Jump to content

Moto Zajednica

Put na istok: Pamir, Mongolija, Sibir, ka izlasku Sunca!

Recommended Posts

  • Integrisan, 8143 postova

Bravo svima za doček. Svaka čast :takoje:

 

Za mene putovanje još traje, tj. trajucka. Što bi braća Bosanci rekli: "pomalo" ;). Ovo je opuštena, hedonistička faza (u smislu - ima tople vode svako veče, ne baš kao Pandin hedonizam u ovom novom putopisu :nanana:).

 

Na Baltiku je stvarno bilo posebno. Dugo sam tamo ostao i, da kažem istinu, jedva se odvojio (naročito od Rige).

 

U Rigi sam bio i na izložbi o Kirgistanu (kao neka vrsta dodatnog eksponata :lol:). Ima jedna fotka odatle, bezvezna, ali reči su vanvremenske:

IMG_6900.jpg

 

U Kaunasu sam, da li je to uopšte moguće propustiti, bio u Žalgiris Areni:

IMG_7165.jpg

 

U Viljnusu sam proveo dva neverovatna dana (u sjajnom društvu uzgred, o tome naknadno):

IMG_7227.jpg

 

U Varšavi mi se po dogovoru pridružio komšija moreplovac, poljski zet :Mina: , mota se i on ovde pa neka se sam predstavlja :lol::

IMG_7732.jpg

 

E, da, zemenio sam najzad gume, stare su malo bile potrošene :lol:, kod Huberta (još jedno novo poznatstvo, čovek priča srpski i sjajan je tip uopšte, set Trial attacka2 sa montažom 195e, odlično ispalo :moto3: ):

IMG_7789.jpg

 

Posle bančenja po Varšavi, sutra krećemo dalje po Poljskoj.

 

Eto, to je telegafski izveštaj... Do nekog sledećeg pozdrav :zdravo:.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Mimi dobro dosao! Bravo za uspesnu avanturu i zelim ti da ih napravis jos u buducnosti. Zao mi je sto ti nisam licno cestitao ali nadam se da ce uskoro biti prilike.

Seve, malo nedostaju tvoji literarni radovi, kanda si malo popustio u tom delu putopisa... Zelim ti sretan povratak

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Svaka cast Mimi. I tebi i Severianu.

Ne samo da ste napravili podvig kojem se svi mi divimo, i oni sto voze motore, i oni koji se dive ovim prvima ( ilikakotapodelavecide ;) )

 

Svi smo mi svesni daljine, izazova, odricanja, ali i bogastva koje sada nosite u sebi i zato niko ne ostaje ravnodusan prema ovakvom podvigu.

 

Ono sto je mene posebno odusevilo jeste ta vasa ambasadorska crta koju tako prirodno nosite u sebi. I danas svi pricaju o vama koji su vas videli u Oshu i Jalal-abadu, ali i mnogo vise onih koji vas nisu videli, ali su culi sta su propustili.

 

Danas sam naleteo na ovo u prodavnici, pa rekoh, da iskoristim priliku da napucam broj postova na BJB, moze zatrebati pri prodaji motora (kojegtrebaprvodakupim,jel'te)

post-3910-0-35034100-1410092585_thumb.jpg

 

Seve, nadam se da si uzivao u Rigi i ostatku putovanja.

 

 

Veliki pozdrav momci, hvala sto ste proneli lepu sliku kroz ovaj deo sveta.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Hej, Ljubiša, jesam zaista uživao. Hvala na lepim rečima!

 

----

 

Od Varšave, gde smo proveli dva dana, nastavili smo dalje kroz Poljsku. Sve lokalnim, ali savršenim malim putevima, čudo kako je i najmanji putić u savršenom stanju:

 

IMG_7969.jpg

 

IMG_7955.jpg

 

IMG_8002.jpg

 

U Vroclavu smo proveli jednu noć i nastavili dalje ka Češkoj. Moj saputnik je usput odlučio da svoj motor zameni za lepši i pouzadaniji :nanana::

 

IMG_8008.jpg

 

Ušli smo ubrzo u Češku i brzom brzinom do Plzena:

 

IMG_8009.jpg

 

IMG_8024.jpg

 

To veče je u Plzenu, na glavnom gradskom trgu, priređen laser šou. Prepun grad, opet taj beli šum jezika i glasova koji toliko volim i vazda tražim i sjajna predstava (velika katedrala je upotrebljena kao projekciono platno). Efektno i lepo, uživali smo:

 

IMG_8079.jpg

 

IMG_8066.jpg

 

IMG_8056.jpg

 

Plzen mi se svideo, a ni pivo nije loše :Mina:, i nadam se da će me put ponovo baciti na tu stranu:

 

IMG_8127.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Sutradan, u dva skoka, savršenim planinskim putevima iz snova direktno u Nemačku:

 

IMG_8143.jpg

 

Deonica od Plzena do granice i nakon toga kroz Nacionalni park Bayerischer Wald, pa onda do Austrije je moto put prvorazrednog kvaliteta. Apsolutna preporuka za svakoga ko se nađe u blizini, izbegavanje glavnih magistrala obavezno!

 

Kod Passau-a prešli smo Dunav (oprosti velika reko, al' ja sam morao preko ;)) i ušli u Austriju. Kako smo zgazili u ovu namćorastu zemlju, tako je počelo da sipa:

 

IMG_8168.jpg

 

U Eugendorfu kod Salcburga planirao sam zanavljanje uništene opreme i sitnica, na poznatoj lokaciji za slične sportske aktivnosti:

 

IMG_8174.jpg

 

Ostatak dana proveli smo u vožnji lepih i meni omiljenih alpskih deonica i nakon toga u traženju smeštaja. Završili smo u Bruku, malom i pitoresknom mestu podno Grossglockner-a. Lepo mesto, a smeštaj koji smo izabrali u okviru cene spavanja obezbeđuje i besplatnu ulaznicu za Gross (imajući u vidu da ista košta 24eur, opet su poskupeli, stvar nije za potcenjivanje u inače skupim Alpima).

 

IMG_8206.jpg

 

IMG_8212.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Jutro, nedelja 7. septembar, ustajemo rano. Dan počinjemo prelaskom gotovo praznog Grossglocnera:

 

 

IMG_8250.jpg

 

Sa druge strane alpskog masiva, u Lienzu, po dogovoru čekaju nas Pavle, Andrej i Jože. Dogovor je da tog dana vozimo Dolomite zajedno. Kasnimo gotovo pola sata, zov praznog Grossa učinio je da me kasnije celog dana savest peče zbog tog zakašnjenja. Evo nas, negde iznad Cortine, sa našim ovde prisutnim drugarima Nemom i Vencelom:

 

IMG_8302.jpg

 

Pre toga smo već forsirali Tri Cime:

 

IMG_8266.jpg

 

IMG_8278.jpg

 

Ceo dan vozimo po Dolomitima, prevoj za prevoj. Prepodne prolazi u savršenom vremenu, veoma lepa vožnja u tempu, apsolutno sam uživao u svakom trenutku i vožnje i usputnih druženja:

 

IMG_8333.jpg

 

IMG_8347.jpg

 

IMG_8324.jpg

 

IMG_8289.jpg

 

Eto, pokazuje se i da dobra stara Evropa ima šta da punudi nemirnom bajkerskom srcu. I Alpe i Dolomite naprosto obožavam, otvoreno to pričam! Iako će mnogi putnik na istoku sa visine gledati na ovu moju izjavu ;), ona je prosto i tačna i opravdana...

 

Dok smo ručali vreme se pokvarilo i počela je jaka kiša. Od onih hladnih i dosadnih, dobro nas je pokvasila. Ali smo je pobedili i muški prošli direktno kroz epicentar, a onda stali da proslavimo :lol::

 

IMG_8379.jpg

 

Evo nas kako biramo kojom slalom putanjom krenuti na počinak, ka Sloveniji. Već je kasno, naši domaćini (a opet se pokazuje da su Slovenci savršeni domaćini i hvala im na tome!) sutra rade, a kući će zabavljeni nama, stići gotovo pred ponoć!

 

IMG_8376.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Polazimo ka Kranjskoj Gori, malo se gubimo u koloni i potom se pronalazimo, hvala tehnologiji i modernim komunikacijama koji nam skraćuju period brige u tim trenucima. Pozdravljam se sa Slovencima, čekajući mog beogradskog saputnika da se otrgne od Dolomita u kojima je prvi put ;), hvala im za ovaj dan, tako savršen na samom kraju ovog epskog putovanja!

 

I onda, znam čak i tačno mesto, tu negde između naplatne rampe nove deonice auto-puta i Pordenonea :lol:, neposredno pošto smo se opet okupili i potom krenuli, dogodilo se!

 

Dogodilo se ono što sam očigledno čekao poslednjih nekoliko dana, jureći levo-desno po centralnoj Evropi. U jednom čistom i destilisano iskrenom trenutku, jednom od onih koje gotovo da možete iskusiti samo na motoru, osetio sam punim srcem da je moje putovanje završeno.

 

Gotovo je! Vreme je da idem kući!

 

Istog trenutka odluka je doneta, a na pauzi u Sežani potom i međusobno potvrđena. Idemo za Beograd! Odmah, bez odlaganja, još večeras! U pitanjima srca odlaganja nema...

 

Javljam novonastalu situaciju Violeti, u kratkom telefonskom razgovoru nije uspela da sakrije svoju zatečenost i potom brigu, iako me je kao i uvek podržala. Obećavam sve što se u tim situacijama obećava i krećem! Dosadna vožnja, auto-putem, hladno je i umorni smo. Povremeno stajemo, povremeno lomimo tempo, samo da povremeno ne dremamo ;).

 

IMG_8393.jpg

 

I tako celu noć.

 

Pred jutro, gotovo na samom cilju, jedan od motora misteriozno otkazuje. Imamo dijagnostički uređaj, nešto prtljamo, vreme curi, organizovan je i prevoz, no motor sam odlučuje da prekine taj štrajk, valjda smo permanentnom 24-časovnom vožnjom narušili pravila nekog nepostojećeg sindikata putnih motocikala pa je za trenutak odbio poslušnost, a onda se sažalio i pokrenuo. ;)

 

U izlazak sunca, kako drugačije nego idući na istok, stižem u moju Srbiju. Na granicu mog doma! Iako se Srbija i ja sve više ne razumemo, to je kao odnos prema ženi koju voliš (ne možeš više operativno, svakodnevno sa njom, previše se svađate, ali ne znaš ni kako ćeš bez nje!), lepa mi je u ovaj izlazak Sunca i moja je! Sada ne vidim mane, vidim samo ljubav, eto to vam putovanja i vraćanja učine.

 

Evo me na graničnoj liniji, trtljam završno slovo :popovanje::

 

 

Na kraju, motor i ja sa njim vratili smo se tamo odakle smo i krenuli.

 

IMG_8425.jpg

 

To je valjda dobro, uspeh, ali ko će to znati, šta je dobro i šta je uspeh, važno je da smo svi sigurno i u celosti stigli kući...

 

Gotovo!

:moto3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E sad sam miran, obojica ste stigli kući :) pa sad možemo da pristupimo klasičnoj šemi dosađivanja oko pisanja putopisa sa mnogo više detalja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Tamo negde u novembru bilo bi lepo slušati obojicu u živo i još jednom doživljavati avanturu koju ste srećno provozili.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bled
  • Motocikl: BMW 1600 GT

Redovno sam pratio vaš putopis i jako mi je drago što smo se upoznali i odvozali zajedno nešto km po Dolomitima Nešto slika stavio sam na naš forum

Ovde možeš da jih vidiš.

http://www.motosvet....j-2014/page-110

Nadam se da se sretnemo još koji put i nešto odvozamo zajedno.

Ako bude šta u živo kako kaže Pavle sedam u prvi red.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Citam kako se vozis po alpima u komsiluku i razmisljam "kako se ovom coveku ne ide kuci, a toliko je vec na putu", kad u sledecem postu pises kako kreces pravac kuci bez stajanja :)

Dobrodosao nazad 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ne sto si legenda sto si isao na ovako veliko i ozbiljno putovanje, vec sto se sa njega vracas Alpima...Svaka cast i dobrodosao kuci! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

E vala ste se navozali... svaka vam čast. Sad ste mirni do proleća. :nanana:

 

Stvarno je bilo neopisivo zadovoljstvo pratiti vas svih ovih dana. Momci, iskreno vam se divim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja