Jump to content

Moto Zajednica

Afrika servis kocnica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Na poligonu pri vezbama kocenja prosle godine sam shvatio da su mi kociona creva bas losa te narucih oko nove godine iz Engleske pancirna. Pre neke 3 nedelje sam ih i instalirao malo ocistio kljesta i kocenje se znacajno popravilo. Medjutim posle par dana vidim da mi prednji tocak blokira tako da opet pada skidanje kljesta. Djunta priskace u pomoc kao iskusniji da snimi situaciju, posavetuje i pomogne :takoje:

 

Utvrdili smo da su gumice u kljestima lose, prasnjare su pustale djubre pa su i klipovi malo strugali. Narucivanje novih gumica, blago poliranje klipova a posto se djubre koje se nakupilo na kljestima ispod klipova nije moglo skinuti ni mesinganom cetkom ni ultrazvukom a i boja se tu oljustila odlucih da ih ispeskiram sodom bikarbonom i ofarbam komplet.

 

Sinoc smo krenuli da sklapamo sve nazad oko 19 a zavrsili u 2.30 :zvizduk: uz pauzu za odlicne lokalne cevape u lepinji (to zaboravih da uslikam :moto3: ). Evo nesto slika kako je to izgledalo

 

 

 

 

f4dwyw.jpg

 

 

25rc8sh.jpg

 

6qchep.jpg

 

t9yywz.jpg

 

2hxvm12.jpg

 

n71e7l.jpg

 

2e2f994.jpg

 

16gc36b.jpg

 

o0cowx.jpg

 

Djuntine majstorske ruke u akciji

sbixvt.jpg

 

2zfv23r.jpg

 

24mg50w.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Max Meyer-ovu metalik i Body lak otporan na ogrebotine (to sam imao u garazi) a pre svega toga wash prajmer, mada je on mozda bio i nepotreban. Videcemo kako ce da podnese temperature i ostalo na duze staze. Za test sam pekao lak i boju u rerni na 220C i nikakvih promena nije bilo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Sam sam odradio sa pistoljcicem sa slike

 

2mhs7xc.jpg

 

Pesak je suvise ostar za aluminijum tako da je soda bolja. Potrosio sam skoro 4kg sode, a pola kg je 54din tako da me izaslo dzabe.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Odlicno uradjeno! svaka cast, ne zaboravi da updejtujes podatke tipa kako se vremenom ta farba pokazala :) Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Malo ozbiljniji, otac je autolakirer. Nisam gledao pritisak dok sam radio ali mislim da je nekih 5-6 bara vec dovoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Za mene je kocnica najvazniji deo na motociklu, autu itd. I ovakav servis istih je za svaku pohvalu. Samo nemoj sad da ih zapustis kao predhodni vlasnici .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Mrva,gde si kupio tu pastu za kocnice,ako nije tajna ? Hvala unapred na odgovoru .0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Mass 793 dinara, a uvoznik je KitCommerce pa su mozda jeftiniji.

I zvanicno je pasta a ne mast. Pravi ATE i mast ali je ona za protiv skripanja i plasticna manja tuba (zajebah se prosle godine pa je kupih)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Isto sam se i ja tako zeznuo,kupio u Mass-u onu mast protiv skripanja,jebi ga tako ti je kad se kupuje u firmi gde vlada ledena atmosfera,ne daju ni savete,niti pitaju ljubazno za sta i kako,u crkvi je veselije nego kod njih. Hvala Mrva jos jednom 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ne zapustam ja nista samo finansije ne dozvoljavaju da se sve odradi odjednom 1hmm.gif

Amortizer, felne i viljuske su na redu ;)

 

Ako mogu nekako da pomognem samo VICI i Ja i Djunta smo ti na raspolaganju...

 

 

Zimus smo meni radili stapove (menjali ulje i semeringe,polirali...) i lezajeve u trouglovima itd. :zdravo:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne zapustam ja nista samo finansije ne dozvoljavaju da se sve odradi odjednom 1hmm.gif

Amortizer, felne i viljuske su na redu ;)

 

Ako mogu nekako da pomognem samo VICI i Ja i Djunta smo ti na raspolaganju...

 

 

Zimus smo meni radili stapove (menjali ulje i semeringe,polirali...) i lezajeve u trouglovima itd. :zdravo:

 

 

 

Joj, i meni je Đunta na raspolaganju i to je ne rešivi problem.:gaa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ne zapustam ja nista samo finansije ne dozvoljavaju da se sve odradi odjednom 1hmm.gif

Amortizer, felne i viljuske su na redu ;)

 

Ako mogu nekako da pomognem samo VICI i Ja i Djunta smo ti na raspolaganju...

 

 

Zimus smo meni radili stapove (menjali ulje i semeringe,polirali...) i lezajeve u trouglovima itd. :zdravo:

 

 

 

Znaci verzirani ste, a stapovi bi bas mogli malo da se picnu :zvizduk:

:lol:

 

Hvala na ponudi :takoje:, idemo jedno po jedno, ne moz drugacije inace se ne bih vozio ni ovo malo. Ako gde zaskripi imam broj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne zapustam ja nista samo finansije ne dozvoljavaju da se sve odradi odjednom 1hmm.gif

Amortizer, felne i viljuske su na redu ;)

 

Ako mogu nekako da pomognem samo VICI i Ja i Djunta smo ti na raspolaganju...

 

 

Zimus smo meni radili stapove (menjali ulje i semeringe,polirali...) i lezajeve u trouglovima itd. :zdravo:

 

 

 

 

 

Znaci verzirani ste, a stapovi bi bas mogli malo da se picnu :zvizduk:

:lol:

 

Hvala na ponudi :takoje:, idemo jedno po jedno, ne moz drugacije inace se ne bih vozio ni ovo malo. Ako gde zaskripi imam broj ;)

 

Čeka te operacioni sto

 

11_zps7711f2a8.jpg

 

13_zpse3c92cc5.jpg

 

18_zps11800cdc.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ne zapustam ja nista samo finansije ne dozvoljavaju da se sve odradi odjednom 1hmm.gif

Amortizer, felne i viljuske su na redu ;)

 

Ako mogu nekako da pomognem samo VICI i Ja i Djunta smo ti na raspolaganju...

 

 

Zimus smo meni radili stapove (menjali ulje i semeringe,polirali...) i lezajeve u trouglovima itd. :zdravo:

 

 

 

 

 

Znaci verzirani ste, a stapovi bi bas mogli malo da se picnu :zvizduk:

:lol:

 

Hvala na ponudi :takoje:, idemo jedno po jedno, ne moz drugacije inace se ne bih vozio ni ovo malo. Ako gde zaskripi imam broj ;)

 

Čeka te operacioni sto

 

11_zps7711f2a8.jpg

 

13_zpse3c92cc5.jpg

 

18_zps11800cdc.jpg

I sugestija neumoljivog,mikronski preciznog DIKTATORA DJUNTE !!!!!

 

:lol:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

11_zps7711f2a8.jpg

 

 

I sugestija neumoljivog,mikronski preciznog DIKTATORA DJUNTE !!!!!

 

:lol:

 

Kaki sam ja diktator kad ni igla se ne zatresa od straha

 

11-2_zps9042d9b4.jpg

 

 

Mora BAR ko njegove da budu losije od toga ne priznajem :moto3:

 

MORA 8-9 sati da se gladi a o gladi da ne govorim.

.......................

Ajd kad me Đuntkate.

 

; cevape u lepinji (to zaboravih da uslikam

 

Za naslovnu stranu morta pregršt probnih slika.

 

Djunta priskace u pomoc kao iskusniji da snimi situaciju, posavetuje i pomogne; da sklapamo sve nazad oko 19 a zavrsili u 2.30

 

Za servis svojih Brembo kočnica bio sam malte ne samo supervajzor, ovde su i moje i Mrvine obe ruke bile potrebne. Prdhodila je višečasovna ekspertiza stanja delova i sanacija o čemu ne bi da pričamo jer nije upotno to raditi bez dobrog iskustva i spremnosti na rizik da ne uspe. Tu i tamo čujem da se olako pristupa dobrom poliranju kao rešenju no to često vodi trenutnom procurivanju il već nakon par oštrih kočenja.

 

Dogovorili smo strategiju, Mrva perfektno obnovio farbu, boja ko boja je ne bitna mada ako je spoljni izgled grdan to sasvim sigurno znači da je unutrašnjost debelo u problemu bez obzira što je kočnica u funkciji. Po uobičajenom srpskom receptu, "radi-ne diraj" kočnice stradaju trajno i ko što rekoh, remont uglavnom jako teško da rezultat. Moto kočnice su više podložne propadanju jer su skroz otkrivene, ne rade po pola godine i za to vreme staro ulje nagriza unutrašnjost, gumice se krte i počnu da propuštaju sitnu prašinu koja je takođe agresivna i stvaraju se naslage i ispod samih gumica, dolazi do pojačanog habanja, krivljenja klipova i ovalnosti njih samih kao i cilindara. Prva gumica, prašnjara ili brisač, je prva koja pusti, sve bude na oko čisto a tek pri rasklapanju se vidi koliko toga može da zapadne. Pri svakoj zameni pločica dobrim pranjem valja očistiti što bolje sve naokolo, pregledati klizače klešta, vodilje pločica kao i opruge koje natežu pločice, svuda gde se ostvaruje kontakt masnim prstom naneti keramičku ili bakranu pastu,( nju perferiram), a u bolcne unutar gumenih harmonika kočionu mast, ( ATE koristim od vajkada). Dobro servisirana klešta se pomeraju ko da nisu zašrafljena, na pip. Same stare pločice govore sve, ako su nejednako ili nakrivo habane, hidraulika ne radi dobro. Postepenim stiskanjem komande kočnice i istiskivanjem klipova bez pločica može se utvrditi ispravnost, ako neki klip kasni, zaglavljuje i bivaće sve gori. Takođe se gledanjem površine istisnutog klipa može zaključiti, ako ima i najmanju senku to je znak da je potrebno rasklapanje. Pored ne zamene ulja koje treba zameniti bar na 2 godine, poželjno godišnje i prljavštine, pločice i bolcne prave kermes. Uške na pločicama su oštre i ako su bolcne ne podmazane, korodirale,...dolazi do usecanja na njima i pločica glavi jednim krajem, odnosno krivi se i polako je klip ne potiska celim krugom, počinje da se postepeno i on krivi i kvar je izvestan. Bolcne ne moraju da budu baš idelano okrugle da bi se preterano brusile, dovoljno je samo zagladiti zube a ivice uški obrajfovati i time sprečiti da zapinju u neravnine. Nije loše ponekad čačkalicom taknuti trunku paste. Same pločice mogu da budu loše urađene kao nove i pažljivo ih treba pregledati, ako postoji sumnja da nisu dovoljno ravne, valja ih poravnati na glodalici ili brusilici, neće svako naleganje na disku da prođe baš bez posledica. O zameni ulja ima milion priča, da podsetim, špricom izvući sve iz lončeta, ponovo naliti ulje i opet izvući sve dok nije apsolutno čisto, pa tek onda ispuštati iz creva. Pri tome je najbolje klipove vratiti u nulti položaj i zaglaviti ih umetanjem parčeta drveta između pločica , tako da naj prljavije ulje koje se nalazi od klešta pa tridesetak cm uzduž creva ne dospe u klipnu komoru već odma istrči kroz sisicu. Sa tako zaglavljenim pločicama valja ispustiti svo ulje, proprati sa 2 lončeta čistog ulja i tek na kraju nekoliko puta ispustiti ulje pri radu klipova.Višeputna prosta zamena pločica po sistemu vadi-turi,15 minuta posla, sasvim sigurno će voditi do kvara. Iz neke anomalije se neko odluči da rasklopi sistem i svojski ga očisti, sve na oko besprekorno, vrati sve kako je bilo i više nema uopšte kočnicu ili je znatno lošija, uglavnom glavi, što je suprotno očekivanju. Jednostavno, zaptivni elementi se vremenom upasuju pa čak i skroz ukošeni klipovi daju dobar pritisak, ali nikad nije moguće da se to vrati na isto mesto i ponovo prilagođava, plus nataložena prljavština zaptiva i vodi hidrauliku. Naravno, ovo ne znači da ne treba pravilno održavati kočioni sistem. Ja sam dva puta u životu ostajao trenutno bez kočnice na pritisak pedale, ne umem da opišem osećaj nemoći. Nije za zezanje, kao polako ću, pa neće valjda itd..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Upravo je ovo sto Djunta opisuje bio slucaj i kod mene. Promenjena creva i kao aj samo malo da ocistim kljesta. Posle "ciscenja" i vracanja, klipovi vise nisu bili u istoj poziciji, nije bilo prljavstine koje je verovatno pomagala u dihtovanju i istovremeno smirglala klipove i doslo je do toga da se klipovi ne vracaju. Sreca pa je sve ovo odradjeno na vreme inace da su cilindri propali mogao bih samo da ih bacim.

 

Hvala Djunti na pomoci i preporuka svakom da ne zanemari kocnice, moze da kosta i para a i glave

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Odlican posao momci volim ovakvu pedanteriju na delu,kakv je to pistolj za peskiranje nikad nisam video nesto slicno mislim zbog velicine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

...preporuka svakom da ne zanemari kocnice, moze da kosta i para a i glave

 

:zdravo:

 

a ovako ćevapa :moto3:

 

Jeftino sam prosao mada stvarno vrede ;)

 

Odlican posao momci volim ovakvu pedanteriju na delu,kakv je to pistolj za peskiranje nikad nisam video nesto slicno mislim zbog velicine?

 

Ima ih za sitne pare, a nije losa stvar za imati, zatreba mada je prljavo za rad mnogo.

Ovde ima par komada

http://www.alatiimasine.com/proizvodi/pneumatski-pistolji-za-farbanje-i-peskarenje/

 

Na buvljaku verovatno i jeftinije. Moze i da se improvizuje od obicnog pistolja za vazduh mada za ove pare ne isplati se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja