Jump to content

Moto Zajednica

Africa tour 2014

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 580 postova

I ja nešto ne volim Google photos. Ne sviđa mi se što moraju slike da srozavaju na manju rezoluciju. I što mora da se plaća za HD prostor.

Na flickr je mnogo drugačije, mnogo profesionalnije jer se samo na to baziraju.

Niksa kada stignem popodne gledam slike obavezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Evo Prvog dela namontiranog materijala...........Nikola radio i napravio po meni jako lep video..........lep i poučan.
Eto i mladjeg naraštaja kako grabi krupnim koracima kroz moto Svet........putovanja.

 

Preporučujem iskreno da pogledate, zanimljivo je i poučno.

 

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Ffeature%3Dyoutu.be%26v%3DtDP73zHc7g8%26app%3Ddesktop&h=ATODQocdrgsKh1d8ne-Y76GUlxOX1-07Lz4JIJHajsperUq2nasshLU5XcpT_WVE1jkIjbhse1s5PSs1UIHtye4H7twYzI9pJXNoPkK9DzQGh7_JajdAPSZ9KbC9qed3tsTnjcfOGboqi5N0Yg01W7zQ&s=1

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Lepo to napisa Marokanac :-)

Prvi deo filma Afrika pred VAMA... 

Putopis drugi deo će uskoro, kao i drugi deo filma...

Nadam se da ćete uživati :-)

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Putopis je fenomenalan, a tek dočaravanje svega, ma nemam reči. Jel znaš da sam nik_sa baš pre neki dan mislio o tebi i tvom putopisu. Reko sebi čoveče šteta za onaj onakav putopis zajedno sa odličnim pisanjem da se ne završi, a tolike godine prođoše reko ma nema šanse. Kad ono izgleda da sam te prizvao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Pročitah danas u jednom dahu sve od početka, oduševljen! Fenomenalno si dočarao sve, a verujem da je sve to u stvarnosti još fenomenalnije.
Sestra misli da sam na nekim drogama jer ceo dan blenem u telefon I smejem se.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Final destination

 

Ovaj svet nikada nece biti jedan. Iako su svi ljudi isti. Male razlike u boji, nacinu odevanja ili očima.

Svejedno. Razdvojili smo se granicama i to je ono sto me sprečava da ostanem u ovom raju. Skromno, ali srećno i nasmejano stanovništvo. Ukusi oni pravi, plodovi koje je izgradilo sunce, čista voda i ljubav onih koji ih uzgajaju. Povratak u naš svet, tako lep a tako proklet.

I jaganjce i prasiće fabrikujemo a sok od narandže nam je voda sa narandžastom bojom.

Hajde malo i drugacije da razmisljam...kući me neko i čeka. A ovde sada...  taliban kamilovođa bi me sačekao-s nekom motkom zbog one zastave.

Hajde ti kući blago meni.

Ukrcavanje na trajekt. Za desni fuzaster mornarski čvor pa zategni preko sedišta – ali poturi nešto na njega da ne ostanu tragovi ! Zategni ! Motor na ćopavoj da stoji ! I onda mirno gledaj kroz prozor tlo Afrike kako nestaje iz vidnog polja, tuguj za njom. Imaš za čim i tugovati. Ali i sanjaj sledeći odlazak.

Jer neko reče... Africi se uvek vraćaš.

 

 

Alžesiras i ta Evropska gužva nama poznata, prolećemo kroz sve to, hitamo ka Barseloni preko Malage, Granade, ValDepanasa, Utiela, i Requene

Malaga je prizor nestvaran, poigra se more sa arhitekturom, mirisi sa vetrom, a putari sa Tempranillom pretpostavljam. Tipično crveno vino ovoga kraja, meko i mlado, pojavi se i neko kompleksnije... e njega su izgleda pili. Na svakih 300 metara kružni tok ! Da li je bilo copy&paste ili šta je ali već nam je dozlogrdilo.  Bacim pogled desno i poželim tu živeti, kuće uz more, sunce i miris Španije. Pitaće neko kakav je to miris ?! Originalan. Kao i Hugo Boss zeleni recimo. Miris Španije šteta što se nepakuje u sprej ili možda kao jelkica za kola. Tako bih mogao živeti u Španiji.

Oko Granade sreća koja nas je do sada pratila nas ostavi... da li je pogrešila put ili šta joj bi ne znam ali nas uhvati užasno nevreme. U zadnjoj sekundi uletosmo na Repsol pumpu – koja ne radi. Na toj deonici ima 129 pumpi i samo jedna koja ne radi. E ta je naša.

Nevreme jedno 20minuta i odosmo mi dalje. Vožnja uglavnom pun gas i pravac Requena. Poznati hotel ulice i restoran. Dočeka nas naš prijatelj s ljubavlju i ugosti i bolje nego što zaslužujemo. Umor nas je uništio i mi smo samo za spavanje. Opet nosi kofere i utoni u san.

Jutro, umorni i dalje ali da se voziti. Pravac Barselona ! Bukiram neki privatni smeštaj u centru Barselone i to zamalo da nam bude prvo odredište u Barseloni – kad kaže Bosanac, idemo prvo u Kamp Nou ! Kakav sad Kamp Nou šta ti je to nesrećo ­?

Jel to poslastičarnica  ? Kako ti znaš za nju ? On se smeje... pa šta se smeješ pukom srećom si živ ostao kod onih majmuna, sad se smeješ.... kaže ma kakva poslastičarnica...

??? Sigurno neki veliki Audi otpad možda odatle uzima delove...

Vidim ja da izgleda mnogo grešim čim se i Novica smeje ko blesav.

Ma ljudi recite mi gde je ta kafana ili javna kuća šta je već, da kucam u navigaciju da se to ide blago meni.

Kažu stadion...

Stadion Barselone.

A ja kad sam bio mali vakcinisan protiv fudbala i šta ću ne znam. Valjda će mi narod oprostiti.

Kamp Nou, Aristides Maillol ulica naše odredište. Moji saputnici se i dalje cerekaju. Ja šta ću, gunđam nesto sebi u bradu i ćutim. Zaboraviće ovo samo ako dobiju amneziju, drugo me ništa ne spašava.

Beton, ograda I to zaključana, ali oduševljenju mojih saputnika nema kraja. Došli na kamp Nou pazi molim te. Dok se oni fotografišu u 101 pozi ispred stadiona, kucam u navigaciju Šabac. Odavde krećemo kući direktno i bez stajanja.

 

Naša avantura je ukupno trajala  12 avanturističkih dana. Oko 8500km. Još par zanimljivih činjenica, BMW R1200GS trošio je u proseku 5.5lit/100km, Super Tenere 1200 6.5lit/100 i VStrom650 7.5lit /100km rekordnih. Razlog visoke potrošnje je što smo uglavnom išli prilično brzo i natovareni.

 

Luksuz od 12 slobodnih dana smo potrošili na najbolji mogući način, i ostaje nam da se sećamo, da ponekad zavirimo u foto album i podsetimo se svega.

Šta vam treba za putovanje ? Okvirni plan i volja. Ostalo verujte da će početi samo da se pojavljuje. Sklopiće se kockice. Do sledeće avanture, pozdravljaju vas novopromovisana zvezda moto sazvežđa Bosanac (ko bi rekao da u njemu čuči takav talenat), Novica (samo 3kg se usput ugojio), i moja malenkost Nikola. Osedeo sam i smršao 5kg pazeći i boreći se s mojim saputnicima.

 

Šta čekate ? Nije Maroko u Japanu ! Pakovanje i hajde gas !

 

22784076596_316ce46027_c.jpg.e11de5d699cec4e7fb1cc0a70ed0d35f.jpg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E pa bravo ti ga bate!

Stvarno svaka čast i hvala što si na jedan vrlo zanimljiv način sa nama podelio jedno ovako putešestvije.

(A sad paljba na ono drugo, da ga završiš, osedesmo i mi od čekanja) :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
On 4/27/2020 at 3:46 AM, aca-pn said:

Al si zbrzao ovaj kraj, al bar si završio :)

Ima tu jos nekih detalja sitnica, doživljaja...ali moram to sačuvati za knjigu koju ću nadam se objaviti sledeće godine :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Naš drug. Brat. Prijatelj. Otac. Napustio nas je noćas. Otišao je da vozi nannekom drugom svetu. Na Balkanu svako ima nekog svog Bosanca. Mi smo imali sreću da smo imali najboljeg. Dejan Isaković Bosanac, umro je noćas u Šabačkoj bolnici od Covida. Putuj dobri moj. Iskreno saučešće porodici.e7f3eff3fadc13bf6d5d79e6ea4f6f55.jpg

Pre tačno 7 godina na današnji dan smo zajedno krenuli u Afriku, a danas nam Bosanac ode na put bez povratka.

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk



  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja