Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije kormana.

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ево мали рапорт. За сад вобл волана нестао тј. нема га од 70 км/ч на ниже. Значи било какве закаснеле радње око намештања рукавица и сл. је сад ок. Преко наведене брзине се јавља али да напоменем био је задњи кофер на мотору и гуме доста матора и коцкаста и замена јој следи до пролећа. Сума сумарум задовољан и чекам неку прилику на пролеће аутопут да видим дал' ће нестати ситно бридење шака после сат два вожње. Поздрав свима

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Eo kako sam ja resio.Uzeo duzi sraf i ovu cev prohromsku.Sad ne moze ova guma sto je u kormanu da se siri kod rucice za gas.Jos samo da probam dal je nestao voblingc45f3d85572653390714988db1bd5d56.jpg20df7e9c3cd1a0f0cfb1a5315d55f552.jpg

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Novi raport. Montiranje nove gume. Dal' zbog guma, dal' zbog tegova .....motor nije mrdnuo pri svi brzinama a najveća je bila 140km/h. Sad mogu i poruke da kucam :lol::lol:

Pozdrav svima, a Neši još jednom hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

:takoje:

Ne znam jesam li pisao vec, ako se ponavljam vi izvinite.

Ako se kod ispravnog i pravog motocikla (gume ok, pritisci, balansirane, lezajevi vrata/tockova ok...) javi vobling kada se guvernal "pusti" u vecini slucajeva radnji kumuje lose podeseno ogibljenje!

Lose "ubalansiran" motor sto bi se reklo, stoji na tockovima ovako kao sto nacrtah, nije neutralan (pisem o putnim motorima, nekima je  prirodno da imaju preupravljanje (eR masine) ili podupravljanje (coperi))

Los balans i raspored mase muku prave.

Jedan "klik" (opruga napred/nazad)  na amortizaciji drasticnu razliku u ugodjaju voznje ima. Ispravan "SAG" je osnova dobrog pocetka stelovanja ogibljenja i ponasanja motora u voznji!

 

P.S. E jesam ga nacrtao :D 

Untitled.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Moje iskustvo sa voblingom je drugačije. Naime, ja se oko toga uopšte ne uzbidjujem. Ali, pre nekoliko godina uzmem nove gume haidenau. Odem do vulkanizera i on ih montira i balansira. Pri brzino od 60-70 km /h volan treska.  Klasičan vobling. Posle tri sezone opet kupim iste nove gume haidenau i odem na montažu kod drugog vulkanizera. Taj je kupio baš te sezone nove mašine za balansiranje, i lepo on to sve spakuje i balansira. Probam motor na istoj brzini, onda na sporijoj, pa na bržoj i nema voblinga. Inače ništa nisam pipao, niti amortizere niti bilo šta drugo uključujući kofere i sl...Dakle sve isto kao i predhodnih godina. Moj zaključak je bio da je u pitanju balansiranje. A možda i nije to ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 1 minut, vladmoll je napisao:

Moje iskustvo sa voblingom je drugačije. Naime, ja se oko toga uopšte ne uzbidjujem. Ali, pre nekoliko godina uzmem nove gume haidenau. Odem do vulkanizera i on ih montira i balansira. Pri brzino od 60-70 km /h volan treska.  Klasičan vobling. Posle tri sezone opet kupim iste nove gume haidenau i odem na montažu kod drugog vulkanizera. Taj je kupio baš te sezone nove mašine za balansiranje, i lepo on to sve spakuje i balansira. Probam motor na istoj brzini, onda na sporijoj, pa na bržoj i nema voblinga. Inače ništa nisam pipao, niti amortizere niti bilo šta drugo uključujući kofere i sl...Dakle sve isto kao i predhodnih godina. Moj zaključak je bio da je u pitanju balansiranje. A možda i nije to ....

Ima mnogo uzroka.

Gume, balansiranje, kofer, krive vile...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Kufer na motociklu do 150-160 km na sat, nikada, nikada nije uzrok "woblinga" kod 100% ispravnog motora. Kufer je samo "amplifier" vec prisutnog problema sa motorom koji do odregjenog trenutka/stepena i ne bi primetili da nije montiran.   

Promenio član Petre
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Jel ovo " Sumadinac" promenio nik iz nekog razloga ili se varam. A ovog gore iznad moram demantujem u startu. Ja kad skinem kofer voblinga nema ili u nekoj min kolicini, kad stavim eto ga i to lepo....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zavisi koji tip motora, kakve aerodinamike, tezine.... Takodje velicina kofera, pozicija.. Sto nekih varijabli! :D

Vobling cesto uzrokuje nesto "od pozadi".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 32 minuta, Nole Bg je napisao:

Jel ovo " Sumadinac" promenio nik iz nekog razloga ili se varam. A ovog gore iznad moram demantujem u startu. Ja kad skinem kofer voblinga nema ili u nekoj min kolicini, kad stavim eto ga i to lepo....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Malo sam se "ponovio":jee: I meni se vobling, na jednom od mora, javljao samo sa koferom i pri manjim brzinama, već od oko 6okm. Bez kofera ga nije bilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Vibracija kormana,jako cudna stvar.Sest godina vozio Deauville i promenio nekoliko razlicitih guma,kofer nikad skidan,nikakvih problema sa kormanom.Proslog leta stavljam novu prednju gumu i pocinje "problem".Pri  100 km/h pustam korman i polako brzina pada,na 80 pocinje polako da trese i na 70 je nepodnosljivo i hvatam korman.Ajde da ponovim,ista stvar.OK, mozda sam  prilikom balansiranja uneo pogresne parametre (jbg.nekad covek pocinje da sumnja u sebe),skinem tocak,uradim sve ponovo kako treba,probam isto se desava.U medjuvremenu stize i zadnja nova,menjam i nju i menjam i lezaj volana (bio mi sumnjiv pa ajde i njega).Proba na istoj deonici puta,bez ruku na kormanu brzina sa 100 pada na 80 i pocinju vibracije,kao i pre.ALI kad padne na 70 i naglo dodam gas da brzina skoci na 90 (kolko brzo to moze biti) i pustim ruke nema vibracije prilikom pada brzine ni do 50 km/h.Ovo sam vise puta ponovio i uvek se ovako desilo.Motor je kasnije prodat pa ne znam dalju sudbinu jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo, oko 10og narednog meseca ce biti 5-6 pari tegova slobodnih za prodaju.

Ako/kome treba, neka se na spisak stavi, ima u temi sve, masivni, crna plastifikacija, prohromski srafovi uz njih...

Cena drugarska, 20eura par... 

 

 

te.jpg

te1.jpg

te2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Samo se @Overpressure javio za par (pa njemu i javljam :D )

Uradio majstor teNgove druze, na plastifikaciju zbog praznika idu tek u sledeci cetvrtak. Javljam :takoje:

 

3 para slobodna, ko "oce neka se javi... 50mm duzine i 742 grama ukupne tezine (sa podloskama ok 765g)

teg.jpg

teg1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Samo se @Overpressure javio za par (pa njemu i javljam :D )

Uradio majstor teNgove druze, na plastifikaciju zbog praznika idu tek u sledeci cetvrtak. Javljam :takoje:

 

3 para slobodna, ko "oce neka se javi... 50mm duzine i 742 grama ukupne tezine (sa podloskama ok 765g)

teg.jpg

teg1.jpg

Hvala druže, baš si me obradovao, još njih da montiram kad stignu  i galfer pancir creva i ne diram više ništa. :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema cemu :D 

Evo upravo ih poliram i spremam za plastifikaciju, da budu lepi i bez riseva.

Opet se strugar izciganisao i dao mi polu obradjene. 

te4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne vidim razlog zasto ne bi moglo? :neznam:

Posavetuj se sa nekim od kolega koji takav motor voze, mora da postoji tema ovde :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos par rezervisan za @Caponord!

Posto mi se na PP javlja dosta ljudi probacu da odradim kod nekog drugog majstora jos bar dva para tegova...

Da u cetvrtak zajedno odnesem na plastifikaciju.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Danas sam potvrdio sebi, definitivno od kako sam turio kofer na NC na 70km/h negde mi najvise baca kad pustim volan, na manje nece na 80 minimalno... Pih...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja