Jump to content

Moto Zajednica

Smeštaj - Dimitrovgrad - Pirot

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Da li neko ima informaciju, tj. preporuku za smeštaj u okolini Dimitrovgrada ili Pirota. Planiram da 16. maja iz Novog Sada krenem put Hilandara preko Bugarske. Prespavao bih pre granice. Isto tako ne bi škodilo nečije iskustvo i par saveta u vezi puta kroz Bugarsku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Možda si mislio na Dimitrovgrad?

Ima ovde kolega iz Pirota, pa će se javiti sigurno i dati korisnu informaciju.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Možda si mislio na Dimitrovgrad?

Ima ovde kolega iz Pirota, pa će se javiti sigurno i dati korisnu informaciju.0takoje.gif

 

Da u pravu si, Dimitrovgrada. Hvala.

Ispravljeno u prethodnom postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

u pirotu imas nekoliko manjih hostela pa mozes tu da se smestis a mozes i da se javis pa da se raspitamo u kom tacno ima mesta i na koliko 1zdravo.gifnazovi me na 063 8084590 bojan i provericu ti ujutru pozz sto se tice puta kroz BG sasvim je OK odlicno obelezen iza svake raskrsnice imas putokaz,od granice do grcke imas 190km mesanog puta magistrala i autoput ali je sasvim korektan ima par policijskih punktova i radara samo drzis pravac KULATA i nema greske u svakom slucaju javi se da popijemo pice kafu pa cu sve i da ti objasnim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

u pirotu imas nekoliko manjih hostela pa mozes tu da se smestis a mozes i da se javis pa da se raspitamo u kom tacno ima mesta i an koliko 1zdravo.gifnazovi me na 063 8084590 bojan i provericu ti ujutru pozz

 

Ok. Videcu jos koliko ce nas krenuti. Najviše troje, a mozda i sam. Tačan broj ću znati tek u četvrtak. Javiću ti se. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

0takoje.gifsto se tice HILANDARA1care.gif

 

Daće Gospod Bog da krenemo kako smo i planirali. Nas troje bi trebalo da krene iz Novog Sada. Ja idem sigurno, za ostale nisam siguran. Ostalih desetak kolega kreću iz Podgorice preko Albanije, svraćaju do Meteora i u subotu predveče se nalazimo u Uranopolisu.

 

Kažu biće kiše! A neka je, to joj je posao u maju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Što se tiče vožnje kroz Bugarsku evo par saveta.

 

Kada pređete granicu vozite ka Sofiji. Kod grada Slivnica postoji policijski punkt i ograničenje je 50. Tu su skoro uvek sa radarom i love uglavnom neinformisane strance. Na ulazu u Sofiju se gradi veliki kružni tok i tu se odvajate na desno. Tu počinje obilaznica i možete očekivati gužvu pošto se gradi nov put. Na jednom velikom novom kružnom toku pratite tabelu Kulata i izlazite na auto-put. Posle grada Dupnica, prestaje auto-put. Do granice sa Grčkom vozite “slobodno”. Odavno nisam video policijske patrole a i mene sa motorom nikada nisu zaustavili. Postoje fiksne kamere ali vam one ne mogu ništa pošto ste sa stranim tablicama.

 

Pre same granice sa Grčkom, zbog izgradnje auto puta, vozi se obilaznicom kroz grad Petrič. Sve je obeleženo tabelama i nema šanse da se izgubite.

 

Generalno, ovaj put je dosta natovaren pošto je osnovni pravac za Grčku. Аko imate vremena, predlažem da vozite malo okolo. Kod Simitli-ja se odvojite prema Banskom i vozite ka Gotze Delchev. Put je dosta prazan i krivine su idealne za motor. Granični prelaz je skoro uvek prazan. Odatle izlazite na Dramu a od nje možete ili preko Asprovalte ili preko Serresa da stignete do Soluna.

 

Na žalost u vreme kada prolazite pored Sofije neću biti tu pa ne mogu da vas pozovem na klopu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Što se tiče vožnje kroz Bugarsku evo par saveta.

 

Kada pređete granicu vozite ka Sofiji. Kod grada Slivnica postoji policijski punkt i ograničenje je 50. Tu su skoro uvek sa radarom i love uglavnom neinformisane strance. Na ulazu u Sofiju se gradi veliki kružni tok i tu se odvajate na desno. Tu počinje obilaznica i možete očekivati gužvu pošto se gradi nov put. Na jednom velikom novom kružnom toku pratite tabelu Kulata i izlazite na auto-put. Posle grada Dupnica, prestaje auto-put. Do granice sa Grčkom vozite “slobodno”. Odavno nisam video policijske patrole a i mene sa motorom nikada nisu zaustavili. Postoje fiksne kamere ali vam one ne mogu ništa pošto ste sa stranim tablicama.

 

Pre same granice sa Grčkom, zbog izgradnje auto puta, vozi se obilaznicom kroz grad Petrič. Sve je obeleženo tabelama i nema šanse da se izgubite.

 

Generalno, ovaj put je dosta natovaren pošto je osnovni pravac za Grčku. Аko imate vremena, predlažem da vozite malo okolo. Kod Simitli-ja se odvojite prema Banskom i vozite ka Gotze Delchev. Put je dosta prazan i krivine su idealne za motor. Granični prelaz je skoro uvek prazan. Odatle izlazite na Dramu a od nje možete ili preko Asprovalte ili preko Serresa da stignete do Soluna.

 

Na žalost u vreme kada prolazite pored Sofije neću biti tu pa ne mogu da vas pozovem na klopu.

 

Hvala na detaljnim informacijama. Držaću se ovih smernica verovatno kada se u ponedeljak budem vraćao nazad, za Novi Sad.

Kao što i sami znamo, retke su kolege - srećnici kojima se prvi plan puta i realizovao. Modifikacija pre puta nikada dosta. Ali, avaj, niko mi se od ostalih saputnika nije još javio da potvrdi svoje učešće na putovanju, tako da sam ja sam sinoć poslao detaljan plan puta, koji ne prolazi pored Sofije i ako se ne jave , i da padaju asteroidi ja idem sam.

 

Pošto ću pukom srećom verovatno najranije iz Novog Sada krenuti u petak oko 18h, zbog posla i ostalih obaveza, tako da je plan da taj dan što pre stignem do Niša kako bih prespavao negde (možda se i ostali priključe, ako čitaju , eto da znaju). Sutradan, moram poraniti kako bih nastavio autoputem do Predejana i skrenuo prema Vlasinskom jezeru (nisam nikada bio), i preći granicu kod Bosilegrada. Zatim bih prošao pored Kyustendil-a, pošto sam pročitao savete "Furious Pande " iz nekog ranijeg perioda i kako sam shvatio ovaj krajolik može biti zanimljiv. Sledeća stanica je Rilski manastir, i posle se spustiti do Uranopolisa, računam da ću do 23h u subotu biti u Uranopolisu.

 

U ponedljak, kada se vratimo sa Svete gore, moram što bržom deonicom za Novi Sad (ne preko Makedonije), tako da je Pandin predlog prihvatljiv i nadasve koristan.

 

Furious Pandi, bih zahvalio na svemu i svim ostalima, i kako stvari stoje pre ću ja njega sačekati u Novom Sadu na časti, a sve zbog godišnje količine putovanja, što poslovno, što turistički, koje on ostvaruje. Poziv je otvoren.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Jos jednom hvala svima na informacijama za putovanje, ali premijer je "zamolio" da otkažemo sva putovanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

prosloa opasnost ako ides sad za vikend javi ja u petak idem sa zenom za grcku na vikend mozemo zajedno pozz1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Ma sada je gotovo. Planirao sam taj put mesec dana ranije. Imam brojnu porodicu... krenuo bih ja sutra sto se mene tice. Uglavnom hvala na pozivu i lepo se provedite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Polako se prilbližava i taj 06. avgust. ako me Gospod Bog pogleda i iz drugog pokušaja krenem putem naše svetinje, na Hilandar, jer se u prvom pokušaju sruči na Balkan avetinja od silne kiše u maju mesecu i potopi skoro celu Srbiju. A malo je falilo da krenem.....malo, stvarno malo.

 

 

Nisam hteo da otvaram novu temu pa se nastavljam. Kao i u prvom pokušaju, 99% je mogućnost da ću voziti sam. Planiram da ranom zorom iz Novog Sada krenem alternativnim putevima kroz Srbiju do Vlasinskog jezera, gde ću kampovati. Od Vlasinskog jezera nema mnogo do graničnog prelaza sa Bugarskom, kod Bosilegrada, posle čega bih u Bugarskoj posetio Rilski manastir i isti dan se spustio do Uranopolisa.

 

Pre Uranopolisa se nalazi kamp,gde bih možda noćio, međutim brine me jedino to, ako budem prespavao u kampu gde ću sledeće jutro ostaviti motor i stvari kada budem u luci isplovio prema Hilandaru. Ili je bolja opcija da prenoćim u privatnom smeštaju i zamolim vlasnika da motor i stvari ostanu kod njega dok se ne vratim sa Hilandara.

 

Kakva su vaša iskustva, i u opšte sve korisne informacije su dobro došle u vezi putovanja kroz predele kroz koje planiram da prođem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Kampovaćeš na Vlasinskom jezeru na divlje ili postoji neki uređen kamp? I ja sam imao sličnih ideja. A čuo sam da ima i nekih pansiona tamo po pristupačnim cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Kampovaćeš na Vlasinskom jezeru na divlje ili postoji neki uređen kamp? I ja sam imao sličnih ideja. A čuo sam da ima i nekih pansiona tamo po pristupačnim cenama.

 

Postoji uređen kamp na Vlasinskom jezeru: link

 

Pansiona privatnih ima. Ima cak i jedan hotel, koga ne bih preporučio, verovatno je u njemu i Bog sve zaboravio. Jedan od proverenih privatnih pansiona su Vlasinski vrtovi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako neko zna nesto povoljno u Dimitrovgradu i okolini, 1. septembra krecemo za iz Subotice za Grcku, pa bi nam trebao neki privatni smestaj, nista fensi, samo da prenocimo, pa ujutro picimo dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja