Jump to content

Moto Zajednica

Pet drzava za pet dana

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Dok cekamo nove putopise, zeleo bih (ako moze) da postavim jedan moj putopis iz Avgusta prosle godine.

 

Obicno se prica bogat si onoliko koliko si knjiga procitao, mada ja mislim da si bogat onoliko koliko si sveta proputovao.

Razmisljajuci kakav naziv dati ovom putopisu, definitivno sam izbacio naziv Majka Rusija, jer cete kasnije kroz moju pricu shvatiti I zasto.

 

Pa da krenem redom :) Jos ranije sam slusao razne price od nekih ljudi koji su putovali po Rusiji. Dobih i ja zelju da bar malo osetim to Rusko tlo, da se upoznam sa ruskim narodom i osetim bar mali duh te ogromne drzave. Iskren da budem, nikad me nesto nisu privlacile te istocne bivse Ruske zemlje i sama Rusija, nije mi ulivalo nikakvo poverenje sigurnosti. Raznih prica sam se naslusao. Posto sam motorom obisao dosta Evropskih zemalja i shvatim da je to skoro sve slicno, ipak se odlucim da i ja malo krenem na severo/istok. Jer kad odes npr. U Austiju, isto je kao i u Nemacku, slicno kao i Italija, pa opet slicno kao i Svajcarska i sve tako redom. Malo se predeli u nekim zemljama razlikuju, ali uglavnom mi je to sve slicno. Pre dve godine ipak odlucim da odem u neke druge krajeve. Nek to bude sever, Baltik. Pa da zakacim i tu Rusiju. Pocnem polako da razmisljam, kako, gde, sta. Cak sam kao sto ste znali imao i okviran plan i rutu putovanja. Raspitujem se kod nekih prijatelja i skoro od svih dobijem isti odgovor, “nemoj ici na takav put sam”. Pitam neke drugare dali su zainteresovani, i kako to obicno biva, neko nema vremena, neko nema para, nekog ne privlaci taj deo. Odlucujem da odustanem od takvog puta, jer ne bih zeleo da se izlazem tom riziku da mi se uzivanje pretvori u nesto suprotno.

Pre nekih mesec ipo dana moj kum Gregor (Zadnjak Masina, inace ja sam mu krstio cerkicu), mi prica da njegova zena (Tanja Medved, bivsa reprezentativka Srbije u rukometu, a sada delegat na utakmicama) ima delegiranje na Evropskom juniorskom prvenstvu za zene u Gdanjsku u Poljskoj na Baltiku. Nju su zvali na to prvenstvo koje traje dve nedelje. On meni kaze da se seca kad sam ja planirao put na Baltik i predlaze mi da mi odemo tamo motorima kao da je iznenadimo i samo se pojavimo ispred hotela ili sportske hale ;D Ja odmah predlazem da odemo i do Rusije u grad Kaljingrad koji je istu blizu Poljske na obali Baltickog mora. To je deo Rusije koji se ne granici sa Rusijom, ali je ipak Rusija. Isto kao Aljaska je Americka drzava, ali se ne granici sa Amerikom. Naravno on se slaze i planiranje puta krece. Mom drugaru Draganu Selskom - Sela (znaju ga mozda ovde neki) koji nije imao dve godine motor, a vozio je zutu R1 2006 jubilare, iznanada iskrsne da kupi neki Suzuki GSXR 1000 L0. Ja odmah i njemu predlazem tu avanturu i on prihvata. Mislim da je za duze putovanje 3-4 coveka optimalno. Vec kad je veca grupa, moze da se desava svasta, sto se kaze 100 ljudi 100 cudi. Ovo nas troje je sasvim dovoljno. Padne mi na pamet da bi mogli u povratku da svartimo i u Brno na GP, jer je bio bas te nedelje, pa onda da jednim udarcem ubijemo par muva [yahoo] Pocinjem polako da pravim pripreme za put. Planiranje rute, izracunavanje kilometraze i pravljenje troskovnika. Na motorima smo uradili servise i stavili nove gume. Sto se tice rute koristio sam ViaMichelin i google maps. Odmah da kazem da mi je ViaMichelin promasio rutu za oko 700km tako da u mesto oko 2800km, mi na kraju predjemo preko 3500km. kasnije shvatim, da je Michelin pravio rutu i ucrtavao liniju tamo i gde nema puta. Tako da ova informacija moze biti nekom korisna. Michelin je dobar samo za orijentaciono gledanje koje gradove da hvatas za neku turneju inace na nekih 1000km, treba dodati oko 250km. bar u mom slucaju. U googlu maps-u sam gledao te puteve sa onim narandzastim coveculjkom I video live skoro sve puteve koje cemo proci. Tako da mi je to puno pomoglo, da vidim sta me ceka. Sve sam ja to popisao, kuda voziti, gde skrenuti, koje table pratiti. Ruta je isla ovako:

1 dan. Novi Sad – Zilina (Slovacka)

2 dan. Zilina (Slovacka) – Gdinja/Gdanjsk (Poljska)

3 dan. Gdinja/Gdanjsk (Poljska) – Kaljingrad (Rusija) uvece povratak u Gdinja/Gdanjsk

4 dan. Gdinja/Gdanjsk (Poljska) – Brno (Ceska)

5 dan. Brno (Ceska) – Novi Sad

4tkd40lwhavrxtofdkt6.jpg

Nase obaveze nam nisu dozvoljavale vise dana, tako da smo ovo sve sabili u 5 dana. Kratko vreme, puno se vozilo, raznorazne bolove u telu smo osecali, ali avantura je vrhunska [thumb_up] Smestaj sam rezervisao preko Booking.com Sve je bilo onako kako sam ocekivao i video na sajtu. Moje sve preporuke. Priblizava se i ta sreda 21.8 i dan polaska. Dogovor je pao da se nadjemo u 7h u G-Pub-u na NS sajmu kod kuma, popijemo kafu i u 8h polazak. Noc pred polazak, ja se spakujem, tank torba i ranac, motor opran, lanac podmazan. Legnem u krevet oko 23:30h San mi na oci nikako ne dolazi, jer me drma neka pozitivna putna groznica. Kao dete pred ekskurziju ;D Razmisljam dali sam sve potrebno spakovao i o putevima i predelima sto nas ocekuju. Oko 3h ujutru nekako me sustigne san ali vec u 6:30h zvoni alarm na tel. i ustajanje. U 7:15h ja sam vec u pabu, tu je i Gregor, u tom i Sela stize. Pijemo kaficu i 8:05 sedamo na motore, pa lagano na put.

9dqkdu3uv11fasa8gkf.jpg

Jutro prohladno, ali vedro. Izlazimo na auto-put NS – Horgos. Pre granice na nekih par kilometara, pocinje mokar asfvalt i primecujemo da je vreme u Madjarskoj tmurno. Dolazimo do granice i u glavnom predjemo i jednu i drugu granicu za sve ukupno nekih 45min.

xa6st1407tqqek3z2y.jpg

Kupujemo vinjete i nastavljamo dalje. Oko Keckemeta, krece lagana kisica i mi stajemo na pumpu da obucemo kisna odela. Nastavljamo dalje. Dolazimo do Budimpeste i odvajamo se desno obilaznicom prema gradu Vac. Na toj obilaznici stanemo na neku pumpu da tocimo gorivo i tu pocinje da se razvedrava. Nama osmeh na licima :D Tocimo gorivo, skidamo kisna odela i nastavljamo dalje prema gradu Vac i Slovackoj granici. Putevi su vrhunski. Predeli prelepi, tako da je pravo uzivanje u voznji [yahoo] Dolazimo do Madjarsko-Slovacke granice, pauza, slikanje I nastavljamo dalje.

ulm32659innvvm2577hu.jpg

q0giu810wwqki66ag4t.jpg

Ja sam uzeo smestaj u jednom malom mestu pored grada Zilina na severu Slovacke, a zove se Rajacke Teplice. Malo planinsko mesto, puno zanimljivosti. Pravili smo par pauza, za tocenje goriva i odmor. Slovacka je prelepa zemlja, sa puno lepota i vrhunskim putevima. Kilometri prolaze i oko 18h stizemo u te Rajacke Teplice. Dolazimo do motela. Rezervacija me ceka. Trokrevetna soba sa kupatilom, dvoriste za motore. Sve vrhunsko, cisto. Ostavljamo stvari I idemo da se malo promuvamo I popijemo neko lepo pivce u nekom lokalu [cheers] Sedimo tako u nekom lokalu, pijuckamo pivo, prepricavamo dogodovsine sa puta.

2ohyaaaud8h9okxz75.jpg

lzy9d5oqjeynlq0sgt8f.jpg

Oko 22h krenemo da jedemo negde nesto. Ali gde god smo dosli nije nista radilo. Kod njih skoro sve radi do 22h. Nema nigde zive duse. Tek ja cujem neki motor, zautavljam momka na motoru i pitam ga dali ima negde nesto da se jede. On mi kaze da on drzi neki pizza restoran i da podjemo sa njime. Koja sreca [clapp] Odemo do tog restorana, pojedemo pice, zahvalimo se momku na gostoprimljivosti i mi polako na spavanje, jer ujutru imamo da vozimo ceo dan do Baltika.

4nmut8krj98a8byruvof.jpg

mq0vbwk8ce87tdgrukx.jpg

Legli u krevet, zuji mi Akrapovic u usima, ali umor je ucinio svoje i ubrzo tonem u san. Cetvrtak ujutru ustajanje oko 7:30, dorucak u 8. Bogati Svedski sto. Klopa, oblacenje I polazak dalje. Dan prelep.

k79cqu737i011m4nztja.jpg

3ltvpbmexjp5a2xx85rq.jpg

0v4g12mkg0pdrwox6x6.jpg

x1xdu9zgz0bbzz42mu3r.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Na nekih 30-40km od tog mesta, ja sam vozio prvi, Sela drugi i Gregor treci, ja obilazim dva automobila u koloni u blagoj krivini i iza krivine se pojavljuju policajci. Naravno nas odmah zaustavljaju. Noge nam se odsekle, jer smo kontali sad ce da nas oderu :hej: Oni jako ljubazni, kad su culi gde smo krenuli i odakle, samo nas opominju da ne jurimo i da postujemo ogranicenja. Mi im se zahvaljujemo i nastavljamo dalje. Naravno, opet po gasu :D Mora se nekad i puna linija preseci, nekad brze ici nego sto je ogranicenje, nekad preci i preko crvenog, ali to je i prednost motora, jer motorase slabo zaustavljaju i nekako im vise progledaju kroz prste ;) Idemo prema Ceskoj granici, pa cemo iz Ceske uci u Poljsku.

538d7di94rn3vwdaab3l.jpg

Sve to ide relativno brzo, dobri putevi, ostavljamo table gradova iza nas. Dolazimo do Poljske granice, Kratka pauza za slikanje I nastavljamo dalje.

3zhbpiq2axt61ki1whuj.jpg

Auto put VRHUNSKI sa dugackim lepim krivinama. Sve je extra obelezeno, tako da od same granice na jugu Poljske imaju putokazi za sve vece gradove u Poljskoj. Nema sanse da se zaluta. Npr. kao kad bi usao dole na Bujanovac i odmah znas gde da vozis za Nis, Valjevo, Kragujevac, Beograd, Novi Sad ili Suboticu. Ja sam odusevljen bio kao je to sve dobro organizovano. Poljaci samo grade dobre puteve i obilaznice. Imaju velik standard, pa ljudi ulazu u infrastrukturu, a to je skoro najbitnija grana neke drzave. Posle granice na nekih 50km stajemo na benzinsku pumpu, pauza, tocenje goriva i poromena para u Poljske Zlote. Nastavljamo dalje, prolaze gradovi, polako i nas pocinje umor da sustize jer nasi motori nisu bas za putovanja, mada ljubav je veca I jaca od umora :)

oknqcoqjvj9azc3lbaw.jpg

Dolazimo do grada Lodj. Odprilike na sredini Poljske. Idemo obilaznicom. Velika je guzva na putevima, puno automobila, slepera. Mi drzimo cetvoro ociju otvorenih. Vozimo obilaznicom i tu se Gregor gubi iza nekog slepera. Sela i ja pratimo tablu Gdanjsk, izlazimo na auto-put i primecujemo da Gregora nema. Stajemo na prvo odmaraliste. Ja ga zovem ali se ne javlja. Pustim mu poruku da smo mi na putu I da pratimo tablu Gdanjsk. Nekako u podsvesti ti padaju razne stvari na pamet, ali znamo da je Gregor jakoo iskustan vozac, ima ogromnu kilometrazu pod dupetom, tako da se garant negde zagubio. Mada, nacice tablu, pa nastaviti. Sela i ja nastavljamo dalje i pravimo opet pauzu na nekih 80km. Dobijam poruku od Gregora da je i on isto na putu za Gdanjsk ali ide nekim drugim putem, paralelnim sa nasim. Nema veze, sve je dobro [yahoo] Posto je bio malo ispred nas, ja mu kazem u kom gradu da nas ceka i konacno se nadjemo na nekoj Benzinskoj pumpi.

7ke106uxtu6a1lk23ux.jpg

Dalje opet nastavljamo zajedno [dancing] Poljska je prelepa zemlja, puno suma, reka i jezera, ali nikad je preci. Smenjuju se auto - put i kao magistralni put, ali uvek je min. 2 trake u jednom pravcu. Kao ogranicenje 70-120km/h ali to niko ne postuje, mi pogotovo ;D Prosek nam je od 150-200km/h. Polako pocinje sumarak. Oko 20:30 mi stizemo u mesto Gdinja (20 km od Gdanjska) gde je Tanja Gregorova bila smestena. Omah odlazimo u nas hotel koji je bio na samoj obali mora. Rezervacija nas ceka i sve je onako kako je Booking “rekao”. Presvlacimo se, sedamo na motore, pa idemo Tanju da iznenadimo. Mi ispred njenog hotela, kad ona taman izlazi da zapali cigaru i kad se nije slogirala :D ispozdravljamo se, malo ispricamo, popijemo pice u hotelu i idemo negde da jedemo. Nadjemo u centru neki Kebab koji radi do 12h, klopamo i krevet. Petak Ujutru opet ustajanje, u 8h dorucak, oblacenje opreme i palimo za Rusiju.

9detfdcu9c9kfdpzsl.jpg

Vozimo uz obalu Baltickog mora. Prelepi predeli se smenjuju, mi samo gas da stignemo sto pre na granicu i da bi imali sto vise vremena u Kaljingradu. Dolazimo do Poljske granice.

sso0pevinvc3mebgbk9.jpg

Par automobila ispred nas. Dolazimo i mi na red. Opet se Poljaci cude odakle mi ovde :D Uzimaju nam dokumenta. Ulazi u kucicu i nema ga 25min. Mi gorimo od vrucine jer smo u kombinezonima, a lepo je vreme. Tu nam pocinje blaga nervoza. Izlazi policajac iz kucice, vraca nam papire, sve je ok, malo se ispricamo i nastavljamo dalje na rusku stranu. E, tu pocinje maltretiranje i moj razlog za promenom naziva ovog putopisa. Jas sam jos na Poljskoj granici govorio samo da se docepamo “brata Rusa” i “majke Rusije” ali ne lezi vraze ;) jedno 50m od poljske granice, dolazimo do prvog Ruskog punkta. Izlazi neka debela policajka Ruskinja, trazi nam pasose, mi pokazemo i ona kaze da nastavimo dalje. To je sve kroz sumu. Jedan put koji je ogradjen zicom i sa strane sam vidjao i snajperiste. Posle te prve kucice dolazimo do druge rampe, opet cekanje. Izlazi neki lik, pa opet daj pasose. Pregleda on to sve, pa javi na Motorolu da idu 3 motorasa. Nastavljamo dalje. Posle nekih 500m dolazimo do glavnog granicnog prelaza koji velicine nasih Batrovaca. Gledmo gde da se preusmerimo. Dolazimo do kucica i stanemo. Primecujem da su sva uniformisana lica sve neki mladi, od 20 do 25 god. Kako muskarci tako i zene. Prilazi nam jedan momak u nekoj uniformi koji udara crno/beli drveni neki pendrek i kaze nam da sidjemo sa motora da idemo do kucice i predamo pasose.

2e4ldttzmi2ts9d8zu0.jpg

Tako i uradimo. E, sad tu cekamo da se neko pojavi u toj kucici. Opet dodje neki uniformisani lik, trazi nam sve moguce papire. Gleda, proverava, popunjava neki papiric, udara pecate na papiric i u pasos i vraca nam sva dokumenta. Opet kazu da cekamo. Mi cekamo. To traje jedno 45min. Onda odjedanput se upali neki alarm na celom granicnom prelazu i sve se blokira. Svi nesto trce zbunjeno. Mi stojimo pored motora i cekamo da vidimo sta se desava. Alarm pisti jedno 15min. Staje alarm i ponovo pocinje procedura. Sad nas opet pozivaju do druge kucice i daju nam neke papire koje trebamo da popunjavamo. Sve je na engleskom. Sad te papire popunjavamo na motorima.

rj5g7pcfndd9nx3c4cl.jpg

Naravno ima 1000 nekih pitanja i na neke neznamo odgovore. Odlazim opet do kucice i kazem nekoj zeni da nam neko pomogne, kaze ona da cekamo. Mi opet tako cekamo nekog lika. [ludak] Prodje i tu 15-20 min. i prilazi nam neki uniformisani lik da nam pregleda papire. Kao kontrolni zadatak u skoli. Naravno, gresaka mora biti, pa nam on donosi ponovo nove te iste papire i pocinje da nam on popunjava i objasnjava gde sta treba upisati. Rusi slabo pricaju engleski, tako da slicnost izmedju ruskog I srpskog dolazi do izrazaja ;) Ja sam prvi popunio te papire i predao opet u kucicu. Ovaj drugi sada to sve proverava i unosi u kompjuter. Opet udara neke pecate u neke papire i kaze da sam sada slobodan, jer ovde nema zadrzavanja. Ja sedam na motor i krecem dalje. Opet vozim nekih 500m i dolazim do nekog kontrolnog punkta, gde izlazi neki lik i trazi mi sve papire. Ja mu pokazujem, on podize rampu i ja konacno u Rusiji, NE VERUJEM [yahoo] Nakon 30m, stajem kod table da se slikam. Gregora i Sele jos nema. Napravim ja par fotografija i onaj iz zadnje kucice me tera odatle, kaze da nema slikanja, nego da produzim.

q55136qwk7oyi9638o.jpg

z0e6bwsks5nsjssb79oq.jpg

Ja opet na motor i odem jedno 300m do nekog prosirenja. Stanem i cekam da ova dvojica dodju. Posle 15 minuta dolazi prvi Sela, a za 15 min eto i Gregora. Cela ta procedura ulaska u Rusiju je trajala jedno 2-3h. Odlepili smo. [veryangry] Oznojani/mokri i smoreni. Nastavljamo dalje prema Kaljingradu. Put jako dobar. Uz obalu. Usput vidjamo neke kasarne, maskirne bunkere, stara Ruska sela. Dosta bedno sve deluje. I konacno dolazimo do table Kaljingrad. Stajemo da se slikamo.

6tb1y9d21wtpcrwaswg5.jpg

Nastavljamo dalje I polako pocinje periferija grada i ogromna guzva. Ulazimo u grad i pratimo tablu centar. Dolazak do centra grada je jakoo veliki rizik, jer niko ne postuje propise, vozi ko kako hoce, a mi se borimo samo da nas niko ne ocese ili ne udari. Posto je gorivo 70 evro/centi svi voze dzipove i automobile sa 5-6 hiljada kubika. Haos i ludnica. Dolazimo do glavnog trga. Opet prednost motora, jer mozes da se parkiras maltene gde zelis. Parkiramo se ispred nekog kafica, jer zelimo da pipijemo kafu/pice.

dgsgrw1j12yq0xdpdy42.jpg

Naravno evro ne primaju. Ja i gregor sedamo u taj kafic i narucujemo, a sela ide do menjacnice da promeni pare. Najbliza menjacnica je jedno 500m od tog kafica. I nema ih puno. Sedimo tako u kaficu i rezimiramo utiske. To je sad vec jedno 16h. Pijemo pice, idemo da se slikamo, malo prosetamo, kupimo magnete Kaljigrada i opet nazad. Hteli smo da stignemo i u Gdanjsk na utakmicu, gde Tanja delegira. Oko 17h.

o7fzkyur2am7yiwfcwbn.jpg

rr02r0bkwscqylx8nfc.jpg

5z94f787eq1wg0r3r8ud.jpg

gfc1d2mpt8gytj3mmmmh.jpg

816zo0c66yur57w2y5c.jpg

sqluv2yhw8thgcs9iefs.jpg

8yxwcsfa0jq4g5i16tx3.jpg

jjuddcuh843oprknp1.jpg

g02q3m01gy8ash8y0rf.jpg

wiv0wng2hhftlawzq8ne.jpg

8jk6wlhsv586rjp5tqf.jpg

0di1jxsr7uing2zuw0q.jpg

Sedamo na motore i krecemo nazad. Primetimo preko jednog mosta na nekom kanalu da se u tom kanalu nalaze Ruski ratni brodovi i podmornice, naravno skrecemo odmah da se slikamo. Tu se zadesi i neka svadba, tako da mladenci pozele da se slikaju na motorima i sa nama ;D

ld5zo8lqnwqby222w40y.jpg

omfigwuehd0dd0obsr56.jpg

zmod2s11ruh01gdiqyma.jpg

81f38f7n0rd0ucaaug9.jpg

gvgnhpf4jk5wn187e0.jpg

Nastavljamo dalje na granicu. Stajemo na pumpu da tocimo gorivo i potrosimo te rublje sto su nam ostale.

fgo9gwi7ruemyt028asr.jpg

Dolazimo do granice, a kolona jedno kilometar u 3 trake. Naravno obilazimo sve i dolazimo prvi do rampe. Rus izadje iz kucice i udari nam opet neke pecate, pokupi nam papire koje smo dobili na ulazu i idemo dalje, opet neka kontrola. Prodjemo dalje i dolazimo do Poljaka. E, tu smo cekali oept jedno sat vremena, tako da smo povratak preko granice obavili za oko sat ipo. Nastavljamo dobrim auto-putem do Gdanjska. Ulazimo u taj ogroman grad oko 20h. Mi neznamo gde je ta hala, ali uvek ima dobrih ljudi da nam pokazu. A to su naravno braca bajkeri, koje smo videli na nekoj benzinskoj pumpi. Sprovode nas momci kroz grad do te sportske hale.

m05rfwi9anrp1w3m0pz.jpg

zo4pl7c264j5ucza655h.jpg

9lurrlm9nchfh52gezim.jpg

Malo gledali utakmicu i onda otisli u nase mesto pored. Naravno vecerica neka i krevet. Opet nam sve zuji u usima, umor stize i ubrzo svi smo u snovima. Subota ujutru, dorucak u 8h, pakovanje, slikanje ispred hotela, na obali mora.

8y8jwbevh5g9xciobvuq.jpg

0e45gcxm5i2b4tmm88v8.jpg

h4nqh42omsk8eqtkwio.jpg

iwwu9ox7ng8mtk95e95u.jpg

bkgaebjkw9x0lkwyu2cs.jpg

72jznkjp8d85ixawvet.jpg

mifw2arrmm1dey9hek.jpg

Sipanje goriva i gasss u Cesku u Brno. Poljska je ogromna zemlja, nikad je preci. Pravimo pauze na svakih 200km.

dru8sxutmge92orf7zb.jpg

t18utc85nsc2v5hyyww.jpg

Ceo dan smo vozili. Vreme jako lepo. Oko 25C, sto je idealno za voznju. Pocinju i bolovi u rukama, nogama. Na Michelinu je ta ruta izasla oko 780km. ali u praksi je to oko 1000km. Prelazimo granicu oko 19h i idemo prema Brnu. Pada mrak. Ja sam uzeo smestaj u jednom malom mestu 30km pre Brna. Vozimo kroz mracnu sumu, magistralnim nekim putem i konacno stizemo u mesto Boskovice. Nekako nadjemo i taj motel. Ostavimo stvari u sobi i sidjemo dole u bar da popijemo neko lepo Cesko pivo. [cheers] Uzmemo nesto za klopu, popijemo jos koje pivce i pravac krevet.

dqshxquunwk08uc4rvn.jpg

ab4xlz80um2mxe2cif4.jpg

Smestaj je skroz ok, jako cisto. Ujutru oko 8h dorucak i polazimo prema Brnu. Sedamo na motre i krecemo, ali sa nama krece i kisa. Staje posle 15km. Nama kao da je sunce izaslo [yahoo] Pratimo tabe Autodrom/Grand Prix. To je auto put Brno-Prag. Na odvajanju sa puta krece policija da nas usmerava do parkinga sa motorima i kampovima. Ostavljamo motore u kampu, sve je jakoo kontrolisano i obezbedjeno. Uzimamo stvari i idemo peske do staze.

gn2qpxrf9ylao8ybum8.jpg

Kupujemo kartu i ulazimo. Na brdu gde smo bili, sedamo i raspakujemo se.

a9v2d7ak3p1n1xl8ekd.jpg

Trke su vec pocele oko 11h. Ja se malo muvam po standovima, slikam se, pratim trke, kupujemo I kobasice jer smo ogladneli. Vreme tmurno, ali suvo.

mc5fhr8a0ildldw79kbq.jpg

eet4exz7zqilh3y0yljh.jpg

fwrq58j4x01t8x0lujlt.jpg

Sve se to zavrsava oko 14h. Opet odlazak do kampa sa motorima. Pakovanje i polazak.

7zs63ei3dr6flocdb6o.jpg

U Brnu na GP-u sam bio pre 3 god i cini mi se da je bilo mnogo vise gledalaca i mnogo veca guzva. Kontrola na izlazu i gas. Pratimo tablu Bratislava i tu pocne kisa da nas prati. Sve je auto put. Prelazak u Slovacku, Bratislava, pa ulazak u Madjarsku, Djer. Pravimo pauzu na pumpi. Nastavak dalje do Budimpeste. Idemo na obilaznicu oko Peste i pratimo tablu Segedin. Kisa je bas bila jaka. Vidljivost slaba, ali mi oprezno vozimo. Stajemo na Shelovoj pumpi kod Keckemeta opet pauza za tocenje goriva i Da Sela obucde neke kese, jer je voda pocela da prodire u sve delove odela. Podkapa mi je bila skroz mokra, tako da mi je to malo pravilo problem. Stisnes zuge I gas. Samo cekas tablu Roszke [yahoo] I eto nas ponovo u Srbiji. Mrak, kolone vozila na granicu su dugacke, ali mi to sve obilazimo. Madjari nas brzo pustise i onda kod nasih. Kisa lije, mi opet sve obisli i dolazimo kod nasih kucica. Svi nas onako sa osmehom gledaju i ispituju gde smo bili i kako je bilo. Malo popricasmo i nastavak dalje do NS. Kisa staje kod Srbobrana, ali je put i dalje mokar. Dolazimo do NS i idemo na sajam u Pab. Onako umorni skoro ne verujemo da smo stigli :o Docekujem nas drustvo, popijemo koje pice I razlaz kucama [cheers] Eto to bi od prilike bila ta moja avantura 8)

Velike su bile kilometraze, tako da smo skoro stalno vozili, Prolazili smo pored prelepih predela, prelepih gradova, videli puno zanimljivosti, sreli mnogo dobrih ljudi. Zao mi je sto nismo imali vremena da stajemo i sve to detaljno slikamo.

Moji utisci su jakooo pozitivni. Bilo je tu sitnih stvari koje mi se nisu svidjale, ali to je isto deo avanture. Tipa, skoro niko ne prica Engleski, slabo ko da hoce da prica sa tobom, cesto nam se desavalo da nas nekako izbegavaju prolaznici i nece da nam kazu gde, sta, kako. Tesko nekog mozes naterati da nas slikaju. Svi su nesto rezervisani prema motorasima. Onda ono drndanje po granicama. :jok: Tu smo izludeli. Ali sve to prodje i ostanu lepe uspomene. Sutra dan zujanje u usima prodje, bol u telu ne stane i imam osecaj da bih opet mogao dalje :moto3:

 

Mala okvirna statistika:

Ukupno smo presli nesto malo vise od 3500km

Prosecna potrosnja motora je bila oko 6,5-7l Mada kad vozimo preko 200km/h potrosnja raste na 8-9l

Cela turneja nas je izasla oko 750e.

Smestaj smo placali oko 20e po osobi za noc sa doruckom.

 

Sto se tice Booking-a SVE JE BILO ISPOSTOVANO I onako kako sam ja zeleo.

ViaMichelin jako los, jer je proracun duzine puta bio dosta manji, a u praksi smo presli mnogo vise km

Nismo imali nikakvih problema niti bilo kakvih rizicnih situacija, Hvala Bogu. :care: :care: :care:

 

Nadam se da sam uspeo da vam prenesem bar mali deo onog svega sto smo mi proputovali i doziveli.

 

Izvinjavam se ako ima neka gramaticka greska.

 

Uzivajte :takoje::zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Lepo odradjena tura...

Samo mi se cini da ti je posle toga "naprasno" doslo da se resis R-a i nabavis nesto udobnije. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Upravo tako, doco. Znaci dosta mi je bilo trkalica za narednih 5 god. Dugo vec vozim trkalice i promenuo sam ih razne modele i marke. Ali posle ovog, mislim da sam sam sebi rekao da je bilo dosta. Citajuci raznorazne putopise i kad sam video kako ljudi uzivaju u voznji i sta sve nose na put i ja sam dobio zelju da se oprobam u Turing varijanti i mogu ti reci da se nisam pokajao ni malo. Ovo je ono sto mi se bas svidja. Kupio sam sve kofere i komplet opremu, tako da planiram ove godine samo da se vozikam. Sad svaki lep vikend idem negde u voznje od 300-400 km. A na leto planiram dve voznje po 3-4000km.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Јел дежаву, ил' је већ била ова тема (са идентичним текстом и сликама)? 1moto3.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Najlepše slike ostaju u sećanju putnika...

Bravo za vožnju i hvala za putopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Hvala svima na komentarima :):takoje:

 

@Mikeli

Uzeo sam nov Fazer 8. Skroz sam zadovoljan. Bas je onako kako meni odgovara. Ni veliki ni mali. Ima snage, ide preko 250, sto mi je sasvim dovoljno da se vozikam sa drugarima sto imaju trkalice. Hteo sam ja da uzmem Kawu Z1000 SX, ali mi je cena od 11500e bila malo puno. :staa2:

 

ol7k50lawmlsxjgqhyqp.jpg

n0amnnbqtpu9pam6ngnl.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Gledam ovo i secam se ekskurzije od prosle godine, Bratislave, Brna, Praga i svih onih motora koji su nas obisli, glavu nisam skidao s prozora...Sad mi sve nesto doslo krivo sto je tako brzo prosla ta ekskurzija i to, ide mi se opet, al motorom (mozda jednom u buducnosti):ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja