Jump to content

Moto Zajednica

Potopljeni motocikli

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Isperi mehaniku tacnije masinu ,voda nosi i pesak i mulj i sitne cestice prljavstine sa sobom, nemora da znaci da se napunio al moze da bude,

verovatno ce agregat biti pun prljavstine, istocis ulje vodu isperes benzinom, palis i to ti je to, neravno struju osusis,ogibljenje nece stradati, nebi trebalo ni kocnicama nis da fali,:takoje:

Akumulator kao sto ti napisase gore, eventualno da promenis ulje u kocnicama za svaki slucaj....i rezervoar isprazni, odradio sam do sad par komada ni jedan nismo otvaali do kraja ali smo reagovali odmah cim izadje na suvo...skidali jesmo bocne dekle zbog ispiranja, i to je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja ne znam zashto si uopshte pitao na forumu?

vadi motor iz vode i krechi na bilo kakvu vrstu sushenja.

da je moj prijatelju plivao bih, ronio, shta god dok ga ne izvuchem.

 

daj neke slike, ovo nije chesta pojava. daj da vidimo.

 

neshto se razmishljam ako je stiglo do akumulatora taj je verovatno mrtav samo da ne povuche neshto za sobom..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ma daj vadi to napolje, kakve ribarkse cizme, kupace gace materinu. Izguraj motor u cemu god da si u trenutku ovog slikanja i onda se presvuces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

moja slobodna procena oko 70cm vode. taman da umochish 00 :D

ajde krechi i davaj fotke da vidimo spashavanje redova Honde

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Tesko da garancija pokriva popravku poplavljenog motora, a i osiguranje jedino ako je kasko.

 

BMW je možda mislio da, ako mu ga poprave u ovlašćenom servisu da će mu garancija važiti dalje...

 

tačno to......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam svoj auto jesenas, za vrijeme poplava u njemackoj, parkirao uvijek na gornjim etazama (iako ga uglavnom parkiram u podrumu).

I podrum je ostao suh, ali kad se ovako nesto desi onda je kasno.

Bolje spreciti nego lijeciti kazu stari kinezi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Druze pa ta honda je nova! Po slikama nebih rekao da je voda previsoka pa mozda prodjes bez ikakve stete. Znaci vadi motor i teraj ga u ulaz od zgrade ako bas nemas gde! Ja sam moj zimus drzao u kuhinji! Ako nista drugo bar skiini akumulator da ti ne izgori struja.... Po slikam se vidi da je voda mirna tj. da ne tece bujica pa nema straha da ce te odneti, zagazi u vodu i izguraj motor i nemoj da ti je opravdanje da je hladno, pa brate mili sigurno je toplije nego kad se pliva za krst u sred zime!

 

Ili ako oces evo menjamo se na nevidjeno ja tebi moju hondu ispravna i na suvom a ti meni tvoju evo bas me briga u kakvom je stanju, ja cu doci da je izvadim iz vode1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

vadi to, vidis da kisa ne prestaje. Ako si iz BG imam ja ribolovacki kombinezon, moze do 1.5m u vodu a da ostaneš suv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

panick - mi je brat...spashen je motor, pre neki dan se povukla voda i otvorili su garazu i iznenadili se, unutra nije bilo vode skoro uopshte, ni do felne nije doshla...tako da su motori suvi i bezbedni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

panick - mi je brat...spashen je motor, pre neki dan se povukla voda i otvorili su garazu i iznenadili se, unutra nije bilo vode skoro uopshte, ni do felne nije doshla...tako da su motori suvi i bezbedni.

 

 

https://www.youtube....h?v=kEl4Ww55e3Y

 

malo humora na sve ovo zlo :) nek mi niko ne zameri

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

... a za ostale ne verujte bas u sve sto se na forumima pise, narocito razmisliti o savetima ovih sto iz tople sobe savetuju skakanje u hladnu i prlajvu vodu, mnogo sam ih se nagledao koji su, ali zbog spasavanja porodice i ljudi, ovih dana gazili tu vodu danas pisaju krv pa..!!

 

 

http://www.moto-berza.com/moto-vesti/saveti/motor-i-skuter-nakon-poplave/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...otvorili su garazu i iznenadili se, unutra nije bilo vode skoro uopshte, ni do felne nije doshla...

 

S obzirom na sliku sa prethodne strane, to je prosto nevjerovatno. Ima li neko objasnjenje?

U krajnjem slucaju, ipak je dobro sto nije krenuo u spasavanje dok je voda bila do dupeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Pratim temu i baš sam se obradovao što se nakraju sve završilo kako treba0takoje.gif

 

Savijet za u buduće, koji motor kupiti da bi čovijek bio bez brige ako se potopi mašina 1oda.gif<br style="font-size: 9pt;">

1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Evo iskustva od prije par dana.

Kumov motor je sada u ovim poplavama proveo 8 dana ispod vode (preplavljen skroz). Kada smo ga izvadili , rasklopilo smo plastike, skinuli rezervoar, karburatore, vazdušni filter, auspuh i oprali ga koliko je to moguće nakon svega toga. Prilikom ispuštanja ulja, prvo je izašlo 10l vode pa tek onda 3l ulja, karburatori, vazdušni filter, auspuh - sve je puno vode i blata. Nakon skidanja svjećica na klipovima su vidljivi tragovi blata (talog). Nakon što smo dopunili akumulator i osušili alnaser, u nekoliko navrta smo sipali benzin kroz otvore za svećice i verglali motor (naravno direktnim paljenjem releja za alnaser)kako bi isprali što više mašinu. Bukvalno nakon toga bi iz kartera ispuštali zamuljeni benzin, gustine ulja.

Drug problem koji se javlja je elektroinstalacija. Prekidaže, sijalice i konektore smo raspojili očistili i osušili. Međutim gdje god je na konektor dolazila + žica, konektor je bio raspadnut, usled elektrolize.

Tako da su stradao konektor koji vodi na ploču sa osiguračima, stradao sam glavni osigurač( istopio se kompletan) i konektori u koji se osigurač umeće, i svi oni konektori koji sprovode + žicu do kontakt brave. Kada sam sve to sredio, zamijenio ulje i očistio karburatore nasuo novi benzin, motor sam upalio od prvog verglanja. međutim nije bilo punjenja akumulatora. Pošto je u pitanju Yamaha xjr1200, alternator je vanjske montaže. Kada sam njega otvorio imao sam šta i da vidim. Sve tri žice koje dolaze sa namotaja na ispravljački most u se istanjile i prekinule, na samom ispravljačkom mostu (set 6 dioda u aluminiskom kućištu) je otpao konektor od + pola. Na kraj krajeva nakon pola dana sam uspio i to riješiti, i sada motor radi normalno. Naravno sada opet mijenjamo ulje i filter. jer prethodno je sipano najjeftinije moguće ulje, samo da pokupi vlagu.

 

Suma sumarum, jako mukotrpan posao, i na kraju najveći problem pravi elektrika, jer elektroliza je uradila svoje. A dobra stvar je što su svi releji i CDI zalivenog tipa, tako da tu nema prolema.

 

Sretno sa popravkom....

 

Za čišćenje preporučujem pranje vodom (benzinom), izduvavanje kompresorom i na kraju sušenje industriskim fenom i podmazivanje. I naravno, najbitnije da se sa čišćenjem počne čim se motor izvuče iz vode, a ne da se čeka par dan, jer tada će šteta biti još veća.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

...Nakon skidanja svjećica na klipovima su vidljivi tragovi blata (talog). Nakon što smo dopunili akumulator i osušili alnaser, u nekoliko navrta smo sipali benzin kroz otvore za svećice i verglali motor (naravno direktnim paljenjem releja za alnaser)kako bi isprali što više mašinu. Bukvalno nakon toga bi iz kartera ispuštali zamuljeni benzin, gustine ulja.

...

 

Znaci u cilindrima i na klipovima blato (, a u blatu kamenje), a vi verglate?

Da nece to izgrebati zid cilindra?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja