Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, pvp je napisao:

nadam se da se nece uobraziti

Necu se uobraziti, taki sam isti pooodavno godina al sam na granici da poludim i to ozbiljno :besan: da poludim.

 

Ljudi polako gube kompas ili nemaju obzira ili su samozivi ili i oni imaju neku svoju muku.

To kad kazem da nemaju obzira, prvenstveno mislim na dan i vreme kada me kontaktiraju.

 

Na moju veliku zalost, telefon je poceo sve ucestalije da zvoni posle 20, 21, 22, 23h najcesce 21-22h. To polako pocinje da mi smeta jer Dare nije dragstor koji radi non stop. Imam porodicu, ima kad i meni treba da ne razmisljam o poslu, pritom nikog ne zovem posle 20h navece jer smatram da to nije u redu.

Razmisljao sam o drugom broju, ovaj da iskljucim posle 18h i zdravo djaci. Al mi onda prodje kroz glavu misao "sta ako neko ima neki "glup" problem, na putu je i hitno mu treba pomoc, pomoc koja je ce resiti problem za par minuta preko telefona".... nista od drugog broja, odustao.

Pre neki dan, decko sa NBG-a, culi se oko 17h, docice da ostavi MP3 do 19h. Cekao sam ga do 21h, otisao na kupanje da bi ist taj Novobeogradjanin pred kapijom dosao u 21:40.

Dare bate necu da smetam, evo samo da ga ostavim i ja palim ..... previse sam bio umoran da bi bilo sta rekao.

 

To je jedna stvar, druga stvar je ta, da ljude mrzi da citaju. Lakse je Daretu poslati pp nego da se listaju tj citaju stranice.... Dareta ne treba da mrzi da se stalno ponavlja kao papagaj, pritom odgovor nije ni malo kratak.

Ni ja ne znam mnogo toga ali resenje kopam kako znam i umem, citam, listam ne bi li nasao odgovor pa ako ne nadjem, ondak mogu pitati nekog ko zna.

 

Treca stvar i ona najgora, nesto sto mi bas cacne zivac..... Nedelja je sveti dan kad retko sta radi, Nedelja je dan kad treba odmarati, ici na peacnje, biti sa porodicom, otici na voznju, lezati u krevetu i nista ne raditi, uzivati al ne i za mene. Nedeljom me zovu i pitaju raznorazna pitanja.... sta mislis, cuje mi se ovo, sta moze biti, gde da nadjem deo jel ima nesto zamensko, kako ti se cini ovaj sa oglasa, nece da upali, curi mi nesto i td.

Nedeljom mozemo sve raditi, voziti, ici na pivo.... samo nemojmo pricati o poslu!

 

Opet da ponovim, voljan sam da pomognem koliko znam i umem. Molba je imati obzirnost jer ja sam Sam a Vas je mnogo sa pitanjima i podpitanjima raznim (ne mislim na forumase samo, generalno zborim), ne mogu sve ispratiti, nisam masina.

Uhhh sad mi lakse, nekako, malo :)

 

  • Sviđa mi se 21
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Mislim da kad mu padne mrak na oci samo ce uraditi logout, broj promeniti i nema ga nigde :)

 

Ali isto tako mrzim kad nekog kontaktiram za nesto ozbiljno ili poslovno a on ne odgovori ili se ne javi na telefon.... pa javi se, oteraj me u biiiip, kazi necu, ne zanima me, ne radim, nemam vremena itd itd. Dosta njih misli ako ima neko znanje da su sad glavni i moze im se, cisto kucno vaspitanje nema sta.

 

@Satelis ako ce da te utesi u potpunosti znam kako je i svaka ti cast na tolikom strpljenju, kod mene ista prica samo smo u drugoj bransi (sad ces lepse spavati :lol2:)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 26 minuta, mrmiki je napisao:

Ali isto tako mrzim kad nekog kontaktiram za nesto ozbiljno ili poslovno a on ne odgovori ili se ne javi na telefon.... pa javi se, oteraj me u biiiip, kazi necu, ne zanima me, ne radim, nemam vremena itd itd. Dosta njih misli ako ima neko znanje da su sad glavni i moze im se, cisto kucno vaspitanje nema sta.

Sve zavisi koji posao je u pitanju, tj njegova tezina. Zamisli recimo jedan hirurg kad bi se u toku operacije javljao na telefon, nezamislivo je tako nesto.

Ili vulkanizer.... rukom je samo pritegao srafove poslednjeg tocka koji montira, zazvonio telefeo gde ga je poziv izbacio iz takta, spustio vozilo i predao ti kljuc u ruke..... bajo moj koliko zivot kosta malo, par srafova, par poziva.

 

Ja se takodje znam ne javiti na telefon jer kad radim slozene stvari, ne zelim da me iko ometa. Siguran da sutra ni vlasnik tog vozila koje radim ne bi zeleo da ostane bez kocnice ili pogona na putu, dovoljno je da se samo jedan sraf popusti i odvije..... ni malo prijatno a mozda i fatalno.

 

2018 sam napisao jedan text onako na brzinu.... pogodio sustinu

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Ljudi polako gube kompas ili nemaju obzira

Vecinu tvojih postova mogu potpisati i prisvojiti kao svoje :D, da ne kucam ponovo...

Svako zahteva (ne zamoli, zahteva) malo tvog vremena a ne zna za jos 20 takvih pre njega... Bude uvredjen ako ih ne dobije, sebicnost bez kraja.

Kada ljude naviknes na pomoc, to ti postane obaveza i vise to kao uslugu ne vide... 100 puta je mozes pruziti, zapamtice samo onaj jedan put kada si odbio (razlog im nije bitan).

Svu tezinu takvog zivota a pored lepog osacaja koji imas dok drugome resavas problem i trosis resurse osetis kada te stvarnost osamari i uvidis da si umoran...Dosta je... Odavno ti od drugih nista ne treba, samo dajes, pokazujes detetu prstom da ucuti dok preko telefona kao placeni psihijatar slusas muku nekog stranca...

Vecina se posle pruzene pomoci i samopozove kod tebe na druzenje,  nekolicina je spremna da isto uzvrati.

Izvinjavam se na off-u.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nek bude i off, nek se prebaci gde treba... samo da se ne brise post!

 

Neso pogodi u centar, prstom ne upirem u decu, posebno ne u mladjeg derana koji ima svega 3 godine. Mali je i ne razume mnoge Tatine muke, tad samo izletim, predjem u drugu sobu pa nastavim razgovor.

 

Sad me podseti na jos jedan detalj......

 

Decko (necu ga imenovati), kupio AA 250 Sprint model, karb verzija za jako male pare. Odradio mu servis, pomogao nesto oko opreme i razisli se.

Jedan dan, zove me da mi kaze kako mu je motor poceo stucati, ugasio se i ne moze upaliti.

Taj dan kad me je zvao padla je kisa, u takvim uslovima gotovo da je uvek problem probijanje varnice. Kazem mu da nista ne dira, da ne pokusava paljenje i da ostavi motor malko da se prosusi. Posle ga upali i dodji da vidim o cemu se radi.

Uradio je tako, predpostavka se ispostavila tacnom dijagnozom, bobina je probila.

Ja sam ostavio taj dan svoj posao da bi njemu resio iznenadni problem, pozdravili se i opet razlaz.

 

Proslo je par nedelja, budim se ujutru i vidim na telefonu par propustenih poruka, par propustenih poziva od iste osobe.

Pozivi i poruke su bile izmedju 00 - 1h iza ponoci kad sam vec uveliko spavao.

Sta se zbilo, decko je bio kod devojke, kad je krenuo nazad, izasao je na autoput i ostao je bez gasa (pukla sajla).

Zvao me je da pita sta da radi?  

Posto nisam video poruke nit pozive tog momenta, vec ujutru gde sam ga odmah kontaktirao.... poslednja njegova poruka me je izbacila iz takta do te mere da mi je para isla na usi, glasila je ovako....

"Druze zasto me kuliras, ne mogu da verujem kakv si covek, neces da se javis"

 

Za ovakvu komunikaciju najbolje prekinuti razgovor jer sam spreman da skacem za vrat.

Sve mi mozes reci al da me ucis kakv sam kao osoba, pomoc i ostalo.... to vala ne.

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja se u tim situacijama blokiram.. Nije mi pojmljivo i ne shvatam takve!?!

Pozelim da budem bezobrazan pa da mu na postavljeno pitanje odgovaram narednih jutara oko 5h :D, svaki put odustanem, ne mogu tako...

Obicno odbijem na lose vaspitanje, bahatost, godine,  prelamam kako da racionalno reagujem... Djavo na ramenu mi uvek kaze da usi izvucem, savest ne dozvoljava! I tako, oni se bore ja se ohladim... Dok trepnes sve po starom... Da bilo sta naplacujem mozda bi mi i lakse bilo, "razredio" bih gomilu sigurno...

Navadili se da dodju ljudi bar ulje da im zamenim, i filter... Ne zele svoje betone prljati ili sta.

Kod mene uvek budu ponudjeni da pojedu ili popiju... Do toaleta u kuci vecina (a koja iz Bg obicno dodje) idu obuveni bez da me pitaju moze li tako! 

Odlucim ti ja da naplatim, dosta mi je stranaca! Koplje se prelomilo na nasem drugaru odavde @shoyyka, sacekao da se izvoza pa po mrazu doterao da se valjam pod motorom! :D

Dok sedimo skupljao sam hrabrost da mu kazem ovo prljanje i valjanje ti je 1000 din! Dan danas mi je zao sto naplatih i isto kod drugih nisam vise praktikovao (sto ce reci on je jedini) :D Gledao sam da mu poklonim bilo sta kako bih anulirao uzeti novac.

Divan covek i drugar, sa svakim se sprijateljim ali steknem utisak da se kod mene svrati samo da nesto odradim. Uvek budem prljav.... Takodje, vikendima ljudi su slobodni i vole se provozati, sacekam kod kuce... Ugostim sa osmehom, a planirao sam sa suprugom nesto, i nama je dan za odmor... Odlozio sve, po stoti put porodicu u drugi plan gurnuo (joooj sto lose zvuci covece, nece da moze vise tako...)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@N.F.S. Možda sam oko 200 km napravio, dovezao ga iz Vladimiraca, taman ga probao do kuće, još jednu malu vožnjicu i do tebe... Bitnije mi bilo da ga pregledaš, barem odokativno...da vidimo šta kaže tvoje oko iskusno:)... a i ulje što da ne, kad sam već tu, a i vozio si skoro istu mašinu...šrafovi za kilo ključ, aluminijum, bla, bla... 

Drugo i ostala menjanja sam, naravno, ipak je to sitnica... 

Što se tiče plaćanja ništa protiv nemam, nisi ti dužan da mi činiš... pa drugom, pa trećem... ne... da se poznajemo 20 godina pa i ajd'... 

 

Jes' bilo 'ladno, ulje jedva izlazilo iz kante... taman testirao i grejače ručki, bez njih bi otpale ruke, nemadoh ni štitnike, znače i oni... 

 

Bio kod tebe sa Kawom, drugi put ovaj slučaj, treći sa Markoneom... dosta je:), sramota više... ka' ćeš ti 'vamo? Slabo okrećeš na ovamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Satelis potpuno si upravu i sa svakom reci se slazem. Hteo sam nesto drugo da kazem, a takodje sam hteo da skratim post posto sam uleteo off pa je tako ispalo. U svakom slucaju o dve razlicite stvari pricamo ali necu vise, otrovao sam temu bezveze :D. Aj sad izbaci neki uradjen servis pa da se tema vrati :)

 

PS. idemo:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Upravo pišem iz radionice i ako je većina vas završila sa poslom :)

Krčkam jedan SW600, prednja kočnica neće da sarađuje s'mene, ubezobrazila se nešto :motka:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pitanjce za iskusne, a evo o cemu se radi. Kolega i dobar drugar ima sw600, i ima problem sa resetovanjem kilometraze i casovnika, pa evo pastujem dole sta mu se desava, i ako je neko imao slican problem a uspeo je da ga resi neka javi, ili da nas uputite ka nekom doktoru za probleme


Siver wing 600cc 2001 god.
Svaki put kada skinem kontakt posle voznje na kljucu tj kljuc vratim u polozaj za vadjenje on resetuje dnevnu kilometrazu i to i trip A i Trip B i sat (casovnik). Samo ostaje ukupna kilometraza. Pa niti znam koliko sam do tad presao niti koliko je sati. A ako vozim i stanem i ugasim ga, ali samo na crveni prekidactj bez vracanja kljuca u polozaj za vadjenje i pri tom ne diram kljuc on ne brise nista nego ostavi sve ok. Znaci samo kada vratim kljuc skroz i skine kontakt on resetuje i casovnik digitalni i dnevnu kilometrazu. Mislio sam da je los ili slab akumulator pa.sam ga punio i probao menjutim isto a i ako ga ne palim po mesec dana samo zaverglam i on upali znaci da struje ima u akumulatoru.

Zahvaljujem se unapred na pomoci!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Mozda postoji neka baterija na instrument tabli koja cuva te podatke, nesto poput baterije na kompjuterskim maticnim plocama. Mozda u service manual ima tih informacija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

IMG_20190312_182857.jpg

 

IMG_20190312_182912.jpg

 

Najbolje je da skine i rasklopi tablu. Ja nisam video nikakvu bakteriju al nisam se ni obazirao na to jer me je zanimalo nesto drugo tako da skidanje, rasturanje i pregled.

 

Ako nema bakteriju, neko mu je prckao oko instalacije, iskljuceno je stalno napajanje koje sluzi za memoriju pa cim skine kontakt dodje do resetovanja. 

Ili je neko prckao oko table pa sjebo ili je do same table problem.... to su opcije, ostaje kopanje i trazenje problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze biti, nije iskljuceno to za bravu.... el. sema bi dosta znacila u ovoj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bata Nole, red dodje da se zamene opanci

IMG_20200411_133705.jpg

 

doterao cara do duvara

IMG_20200411_133719.jpg

 

nervozno cekaju krivine po karpatima

IMG_20200411_133729.jpg

 

srafove valja skroz odviti zbog samog navoja 

obicno samo popuste pa posle moze biti problema kad zapekne

IMG_20200411_134201.jpg

 

kod zamene guma, treba uraditi jos niz nekih provera

kao recimo plocice, odlicne su

IMG_20200411_134815.jpg

 

lezaj u traverzni takodje dobar

IMG_20200411_135524.jpg

 

evo kako zastita bakarnom mascu u spreju utice na zastitu osovine

IMG_20200411_135606.jpg

 

ovakvo stanje tesko ce dovesti do toga da zapekne kao kod nekih motora

ondak se ubijes dok skines + lako dolazi do ostecenja felne 

IMG_20200411_135703.jpg

 

IMG_20200411_135819.jpg

 

strafici tj redosled skidanja

IMG_20200411_135830.jpg

 

IMG_20200411_135837.jpg

 

napred

IMG_20200411_141451.jpg

 

biksne obavezno ocistiti kako spolja tako i unutra

IMG_20200411_141511.jpg

 

leva strana

IMG_20200411_141534.jpg

 

sve pripremiti za novo podmazivanje pre montaze

IMG_20200411_141625.jpg

 

IMG_20200411_141801.jpg

 

plocice napred takodjer odlicne

IMG_20200411_141556.jpg

 

lezajevi isto dobri

IMG_20200411_141929.jpg

 

alat koji koristih za potrebno

IMG_20200411_142043.jpg

 

nivo antifriza dobar

IMG_20200411_142346.jpg

 

pocetak sezone, bakteriju valja proveriti

IMG_20200411_142634.jpg

 

odlican napon

IMG_20200411_142626.jpg

 

neka ga na odrzavanju do ponedeljka

IMG_20200411_142751.jpg

 

neka i njih do tad

IMG_20200411_143336.jpg

 

a neka i mene s'njom :)

IMG_20200411_143835.jpg

 

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

da zavrsim pricu, nema se vremena sad ce jos malo pol. cas

opanci zamenjeni, izbalansirani i spremni za montazu

IMG-20200413-114842.jpg

 

sve navoje srafica treba malo macnuti, pogorovo sraf pr. tocka

IMG-20200413-120258.jpg

 

parking kocnicu nastelovati

IMG-20200413-122238.jpg

 

Ovde znam da je bio sraf a sada ga nema, tu se srafi izduvna grana. Znam da je sraf bio jer sam isti vratio kad sam radio desnu deklu. U medjuvremenu, Nole je menjao gume kod necu reci koga, dovoljno je da je jedan od najpoznatijih po tom pitanju. Ovaj slucaj nije izuzetak vec ko zna koji po redu da nije vracen neki sraf il cak da je zamenjen sa drugim koji nije fabricki.

 

taj drugi koji nije fabricki je od lonca auspuha

izbacio sam podloske i stavio kulturniji distancer

IMG-20200413-125109.jpg

 

za izduvnu granu odgovarace sraf od rolera kaisa + podloska

malo je specifican zbog sireg dela tela koji prolaci kroz gumu

IMG-20200413-124633.jpg

 

ovo ne bi ni primetio da mi ne bi cudno sto se dosta ljulja iz. grana

IMG-20200413-124733.jpg

 

malko dotegnute kleme, punjenje ok, vrnuo poklopac i zdravo djaci

IMG-20200413-125504.jpg

 

To je to, sad moram begati na drugu stranu ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Drugari, jedna molba,

ako je nekom pri ruci da pogleda na SW na amortizeru sedista koja je oznaka jacine amortizera, posto na mom nema te oznake trebalo bi da pise valjda slovo N i neki broj to je jacina amorta. Zvao sam coveka u Backi Maglic da mi napravi ali ne zna jacinu.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Koliko kosta to zadovoljstvo,i meni je potreban jedan.Mozes li i za mene jedan da porucis ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Mislim da mi je rekao 1500 din, ako sam ga dobro razumeo, nisam bas ni slusao posto mi je odmah rekao da mu je potrebna oznaka jacine, a na mom amortu je nema ili se obrisala. A kada saznam jacinu amorta porucivacu za sebe i naravno da nije problem da porucim jos jedan. Ako imas oznaku ajde vidi pa javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja