Jump to content

Moto Zajednica

Put na istok: Pamir, Mongolija, Sibir, ka izlasku Sunca!

Recommended Posts

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Srecan vam put i uzivajte, u sta ne sumnjam. Interesuje me zasto niste gume poslali postom da vas cekaju negde usput nego ih tako nezgrapne nosite na motoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Drugari, evo ja tek sad dohvatih Internet negde u Jermeniji, u Kapanu, da budem precizniji jer vi znate gde je to... ;)

 

Zelim vam svu srecu, sve ono sto ste vi zeleli meni i da se makar toliko dobro provedete, a znam da hocete.

 

Pozdrav za celu ekipu iz zelene Jermenije! ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Drugari, evo ja tek sad dohvatih Internet negde u Jermeniji, u Kapanu, da budem precizniji jer vi znate gde je to... ;)

 

Zelim vam svu srecu, sve ono sto ste vi zeleli meni i da se makar toliko dobro provedete, a znam da hocete.

 

Pozdrav za celu ekipu iz zelene Jermenije! ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

 

Pozdrav veliki i tebi, druže naš. 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd i Knic
  • Motocikl: KTM 1190 Adv 2014

Zex

Да ли има прилике да се придружимо негде на средини пута ... као шеф логистике, вероватно већ имаш неки план како да пошаљеш пакет.

gallery_33068_1254_37939.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Zex

Да ли има прилике да се придружимо негде на средини пута ... као шеф логистике, вероватно већ имаш неки план како да пошаљеш пакет.

 

Sredina puta je mnoooooogoooo daleko. Tek kada se približe, na nekih 10-15 dana do kraja, postoji mogućnost priključenja. Poneli su sve što treba, paketi nisu poželjni, posebno na Pamiru i Mongoliji, hehe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Stigli u Žešov, Poljska. Jak prvi dan, 820km, živi, zdravi, nenaspavani od jutros.

 

Sada rešavamo redom... :zdravo:

 

Hvala svima na ZAISTA puno pozitivne energije.

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ukoliko neko poznaje doticnog gospodina sa slike, neka ga zamoli da vrati hidrant tamo odakle ga je i uzeo...Hvala...Sram da ga bude, mator covek 1lud.gif

 

E2F30D2D-1D75-A54A-9F4A-4E8884F0EEAE_thumb.jpg

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нек вам је срећан пут и Бог да вас чува

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Pozdrav drugari...Danasnji dan trajao je bas duuuuugo....Krenusmo iz Žešova jutros oko 9 na oko 17 celzijusa...predivan dan za voznju!!! Ali malo sutra 0namigivanje.gif!

 

Nismo vozili ni 300 metara kad se spustila kisa koja nas je pratila celog dana (a radni dan zavrsen sada - posle 19 sati raznoraznih peripetija!) Temperatura je naglo spala na 9 stepeni, a pljusak nije prestajao ni jednog jedinog momenta 1staa.gif...sve sto smo imali na sebi, mokro je totalno...

Nekako smo se dovukli do granice sa Belorusijom. Teska i tvrda granica...Guzve nenormalne, ali srecom, mi vozimo motore 1hej.gif. Provukosmo se nekako, obidjosmo 3-4 ogromne kolone i srecom upadosmo na Belorusku granicu medju prvima, te smo po ubrzanom postupku, posle provedenih 5 sati na granici, konacno usli u Belorusiju u 22h 1lud.gif... Do Minska jos 350 km! Stigosmo malo pre, vreme je za spavanje...Laku noc!

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Dobro je bilo, za drugi dan malo tvrđe i sa više iskušenja, ali ide i gura.

 

Prva dva dana planirano smo potegli, sutra ćemo da vidimo šta Minsk ima da ponudi. Pozdrav svima :zdravo:.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Ja bih vam rekao samo onako kako ja posmatram život.Puno Božijeg blagoslova,neka se svi Svetci,Anđeli,Heruvimi i Serafimi udruže i sačuvaju vas.

Budite jako oprezni u Rusiji,najmanje zavisi od vas.Voze bez ikakvog osećaja.Posebno obratite pažnju na kamione,dostavna vozila,naročito na Gazele,znate te kamiončiće,ima ih i kod nas,oni su nekako posebni,prave kamikaze.

Još jednom,veliki oprez kroz Rusiju,ispod granica konmfora,zaista su potpuno ludi pogotovu u ovom ratnom stanju.

Šesliva ili ti sa srećom.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ja sam jos uvijek pod utiskom proslogodisnjeg Severianovog putopisa i one veceri u domu omladine a on vec krenuo na novo putovanje...

 

Zelim vam svu srecu u ovom poduhvatu i naravno, podijelite i sa nama sve sto mozete!

Sada morate duplo vise pisati jer vas je dvojica 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pozdrav drugari...Danasnji dan trajao je bas duuuuugo....Krenusmo iz Žešova jutros oko 9 na oko 17 celzijusa...predivan dan za voznju!!! Ali malo sutra 0namigivanje.gif!

 

Nismo vozili ni 300 metara kad se spustila kisa koja nas je pratila celog dana (a radni dan zavrsen sada - posle 19 sati raznoraznih peripetija!) Temperatura je naglo spala na 9 stepeni, a pljusak nije prestajao ni jednog jedinog momenta 1staa.gif...sve sto smo imali na sebi, mokro je totalno...

Nekako smo se dovukli do granice sa Belorusijom. Teska i tvrda granica...Guzve nenormalne, ali srecom, mi vozimo motore 1hej.gif. Provukosmo se nekako, obidjosmo 3-4 ogromne kolone i srecom upadosmo na Belorusku granicu medju prvima, te smo po ubrzanom postupku, posle provedenih 5 sati na granici, konacno usli u Belorusiju u 22h 1lud.gif... Do Minska jos 350 km! Stigosmo malo pre, vreme je za spavanje...Laku noc!

 

Pa lepo sam napisao: uživancija je i u mukama. Želim, da vas što pre stigne razvedravanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Pozdrav drugari...Danasnji dan trajao je bas duuuuugo....Krenusmo iz Žešova jutros oko 9 na oko 17 celzijusa...predivan dan za voznju!!! Ali malo sutra 0namigivanje.gif!

 

Nismo vozili ni 300 metara kad se spustila kisa koja nas je pratila celog dana (a radni dan zavrsen sada - posle 19 sati raznoraznih peripetija!) Temperatura je naglo spala na 9 stepeni, a pljusak nije prestajao ni jednog jedinog momenta 1staa.gif...sve sto smo imali na sebi, mokro je totalno...

 

Nekako smo se dovukli do granice sa Belorusijom. Teska i tvrda granica...Guzve nenormalne, ali srecom, mi vozimo motore 1hej.gif. Provukosmo se nekako, obidjosmo 3-4 ogromne kolone i srecom upadosmo na Belorusku granicu medju prvima, te smo po ubrzanom postupku, posle provedenih 5 sati na granici, konacno usli u Belorusiju u 22h 1lud.gif... Do Minska jos 350 km! Stigosmo malo pre, vreme je za spavanje...Laku noc!

 

Ma trebali ste preko Ukrajine... 1zvizduk.gif Kako stvari stoje, čim prodješ Ukrajinsku odma posle nje je Ruska granica. 0stabre.gif Srećan put!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Prva dva dana ovog putovanja imali smo dosta jak tempo. Prvog dana prevezli smo nesto preko 800 km i spavali u Poljskoj, u Žešovu. Dan je bio savrsen za voznju, i jedini problem predstavljao je nas umor sa kojim smo krenuli na put...

 

Pauza u Madjarskoj, 100km posle Budimpeste

 

 

IMG_2866_resize.jpg

 

 

Dobro dosli u Slovacku

 

IMG_2871_resize.jpg

 

 

Usred ničega

 

IMG_2881_resize.jpg

 

 

Poljska nas zove

 

IMG_2887_resize.jpg

 

 

Mogli bi i da kampujemo, ali preti nevreme

 

IMG_2890_resize.jpg

 

 

Žešov, Poljska...U potrazi za čvrstim krovom

 

IMG_2892_resize.jpg

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Uverili smo se da ne mora uvek da bude tačna izreka da se po jutru dan poznaje. Jutro je obecavalo, ali ocekivanja su ispunjena samo u prvih 15 min vožnje...Pocela je da pada neverovatna kiša koja nije prestala da pada citavog dana, a temperatura sa 17 stepeni, neverovatnom brzinom pala je na 9 stepeni. Napravili smo svega dve pauze zbog zurbe ka granici Poljska-Belorusija.

 

 

Na granici zaticemo neverovatnu guzvu, ali uspevamo nekako da se probijemo preko reda i izadjemo iz Poljske. Prilikom ulaska u Belorusiju, opet se nekako na šarm probijamo kroz veliku guzvu i stajemo u red medju prvima. Procedura ulaska je trajala oko 5,5 sati, i konacno ulazimo u Belorusiju oko 22h po lokalnom vremenu (promenili smo vremensku zonu za 1 sat unapred). Vreme na granici smo prekratili družeći se sa Noćnim Vukovima iz Skoplja, koji su krenuli na skup u Moskvu...

 

Od granice do Minska, gde smo planirali noćenje, ostalo nam je jos oko 350 km. Opet uz kisu, u Minsk ulazimo oko 3h, premoreni, promrzli i mokri od kiše...

 

Predivno jutro za voznju ka Belorusiji

 

IMG_2898_resize.jpg

 

 

Postaje jako hladno, kisa ne prestaje

 

IMG_2901_resize.jpg

 

 

Dokle li ce padati?

 

vlcsnap-2014-05-30-22h26m25s59_resize.png

 

 

Ceo dan sipa, ne stedi nas uopste!

 

vlcsnap-2014-05-30-22h33m47s152_resize.png

 

 

Druzenje sa Nocnim Vukovima iz Makedonije, na granici Belorusije

 

vlcsnap-2014-05-30-22h35m54s208_resize.png

 

 

Cedi se kisa iz svih delova opreme, rukavice pune!

 

vlcsnap-2014-05-30-22h39m24s43_resize.png

 

 

Uopste mi nije hladno, ruke pomodrele 1lol.gif

 

vlcsnap-2014-05-30-22h41m16s116_resize.png

 

 

Vreme je za rucak, 1h posle ponoci, 200km ispred Minska. Doruckovali smo pre 17 sati 1lud.gif

 

vlcsnap-2014-05-30-22h44m00s204_resize.png

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja