Jump to content

Moto Zajednica

Potopljeni motocikli

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova

U garazi su mi potopljeni skutercic Pezo i Honda NC700X. Voda je verovatno vec negde kod guvernale ali nemam pristup garazi pa ne mogu da vidim. Sta biste vi uradili?

Ako budete premestali temu negde, imajte u vidu da nemam 100 postova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

sad ti sve gotovo,cekaj da ode voda...a sto se tice stete hmmm moze svasta nesto biti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja bi to odmah iscupao iz garaze ako je bezbedno naravno. Posle toga promenis ulje, filter za vazduh, gorivo ako je voda dosla iznad rezervoara, skines svecice i izverglas ako je usla voda u cilindre i to je to. Eventualno proveris akumulator. Palis i vozis. Hocu da ti kazem da to nije nista strasno.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Posle izvlacenja da kazemo na suvo, obavezno ih operi cistom vodom. Ispustanje vode iz auspuha koja je sigurno usla u isti, a mozda cak i u cilindar. Skidanje svecice izduvavanje svega i svacega. Posebno sve buksne dzekove i konektore. Sistematski bez zurbe.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

U mom gradu je pre par godina bila poplava i imao sam takve masine u radionici. Nego rasturancija do detalja, Zamena svih lezajeva,susenje delova struje. . . Ne pokusavaj da palis, i ako uspes nece biti dobro i sigurno ti sleduje rasturanje. Cim izvuces iz vode rasturaj odmah, jer pocinje korodiranje. Pozz

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Pa da, problem je sto takva voda ima mnogo mulja, a posto su motori potopljeni ko zna gde se sve moze prljavstina zavuci. Udje kroz auspuh, kroz filter, karburator... Morace da se rastura polako i temeljno cisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Inace, motor je nov, ima oko 1000 predjenih km. Pa na ulazu u garazu je voda oko metar dubine, sto znaci i kad bih usao, kroz tu istu vodu bih morao i da izguram motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pa da, problem je sto takva voda ima mnogo mulja, a posto su motori potopljeni ko zna gde se sve moze prljavstina zavuci. Udje kroz auspuh, kroz filter, karburator... Morace da se rastura polako i temeljno cisti.

 

Nema karburator. Mislim da je u pitanju Injection - ubrizgavanje... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Kuku meni nov motor, ja bih ga sa dna Dunava izgurao. Vadi to iz vode što pre, rekoše ti ljudi dobro operi i suši, podmazuj i bez sekiracije ti si njega kupio ne on tebe.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Aca-pn ti je sve rekao. Ne moras bas i lezajeve da menjas koje kakve posto oni svi imaju kosuljicu i semeringe i tesko da ce tu da zadje neki pesak... Bitno je da ispustis vodu iz auspuha, filtera vazduha, usisne grane i cilindra. Promeni ulje, sipaj gorivo i pali.

 

Ja sam pre 3 godine upao sa ATV-om u reku, potopio ga ceo. Kad sam odvio merac od ulja pocela da izlazi voda :D Doslo je do hidro udara posto nisam stigao da ga ugasim. Srecom iskrivio samo jednu klipnjacu. Zamenili smo klipnjacu i odradili ovo gore sto sam napisao. Izduvali malo kompresorom oko konektora kod kompjutera i to je to. Vozi se i dan danas bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Drugar...i drugari.

Napravili smo Beverlija koji je bio PAR MESECI u Dunavu. Spasilo ga je to sto je motor bio prakticno nov i sto je na velikoj vecini konektora guma koja duhtuje bila u odlicnom stanju.

Ono sto sam primetio je da to sto je voda unutra nije nikakav problem. Problem nastaje kada se ona izvadi PA TAKO OSTANE i ne tretira se WDom, uljem, itd...

DOk je nesto u vodi korozija teze nastupa. Nastupila bi naravno posle nekog vremena, ali je gore izvaditi to nesto iz vode pa ostaviti na vazduhu.

Znaci DELOVANJE ODMAH PO VADJENJU IZ VODE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

1. zovi osiguranje i naplati štetu ako je moguče....

2. NI U KOM SLUČAJU NE POKUŠAVAJ UPALITI, več vadi odmah akumulator

3. teraj to na ovlašteni servis honde i neka ti srede te stvari (motor je još pod garancijom, ako ti oni budu sređivali, biče još pod garancijom....)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako je za utehu,dobro je da nije u slanoj vodi. Mada se i to da srediti. Poznajem čoveka koji je uvezao motor iz USA,koji je tamo bio potopljen u slanoj vodi. Ovde je otvoren,očišćen vozen još dugo,dugo... Njemu je najviše stradala elektronika. Naravno,so je pojela semeringe,menjani su ležajevi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Tesko da garancija pokriva popravku poplavljenog motora, a i osiguranje jedino ako je kasko.

 

BMW je možda mislio da, ako mu ga poprave u ovlašćenom servisu da će mu garancija važiti dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ja popravljam vanbrodske motore ( pente ) , prosle nedelje sam upalio Tomos 10 koje je sest meseci bio pod vodom , bio zakljucan na camcu i nije mogao da se vadi dok nije pala voda. Vec je receno da dok je pod vodom korozija je vrlo spora jer je manje kiseonika ali ako ga izvadis i ostavis nedelju dana nacisto zardja. Svu elektriku/elektroniku koju mozes da skines ( cdi , releji ,alnaser ..) stavis u rernu na 40 stepeni sat dva a ostalu struju izdvas kompresorom. Akumulator ako je gel onda nista a kiselinski mora praznjenje i nalivanje nove tecnosti. Najbinije je da odmah delujes , ako ne mozes odmah bolje je ostaviti pod vodom dok ne budes mogao odma da ga radis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

U svakom slucaju sve prethodno receno, jako bitno raskaciti napajanje strujom i nikako ne davati ni kontakt dokle god se sve dobro neosuci posebno elektronika koja najcesce strada u kontaktu sa vodom ako je po naponom. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

mehanicki nece sigurno biti problema, ocistice se. Ali sta je sa kompjuterom i ostalom elektronikom veliko je pitanje! Ako se ne varam akumulator je na toj hondi visoko postavljen ? Izvlaci to ODMAH. Ribarske cizme recimo i gazi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Nadji druga, brata ili kuma, par ribarskih cizmi i odela, i vadi motor sto pre! Pa nije na dnu mora, da ti trebaju ronioci.Mani forum i razmisljanje, nego predji na delanje.A kada motor izvadis na suvo, onda po uputstvima gore navedenim, od mnogo iskusnijih kolega nego sto sam ja.

A ako ne nadjes nikog da ti pomogne, zovi mene slobodno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve zavisi gde je motor potopljen, ako mu sad reka teče oko kuće - možda i nije moguće vaditi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja