Jump to content

Moto Zajednica

Kle 2006

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav, posto sam prodao moj doucerasnji motor Yamahu Tdr 125 sada je red da pazarim nesto jace. Imam A2 kategoriju pa mogu voziti motor do 35kw, dvoumim se izmedu Kle-a 2006 god ili Yamahu xt660x .O xt-u sam vec procitao dosta stvari, a o ovom novijem kle-u nisma nasao skoro nista nasao, pokusavao sam da nadem u pretragi ali nisma nasao nista sto se tice ovog novijeg modela. pa sad da cujem ima li ovde neko iskustva sa ovim modelom, kako se pokazao, kakve su razlike izmedu starijeg I ovog novijeg? kakva im je potrosnja? neke mane? na sta obratiti paznju? Unapred Hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Nema razlike između starijeg i novijeg modela. Tačnije, razlike postoje, ali su najočiglednije one koje su kozmetičke prirode. Pored toga, noviji model ima nekoliko konja manje, ali se to u upotrebi baš i ne primeti. Mehanika, odnosno agregat je potpuno isti. Neki vlasnici će se KLEti da im je potrošnja 3,6 - 4,2 L, ali ja im ne verujem. Računaj na potrošnju 5 - 6 L u zavisnosti od režima vožnje. Nema izražene mane osim ako ti ne smeta to što je relativno neudoban i što nije ni u jednom segmentu najbolji na svetu, mada zahvalno odrađuje sve što mu se postavi kao zadatak. Simptomatične kvarove takođe nema, pošto je još 1993. rešen problem sa magnetima koji su mu do tada bili boljka.

Sve ostalo što te bude interesovalo o ovom modelu možeš pročitati u jednoj od najobimnijih tema na ovom forumu:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/11356-kawasaki-kle-500/page__view__getnewpost__fromsearch__1

 

Takođe, postoji sijaset tema na kojima se raspravljalo o ovom modelu i gde su se pravila poređenja sa motorima iz iste klase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ja mogu da potpisem da moj trosi 4,3 na otovrenom putu, a da li mi neko veruje bas me briga, ali moze itekako. Naravno bez gasiranja. Ispod toga, vec ne garantujem. :nanana:

 

Sto se tice ostalog sto je drvodelja rekao, sve je na mestu. Zavisi od tvojih gabarita ali sediste jeste malo neudobno, i resava se sa 100e kod majstor Bobana u Beogradu, slabija prednja kocnica, ali je i to stvar navike, i to je to. Meni je bio prvi veci motor, sada eto, 3. godina vec, nemam ni jednu primedbu sto se tice onoga sto se od njega ocekuje, mene sluzi lepo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Samo da dodam da sediste kod Bobana moze dase resi i za 60 eura,razlika je u materijalu kojim se oblaze sediste.1zdravo.gifA kocnice po meni prenaduvana prica,koju ponavljamo ko papagaji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sto se kocnica tice ,verujem da se posle 1000 kilometara naviknes i to je to, ali da je slaba slaba je pogotova kad sednes na Kle posle Pegasa koji zabada u mestu.Meni je u sustini OK motor i ja ciljam neki dobar primerak kad ispadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Neki vlasnici će se KLEti da im je potrošnja 3,6 - 4,2 L, ali ja im ne verujem. Računaj na potrošnju 5 - 6 L u zavisnosti od režima vožnje.

 

Vozim Kle za potrosnju ispod 4L nisam cuo tako da to necu da komentarisem....Ali za Kle na otvorenom putu je potrosnja od 4,5L realna :aha:

 

Moja min zabelezena potrosnja je 4,33L na 100km.Sve vreme je bio otvoren put i brzina do 100kmh.

 

A max potrosnja zabelezena je bila po gradu(Jagodina)okruglo 5L :zvizduk::takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Je l si uradio to? :)

 

Yep.

Crkla mi klješta pa sam kupio od SV-a - bila jeftinija.

Pasuju na šraf, samo su pločice drugačije i bolje koče. (malo je veća površina klipova)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Sto nekom prilikom mozda bi kolega mogo sliku da okaci da vidimo svi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Treba da uzmem nove pločice, ove sam stavio da posluže privremeno, inače bolje.

Nije da je odjednom postao SM ali definitivno bolje od fabrike.

Do duše, ja sam stavio i progresivne opruge napred pa nema više onog tonjenja pri kočenju tako da je osećaj mnogo bolji u vožnji.

 

Zadnja kočnica od GPZ500 - takodje veći klip. Ona osetno bolje koči. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ljudi pre svega hvala na odgovorima :care: , cuo sam I to nesamo cuo vec sam se I sam uverio da je kocnica slabija ali mi to ne predstavlja problem... No bilo kako bilo ja ujutru idem da vidim Kle 2007 god, nadam se da je dobar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja