Jump to content

Moto Zajednica

Africa tour 2014

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: loznica,srbija
  • Motocikl: suzuki v strom 650 2008.

Zemo,ljudi su potpuno u pravu,sta si cekao ovolike godine,sto nisi poceo da putopises ranije???:neznam: Super ti ide i destinacija je do j. j.A sto se tice Albanije obavezno kacaj i taj putopis jer je ja planiram u julu pa bi mi svaka informacija dobro dosla.:zdravo: Samo picite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Uh sto mi zao Stroma :(:gaa::(

Koji kreten :rat3:

 

Mogu zamisliti kako ti je bilo .... al sta ces i to je deo avanture... neka na tome zavrsi i cepaj dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

image.jpg

Punto ubica, Strom podignut posle udara

image.jpg

Kofer

 

s4m.jpg

Musa u pozadini

image.jpg

sa osvetljenog prozora je hteo da skoci da pobegne

 

image.jpg

ostecenje stranice

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

....boga mi momci veliku ste jabuku zagrizli ,svaka cast - ima guza da utrne :)) , Nadam se da ce pijana bitanga da plati kad se otrezni 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

0km

 

Vreme pocinje raditi protiv nas. Po prvi put su sve vremenske prognoze jednoglasne I kazu da 5 aprila pada kisa u vecem delu Evrope.

Pogledam 4 april moguca kisa u Italiji. Bolje malo pokisnuti nego izigravati ronioca. Krademo jedan dan I dogovaramo polazak 4 aprila u 6 ujutru sa Jugopetrolove pumpe na Savskom mostu.

Krpim moj napaceni kofer pred put,

Cekam taj polazak vise, neka nervoza se uvukla I lek je samo nulti kilometar I polazak.

3 april. Zavrsavam s poslom u 3h, pakujem se finalno I krecem iz Beograda za Sabac.

Ekipa ceka u moto klubu da se jos malo ispricamo i popijemo pice za sretan put, kazu valja se. Ekipa lokalne televizije dolazi da nas snimi, punu podrsku su nam pruzili tokom celog putovanja.

GOPR0049.jpg

Konacno stizu I majice, tacnije brdo majica ! Jedva sam uspeo popakovati nekako sve na motor. Bosanac ima najmanje kofere a najvise mesta ! Cudo ti je taj BMW. Ko Japanski kanister – 50l a minijaturan. Tesim se da je sigurno nesto zaboravio poneti, cim ima toliko mesta. Razilazimo se polako svako na svoju stranu I jedva cekamo jutro I polazak !

To vece umesto da odem kuci ja produzim na najbolje cevape u ovom delu Srbije. Docin cevap je potpuno isti kao najbolji cevap na Bascarsiji, lepinja natopljena, mirise jos s pocetka ulice. Dobri prijatelji me tamo cekaju da nesto pojedemo popijemo I da me isprate na put. Da su samo cevapi bili u pitanju bilo bi lako. Lavovi su tu nestajali iz krigli zacas. Do kuce 1km a ja dobro popio… Hajde polako lagano I pravac krevet.

 

Stezem kopce na cizmama, zatvaram jaknu nabacujem kacigu I rukavice. Dodir prekidaca I Strom je spreman poci na dalek put.

Cekam ga da se malo ugreje pa cemo da polecemo na okupljanje na pumpi. Komsije pale svetla I gledaju, cude se cudom kud je to komsa posao u pola sest ujutru. Grad pust I cepam kao lud do pumpe, samo da krenemo sto pre ! Na pumpi potpuno nejasna situacija, drugari iz kluba imaju problem sa gradskim taxi stanicama: “treba mi taxi ! 30 taxija ! …da 30 taksija !... odmah ! Na pumpu da dodju da isprate nase drugare u Afriku ! Gospodjica s druge strane mobilnog pokusava objasniti da nemaju 30 vozila a I da imaju sigurno da ne bi dosli. Ne uspeva napraviti dogovor ni sa drugom taxi stanicom. Ipak ce drugari ici bez taxi pratnje. Ispijamo brzinsku kafu pozdravljamo se, sipamo gorivo I resetujemo kilometrazu. Tacno se nalazimo na nultom kilometru.

 

Putovanje kroz Hrvatsku do Zagreba mi I nije putovanje. To je nekako deonica koju moras preci ali kao po kazni. Pravo I pravo I nikad stici, najtezi I najdosadniji kilometri su nam ovi na pocetku I cekace nas I na kraju.

Bosanac I Novica drze 160, Strom prati bez problema ali vozac ima ostatke alkohola I dalje u krvi. Oci se same sklapaju, situacija postaje kriticna, redbull mi ne mora dati krila, bar da me razbudi. Stajemo na odmoristu Staro Petrovo selo da se ja malo redbulisem I da opet kafenisemo pa nastavak. Kad je zamirisala klopa nismo mogli odoleti da ne doruckujemo. Reparacija uspesna, mogu gasirati dalje.

IMG_0638.jpg

Muzika tutnji u kacigi dok se priblizavamo Zagrebu, placamo putarinu I nastavljamo ka granici. Prolazimo bez problema I niko ni da nas pita gde idemo pa da se bar pohvalimo. Nekog bosanca sa golf trojkom jure po prelazu I hapse. Moj Bosanac gleda I daje gas na BMW-u, pomislio sta ako ovi krenu po nacionalnoj osnovi :-D mislio je da ce biti sledeci ☺ Kupujemo vinjete, dolivamo gorivo I ja jaucem zbog potrosnje. Strom ubedljivo najvise trosi, Novica ubedjen da nas Bosanac zeza “Ne moguce da Tenera trosi dve litre vise od GS-a !” proverava da li manki to sipa do cepa ili ne… stvarno sipa. GS-16lit, Tenera 18, Strom 20 ! Nadao sam se nekoj nagradi na OMV-u ali nista. Najbolji sam potrosac I ostadoh bez nagrade. Do kraja putovanja potrosnja je slicno izgledala. BMW je stedljiv, moj Strom trosi ko da mi je tata vlasnik OMV-a, a Tenera u zlatnoj sredini.

Dok Bosanac objasnjava kupcu situaciju, Novica fotografise, "rodjo vozim motor, idem u Afriku, jeste, ima taj amortizer, pozovi u radnju, u AFRIKU idem motorom jeste..." i tako nebrojeno puta.

IMG_0641.jpg

Slovenija suncana, zelena boja preovladava, Novica vozi I nesto mlati po retrovizorima, Bosanac na GSu samo sto ne spava, deonica malo bolja od Hrvatske. Ovde nastaju prvi snimci sa GoPro kamerom. Nekoliko prolazaka kroz tunele, rezirana preticanja, kadrovi od napred I pozadi, pakujem polako material za reportazu. Ne planirano stajemo da bi malo srafili Teneru, retrovizore Yamahin diler nije dotegao na prvom servisu te su se oni odvrnuli u voznji. GoPro nista ne oprasta I snima ovu intervenciju. Dotezemo srafove I ne propustamo priliku da zezamo Novicu. Kad cemo ako ne sada ! Bosanac juri kljuceve od GSa, nema ih nigde, on ubedjen da ih je ostavio u bravi, ali nema ih, nisu ni na koferima, ni u dzepovima, pregleda po travi I kad mi je dosadilo da ga cekam, vidi cuda ja nadjem kljuceve u mom dzepu :nanana::-D Gundja mrmlja nesto pali boksera I krecemo dalje. Jos malo I ulazimo u Italiju.

 

GOPR0066.jpg

 

Sequence_01_Still001.jpg

 

Sequence_01_Still002.jpg

 

Sequence_01_Still003.jpg

 

Sequence_01_Still004.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Moj prvi susret sa Italijom se desio 2007 godine.

Sluzbeno putovanje u Maranello, grad u kom se radjaju formule 1 I ostala vozila fabrike Ferrari.

Dinamicna, uzbudljiva zemlja, sa puno ukusa gradjena, kao I sam Ferrari.

Ljudi po mentalitetu vrlo slicni nama.

Prelazak granice I ulazak u Italiju uvek unese neku energiju, zamirise pizza iako je udaljena najmanje 20km.

Napredujemo ka Veroni, I nadamo se da necemo biti zanimljivi kisi koja se definitivno sprema. Nadamo se da ce oblaci okrenuti ka istoku I okupati Rimljane.

Sipamo gorivo, tresu mi se ruke dok placam 8eur vise od Bosanca, taj udar na moj novcanik se mora nekako amortizovati !

Redbull, kola, voda I cokoladice..sve ce on platiti ! Kad vec GS ne trosi mi cemo !

“Brat Pericaaaaa !!! “ Novica vice na telefon. Nije on ljut, nego uvek prica glasno.

Dogovara rostilj kod njegovog starog prijatelja, red je da se nesto ruca. Perica ce spremiti rostilj za nas. Na ulasku u Padovu, pa je tu negde. Novica se seca I iz Pericine price malo I podseca gde im se nalazi kuca.

Daleko je Rim. Nije ni ona blesava cak tamo da ide da bi se olaksala. Sto tamo kad moze I ovde. Uvlacimo kisne uloske u OJ odela, Novica se pokusava spakovati u kisno, preko zime on redovno promeni konfekcijski broj. Od XL postane XXXL, rostilj, vino I gulas dodaju ikseve ko od sale. Deluje u kisnom kao da se naduvao !

Kao magare za sargarepom tako I mi gazimo ka Padovi.

 

pa2.jpg

 

 

Klopa ceka, ubrzavamo, tacnije samo sto ne letimo po kisi, stizemo u Padovu. Garmin ce sad malo da odmori a mi cemo da vozimo za Novicom. Malo je cudna ruta, kroz garazu trznog centra I parking ispadosmo na neki put I odatle ka rucku. Perica I cela njegova porodica nas srdacno docekuju. Mislim se u sebi… cim se vratim obavesticu Kusturicu o njima. Napravice odlican film !

“Nono no noooviccee pppaaa dddeee stttte krr krennuli poo ooovvooj kissiiii” hajde sto muca, nego sto je sama njegova pojava vrlo smesna I zanimljiva, suzdrzavamo se da ne puknemo od smeha bas na ulazu. "U AAAfrikuu ideetee ? Neee zzz aa zzzejjeebaavaj iiideeete u Itaaalijuu neeekuud" :jee:

Ljudi gledaju belo u nas. Znaju da je Novica saljivdzija I ubedjeni su da je rec Afrika samo njegova sala. Razuveravamo ih pomocu kofera, navigacije I mape. Sad su vec posedali I razmisljaju jesu to oni blesavi ili mi. Krece prica o svercu automobila (za Sapcane je to prva I najbitnija tema) I nekako stigosmo I do raznjica, pljeskavica I piletine. Moze sad prokletinja padati I do Ventimilje bas me briga. Klopali smo kao da smo gurali mi a ne oni silni konji u agregatima. Na kraju vidimo da smo zaboravili salatu.

 

pa1.jpg

 

 

Steta da se baci, pojescemo mi I to. Perici najdrazi gost Bosanac ! Covek jede ko beba od 7 dana, a Novica I ja kao da smo bili u Ausvicu pa “malo” ogladneli.

 

IMG_0647.jpg

 

 

Kisa se smilovala I otisla u Rim. Dogovor je da vozimo dokle mozemo pa cemo onda potraziti pomocu booking aplikacije najblizi I najjeftiniji hotel/motel. Pozdravljamo se I zahvaljujemo na srdacnoj dobrodoslici, punih stomaka pentramo se na motore I odlazimo.

 

IMG_0650.jpg

 

Ulica duga I prava, u retrovizoru Perica mase I sve je manji I manji. Brzo se izvlacimo iz grada i vozimo dalje.

 

Tabla iskljucenje za Veronu. Secanje radi I izbacuje slike na put preda mnom. Valpolicella je regija u tom kraju, jedna mirisna, zivopisna dolina puna vinograda. Bez argona, I bez ostalih novotarija u vinarstvu ovde nastaje istoimeno vino. Neverovatno intenzivan miris I specifican ukus. Savrsenstvo jedno ! Dimljeni sir I karpaco od bifteka, pa buteljka vina… Obrisah kapi kise sa vizira I ujedno uklonih ova privlacna secanja. Nije ovo trenutak za njih jer mogu opet ogladneti pa ce Bosanac jaukati sto smo opet stali I nece mu biti jasno kako mogu opet biti gladan.

Valjda je doslo do zastoja na nebeskom saobracaju pa se kisa vratila I opet nama posvetila paznju. Lije kao da je besna ! Zasto li se ljuti, mozda sto je nismo pozvali kod Perice na rostilj…

Pada mrak I dodatno otezava voznju. Kisa se ne sali, farovi na teneri podignuti I prave problem I avionima a kamoli meni. Poredak na putu je Strom,Tenera,GS. Idem prvi zbog navigacije I Novicini farovi uzasno smetaju. Stajemo na pumpu da sipamo gorivo I da bukiramo hotel. Dosta je za danas. Blizu se nalazi hotel City u Piacenci, 30eur u ovim uslovima je jos I dobra cena po osobi. Cak imaju I garazu za motocikle ! Pokazace se da je bolje imati aplikaciju za buking garaze nego sobe.

 

IMG_0661.jpg

E jesmo pozeri :jee:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Svaka cast momci :takoje:Jel moze samo informacija o tim cevapima kod Doce,gde se to nalazi da znam kada sledeci put svratim do malog Pariza??pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Lose mi ide pisanje po ovom nevremenu :-( ali ujutru kacim novo parce putopisa :-)

 

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Pocelo je !

Da sam poneo vrecu za spavanje ostao bih u garazi. Od danas pa nadalje dan pocinje pakovanjem I nosanjem kofera do motora a zavrsava se obrnutim redosledom.

 

Malo je ljudi koji toliko uzivaju u hrani kao Novica I ja. S obzirom da sam prvi ustao-po obicaju, uveliko uzivam u dorucku I kritikujem Bosanca sto jede kao pticica. Novica ceka toster da odradi svoju radnju, a mi neprimetno uklanjamo jaje I zdenku iz njegove tacne.

 

Sequence_01_Still004.jpg

 

Trlja rukama I radostan seda da se posveti dorucku I onda primecuje da nema zdenke “Gde je zdenka ?! pa nisam lud uzeo sam je ! “

 

Sequence_01_Still005.jpg

 

Zdenka lezi kod Bosanca u novcaniku I ne odaziva se na prozivke. Ode on po drugu zdenku I ponovo krece u operaciju “dorucak” . Izgubljen pogled I razocarenje “nema ni jajeta pa sta je ovo ?! “ Krece da juri drugo, kad ispod moje solje za caj gle pojavi se jaje !

 

Sequence_01_Still003.jpg

 

Bosanac slucajno nadje u novcaniku zdenku I Novica nastavi dorucak, a mi ostajemo na oprezu jer nas sad ceka neka njegova pakost.

Pustosimo svedski sto u hotelu I bezimo u garazu po motore dok nisu primetili te nam naplatili duplo klopu. Oblaci su definitivno nestali, sunce obecava 24 stepena dana 5 aprila.

Ljuljaj levo desno I tek po malo se pojavljuje ulje na staklu. Strom kao I pasat turbo dizel voli popiti ulja vise nego ja piva. Tenera ne trosi ni kapi. GS ulje na maksimumu. Ne mogu da ostanem ziv od mojih saputnika, doslo njihovih pet minuta pa zezaju ne stede me ni malo. Ima da se sakrivam od sada kad dolivam ulje. Deonica od Piacence ka Ventimilji je savrsena za voznju, brze krivine, kvalitetan asfalt I sta se jos moze pozeleti osim nize cene goriva ? Italijani ovde gorivo naplacuju I do 1.95eur po litri ! Moj Strom radi za njih definitivno.

Nalazimo se blizu Francuske granice, jos malo I ulazimo u zemlju koju ja definitivno ne volim. Znam da nas ocekuje stotinu putarina, benzinske pumpe bez interneta, sve skupo, oni znaju engleski a nece da pricaju. Ipak i u ovoj drzavi ima dosta lepih mesta koje valja posetiti. Mi cemo definitivno u Sen Trope. Jedno od najlepsih letovalista na Azurnoj obali, svetski jet set se ovde okuplja, pa kako onda da se I mi tu ne pojavimo ?!

Sent Trope na otprilike 100km od Marseja, oko 40km udaljen od autoputa je pravi mali raj.

Secate se one stare humoristicke serije “Zandarm iz Sent Tropea” ?

E danas ispred stare zandarmerijske stanice iz iste serije ce pozirati Bosanac, Novica I ja ! Nekada je tu stajao legendarni Luj De Fines a danas tamo neki motociklisti iz Srbije !

 

gendarme_en_balade_1970_06_g.jpg

 

Kucam u navigaciju: Place Blanqui 12, Saint-Tropez.

Po ulasku u Francusku stajemo da bi nevernim tomama poslali fotke sa tablom “France” u pozadini, jer oni I dalje sumnjaju da nismo otisli put Budve.

 

615111_506386666150253_2085106132_o.jpg[/url]

 

Taman doteram Stroma do seste I onda koci plati putarinu I tako do besvesti. Mnogo vozila na putu I isto toliko sigurnosnih kamera. Garmin upozorava na svaku ! Dosadjujemo se na motorima I idemo ka Sent Tropeu.

Iphone preko Nolanovog blututa svira odlicno a sad I pogadja pravu pesmu za ovu deonicu, naprosto uz te stihove Francuska mi postaje nekako I prijatna. Definitivno mi slatka Zaz ulepsa ove kilometre pesmom On Ira !

 

maxresdefault.jpg

 

On ira - Ici cemo

 

“Ici cemo da grebemo nebo ispod Kjota, Ici cemo osetiti kako kuca srce Ria De Zaneira, i podici oci ka plafonu sikstinske kapele, podicicemo case u kafani Puskina, O kako je lepa nasa sreca, u hiljadu boja biti ljudsko bice! Pomesani razlikama na raskrscu sudbina...”

 

Iz tih trenutaka savrsenog opustanja I prijatne voznje me prekinu indikator rezerve goriva. Pa kad pre pregazismo 230km ?! E slusam pesmu do kraja makar te I gurao >:(

Hajde opet na pumpu I stavi lovu u rezervoar.

Nastavljamo dalje, iskljucenje Sent Trope konacno, spustamo se ka njemu I jedva cekamo da stignemo ! Put uzan a ford gega ispred mene, nikako da se namesti da ga preteknemo I sjurimo se po dobrim krivinama ka destinaciji. Tih 40km se vozi prilicno sporo, trebalo nam je oko 45minuta da stignemo u centar Sent Tropea na lucki parking kraj obale mora, na nekih 50metara od stare zandarmerijske stanice.

Raspremanje u majice i obilazak ovog divnog mesta. Moja GoPro je prazna I najbolje mi je da nadjem uticnicu u nekom kaficu I da je tu ostavim da se puni do polaska.

Male uzane ulicice prave mrezu kroz cello naselje, nacickani butici, pekare, poslasticarnice I neprimetni mega marketi.

 

IMG_0706.jpg

 

U tom spletu ulicica nadjosmo lepu bastu kraj crkve I stadosmo da predahnemo. U kaficu guzva I kod samog sanka nadjem zgodno mesto I uticnicu za moju GoPro, uljudno zamolim za tu uslugu na engleskom I dobijem odgovor “DOBRO DOBRO” uz srdacan osmeh !

Znas srpski ili si iz Srbije ?! “Moja otac rodila zivela u Srbija StaroPazova” ahaaa takooo. Pa ti si nas onda ! “Jesam, ali nisam bio u Srbija dugo” nema veze, ipak si nas ! Eto ! Gde god da podjemo mi na nekog naseg coveka naletimo !

Ne, nisam mogao odoleti. To je bilo jace od mene. Video sam je za drugim stolom kako se druzi sa pretpostavljam starim ribarom I pozeleo sam je. Uostalom nismo odavno Stella Artois I ja imali kontakt.

Konobar je donosi hladnu sa savrseno cistom casom, motor I alkohol ne idu zajedno znam ja to. Ali pivo je hrana-tako kazu Nemci ! Evo ja cu pojesti jedno pivo I to je to.

 

1167335_506385819483671_515045415_o.jpg

 

Koracamo ka zandarmerijskoj stanici I usput pravimo nekoliko fotografija u nameri da Vam docaramo lepotu Sent Tropea.

Preko puta zandarmerijske stanice se nalazi zanimljiva VW buba oko koje se ljudi okupljaju I radoznalo zagledaju. Bosanac I Novica vec razmisljaju sta je pametnije. Novica – da je celu prodaje tako kako stoji a Bosanac gleda da je secka u delove. Jedva sam ih odvukao preko puta, Luj De Fines da je ziv sigurno bi nas sad najurio odavde.

 

IMG_0756.jpg

 

1957705_506386572816929_1535841454_o.jpg

 

966297_506386352816951_763573149_o.jpg

SA DESNE STRANE sa desne... mi sa desne stojimo :jee:

 

IMG_0693.jpg

 

IMG_0713.jpg

 

IMG_0722.jpg

Ljubav je to :aha:

 

IMG_0758.jpg

 

IMG_0763.jpg

 

 

Kako posetiti Sent Trope a ne pojesti kolace ovde ?!

Bosanac jauce na sav glas, kako cemo sad tu da jedemo kolace a dogovorili smo rucak za pola sata ?! Neka neka… spakovacemo mi to sve nekako ;-)

Kad su kolaci dosli na sto njegova reakcija je bila ovakva:

 

1889061_506386559483597_1187020024_o.jpg

 

Novica I ja smo jedva sacuvali svoje porcije od bosanske zveri.

 

1511461_506386546150265_1473549568_o.jpg

 

Kroz glave nam prodje Afrika kao krajnja destinacija I mi shvatimo da ne mozemo ceo dan provesti u Sent Tropeu. Krecemo na super luksuzni galantni vrlo ukusni rucak u Sent Tropeu a onda na spavanje negde pri kraju Francuske.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Dok se rucak servira mi uzivamo u mirisima. Mirise kao u vinogradu ! A tek miris francuskog toplog bageta… u pozadini se opet potrefila Zaz da peva. U dilemi smo trenutno, da li da se prvo posvetimo prsuti ili slanini. Uzivo gledam kako ostrica noza tanko sece prsuticu. Seci to majstore malo brze crcu od gladi ! Zeleo bih casu vina ! Casu Merlota bih recimo popio !

Zalim, ali nema… Ne verujete jel ?

 

Nema ! Lepo kaze Bosanac da nema ! U nasem “restoranu” u sumarku na izlasku iz Sent Tropea ka autoputu toga nema ! Ali zato smo kraj vinograda, naslonjeni na motore, I sluzimo se u BMW R1200GS restoranu ! Jedan manji market je on spakovao na motor I vozi ga sa sobom. Tu ima I sunke I prsute, slanine vise vrsta, sira, kecapa I tako dalje I tako dalje. Pravimo Le Sendvic sa nasim djakonijama I bagetom I u slast jedemo.

Duboku u koferu vidim I desert ! Strudlice sa tresnjama ! Uh ! Voda mi krene I sad na usta kad ih se setim ! Ali ne… nas “kuvar” je za danas spremio nekakve cokoladne keksice a one strudlice malo bolje sakri u koferu, kaze nisu one za danas. Ali samo jednu dusa mi place za njima ! “Njih cemo jesti u pustinji” ma ko ce cekati pustinju poludeo majci, otvaraj te strudlice ubico !

“ Ne, strudlice se otvaraju u pustinji !”

Tuznim pogledom sam ih gledao kako ostaju zarobljene u koferu.

 

Ne bi mi ovaj sumarak sad menjali ni za Pariski Belmont sa sve Dzejmi Oliverom. Ovaj ukus I draz osecamo samo mi.

Posteno sam ga izgrdio I zapamtio je da sledeci put treba I bocu vina da ponese.

Bar da ga potera sad majka priroda u wc…da maznem one strudlice baksuzu.

 

Restaurant fermé ! Restoran je zatvoren !

 

IMG_0812.jpg

 

IMG_0816.jpg

 

NEMILOSRDNI CUVAR STRUDLICA !

 

IMG_0802.jpg

 

Junaci ove price krenuse put Montpeliera gde ce da spavaju.

Put od Sent Tropea ka izlasku na auto put je jedna od najlepsih deonica za voznju motora koju sam do sada video.

 

Dosadni auto put I stotine kucica sa putarinom. Pojacavam malo muziku I u njoj uzivam.

"Ahmet Djido je vrlo dobro znao da uspeh nece doc na pladnju..."

E nece se ni Afrika tek tako pojaviti pred nama !

Slusam Zabranjeno pusenje i nesto mislim, pa nije to selo u Sremu, njega naslutis, vegetacija se razredi, tek poneka ograda i kucerak pa tek onda kucice polako popunjavaju prazninu u pejzazu posmatraca.

A nije ni Budva, kad se spustis niz Cetinje pa ugledas more sinje i odjednom pukne pogled na Budvu !

Afrika je to bre !

Pokusavam na osnovu vidjenih slika kopna i mora napraviti mogucu konstrukciju izgleda, bele linije me malo remete ali u glavi ja gradim tu scenu. I nek neko sad kaze da zivot nije cudo, umetnik gospodin covek, sedne u stolicu pa cetkicu u ruke i opleti po platnu, ili dleto i udri u kamen... A vidi moje ludosti, negde blizu Montpeliera na motoru ja slikam u glavi zeljeni cilj, cetkica ili kvacilo, dleto ili kocnica sasvim je svejedno. Da se ne bih preslikao na neki kamion obustavljam mod Pikaso i vracam se u realnost.

 

landscape.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ako smem malu sugestiju za vise fotki pejzaza,infrastrukture,slike iz voznje a manje vas trojice u gro planu,neka zdenka,jaja itd... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Mislim da je to bila cetvrta pumpa po redu na kojoj nije bilo bezicnog interneta.

Neverovatno kolike su skrtice Francuzi !

Bez interneta nemam nacina da pronadjem povoljan hotel u blizini.

Ukljucujem podatke u romingu i spremam se da narednih mesec dana radim za telenor.

Hotel Cote Green u okolini Montpeliera mi deluje odlicno, povoljno i tu i tamo nam je na ruti. Uspesno bukiram i gas !

Jedva cekamo da stignemo, da se malo opustimo uz neko pivo i da se posteno naspavamo.

Uvece oko 9 stizemo na adresu nekako... I imamo sta videti.

Hotel koji lici na zatvor, zakljucano sve, nema zivog coveka !

Pojavi se neki gost i zahvaljujuci njemu udjem da vidim gde je taj recepcionar...ali njega nema !

Stigli smo kasno i ostaje nam samo da se javimo na broj telefona koji se nalazi tamo gde bi trebao biti recepcionar !

Javlja se neka zena i saopstava da se kljuc nalazi na dva kilometra odatle u drugom hotelu :lud:?!

Ali gospodjice gospodjo ja nemam tu ulicu u navigaciji i pre cu pronaci prase u Teheranu nego tu lokaciju !

Ma jok... Ona zapela da ja tamo dodjem...molim kumim da neko donese kljuc...ma jok, ni da cuje !

Ostavljam moje sapatnike da me cekaju a ja odoh u potragu za kljucem od ovog zatvora !

Ljudi se trude da pobegnu iz zatvora a mi da udjemo unutra.

Pojavljuju se tu i neki crnci sumnjivog izgleda, vec razmisljam da otkazem ovaj hotel i da prezalimo novac...

Uzbrdo nizbrdo levo desno i nekako stizem na adresu...to je bukvakno s druge strane brda.

Imam sta i videti !

Lux hotel, gosti su otprilike obavezni da imaju Ferrari eventualno S klasu !

Devojka na recepciji mi daje kljuc od onog kazamata i ljubazno pita: “ako zelite mozete i ovde odsesti ? “

Zajebavas a?! Pa nije meni tata nasledstvo ostavio ! Jedva smo nasli hotel, jos sam ovde morao doci po kljuc, spavacemo u onoj jazbini i ti me sad zezas da spavam u ovom dvorcu ! Nema smisla >:( >:(>:(

“...ali gospodine...”

Ma nista mi vise ne govori >:(

@&bem ti hotel i do hotela i sve ostalo ! Daj kljuc idem da spavam !!!

“...ali gospodine samo da Vam kazem...”

Nista mi ne pricaj - precrtacu celu Francusku na globusu zbog tebe :rat2:

“Izvinite... Ali ista je cena...” :)

 

 

Ista cena.... :gaa:

Aha...

 

PA STO NE RECE ODMAH NESRECO BOZIJA ! :klovn:

O jeee! Necemo spavati u jazbini !

Pravac po moje sapatnike, nije ih odusevio predlog da se opet voze ka drugom hotelu, ali kad su videli smestaj ucutali su :-)

Hotel odlican, pivo hladno, a i recepcionarka se mogla koristiti u ovim teskim trenucima samo da je pristala !

Novica se separatise u zasebnoj sobi apartmana i opusteno gleda tv.

Bosanac se vec krevetirao i hoce da kunja. Muce ga malo pozivi, zapeli ljudi da kupuju farove, amortizere I poluosovine.

Dok ja ukljucim moju silnu elektriku na punjenje oni ce i zaspati.

E ali tog momenta dobijam cudan poziv iz Novicine sobe...

"Komso ! Ja ne mogu pivo, hoces ti da popijes i moje?"

Eto...mene nasao. Pa taj bi popio pivo i svoje i moje, on da se odrekne piva nema sanse ! Ko zna sta je sipao !

Odem da proverim, kad ono stvarno pivo i on stvarno ne moze ?!

Da li ima blizu hotela doktor ili veterinar, svejedno je to.

Samo da ga neko pregleda !

Ostajem ozbiljno zabrinut za njegovo zdravlje! On nece pivo... E sneg ce nas sutra zadesiti sigurno :givemebeer:

 

Moj mekbuk i kamerica zavrsavaju na punjenju u hodniku a Bosanceva galaksija u Novicinoj sobi. Svaki hotel je siromasan sa uticnicama nazalost. Malo je falilo da I u hodnik stavim nesto na punjenje.

Pokusavam bekapovati sve fotografije i snimke ali to tesko ide.

Zvuk Huskvarna testere sa prolupalim lezajevima dolazi iz Bosancevog pravca... Testerise gospodin ko da je placen za to :stabre:

Laptop mi zaigra na stolu kad on udje u turazu !

Ozbiljno me remeti u fejsbuk administratorskom biznisu I smisljam kako resiti situaciju.

Ako u Francuskoj likvidiram Bosanskog drzavljanina, ja sigurno necu odgovarati kao za coveka ?

Vec sam se spremao da ga pokrijem jastukom po glavi...kad on obustavi secu stabala! E srece moje !

Zavrsim svoj posao za taj dan te lagano i ja utonem u san.

 

Lepotu mirnog i tihog jutra prekide zvuk telefona iz Novicine sobe i urlik " STA JE OVOOOOOO?! " :stabre2:

Bosanac i ja smo se trgli i poceli se smejati kao ludi !

Taj urlik se ne da opisati ! Kao da je lav upao u sobu ili neka slicna zivotinja !

Bosancev telefon je ostao na punjacu kod Novice, na samo 40cm od njegove glave !

Neki gospodin je odlucio da trazi poluosovinu u 7 ujutru a zvono nije utisano !

"AJD GA SUTRA NEMOJ UGASITI !" :rat2: Kaze Novica dok pokusava panicno ugasiti telefon.

A mi... Nema sanse ni vazduh da udahnemo od smeha ! :D :D :D

I tako je poceo treci dan nase turneje, uz smeh i ludost.

 

 

U hotelu smo samo kafu popili u uzivali u pogledu na golf terene. Zelena boja definitivno prija nasim ocima, gledali smo uglavnom u siv asfalt I bele linije. Ovo sada je praznik za nas !

 

cg1.jpg

 

cg2.jpg

 

Drugu kafu ne bih pio da pogled nije tako lep.

Novica mi se unervozio a Bosanac uspavao.

Novica gladan a Bosanac lencuga jedna koja je navikla kuci da spava do 11h. Ja nesto I nisam gladan, ali cu ipak pojesti tri cetiri sendvica na nekom lepom parkingu ispred mega marketa u Montpelieru.

Strom opet trazi ulja i sta cu, sipam i ne stedim ! :vstrom:

Deluje mi da sam sipao mozda I malo vise nego sto treba.

Ostatak ekipe me zeza i ja cutim sta cu drugo. GS ni kapi da potrosi, Tenera isto tako.

Doslo mi da im na spavanju ispustim po malo ulja samo da bi cutali dok ja dolivam.

 

cg3.jpg

 

Putovanje se nastavlja :jee3:

Prvo stajanje je pumpa jer smo svi vec na rezervi, Garmin nas vodi na prvu najblizu, ali…! Iz retrovizora mi nestadose saputnici. Okrecem se da vidim gde su zaostali, I nadjem ih 500m pre kod super marketa. Novica nanjusio baget I uleteo unutra. Kupovina u toku, a Bosanac I ja odmaramo I cekamo ga da vec jednom izadje. Zadrzao se prilicno dugo. To sto je on nakupovao jedva smo spakovali na motore. Produzismo do pumpe da prvo napojimo motore a onda cemo mi klopati. Pumpa na koju smo dosli je samousluzna-uguras karticu I sipas. Moju karticu nece da primi a oni kartice nemaju. Tajkuni su to, samo kes I zlato koriste za placanje :oda2:

Hajde gas na sledecu…ista prica…sledeca isto !!!

E naredna pumpa nije ni postojala ! Na mapi postoji a u realnom svetu je srusena.

Peta sreca ! Pumpa postoji, ziv covek naplacuje, a preko puta pumpe preko dve pune linije lep parking u hladovini :aha:

Motori napojeni skupim Francuskim benzinom a mi secemo svez baget, domacu slaninicu, prsuticu I sir. Zalicemo sa Francuskim jogurtom a onda ce nam Bosanac udeliti I desert ! Hm…desert smo dobili preko reda. Novica lingvista svetski putnik kupio sladak jogurt !

Nikako nam se ne uklapa u koncepciju, jogurt zavrsava u djubretu. Bosanac opet vadi cokoladne keksice a strudlica nema ni u najavi !

Nekako ga malo zapricam I okrenem da gleda u pumpu a ja navalim ronjati po GS-u ne bih li nasao strudlice I izveo subverzivnu akciju gutanja istih.

Ajoj kad me neman videla ! Ne moze ! Strudlice ne jos ! Evo ti keks ! Sklanjaj se od kofera ! Odnosi su usli u ozbiljno hladnu fazu. Ugrozava mi opstanak sa tim strudlicama !

E dosta je bilo (kad vec nema strudlica ) ! Krecite ili odoh sam ! Odomacili se oni na onom parkingu I da nisam dreknuo ne bi krenuli jos pola sata.

 

dorucak.jpg

 

Vedro nebo bez oblacka, divan dan za put do Cac... Spanije !

Neka pesma ne znam ni ja koja je uglavnom remeti mi metabolizam ceo, mislim da ce se Bluetooth pokvariti, primoran da smanjim muziku dok propast ne prodje, ostade mi da slusam zvuk autoputa ka Narbonni. Turisti se uveliko vozaju I idu u pravcu Španije.

Za sve putnike u automobilima, kamionima, I ostalim vise-tockastim prevoznim sredstvima mi smo zagonetka.

Srpske tablice na motoru ne mogu da desifruju I ne znaju odakle mi to idemo.

Kad bi tek znali kud smo naumili…

Prolazimo Perpignan I radujemo se skorom ulasku u Spaniju. Nikako ne mogu da zavolim Francusku. Prvi susret nije bio prijatan, drugi isto tako. Ne ide, zelim ja nju da zavolim ali ne mogu !

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Cim pise LA Jonquera a ne LE …siguran znak da smo u Spaniji.

Malo cemo da predahnemo na Repsol pumpi, da dolijemo benzina pa da nastavimo dalje. Redbull mi uvek godi tako da ce se Bosanac iskupiti za strudlice samo ako donese to cudesno energetsko pice.

Cekajuci njega vidim na desnom deklu malo ulja ?! Sta je ovo ?!

Na cepu je iscurilo malo ulja. To se na mom ljubimcu nikada nije desilo. Definitivno sam sipao malko vise ulja. Kazu nece mu biti nista, moze to tako…ionako trosi pa ce I to potrositi.

Mozda on moze I mozda njemu nece skoditi…ali meni smeta !

Odmah nalazim kanticu od vode, presecam I ispustam visak ulja.

Vidi sad apsurda… ispustam jer imam viska, a u koferu imam jos samo pola litre za dolivanje. Nije problem, kupicu Repsol pa dolivati.

Inace Repsol je toliko dobro ulje da ga nema ni na jednoj Repsol pumpi od La Jonquere do luke Algeciras !!! Na ovoj pumpi na samoj granici imaju Castrol ulje po ceni od nekih 20eur. Neka hvala snaci cu se na drugom mestu. U najgorem slucaju ako bas zagusti uzecu od Novice Yamalube I sipati. Cim sam to pomislio Strom samo sto ne pade sa copave, misli u sebi kud ces me tim djubretom pojiti !

Zapocnemo mi tu polemiku o ulju, kazem Novici da ako mi bas zagusti uzecu od njega tu brlju da sipam.

“Zasto je to brlja ?! Ljudi znali da naprave motor a nece znati ulje da naprave ?! “ . Pokusavam mu objasniti da Yamaha nema svoju proizvodnju ulja vec da pakuju brlju I lepe svoju nalepnicu ali jok… raspravka se zaostrila

Novica pljuje Bardahl koji sipamo Bosanac I ja, a ja pljujem Yamabrlju.

“#ebo te Bardahl, dolivas svaki dan po dva puta a ja nista” kaze Novica,

“Strom trosi svako ulje kad se vozi natovaren 170, jel vidis da Bosanac ne trosi ni kapi?!”

“Yamalube sam ja meni kupio, sta ako mi zatreba ?! Kupi negde usput ulje!”

“Kupicu ulje #ebem ti ulje kud sam ti sta I rekao…”

Bosanac naslonjen na motor slusa I smeska se. Navikao on na nase raspravke I ludosti. Inace Novica I ja delimo jednu istu osobinu, mozemo se posvadjati najstrasnije oko gluposti za 15 sekundi I ohladiti vrlo brzo. Kad on zamisli da je globus kockast dzaba mu objasnjavati da je loptast.

 

Da ne bih ja I servis kompletan sada obavljao posedasmo na ljubimce I odosmo ka Algecirasu.

Plan je da sad nastavimo nacionalnim putem-bez putarine I da za vreme rucka potvrdimo zamisao da spavamo u Requeni. Za ovaj treci dan 750 km okvirno je prava mera.

Zamisljeni itinerer je sledeci:

Barselona, Tarragona, Valencia, Requena, Villaroblledo, Valdepenas, Jaen, Granada, Malaga, Marbella, Estepona I poslednje mesto na starom kontinetu Algeciras, tu cemo se ukrcati na trajekt I preci na tlo AFRIKE !

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

cg4.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja