Jump to content

Moto Zajednica

PRVA POMOĆ - ono što bi svi trebalo da znamo!

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Naravno, zanima me gde nose svi kafe raceri i r1 sto voze samo do kafica. 
 

ja prvu pomoc nosim, ne nasu, nego deutchland, ali nosim je. Poenta moje price je da ne moze nosac top casea na tehnicki a prvu pomoc koju nemas gde smestiti sem tamo moras da nosis. Kontradiktorne stvari. Onda smo mi svi fakticki tehnicki neispravni sa bocnim i top case

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Pre par nedelja je u jednoj emisiji (poznatoj, sa nac. frekvencijom) bila pokazana vezba nekih osnovna pruzanja prve pomoci...gde je na kraju voditelj pitao strucno lice iz crvenog krsta da li osoba koja pruzi nedovoljno strucno prvu pomoc ili pak ne pruzi prvu pomoc uopste jer smatra da nebi to ucinila na bezbedan i dovoljno strucan nacin snosi neku odgovornost.... Dobija odgovor strucnog lica da u zakonu pise, da je svaka osoba u obavezi da pruzi prvu pomoc u skladu sa svojim znanjem i mogucnostima te da to oslobadja svake odgovronosti onoga ko bi se usudio da nestrucno pomogne ili pak odustao od pruzanja prve pomoci... Nadam se da ce to nekome ovde znaciti, najpre mislim na one koji se plase da pomognu jer smatraju da bi time mogli da pogorsaju situaciju.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Nedavno sam bio na nekom seminaru gde su nam ljudi iz Crvenog krsta Beograd (između ostalog) prezentovali i ukazali na novu aplikaciju. Mislim da bi ovu aplikaciju svako od nas trebalo da instalira i ima na telefonu. Nikad se ne zna...

 

1594925426_Screenshot_20220319-204816_GooglePlayStore.thumb.jpg.26bd1e87dd65c16fa3973d5c31937fa3.jpg

 

2000934021_Screenshot_20220319-204839_GooglePlayStore.thumb.jpg.269f9c735b1dce5e90e4392c8b0e3c09.jpg

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 10.1.2021. at 16:13, Alex011 je napisao:

Nadam se da ce to nekome ovde znaciti, najpre mislim na one koji se plase da pomognu jer smatraju da bi time mogli da pogorsaju situaciju.. 

Imam pomalo veze sa pp i medicinom. U sustini se ovo odnosi na postulat - "Uradi onoliko koliko znas, odnosno koliko si siguran da mozes". Svako je u obavezi da pomogne kada naidje na unesrecenog. Jer svako ima mobilni i moze da pozove 194. To je cela poenta. Ako ne znas da pruzis kpr ( postupak ozivljavanja coveka), duzan si da pozoves hitnu i das osnovne informacije o situaciji. Takodje, ukoliko ne znate sta treba da radite, mozete dobiti uputstva i direktivu putem telefonske linije. Na to se i misli kada se kaze da je svako u obavezi da pomogne. 

 

Nego ima ljudi koji samo prodju, onda onih koji prvu pomoc svoju nisu nikad ni otvorilii videli sta je u njoj itd. Dzabe nama obuke i kursevi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja