Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDR 125 1992 problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Jutros sam krenuo sa motorom do varosi,i kad sam se vracao osetim da motor gubi gas,i to nizbrdo...a pre toga sam sipao gorivo na "steko" pumpi.Taman dodjem do isped kuce i on se ugasi..ja probam da ga upalim,nema sanse.Promenim mu svecicu i opet nece.Vergla,vergla na dugme i nece,probam na kurblu i podignem sauh i opet nece, a dok verglam u nekom trenutku se cuje "phhhhh"(kao neki vazduh,nmg da opisem) valjda iz auspuha,nisam siguran...Ja predpostavljam da je do pumpe za gorivo,posto kad dam kontakt ona se cuje nekim svojim zvukom,a sad kad to uradim,ne cuje se isto...

Ako je neko imao iskustva sa ovim problemom,ako moze nek mi pomogne...

Unapred HVALA!!!

Da napomenem da je Yamaha 1992 godiste i da sam pravi mesavinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Prvo taj motor nema benzinsku pumpu,to sto cujes je motor ventila snage.Za bilo kakvu precizniju konstataciju sta nevalja je jako malo informacija.Za pocetak proveri da li ima varnice na svecici ako ima ocisti karburator i dovod goriva.Kako je cvaja u pitanju nikad se ne iskljucuje i mogucnost zaribavanja (klip-cilindar) pogotovo ako je stala uljna pumpa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Kao prvone moze da vergla ako je zaribao,drugo mozda je izgubio kompresiju ili pukla karika ili deo klipa vidjao sam i izbusen klip od svecice,a da zariba i da vergla jos nisam. Poz Proveri struju,ako ima struje proveri gorivo ako ima gorivo kompresija. :) Naravno ima nis drugih sitnica ali ovo su tri osnovne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Cvaja ume da zariba na kratko i da zalepi karike za klip,dok jako brzo se odglavi(dok stanes i dodjes sebi sta bi) i vergla normalno ali steta je vec napravljena tako da nema kompresije a samim tim ni paljenja.To je takozvano ,,lagano zaribavanje" i video sam ih bogami dosta.No nadajmo se da kolega nije te srece vec da je samo zapusen karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Hvala vam svima...Nazalost nema kompresije,dolazio je majstor i video sta mu je,, :(

Sutra rasturam motor i treba da vidim kolika je steta,sta sve treba da kupim...Pa cu ga taman pojacati u kubikazi,to me bar raduje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Moram reci da mi je zao ali kao sto rekoh desava se to cvajama.na prvom mestu treba obratiti paznju na ustelovanost smese i rada pumpe za ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Ovo je bilo cisto neiskustvo sa moje strane pri kupovini motora,posto mi je prvi motor i nisam nikoga strucnog poveo sa mnom da malo bolje pogleda...Al sta je tu je,na greskama se uci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Da ne pravim novi post...Ovo sam sve namestio i sad razradjujem motor,al sam primetio da na crevu koje ide iz rezervoara ulja(za mesavinu) u mesac(valjda,nisam siguran) curi,i vidi se da je naknadno stavljeno...pa sad mene interesuje gde ja to mogu da nabavim kvalitetno da nemam problema vise sa curenjem,jer dzabe trosi ulje a ono nije bas jeftino(Motul 710 2T)....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zürich Jagodina Selo Bunar
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R ,Yamaha DT125R

A sto ti neotkacis mesalicu i pravis sam posle mesavinu ;) i nemas brigu dal curi dal ce da zakove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

,posto kad dam kontakt ona se cuje nekim svojim zvukom,a sad kad to uradim,ne cuje se isto...

 

Da li si konstatovao zašto se motor ventila čuje drugačije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

,posto kad dam kontakt ona se cuje nekim svojim zvukom,a sad kad to uradim,ne cuje se isto...

 

Da li si konstatovao zašto se motor ventila čuje drugačije ?

 

Nisam proveravao ali predpostavlam da je los akumulator i da ne moze bas kao pre, kad je radio normalno , da opet tako radi,ali nzm da li to i ima veze sa akumulatorom...on pomera ventil,verovatno otvori i zatvori,ali to se cuje kao neko mucenje,dok je pre otvarao i zatvarao bez imalo muke.... 1neznam.gif

Da pitam jos...kad dam kontakt i pritisnem dugme za paljenje,on pocne bas slabo da vergla,pa jace,pa sve jace ali nikako da upali,stavio sam novu svecicu NGK,sad predpostavljam i da je akumulator istrosen ali ne verujem da nece da upali zbog akumulatora...i kako bi mogao da proverim da li akumulator ima punjenje tokom voznje???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

A sto ti neotkacis mesalicu i pravis sam posle mesavinu ;) i nemas brigu dal curi dal ce da zakove :)

 

Tako je i trebalo da bude,medjutim majstor kaze da je pumpa u redu i da ne treba da pravim sam mesavinu,a i on sam kad pravi ,on lepo rasporedi procenat mesanja na odredjenim obrtajima,npr: na leru nek je 2% , na 5000rmp nek je 3%, a na 9500rmp nek je 5% procenat mesanja...A ja kad bih pravio mesavinu,ili bilo ko drugi, morao bih da sipam 4 ili cak 5%-tnu mesavinu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A sto ti neotkacis mesalicu i pravis sam posle mesavinu ;) i nemas brigu dal curi dal ce da zakove :)

 

A ja kad bih pravio mesavinu,ili bilo ko drugi, morao bih da sipam 4 ili cak 5%-tnu mesavinu....

 

Pa ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

,posto kad dam kontakt ona se cuje nekim svojim zvukom,a sad kad to uradim,ne cuje se isto...

 

Da li si konstatovao zašto se motor ventila čuje drugačije ?

 

Nisam proveravao ali predpostavlam da je los akumulator i da ne moze bas kao pre, kad je radio normalno , da opet tako radi,ali nzm da li to i ima veze sa akumulatorom...on pomera ventil,verovatno otvori i zatvori,ali to se cuje kao neko mucenje,dok je pre otvarao i zatvarao bez imalo muke.... 1neznam.gif

Da pitam jos...kad dam kontakt i pritisnem dugme za paljenje,on pocne bas slabo da vergla,pa jace,pa sve jace ali nikako da upali,stavio sam novu svecicu NGK,sad predpostavljam i da je akumulator istrosen ali ne verujem da nece da upali zbog akumulatora...i kako bi mogao da proverim da li akumulator ima punjenje tokom voznje???

 

Rekao bih da je to do akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

A sto ti neotkacis mesalicu i pravis sam posle mesavinu ;) i nemas brigu dal curi dal ce da zakove :)

 

A ja kad bih pravio mesavinu,ili bilo ko drugi, morao bih da sipam 4 ili cak 5%-tnu mesavinu....

 

Pa ?

 

Pa nista...kazem da je bolje da sam mesa,jer tad on logicki rasporedjuje procenat ulja...A svi koji prave mesavinu,kazu da prave 2%-tnu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

,posto kad dam kontakt ona se cuje nekim svojim zvukom,a sad kad to uradim,ne cuje se isto...

 

Da li si konstatovao zašto se motor ventila čuje drugačije ?

 

Nisam proveravao ali predpostavlam da je los akumulator i da ne moze bas kao pre, kad je radio normalno , da opet tako radi,ali nzm da li to i ima veze sa akumulatorom...on pomera ventil,verovatno otvori i zatvori,ali to se cuje kao neko mucenje,dok je pre otvarao i zatvarao bez imalo muke.... 1neznam.gif

Da pitam jos...kad dam kontakt i pritisnem dugme za paljenje,on pocne bas slabo da vergla,pa jace,pa sve jace ali nikako da upali,stavio sam novu svecicu NGK,sad predpostavljam i da je akumulator istrosen ali ne verujem da nece da upali zbog akumulatora...i kako bi mogao da proverim da li akumulator ima punjenje tokom voznje???

 

Rekao bih da je to do akumulatora.

 

Sad idem da vidim da li je samo do akumulatora ili je jos nesto...A jel ima regler na motoru cetkice,posto na kolima ima????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nema četkice. Magnet na radilici se vrti oko namotaja koji su fiksirani na levoj dekli i struja onda ide u regler.

Ja lično više volim da sam sipam ulje, onda znam da ga uvek ima u mešavini. Uvek postoji neka malena šansa da automatski mešač može da se pokvari (prestane da šprica ulje) a da ne primetiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Nema četkice. Magnet na radilici se vrti oko namotaja koji su fiksirani na levoj dekli i struja onda ide u regler.

Ja lično više volim da sam sipam ulje, onda znam da ga uvek ima u mešavini. Uvek postoji neka malena šansa da automatski mešač može da se pokvari (prestane da šprica ulje) a da ne primetiš...

 

A sta onda moze da bude kad pritisnem dugme za paljenje,a on pocne malo i jedva da vergla,pa sve jace i jace ali na kraju nece da upali....?

a to si upravu sto se tice pumpe,ali opet... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jesi li proverio taj akumulator ? Probaj na kurblu. Ili drugi akumulator. Možda je regler crk'o pa spržio i akku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Jesi li proverio taj akumulator ? Probaj na kurblu. Ili drugi akumulator. Možda je regler crk'o pa spržio i akku.

 

nisam proverio jos,treba da kupim multimetar ovih dana,posto mi je crkao....a na kurblu pali bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

E nepopravljiv si brate,lepo ti kazem dodji da ti pregledam motor da se vise nemucis,a ti hoces sam da experimentises :stabre:.

 

Evo cim budem mogao dolazim... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Mesavinu mozes i sam da pravis, i uopste ti ne treba 5%. To su gluposti. 1.5 do 2% mu je sasvim dovoljno(iz iskustva ti govorim), naravno nekog kvalitetnog sintetickog ulja. Definitivno jeste bolje kada motor sam pravi mesavinu, ali nekako mi je sigurnije kad mu ja svaki put sipam ulja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Velika Jasikova
  • Motocikl: Honda Transalp 650

A sto ti neotkacis mesalicu i pravis sam posle mesavinu ;) i nemas brigu dal curi dal ce da zakove :)

 

A ja kad bih pravio mesavinu,ili bilo ko drugi, morao bih da sipam 4 ili cak 5%-tnu mesavinu....

 

Pa ?

 

Pa nista...kazem da je bolje da sam mesa,jer tad on logicki rasporedjuje procenat ulja...A svi koji prave mesavinu,kazu da prave 2%-tnu..

 

Ja vozim apn 6 i ranije sam pravio 2%(jer su mi tako drugi pricali) i sa tom mesavinom mi je crkavala radilica na godinu dana...i onda sam resio da kupujem jeftinije nisovo mineralno ulje (0.5l=150din) i da pravim 4% i vec 2,5god. bez problema..,a vozio sam i ture i po 250km u cugu i kad stignem kuci nakon voznje on kao sat..jeste da je masan auspuh al je masan i klip sto je najbitnije. Ja ne znam sto se vecina zamara time da im je masan i prljav auspuh..pa to je u prirodi 2t masine,to je normalno..on se na kraju krajeva posle neke duze voznje ocisti (izgori). Kupio sam Yamahu tdr 125 i nisam bas siguran u rad uljne pumpe, pa bih mu ja pravio isto 4% al da kupujem neku sintetiku..mnogo je.,pa razmisljam da probam malo na mineralno i 4% i da vidim sta se desava,jer...sem onih leptira na usisu cilindra nema niceg razlicitog u odnosu na apn6 masinu..to je isti princip.,a caka je u trenutku mesanja ulja i benzina,odnosno..,kad bi se mineralno ulje stavljalo u posudu ono bi se zbog svoje gustine i nedostatka rastvaraca mnogo slabije u trenutku mesalo od polu ili pune sintetike i naravno "prlja auspuh",ali zato moze ulje direktno u benzin pa u rezrvoar. A to 2% mesavine je smesna prica...prvo je doslo pitanje zastite sredine u obzir i onda svi proizvodjaci propisu 2% ali se onda javio problem o kome sam pisao prethodno (problem mesanja).,dakle ulje je gusto (a u medjuvremenu su dosle i pumpe za ubrizgavanje ulja) i sta cemo sad..pa normalno izmislino redje ulje koje u sebi ima rastvarac radi boljeg mesanja sa benzinom a i ujedno ga pumpa gura lakse, tako da....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja