Jump to content

Moto Zajednica

Italija - od Firence do Alpa

Recommended Posts

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ovo putovanje planiram već duže vreme a sada su se kockice poklopile i definitivno krećemo :moto3:

 

Prošle godine kada smo bili u Umagu dogovarali smo se o poseti Italiji i nekoj mnogo lepoj vožnji. Kako to i obično biva ekipa koja bi išla se više puta menjala ali smo sada nadam se došli do nekoliko sigurnih putnika. Doduše, ja sam odlučio da na put idem, pa makar vozio sam i makar ceo put razgovarao samo sa svojim motorom :lol:

 

Polazak je zakazan za četvrtak 29.05. i prvo spavanje posle dosadnog autoputa imamo u Ljubljani. Nastavak putovanja u petak rano izjutra jer planiram da izbegavamo autoput i da se držimo puteva uz more. U petak treba da preuzmemo akreditacije na stazi Mugelo i da se zatim spustimo do Firence u smeštaj. Firencu bi napustili u ponedeljak 02.06. rano ujutru ali naravno osim posete trci, u planu imamo obilazak grada, odlazak do Pize i još toga što nam se čini interesantnim...a ima dosta toga :)

 

Dakle, u ponedeljak 02.06. polazimo ka jezeru Garda gde ćemo biti stacionirani narednih 4 dana tj do petka. Sa jezera planiramo svakodnevne vožnje po prelepim putevima i predelima.

 

U petak 06.06. napuštamo jezero Garda i ulazimo u planine na putu ka Cortina d'Ampezzo i plan je da pronađemo smeštaj kada procenimoi da nam je dosta vožnje. U subotu nastavak kroz planinske puteve ka sledećoj destinaciji koja MORA da oduzima dah :D i polako ka Sloveniji pa ponovo tražimo smeštaj kada nam bude dosta vožnje. U nedelju 08.06. plan je prost...stići do kuće :/

 

Put bi trajao do 11 dana sa unapred planiranih 8 noćenja i dodatne 2 noći koje ćemo tražiti usput (moramo se uklopiti u jednu nedelju uzetih godišnjih odmora i onaj 1 dan bežanja sa posla (petak) :D . Ukupno do 3500km vrlo lepih puteva.

 

Ovih dana ću okačiti detaljniji opis i plan puta, za sada samo ovako.

 

Trenutni sigurni putnici su Mladen (Đomla199) i moja malenkost, a skoro siguran je i Bojan (Pasha). Ima još interesenata pa se nadam da ćemo malo proširiti družinu jer uvek je lepše u većem društvu :)

 

I...da pozdravim Saleta (Lovac73) i da mu poručim da ćemo misliti na njega na ovom putu i da ću mu doneti neki suvenir jer je zaslužio. Nažalost neide sa nama jer mu je neimenovana stoka isekla put i sjebao mu je i motor i sezonu a bogami i bolelo je. Nedaj se Sale, idemo sledeće godine zajedno na neko još lepše putovanje :moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5492 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Nastavak putovanja u petak rano izjutra jer planiram da izbegavamo autoput i da se držimo puteva uz more.

 

Od Trsta do Bologne nemojte trositi vreme lokalnim putevima...Isto kao i vi pre nekoliko godina sam to probao i nema svrhe. Ravnica koja ide kroz naselja sa gomilom saobracaja i ogranicenjem 50km/h. Bolje dobacite do Bolonje autoputem, pa vreme koje ste ustedeli iskoristite za vozikanje Toscanom, necete zazaliti.

U odlasku iz Firence prema Garda jezeru...izmedju Firence i Modene/Parme ima gomila fenomenalnih puteva, a posle Modene/Parme opet dosadna ravnica do Garda jezera.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

do Venecije autoputem onda niz more, to je moj predlog... spustio bih se do Comacchia-zanimljiv gradic koji zovu mala Venecija pa od njega superstradom ka Ferrari pa dalje po izboru, opet SS ili lokalni put, zavisi koliko vremena potrosite do tad....

 

do Ljubljane cepamo zajedno a posle ako budete zeleli sa nama jer cemo ovom rutom posto nam je spavanje u Ferrari-lep grad, ogromna tvrdjava, stari grad u centru...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Veljo, čućemo se i izdogovarati sve do polaska pa da idemo zajedno do Ferare pa i na trci da zajedno navijamo :moto3:

 

Balkan, čujemo se i vidimo se sigurno :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Polako se približava dan polaska i za mene su pripreme u punom jeku :) Još malo i spreman ko zapeta puška...

 

E i onda zajeb...u poslednjih par dana svi koji su bili sigurni i svi koji su bili potencijalni su odustajali, jedan po jedan što zbog trenutne situacije oko poplava što zbog ličnih razloga.

Vožnja je suviše lepa da bih odustao tako da ja sigurno polazim, a i Mladen je siguran putnik...samo da mu odobre godišnji :)

 

Pa, konačan plan je...polazak u četvrtak 29.05. oko 15h pa pravac Ljubljana na prvo spavanje. U Ljubljani imamo obezbeđen smeštaj. Trenutno je plan da zajendo sa Veljom i njegovom ekipom putujemo veći deo puta do Mugella.

 

Odatle rano ujutru u petak idemo ka Veneciji gde silazimo uz more ka Toskani. Dolazak u Firencu uveče i smeštaj u samom centru. 3 noćenja sa doručkom za 70 po osobi. Odlazak na trku i vožnje po Toskani, sve u ta tri dana.

 

U ponedeljak 02.06. polazak ka Modeni na druženje i kafu sa Nešom , pa onda nastavak na jezero Garda. Na jezeru je odličan smeštaj za ukupno 40 eura po osobi za 4 noći. Smeštaj je u apartmanu na samom jezeru u mestu Garda...ima bazen, parking... Odatle ima fenomenalnih puteva i vožnji za svaki dan. Tamo je i čuveni Gardaland...

 

U petak 06.06. polazak u planine po volji i želji... Može da se spava usput u italijanskim Alpima ili Austrijskim ili u Sloveniji...povratak kući u subotu ili u nedelju.

Ukupno oko 3000km...teško da može biti manje a možda bude i više :) Ako nekome deluje interesantno putovanje slobodno neka se javi, ima mesta da nam se pridruži :)

 

Ako nekoga zbune cene smeštaja, samo da kažem da je smeštaj svugde na odličnoj lokaciji i odličnog kvaliteta...cene su takve jer sam rezervacije odradio prošle godine :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Po osobi 70 eur - 3 noći - Firenca što je 23,3 eur po danu i 40 eur - 4 noći na jezeru po osobi što je 10 eur jedan dan.Takođe i ja imam još jedan apartman rezervisan pored Firence,141 eur 3 noći za 2 osobe,obezbeđen parking,ima bazen,bez doručka.To nam je rezervna varijanta ali ako nekom treba smeštaj možemo se dogovoriti.Takođe imam i smeštaj na jezeru Garda,2 dana 104 eur za 2 osobe,obezbeđen parking za motore,skoro u samom centru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Što reče Mladen, cene su u Firenci 23,3 eura po danu po osobi a na jezeru Garda 10 eura po danu po osobi. U Firenci je smeštaj bukvalno 500 metara od strogog centra, a imamo i parking. Na jezeru je smeštaj uz jezero i ima i parking i bazen... Svi smeštaji koje smo rezervisali su po super cenama...i od ovoga teško da se može jeftinije naći :)

 

Rane rezervacije su čudo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Djomla199 i ja definitivno krećemo :moto3:

 

Od 04.06. nastavljam put sam pošto se Mladen mora vratiti ali ja idem dublje u planine pa ka nekom prevoju i planiram povratak za 07.06. ili 08.06.

 

Još 4 puta spavamo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Čekam Djeneral da se vrati pa da napiše jedan putopis,on je ostao još 2 dana na jezeru Garda a ja sam morao da se vratim.Ipak evo koja slika da vam zagolicamo maštu.

 

hbxcxi8in8f8z70vl7fg.jpg

 

cr0nm2unopkttmslkcd.jpg

 

4xun1em1zyimqlsy2y.jpg

 

1p9gzz602docd6d2bhl.jpg

 

v82fpuy5rj7i0y74q4zf.jpg

 

3gl00yc414ez534m4vli.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

E pa ovo prelepo putovanje smo priveli kraju...ja sam posle 3500km stigao kući i posle fantastične vožnje Dolomitima mogu samo da kažem...Ill be back :moto3:

 

Veliki pozdrav Neši (Balkanlover70) :takoje:

 

Dok ne sastavim putopis evo jedne od lepših slika sa puta u planine...

 

IMG_4264.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

bilo Nam je zadovoljstvo (Franceski i meni) druziti se s Vama .

pozdrav obojici i da se u skorije vreme opet vozamo i druzimo :takoje:

@Djomla:

joj,kakav si rostilj propustio !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Hvala Nešo ali sam stigao na Italijanske špagete i vino.Naravno da sam želeo da ostanem sa vama ali znaš kako je bilo.Ona gužva me ubila do gore,nikad stići,ali prošlo je sve ok.Evo jedna fotka.

 

mjq4c8nj9ujeiivbfzm7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja