisan pritisak.


Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zanimljiva stvar Boćko, kada zamenih prošle godine opanke na džamahi kao i zadnju krivu felnu, na putu do Ostroga, a ni kasnije, nisam ni u jednom momentu imao problem sa trešenjem. A nemam original kufer. Sve je bilo super do momenta fok nisam upao u rupu i opet iskrivio zadnju felnu...

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Ja koliko znam nisam imao krivu felnu, i mislim da je vobling izrazen kod Silver-a jer je napred nekako mekan a pozadi mu je sva tezina. Ko ce ga znati...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mislim da nov iz fabrike isteras ce imati wobl, doduse u manjoj meri. Ima bas mnogo do guma, sad kad sam zamenio gume dosta dosta manje nego pre....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja