Jump to content

Moto Zajednica

ALARM ZA MOTOR

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Sve je to super ali zapitaj se koliko bi to kostalo pa se onda i zapitaj da li se isplati raditi tako nesto... :roll:

 

...fer pitanje....zapitaj se koliko je vredan tvoj motor (ili koliko ga ceniš), pa se onda zapitaj dali se isplati raditi takvo nešto.....

usto zaboravljaš još jednu stvar.....nigde ne piše, da moraš prodati motor sa alarmom....jednostavno ga skineš i motiraš na sledeèi motor (koji èe verovatno biti mnogo vredniji, zar ne...).....

ima još jedan aspekt te stvari....alarmi sa SHOCK senzorom ili senzorom nagiba štite i stvari na motoru od kraðe......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Ne znam sta vi mislite ali alarm nece spreciti da vam ukradu motor.

Ja npr. samo zakljucam volan i to je to.

Mada ko bi ukrao moj motor... :lol:

...iznenadio bi se, kada bi znao, koliko ljudima je tvoj motor "interesantan".....

da objasnim u èemu je stvar.....prošle godine sam bio u maju u Crnoj Gori na odmoru sa još dva prijatelja, od kojih jedan vozi Harley Davidson-a, a drugi Yamahu Buldoga....odseli smo u Budvi na 2-3 dana da malo odmorimo pred polazak oko bivše juge....unajmili smo apartma u bloku, a motore smo parkirali ispod prozora...kolega sa yamahom nije imao alarm, pa sam ga zato svako veèe zakljuèavao lancem uz harlija, tek reda radi.....drugu noè našeg boravka u Budvi oglasio se moj alarm u 3 sata noèu....verovatno ne treba da spomenem, da smo sva trojica bili za 5 sekundi u gaèama i "ubeðivaèima" na balkonu,tek toliko, da smo videli dvojicu kako beže od motora.....ne treba puno objašnjavati, da su nas sledeèi dan svi ispitivali, dali nam nešto fali na motorima, jer je alarm probudio ceo blok.....a sada pazi najgoru stvar.....vozim tako specifièan motor, da koliko mi je poznato u celo CG nema takvog, u Srbiji postoje 3 komada, a u BiH samo jedan......gde god bi se pojavi sa takvim motorom, odmah bi ga prepoznali....usto kod bmw-ja teško naruèiš bilokakav rezervni deo, ako ne odvališ saobraèajnu dozvolu, gde je broj šasije....

Pretpostavljam, da su ga hteli maznuti èisto radi zabave, jer prodali bi ga jako teško....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

normalno,ako se neko nameracio na tvoj Bike nista ga nece zaustaviti ali preventiva nije losa.ista je prica i sa kolima.

sto se samog alarma tice ja sam zadovoljan kako radi,

nema laznog sviranja sve je stvar kako se nasteluje.

ovo je osnovna verzija koja se napaja sa akumulatora motora,sirena se takodje napaja sa akumulatora motora(moze se staviti samonapajajuca sirena sto poskupljuje a i zahtevnije je zbog mesta kojeg na motoru i nema bas na pretek).

znaci moze se staviti dodatni akumulator za napajanje alarma ali opet problem prostor.

alarm ima i hy-jack funkiciju,odlicna stvar ali masa nas nosi daljinski zajedno sa kljucevima,

plivajuci kod za daljinski je takodje ukljucena kao normalna stvar na novijim alarmima

shok senzor i senzor nagiba takodje odlicna stvar

sve u svemu treba imati jedan takav uredjaj PREVENTIVE RADI.

Moj alarm se nalazi ispod rezervoara na izuzetno nepristupacnom mestu a takodje I sirena. Slike su na www.service.co.yu/alarm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne znam, ja valjda zivim u takvoj sredini pa zato nemam potrebu da ga ugradim ali mozda kad budem uzeo neki noviji i mnogo skuplji motor i ugradim alarm...

Videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Na kraju krajeva' date=' sve se svede na to da mi kao vlasnici motora damo sve od sebe da zastitimo motore, cisto da bismo sto mirnije mogli da spavamo. Ako se neko od profesionalaca nameraci na neki motor, mislim da su sanse male da se bajk sacuva... Na zalost.[/quote']

...profesionalac se skoro nikad ne kaèi na motor sa alarmom, jer bi bio najveèi kreten, da reskira da ga uhvate, veè samo amateri,koji vide samo motor.....profesionalac èe krenuti na nezaštièen motor, gde veè poznaje sve cake i keèeve, kako da upali motor i krene.....kod profi alarma su sve žice iste boje bez ikakvih oznaka, tako da je riziko prevelik.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
tu se baš nebih slagao sa tobom.....renomirani alarmi za motor imaju takozvanu HI-JACK funkciju (koju nažalost domaèi majstori retkokada isprogramiraju) i koja dolazi do izražaja baš u takvim sluèajevima.....naime lepo mu ustupiš motor i pustiš ga da krene sa njim.....negde u rangu 30-50 metara stisneš daljinski od alarma i gle pizdarije....motor se momentalno gasi, staje (još kamo sreèe da lik poljubi patos do besvesti), pali se sirena i svi žmigavci.....nema više paljenja motora , osim PIN kodom, jer alarm automatski ignoriše sve daljinske upravljaèe (to je jedan od razloga, zašto nikad kupovati alarm koji koristi originalni kljuè).....

Nisam znao za ovo... ali reko bi da funkcionise, pod uslovom da ne ostavis daljinski zajedno sa kljucem u bravi! :D

jednom na motoskupu, gde su ga lokalni "pikaderi" ubacili u kombi i mirno se odvezli van-normalno poznavali su se na kapiji

Da, malo je off, ali kad sam kupovao Kawu jedan od prodavaca bi je rekao da su mu maznuli Suzu K2 na skupu u makedoniji, motor je stajao pored satora ali su ga opet odneli, kaze da je bio privezan za drvo ali su se ipak "snasli"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Naj verovatnije ce vam motor biti ukraden ako ste ga vec kupili kradenog od lopova, jer to je ustaljena sema, sa duplim klucevima i papirima, a takvi motori uveliko setaju od vlasnika do vlasnika sirom istocne evrope pocev od zapadne evrope, preko crne gore, srbije, bugarske, rumunije i na kraju zavrse u rusiji itd.....Tako da alarm moze da pomogne, ali sto dalje od mafije i kradenih stvari u svakom pogledu. Oteto prokleto...

I naravno, pozeljno je da bajk uvek bude u optickoj vidljivosti gde god da se nalazite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: N.BGD

Sto se alarma tice nije problem lopov nego mali akumulator.Na motorima su akumulatori oko 10ampera sto je dosta slabo pa dolazi do pada napona koji je jako rizican za sve novije masine .Kod pada napona se pored ostalog i senzori na alarmu zaglupe pa vas bude uglavnom zorom kada je najhladnije. :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Da li neko zna da li kod nas postoji da se kupi alarm o kome prica BMW, naravno da li to neko zna da ugradi...

...i zasto ne???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Sto se alarma tice nije problem lopov nego mali akumulator.Na motorima su akumulatori oko 10ampera sto je dosta slabo pa dolazi do pada napona koji je jako rizican za sve novije masine .Kod pada napona se pored ostalog i senzori na alarmu zaglupe pa vas bude uglavnom zorom kada je najhladnije. :idea:

 

.....to i jeste jedan od problema sa autoalarmima ugraðenim na motorima.....

motoalarmi obièno idu posle nekog vremena u Stand-by , tako da im je potrošnja struje jako mala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Da li neko zna da li kod nas postoji da se kupi alarm o kome prica BMW' date=' naravno da li to neko zna da ugradi...

...i zasto ne???[/quote']

 

http://www.metasystem.it

 

inaèe se to prodaje isto i kod nas u SLO, a ugradnja je za onoga, koji približno zna nešto o struji relativno laka....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

A zna li neko kakvi su alarmi koji se po halooglasima nude za 30eura!!! Imaju kao plivajuci kod, 2 daljinska, blokadu...

Ako neko ima informacije neke o ovome neka kaze!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Ja trazim alarm vec godinu dana..i izgleda da je najkompletniji model:

M+S Mini-Alarm LEGOS 4

Mislim da ima cak i samonapajanje

Cena mu je bila oko 140 evropljana...ali je jedini kompletan uredjaj! :!:

Svim ostalim na koje sam ja naisao nesto "fali"!

Kod ovog modela je moguce dokupljivati komponente i prosirivati mu funkcije! :shock:

Mada i on mi je nesto trt mrt, mislim da je previse skup za ono sto pruza...ko Ducati :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

alarm prava stvar

juce je odradio svoje

parkiram ispred servisa,kad cujem javi se jednom (opomena),ma reko vruc je pa pucka katalizator pa se javlja,pa ono javi se jos jednom opomena,ajde reko jos pucka plastika sunce je toplo i tako to,kad ono javi se treci put ,ajde ne budem lenj ustanem i izadjem i ima sta da vidim,decko poceo da odsrafljuje skida retrovizor potrcim ja potrci on ali njegova mladost je bila ispred mene i utece,tako da sam resio prvo da smrsam jedno 15-tak kila i da se bacim malo na vezbe da bih bio u formi.

ALI POENTA JE DA JE ALARM ODRADIO SVOJE(ocu reci shok senzor dobro ustelovan). :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
alarm prava stvar' date=' potrcim ja potrci on ali njegova mladost je bila ispred mene i utece,tako da sam resio prvo da smrsam jedno 15-tak kila. :D[/quote'] Dobar ti taj alarm, ima dijetalno dejstvo, a bogami i humanitarno, da si stigao klinca jos bi i batine dobio :lol::lol::lol: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ja sam nashao preradu exkalibura za auto i sad cu ga tutnem u bike i javim kako to radi sa blokadom i svim i svacim a nashao sam oko 200 neke laserske sa daljisnkim na slike javlajnjem na tel gps sms trt mrt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

moze se napraviti ali ima mnogo mana.

mislim da je jeftinije to ugraditi za 80eu i nezezati se sa pravljenjem.

daljinska komanda je IR znaci mora da ti bude u vidnom polju i moras da ciljas u motor dok je sa klasicnim alarmom na radio prenos to mnogo lakse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja