Jump to content

Moto Zajednica

MotoGuzzi Nevada 350

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav drugari,

 

Još uvek tražim motor koji bi kupio. Nažalost priželjkivani Virago više nije na prodaju, tako da tražim alternative.

Među alternativama su se pojavila i dva malo čudnija primerka:

  • Aprilia Classic 125
  • MotoGuzzi Nevada 350

Da li neko ima iskustva sa pomenutim modelima? Da li su za početnika ili ne?

 

Kakvo je stanje sa održavanjem, rezervnim delovima i dodatnom opremom u Srbiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Slovenija, Notranjska
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Vozio sam Nevadu 350, g. 1998. Kažem ti samo jedno, ovaj motor nije ni za što. Puno premalo moči za svoju težinu, uz brdo ne ide nikamo, ako voziš sa sobom još supotnika. Vrlo često zaljeva svečice pa imaš tako puno posla sa odvijanjem in čiščenjem. Moto Guzzi nema dobre servisne mreže, teško se dobija rezervne djelove. Ima vrlo slab kardan tako, da vrlo često blokira zadnja guma ako malo brzo pustiš ročicu kvačila. Moj savjet - vrlo slab motor (Italijani su ovu mašinu izradili za potrebe slovenskog pravnog reda in ograničenja moči motora). Predlažem, da nabaviš Nevadu 750, koja ovih problema nije imala. Puno vlasnika je montirala 500 cm3 kit na Nevadu 350.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Slovenija, Notranjska
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Hvala Ton na savetu i iskustvu! :)

 

Nastavljam onda dalje potragu za nekim normalnim Viragom, Eliminatorom ili Maruderom.

 

Puno sreče u izboru in puno sretnih kilometara na motociklu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Moto guzzi je specifičan motor. Nešto kao BMW, ima svoj krug ljubitelja koji ga bezuslovno vole, bez obzira na sve njegove "bubice". Nevada 350 ima isti motor kao i vojni V-35 koji je JNA decenijama koristila, tako da nabavka polovnih rezervnih delova nije preveliki problem, a postoji i zastupnik za Srbiju. Što se tiče snage, otvorena verzija ima 33 K.S. što je za četvorotaktni vazduhom hlađen dvocilindraš uobičajeno, naročito ako je predviđen da traje. Pogotovo je dovoljno za custom verziju. Postoji i varijanta od 27 K.S. koja je rađena za neka tržišta zbog zakonskih ograničenja. Kardan je sasvim pristojan, čak je po mom mišljenju elastičniji od Yamahinog - vozio sam i jedan i drugi. Potreban je period privikavanja na kardan, kada se uskladi kvačilo i međugas nema udara i blokiranja točka. Svećice troši kao svaki vazdušnjak i osetljiv je na njihovu toplotnu vrednost (260-280). Ista je priča i sa uljem ( 20W50). Svi elementi na njemu su predozirani, jer je varijanta 350 u stvari smanjena 500, što je u Italiji bilo uobičajeno ( Laverda 350/500, Ducati 350/500, Beneli 350/500), i bila je namenjena prvenstveno domaćem tržištu zbog poreskih olakšica. Vožnja ( i održavanje!) ovog motora ipak ima onaj italijanski "šmek", prvoklasne komponente ( brembo, regina, silentium, sebac, bosch, veglia, ...), najmanji motor sa kardanom, specifičan zvuk,... Od "bubica" - problemi sa curenjem ulja na semerinzima i elektrika bi trebalo da su na novijim primercima rešeni. Na svu sreću sve je vrlo pristupačno za rad, a postoji i odlično uputstvo na srpskom (JNA), pa ko voli da sam majstoriše ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Slovenija, Notranjska
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Da ne budem pisao samo kritiku, ovaj motor imao je fantastičan glas. Ali zbog svih njegovih bubica prodao sam ga nakon dvije godine. A što se tiče rezervnih delova: i u Sloveniji imali smo zastupstvo (još postoji), nekoliko servisera, ali dobiti koji del bila misija nemoguče. Nadam se, da ima u Srbiji sve to bolje uređeno. U svakom primeru, sa ovim motorom imao sam više problema nego užitka u vožnji iako sam ga kupio u vrlo dobrom stanju. I nekoliko mojih kolega koji su ga imali, brzo su ga prodali in nabavili Nevadu 750.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

@Dovakhiin

Hvala za linkove!

 

@Djordje.Rad @ton

Hvala za iscrpne informacije. 1oda.gif Kazem, ovo je slučajno upalo kao opcija, pa čisto da se informišem da se ne bi "udao" za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja