Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije kormana.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nikakav WD tu ne moze pomoci jer ne moze da prodre do navoja.

Manji cekic pa kreni od laganih a brzih udaraca ne bi li napravio vibraciju kako bi rastresao sraf/navoj.

Povecavaj intezitet pri cukanju al vodi racuna da glava srafa ostane ne ostecena jer ako nju sjebes ode mas u propas.

Nemoj siliti ako nece vec ponavljaj kuckanje i popustice kad tad.... znas kako kazu "pametniji popusta" :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma i da osteti glavu nije problem... Kod tih "bezobraznih" srafova namerno idem na unistenje :D 

Ako mu je po pokusavanju odvijanja srafciger ili imbus izletao iz lezista ili se u njemu okretao sraf i onako nije vise za upotrebu.

Probao sam da nacrtam, valjda se vidi... Sekacic, tj. jedan njegov deo "oslonim" u zljeb kljuca, nema srafa koji tako odvio nisam.

Sekac ljut i ostar naravno, ugao na osecaj...

Untitled.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja ovim putem zelim JAVNO da se zahvalim Nenadu NFS-u na angazovanju! Ovo kako me je covek ispostovao nisam jos doziveo, pritom se uopste ne poznajemo, prvi put kontaktiramo.

 

Upao sam u temu sasvim slucajno na Darkovu preporuku i prikljucio se narudzbini tegova, nisam ni znao da se bavi time. Nenad me je detaljno obavestavao o razvoju situacije, kad, sta, kako, uredno poslao broj za pracenje posiljke....a pakovanje....pa ovako mi rod narodjeniji ne bi upakovao. Svaki posebno da se ne grebu, pedantno da nema dalje! Nije sve izgubljeno, ima jos pravih ljudi! Druze svaka cast na realizaciji, ako treba nekad nesto da se tebi pomogne i uradi ja se prvi javljam!

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prvo hvala, ovakve mi stvari daju elana za dalje angazovanje :takoje:

Kao sto napisah nekome, kada sam u mladosti pocinjao sa voznjom nisam se kome obratiti imao za pomoc niti sam sta od koga dobijao! Sa moje strane tako biti nece, nekada budem namagarcen i gledan kao idiot ali nekada se pomoc ceni! To mi je bitno...

Drugo, ne bavim se time,  od uclanjenja na forum pravim tegice za sebe, sada nas ima nekoliko koji motore menjamo pa narucujem vise komada.

Zadnju turu sam radio za nas troje iz naselja, sve ovo resto za ljude koje ne poznajem (i u ponedeljak idem da jos turu narucim)

Malo me zeza kao sto rekoh placanje pa ne mogu za druge odmah dosta uraditi,  po pet-sest pari nije problem.

 

P.S. Meri ukupnu masu, sa srafovima znaci..

 

 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa bas mi je drago, lepo se osecam... ;)

Ko zeli neka se javi, na KP oglasima teg volana za suzuki burgman 650, 37eura komad! 8700 din par znaci dva parceta gvozdja!

Zbog takvih sam cena i poceo za sebe da pravim kod strugara, biram materijal, izgled i tezinu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja bi i zbog izgleda stavio a pogotovo još zbog ostalih benefita velikih tegova, baš moćno izgleda kad motor ima velike tegove na volanu, a ne oni maleni sakati patrljci kao na nekim motorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ne mozes u svom mestu napraviti ti se javi, uradicemo...  

Imam ove sto radih pre mesec dana, na konus... Ima gramaza negde u nazad. Nemam srafove i nisu plastificirani vec farbani. Moze za 10eura (izradu sam inace platio 20) .

Vide se na slici...

 

P.S. Ima slika na prvoj strani ove teme, po 300grama su...

20200903_165818.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Imanjace mogu li i ja da se prijavim za jedan par tegica?Kao sto si za Zigi011 uradio,nadam se da je gramaza dobra i da ce pasovati na stariji model winga.Zahvaljujem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Zigi011 Ti češ morati da promeniš saobračajnu zbog povečane težine vozila ............atest da ne spominjem, saglasnost proizvodjača . Ako sam nešto ispustio slobodno dodajte :lol::lol:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Jos jednom svaka cast Nenade na cimanju. Da je vise takvih ko ti gde bi nam kraj bio. A ne jedan "majstor" u NS sto sam ga upoznao skoro, najpametniji je, sve zna, nikog nece da saslusa, i sve sto ti zatreba za motor ima na prodaju, naravno po paprenim cenama, proklinjao sam drugara ceo dan sto ga je doveo da pogleda motor, poludeo sam, u nekim momentima me ponizavao, jer je on mator i pametan a ja balavac i glup. E da i vas sa foruma je izvredjao, DA IMATE PAMETNIJA POSLA ne bi ste tipkali na forumu, reko aj sjasi matori. Tu smo i zavrsili prepirku. 
 

sorey za off, morao sam, i da pohvalim i da iskritikujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
45 minutes ago, BaneVuk58 said:

@Zigi011 Ti češ morati da promeniš saobračajnu zbog povečane težine vozila ............atest da ne spominjem, saglasnost proizvodjača . Ako sam nešto ispustio slobodno dodajte :lol::lol:

Hahahahaha, prijavicu ga kao specijalno vozilo, teski tereti sa crvenom tablicom :moto2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Стигло данас... ала си га упаковао брале, за медаљу :sampion: Елем, наивно сам пробао да опуштено одвијем старе али пампур... то је толико запекло да ја немам речи. :lud: Видим да ће и Ве-Де да ради, можда и клешта за контру, ко зна... видећемо после викенда... 


1c1f93c1b30eab8e1647f4f646fa2517.jpg


Na sliki se jasno vidi razlog što se vijci ne daju odviti.
Oni su osigurani sa loctite, grijanje industrijskim fenom rješava problem odvijanja.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Leva legla ko dupe na nosu a desna kad zavrnem gas tako i ostane. Morao sam sam kraj rucke da odfikarim da bi teg dobro uhvatio, i ovako se nacela, jer je duza i od volana i od rucke gasa. Zategnem sve i kad zavrnem gas ne vraca ga nazad, jer ga teg uhvatio, ne vredi da popustam teg jer cu ga onda izgubiti. 
 

sta kontam. Sama rucica gasa sto naleze na volan je 1cm duza od volana, tj viri, i ja kad zatezem teg, pribijam ga uz rucicu gasa a ne uz volan, sto kontam da je rezultat ne vracanja rucice gasa. Sto znaci da bih trebao i retrovizor i sve sto imam na desnoj strani pomeriti 1-2cm u levo da bi sve lepo naleglo a samim tim bi i teg uhvatio uz volan a ne uz rucicu gasa i samim tim sam dzabe odfikario cosak, jel? 
 

28742678-23-F2-41-A4-B517-707-FEF571-D3-
IBB.CO

Image 28742678-23-F2-41-A4-B517-707-FEF571-D3-B hosted in ImgBB

 

11-EB151-E-A13-C-4028-8-D05-6128202-BFED
IBB.CO

Image 11-EB151-E-A13-C-4028-8-D05-6128202-BFED9 hosted in ImgBB


gledam slike sad i definitivno cu kupiti nove rucke, odvratno ovako, leva ok, al desna... kud sam je sekao, al dobro, na greskama se uci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ili da ubaciš neku platnu ili nešto slično u rupu od ručke, onda ćeš moći da stegneš tegić... ali ne sme da kači ručku, da ne zaglavi... 

Mada je najbolje promeniti ručke, po meri... ako već menjaš uzmi sa grejačima... 

 

@drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovako na daljinu mogu jedino ovako pomoci :D 

Kao prvo to sto strci cisto sumnjam da treba tako, nisam se sretao sa takvom rucicom gasa... Same rucice postoje u vise dimenzija, ako plasticni deo na koji se kace sajle ne strci toliko prilicno sam siguran da je montirana duza nego sto treba rucica.

Kada se teg sa strane gasa montira, pre zavijanja se odvoji od gasa jedno 5mm i krenes sa stezanjem srafa. Teg drzis da se ne okrece.

On pridje jos par mm i to je to.

Inace rucica gasa mora biti slobodna u svakom trenutku!!!  Tako nemoj voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ma necu terati, probao danas samo, pozabavicu se sutra po danu, nemam svetla u garazi tu gde sam u zgradi, a mozda i doceka prolece da odem do kuce pa lepo u radionici da resim. U svakom slucaju hvala @N.F.S. i @shoyyka! Pogledam detaljnije pa javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Al su mi legleeeee, bomba!!! Ne da sad dobro izgleda korman, odusevljen sam, bas onako ozbiljan motor. Vozio sam par dana bez tegova uopste, dok sam video kako cu da namontiram ove nove jer fabricki tegovi imaju onaj zljeb, odstojnik od rucice jer ove kad zavrnem zaglave mi gas. Bez tegova cemer i jad, kratka rucica bas za one kineze, deo sake mi visi sa strane, bas za ove kineze- japance. Sa ovima mogu kraj dlana da lepo naslonim iako nemam neku veliku saku.

 

Elem, da bi ih montirao kupio sam 3 siroke obicne podloske (sajbne) iz gvozdjare i duze prohromske srafove, iste kao sto sam dobio ali 10mm duze. Na desnoj strani sam nabio 3 podloske da odbijem teg od gumene rucke i zasrafio, taman ima pola mm razmaka, izgleda ko fabricki. Na ovu levu sam stavio 2 podloske i taman se prislonilo.

20201123_150548.jpg

20201123_150543.jpg

20201123_150538.jpg

20201123_150612.jpg

20201123_150559.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako nekome treba narucih iste takve da se urade (55mm duzina), za koligu bily (javio se negde u prethodnim postovima) ali mi je kasnije na PP javio da zeli lakse tako da cu imati jedne viska.

 

Ima li boljitka u voznji Zigi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Nisam primetio nikakvo poboljsanje za sada mada nisam mnogo ni testirao, ali ja ispocetka nisam ni imao problem. Moj problem je malo kriva zadnja felna pa mi se korman trese samo kad ga pustim, inace dok ga drzim nemam problem. Testiracu verovatno s proleca, hladno je sada za neke dalje voznje. Trenutno me zadovoljava sto izgledaju top, odlicno su odradjeni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kažu da se tako trese malo volan i od kofera, ali eto npr na Suzukiju sa sve koferom,bisagama pa i sa ženom mogu da dignem ruke pri bilo kojoj brzini.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada se geometrija motora poremeti (zeza se sa ogibljenjem a da se ne zna materija) cesto voznja nije ugodjaj vec mora da se "radi" (ili da se rves sa motorom ili da ga ubedjujes da skrene). 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja