Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda CX 500C

Drugar iz Skoplja radi vec par god.projekat,upaznali smo se tako sto me je kontaktirao za neke delove,prijateljstvo sad vec traje.

Projekat se blizi kraju,sta mislite o ovome?

post-6161-0-74374900-1400165329_thumb.jpg

post-6161-0-66737400-1400165340_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2356 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni se dopada. Mada,ja volim te prerade od BMW-a uopšte. Moj prijatelj iz Pitsburga ima nešto slično. Vile su od nekog Japanskog motora, pozadi mono amortizer,bila je mašina r75/5,a sad je od r80,izduv 2u1. Pogon mu je ostao preko kardana. Ima sedište samo za vozača,poluoklop... Izgleda ludo. I ovaj projekat je dobar. Ima dobre komponente i rešenje za pogon preko lanca. Treba dosta poraditi na estetici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

:takoje:Od cega je reduktor pomocu kog je prenos prepravljen na lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

puno srece,bogami trebace ti dosta parica da ovo poteras po drumu i da bude kako treba....ja sam radio na jamahi ima je ovde u temi i oduzela mi mnogo vremena i para.samo napred.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Skopje Macedonia
  • Motocikl: bmw R60/6 cafferacer

Zdravo svima. Gorki mi pisao na skajpu da se i ja prikljucim na vasem forumu, pa eto mene ako imate pitanja na kojih mogu da odgovorim. iako ste sada sa poplavama u tesko stanje, imate moju podrsku da se sto pre svi vratite na forum i vratite se u normalan zivot

 

pozdrav iz skoplja

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Skopje Macedonia
  • Motocikl: bmw R60/6 cafferacer

Zdravo svima . odavno sam kupio bmw r 25 / 3 iz 54 te. kompletno sam ga rucno polirao i restaurirao, ali dok sam to radio neko mi obio prostor gde sam to radio i pokrao neke delove od motora koji sam siguran da su zavrsili na odpadu ( paljenje kablove i slicne sitnice , koje kostaju puno) koji su prodati za sitne pare. Motorcikl ( delovi koji su ostali) preselio sam u stanu i postavio kao umetnicko delo u dnevnom boravku. Kad sam skontao da ga necu nikad voziti dao sam oglas na nekom hrvatskom oglasu za oldtimere za 1000 eur, pojavio se cika koji je bio zainteresovan za motorcikl ponudio se da dodze i da ga kupi, covek dosao i kad je video motor dao mi 1500 eur, kao da smo se toliko i dogovorili. Ovde pocinje nova prica, odma sam izjavio supuzi da sam prodao motor i da kupujem drugi.Oduvek sam hteo da sebi napravim svoj motorcikl. Nasao sam to sta sam trazio. koupio bmw r 60/6 ali u gajbu i na njemu je falelo mnogo delova da ga sklopim u originalni oblik. Kad sam doneo delove kuci dosao sam do zakljucka da sam kupio smece, U bloku je bila radilica na polu slomljena. I tako u potrazi zadelova sam upoznao i Gorkija a i Dzerija iz G Milanovca. od koga sam nabavio 70 posto delova. Prvo sam poceo da idem na varijantu da izradim svoi ram viljusku volan itd.evo neku sliku od prve ideje.. post-33334-0-73254700-1401214202_thumb.jpg.post-33334-0-84916900-1401214239_thumb.jpg.post-33334-0-52283300-1401214488_thumb.jpg

Sve jo to lepo i entuzijasticki islo dok nisam shvatio da necu ovo moci da vozim regularno jel su zakoni uzasni za custom motorcycle u makedoniju. i onda presao sam na caffe racer varijantu sa originalnim ramom i masinu. ali posto nisam imao vecinu delova uletela mi za jeftine pare prednja i zadnja vila od suzukija i desilo se spontano ovo sto ste videli na slikama od gorkija.Mogu da vam pisem sve sto vas zanima a znam da vam odgovorim na temu u mom hobi projektu. radujem se da ima razlicitih misljenja o ovome i hteo bih da citam i negativne i pozitivne komentare

 

pozdrav svima iz Makedonija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Skopje Macedonia
  • Motocikl: bmw R60/6 cafferacer

Daj jos slika da bi poceli da mislimo.Inca deluje interesantno na prvi pogled.

 

cekam da mi vrate rezervoar dao sam ga da ga malo prerade pa cu da slikam iz svih uglova

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Skopje Macedonia
  • Motocikl: bmw R60/6 cafferacer

Meni se dopada. Mada,ja volim te prerade od BMW-a uopšte. Moj prijatelj iz Pitsburga ima nešto slično. Vile su od nekog Japanskog motora, pozadi mono amortizer,bila je mašina r75/5,a sad je od r80,izduv 2u1. Pogon mu je ostao preko kardana. Ima sedište samo za vozača,poluoklop... Izgleda ludo. I ovaj projekat je dobar. Ima dobre komponente i rešenje za pogon preko lanca. Treba dosta poraditi na estetici...

 

imam ideje i za estetiku, nedostaje vreme i novca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Skopje Macedonia
  • Motocikl: bmw R60/6 cafferacer

:takoje:Od cega je reduktor pomocu kog je prenos prepravljen na lanac.

 

mislim da je od jamahe xj1000 kupio ga na odpadu. ali mislim da cse dobro uklopio prenos mu je 1 prema 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Mionica
  • Motocikl: Yamaha Virago 535, Vespa T5

A kakva je kod nas procedura za ovako nesto? Bilo da se koriste svi fabricki delovi od raznih motora, ili da se preradjuju, skracuju....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Skopje Macedonia
  • Motocikl: bmw R60/6 cafferacer

to imene interesuje, kako je kod vas, U mk. treba da se uradi atest na masinskom fakultetu a tamo ne prolazi ni fabricko a kamo rucno pravljeno, a za ovo sta radim posto mi je jednom registrovan bmw na moje ime nema problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2356 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Koliko ja znam,dokle god je na motoru parče rama sa brojevima sve ostalo može da se modifikuje. Naravno,neki zakonski okviri moraju da se ispoštuju,kao i broj točkova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja