Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDR 125 1992 problem

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ti definitivno imaš veći lančanik pozadi, što ti oduzima krajnju brzinu ali ti dodaje na startnosti.

Pošto je zadnji i skuplji i komplikovaniji za zameniti, pokušaj da nađeš prednji za jedan ili dva zuba veći, zameniš ga za 5 minuta.

Ne treba tu mnogo zuba razlike, oseti se i sa 2-3.

 

Imaš po netu, sprocket kalkulatore pa potraži. Recimo : http://www.sprocketcalculator.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Baš sa ovog linka :

 

post-4059-0-59094000-1427409636_thumb.jpg

 

Obrtni moment ti se smanjuje za 6% i brzina ti se povećava za 6% ako napred staviš 17 zuba. Tada i lanac mora da bude dve karike duži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Budeš siguran da je blokada na paljenju tako što vidiš da li prelazi 7-8 hiljada obrtaja. Ako neće preko toga, onda kupiš otvoren CDI.

Ako ide do 12K onda je neki drugi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

A ono u vezi RC ventila,citao sam da se skine auspuh i da se okrene za 180 stepeni udesno,jel bi mogao malo to da mi pojasnis??
Ili ima neku blokadu u auspuhu,kako bih to mogao da vidim i ako ima kako da skinem?

Posto ja nzm da li motor uvezen ili ne i ako jeste odakle je,zato moram sve da vas pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Druze, Belgarda verzija fabricki nema blokadu. Ako ulazi u crveno verovatno ti je YPVS(taj ventil) dobro nastelovan. Ali da bi proverio, skini auspuh, i gledaj u rupu. Kad das kontakt treba da ga zatvori i otvori do kraja. Imas na youtubeu kako treba da izgleda. Tebi je problem prenos, sa tim prenosom mora u 10k da se okrene da bi isao oko 120.

Inace, skines osigurac sa matice, otpustis maticu, i taj polukrug na kome pisu brojevi pomeris za po jedan ili dva klika(u zavisnosti koliko oces da dotegnes lanac) ka vecem broju. Tebi ce, kao i meni, posto nemas klizac, lanac uvek malo da lupa i kad je dobro naspanovan, pogotovo u dvoje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Probacu to da vidim,a kada skidam auspuh,jel neophodno da zamenim dihtung ili moze da ostane isti?

A procitao sam,neki lik je napisao da posle ciscenja auspuhamu je mnogo bolje isao,znaci iscedio mu sav talog i ulje,jel i to moguce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Nema potrebe za zamenom dihtunga kada skidas auspuh. Naravno da je moguce, dvotaktni motor dosta zavisi od auspuha. Ako ima problem sa izduvavanjem, motor moze da pocne da se greje i slabije da ide. Auspuh je najbolje da spalis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Ma nije to tek tako..Ne mozes tako da gledas,posto je meni ovo prvi motor i nisam imao iskustva niti sam znao sta da gledam prilikom kupovine.I naravno nisam imao srece,posto je se ubrzo ispostavilo da je taj sto sam ja uzeo bio los.

Sredio sam ja njega bas ono,ali sam ulosio dosta novca :/

Slobodno kupi motor,mnogo je dobar.Odlicno povlaci,brz je,lak za upravljanje,ma super :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja