Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije kormana.

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jeli probao neko ovo rešenje?

Ubacio sam gumene trake između volana i nosača, gume sam iseckao iz unutrašnje gume od bicikla, nisam još isprobao na dužu relaciju, nadam se boljitku.

IMG_20210801_182104.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Biker-u druze, to sam probao pre 15 god sigurno.... Mora kruta veza ili da menjas te gume cesto!!!

Isperuta se na dva jaca kocenja, obrati paznju molim te, bez najave guvernal pocne da se okrece.

 

@Xnikolax Sve jasno, sutra saljem, heble u pitanju (imaju svoj navoj za tegove?), nista nije menjano? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 8 minuta, Biker-Boy je napisao:

Jeli probao neko ovo rešenje?

Cim to radis znaci da te bandit maltretira... Ima u temi kada sam ga vozio, guvernal napunjen silikonom i tegovi od po 350gr su bese meni pomogli...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nesto ja tu kao majstorisem, al sam skonto da sam trebao odma da narucim tegove od tebe i resen problem, ali jbg nema sad vremena jer krecem na more u utorak pa mi nebi tegovi stigli do tada.

 

Samo da mi gume izdrze do mora i nazad, pa cu posle da resim to s tegovima, mada, silikon imam, znaci samo da nafilujem ceo volan sa njime i to je to?  Tegove vec imam al su aluminijumski, nisu bas teski

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Taman ti kucam... 

Elem, nisu ni tegovi svemoguci, taj bandit ume da vibrira.. Ako dozvolis :D 

Prvo zategni sve srafove koji agregat drze, auspuh... Ako lanac "poskakuje preko malog lancanika (razvukao se) sigurno ces da utrnis :D 

Sinhronizacija karburacije takodje.

 

Pre puta na more tu gumu skini, probaj u mestu, sa ugasenim motorom da pod kocnicom pomeris guvernal u napred.

Ako mrdne, sklanjaj!

 

Tegova ima :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moj je isti samo ona Ferarri crvena boja, lepo mu stoje ti maxi tegovi :) 
Sad ne znam sta da radim, imam osecaj da mi je manje vibrirao kad nije imao nikakve tegove, tako sam ga doterao kuci 130km bez vecih problema, a sad kad sam stavio te aluminijumske, trne mi ruka posle 30-40km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ako mogu i ja da iznesem svoj problem na istu temu... Ovo sam uradio istom prilikom:

- zamenio ulje u vilama i semeringe
- razradio i podmazao kandže prednje i zadnje kočnice l
- vulkanizer mi zamenio obe gume i balansirao

Od tada imam čudne vibracije visoke frekvencije, kao zujanje na ručkama.
Probao sam da zaletim, stisnem kvačilo da utvrdim da ne potiču od motora. Kao budu malo pa nestanu. Probao isto tako da šaram levo desno da menjam pritisak na ležajeve i isto, kao nekad osetim, nekad ne.

Onda sam posumnjao da točkovi nisu dobro balansirani, iako bih rekao da je frekvencija vibracija veća, pa sam ponovio. Isto.

Posumnjao sam da neki ležaj nije dobar, a primetio da se osovina zadnjeg točka, sa desne strane i deo rama greju, pa sam ponovo proverio zadnju kandžu i zamenio zadnje pločice (TRW organic) i ništa nisam zaključio.

Sve u svemu, nema ih stalno ili sam delom navikao, ali imam utisak da nije ovako bilo. Imate li ideju šta proveriti? Kako se manifestuje loš ležaj? Lanac nije baš u dobrom stanju, nije istegnut ali se karike blago otežano savijaju pa planiram zamenu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da sam ja u pitanju...
Prvo ono standardno, proverio bih zategnutost srafova koji drze agregat, zadnju viljusku, lezaj vrata..
Zatim motor na cent. stender, prednji tocak u vazduhu, okrenuti rukom... Treba da ide lagano uz blagi huk plocica, jednolican... Ako se cuje huh,huh,huh znaci da disk sa strane odakle je zvuk vise ne "pliva" i stoji krivo.
Lezajeve proveriti rukom, tocak se skine i prstom proveri aksijalno/radijalno, koliko lako se vrti. Isto vazi za sva tri nazad!
 
Zatim, zadnji tocak u vazduhu, motor ugasen, u leru...
Zavrti tocak i gledaj mali lancanik, (zavrti tocak u smeru u kom vozis) ako lanac posle prvog zuba poskoci i nadje mesto gotovo sam siguran da ces zbog njega utrnuti u voznji!
Ne moze se samo lancanik menjati inace! A ni lanac nije na svakom linku podjednako istegnut...
Mora komplet.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Muka naterala prijatelju, briga njih sto mi utrnimo.
Ja ne resavam ali se trudim da sebi sto veci komfor priustim, sta saznam/ustanovim prenesem zajednici.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas javi, zapisujem koje tezine na koji smo motor stavili, gde se pokaze ok ja podvucem, znam za sledeci put.
Vas feedback mi je vrlo bitan!
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja