Jump to content

Moto Zajednica

Put na istok: Pamir, Mongolija, Sibir, ka izlasku Sunca!

Recommended Posts

  • Integrisan, 8143 postova

Pažljivom čitaocu ovo putovanje nije iznenađenje, još manje tajna. Finalni azijski gambit, treći deo zamišljene azijske trilogije i u svakom pogledu najozbiljniji poduhvat do sada.

 

Kada bih, karikirajući da istaknem poentu, rekao da su me putovanja obuzela možda bih za trenutak preterao. A možda bih, sve u sebi misleći da ipak preuveličavam, nehotice opisao realno stanje stvari. San koji sam dugo sanjao, Sloboda, iskušenja, prostranstva, lepota izbora, uspeva da mi peva, da parafraziram jednog drugog Miljkovića, pesnika, bar onoliko lepo koliko sam godinama u sebi pevao tom i o tom snu.

 

Dakle, pažljivom čitaocu ovo putovanje nije iznenađenje.

 

Krećemo, idemo, vreme je! Na istok, u Sunce!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 31

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

REW1+final+ruta.jpg

[Okvirni plan puta]

 

 

Vozićemo 26.000 kilometara, dva seta guma, devet časovnih zona i dva redovna servisa daleko.

 

Videćemo Belorusiju i Rusiju, malo (više) forsirati Kazahstan, pročešljati srce centralne Azije - Uzbekistan, Tadžikistan i Kirgistan, pokušati da osvojimo pamirski trakt (drugi najviši put na svetu, koji nas obroncima Himalaja, neka je Sila nama i motorima u pomoći ;), vodi preko 4600 metara iznad nivoa mora), pokušati da prešpartamo celu Mongoliju, da stignemo da Vladivostoka, a onda celim Sibirom u jednom skoku, sedam časovnih zona nazad!

Čeka nas puno avantura, godina nije dobra za vožnju, od ratova i poplava, do blokade GPS signala u Rusiji, kao da je sve protiv putnika. Trudićemo se, videćemo šta ćemo i koliko uraditi. Videćemo da li će nas planine i prostransta pustiti preko njih.

 

Na putu ćemo biti oko 100 dana.

 

Dovoljno malo da nas bližnji ipak ne zaborave, dovoljno dugo da, nadam se, položimo test međusobnog prijateljstva!

  • Podržavam 45

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Na ovom projektu, ponovo se okupila stara i uigrana ekipa:

 

 

dragan.png

Moj Saputnik, sapatnik i čovek sa kojim verovatno najviše volim da vozim, kako on ume da kaže - poderali smo bar dva kompletna motora zajedno, na ovom putovanju je ponovo MIMI. Ne mogu da opišem koliko je to veliko pojačanje u odnosu na HtR2 - od priprema do vožnje, a onda i svega između! Njegova želja da bude deo ove priče bila je toliko jaka da je pomerio planine i uspeo da pobedi sve probleme koje su mu okolnosti bacale u lice. Bio mi je dostojan takmac u komplikaciji sopstvenog života zarad putovanja ;)! Pomešali smo snove i napravili naš projekat.

 

 

zeljko.png

Naša podrška, brat po motoru, opušteni sapatnik, navijač i učesnik planova - ZEX (Usamljeni jahač)

 

viki.jpg

Čarobnjak, nema drugog opisa, često i vila koja svojim čarobnim štapićem rešava nemoguće zavrzlame, naša “leđa” u Beogradu, podrška sa skoro “punim radnim vremenom” dok putovanje traje, da već nisam oženjen njome, ovog časa bih se oženio ;). Brend u kategoriji preciznosti - Violeta.

 

Hvala vam što ste deo ovog putovanja!

 

I na kraju i ja, zovite me Žorž :lol:

 

stanimir.png

 

 

To su likovi u ovoj priči, koje ćete gledati i čitati na ovim stranama sledećih nekoliko meseci. Eto, neka naklon jednom bude unapred! :takoje:

 

 

 

IMG_1333.JPG

[Al' smo lepi, sveže nas oprali]

 

IMG_1342.JPG

[Nosite nas u Mongoliju, za to smo napravljene]

 

IMG_1343.JPG

[Ovako izgleda 300kg žive vage, pored tri lepa motora ;)]

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Rew+Logo.jpg

 

Za ovaj projekat imamo i novi brend, koji treba da nam pomogne da i ubuduće vozimo, da nam put ostane dohvatljiv, a granice dostižne.

 

Mali tim, sa velikim nerealnim planovima :lol:: Ride East West Adventure

 

Može i skraćeno, ne pravimo pitanje: REW Adventure

 

 

IMG_2845.JPG

 

IMG_2840.JPG

 

 

Mislim, red je da znate, ovde smo svi naši ;), čemu sve ove REW vinjete okolo-naokolo...

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Pripreme su bile dugotrajne, komplikovane i grozničave. Ali, uvek se završe na isti način. Motor spreman za put!

 

IMG_2836.JPG

[Mimi]

 

 

IMG_2848.JPG

[severian]

 

 

Primaklo se! Sreda, 28. maj, 7h ujutro.

 

Krećemo, idemo, vreme je! Na istok, u Sunce!

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Svako ima svoje razloge zbog kojih putuje. Nekima su razlozi slicni, nekima pak potpuno razliciti, ali posledice su uglavnom iste! Nakon svakog putovanja postanemo zreliji, jaci, obrazovaniji.

Koliko god knjiga procitali o nekoj zemlji, ljudima ili kulturi, mnogo vise naucimo u samo jednom odlasku gde te ljude, prirodu i kulturu dozivimo na sopstveni nacin! Putovanjem shvatamo koliko su ljudi slicni, ma gde se nalazili...A opet, i koliko su razliciti. Putovanjem ucimo da moramo verovati drugima, jer covek je drustveno bice! Ucimo da postujemo i slicnosti i razlicitosti.

Ljudi su kao reke! Negde su toplije, negde su hladnije...Negde su struje jake, a negde su vode mirnije. A u meni uvek iznova raste zelja za upoznavanjem tih "reka" iza nekog drugog brda, iza neke nove planine!

Kako se u ovom momentu osecam? Paaaa, nemam pojma...nekako uzbudjeno, nekako decacki 0namigivanje.gif

Sta ocekujem od ovog putovanja? Sigurno mnooooogo toga 1aha.gif...Ocekivanja su zaista prevelika!

 

Veliki ispit je pred nama!!! Ispit zrelosti, ispit spremnosti, ispit prijateljstva!

Na prvom mestu, ocekujem da se zivi i zdravi vratimo...Ocekujem da sa svojim saputnikom spoznam i ucvrstim tu zajednicku nit koju negujemo u sebi, tu strast prema putovanju i voznji motora koja me je davnih godina obuzela, i ne pusta...kao kakva paukova mreza.

 

Ocekujem da me ne napuste emocije koje sam dozivljavao svo ovo vreme dok smo se pripremali za ovo putovanje, dok smo planirali rutu, dok sam citao i upoznavao se sa obicajima i kulturama na ovom kraju sveta, dok sam se upoznavao sa svim prirodnim lepotama kroz koje planiramo da prodjemo...

 

Potrudicemo se, da zajednickim snagama, na ove strane prenesimo sve impresije i dozivljaje tokom ovog putovanja. Znam da ce ih biti. Isto tako, znam da ce nam u mnogim trenucima vasa podrska puno znaciti. Unapred hvala na tome!

 

Polazak je planiran za sredu, 28.05. u 7h, sa Novog Beograda, ispred stamparije BigPrint, ul. Djordja Stanojevica 4 (u okviru Zepter zgrade)

 

Bila bi nam cast, ko zeli, da sa nama preveze prve metre ovog putovanja.

 

Hvala, i uzdravlje 2cirka1.gif

  • Podržavam 29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

nisam se iznenadio procitavši uvodni dio ovoga što ce tek postati putopis. dovoljno sam dugo pratio vaša razmišljanja i u redovima i između redova na svakom postu nakon prijašnjih putopisa pa je ovo sada meni bilo ocekivano.

šta rec a da se ne pretvori u filozofiju, cuvajte sebe i one oko vas i od drugih i od sebe samih i želim Vam svu srecu na putu i oko njega.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Srećan put,da vas sreća prati na ovoj pustolovini.....biću sa vama svaki dan,biću deo vaše avanture bar po majici koju ste mi dali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Srecno vam putovanje bilo ljudine!!!

Jbt. uplasim se samo kad vidim na mapi plan putovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Srecno!

 

Mimi,ne daj se,to je samo 20000km i jos malo preko.

 

Vidimo se sutra.

P.S. ne zaboravi 20 din!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ih, ja mislio da idete na neki ozbiljan put a vi se švrćkate tu po lokalu... Klasični BMW pozeri ::)

 

Vidimo se ujutro :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Neka Vam je srećno putovanje i Bog nek Vam je u pomoći. Ako jednog dana odlučim da odem sličnom trasom, znam kome ću se obratiti za savet.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Svaka cast i neka vam bude sve kako ste isplanirali. Kada sam otvorio temu shvativsi ko je autor reko ovo ce da bude nesto zanimljivo kao do sada, ali kada sam video vasu rutu :staa2: zanemeo sam ovo nisam mogao da ocekujem nikako.

Srecan put i sa Bogom :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja