Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Moj kolega Dušan i ja 19-tog maja u Latviji (Riga) imamo sastanak. Dva nova GSA sa oko 5k kilometara na brojčaniku dovoljan su razlog da tamo ne otputujemo avionom. Problem je što nemamo nikakvu ideju šta nas očekuje na putu: nismo imali vremena da se pripremimo a nećemo ga ni imati do sledećeg vikenda, kada treba da krenemo.

 

Ovo je za sada tura.

jzij.png

 

Pošto treba da stignemo na vrema, očigledno je da u odlasku nećemo uspeti da obidjemo ništa. Tri dana vožnje od 8-10 sati.

 

Do Budimpešte je sve jasno. Posle toga je Slovačka, Poljska, Litvanija i Latvija. Nisam našao skoro ništa na forumu u vezi ovog regiona. Bio bih zahvalan ako je neko prolazio tuda i ima aktuelnu informacije kako je voziti motor u tom delu Evrope: policija, ograničenja, putarine, kvalitet puteva...

 

10x

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Poz Neso. Prolazio moj drugar iz Finske dva puta u zadnje dve godine. On je odusevljen . Nikakvih problema nije imao. Doduse on je isao van velikih saobracajnica jer se grozi auto-puta. Sto se tice hrane izbegavaj biftek sa zivim jajem jer su njih par fasovali stomacne probleme :).

Sretan put i da postavis koju sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Pozdrav Vuče!!!

 

Hvala ti i na dobrim (nekome se dopada taj put) i na lošim vestima (to za biftek <_< ).

 

Odlazak nam je problem zbog tajminga pa ćemo morati da vozimo osnovnim putevima. Pokušaćemo da izmislimo nešto zabavno za nazad. Ako tvoj prijatelj kaže da je lepo, moraćemo to da proverimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Sinkler je bio u Letoniji, a i malo dalje. Ovo je putopis: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/84146-due-north/Siguran sam da će ti dati sve potrebne informacije koje zna, ukoliko to budeš tražio.

 

Dragi druže, hvala ti na potsećanju na Sinklerov putopis. Pročitao sam ga ranije ali nikako nisam mogao da ga pronađem. Uzgred, bombone su... :jee:

 

 

Prikljucujem se grupi sledbenika ovog potencijalnog putopisa! :takoje:

 

Nadam se da će imati šta da se opiše u budućem putopisu i da nećemo samo voziti kao manijaci. Kombinacija poslovnog putovanja i motora je dosta rizična. Inače, tvoj poslednji putopis je bio okidač da prvomajske praznike Tanja i ja provedemo na dva točka u Toskani. Hvala na inspiraciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Za kombinaciju poslovnog putovanja i motora ne brinem...videli smo do sada da je to kod vas dobitna kombinacija. :takoje:

Drago mi je da vam je putopis posluzio kao inspiracija...i ja cekam pravu priliku da sa zenom obidjem Toscanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Isao sam do Kaljingrada u Rusiji na Baltiku, postavio sam putopis, pa ako mogu bilo kako da pomognem, stojim ti na raspolaganju. :goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Sinkler je bio u Letoniji, a i malo dalje. Ovo je putopis: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/84146-due-north/

Siguran sam da će ti dati sve potrebne informacije koje zna, ukoliko to budeš tražio.

Dragi druže, hvala ti na potsećanju na Sinklerov putopis. Pročitao sam ga ranije ali nikako nisam mogao da ga pronađem. Uzgred, bombone su... :jee:

Javi kad budeš dolazio da skoknem da ti spremim paketić. Ne verujem da ću ove godine ići prema Sofiji da ti ponesem, pošto mi je u planu ako finansijski uzmognem, ta vaša Toskana i ostatak Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja