Jump to content

Moto Zajednica

Vatreno krshtenje

Recommended Posts

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Svratih juche do NBG-a da mali provozam moje motorche, chisto da me mine zelja...

Chak me ni loshe vreme- kisha nije moglo omesti u mojoj zamisli da obrnem par krugova...

Sva happy, pochnem sa pripremam za voznju, jakna, kaciga, bez rukavica :? ... upalim motorche i krenem u voznju...

Na semaforu kod Maxi diskonta na NBG uhvati me crveno svetlo, stanem regularno, iza mene par automobila...

Pali se zeleno i kretjem, dodushe sa malo jachim gasom :? [priznajem], ulazim u krivinu i zadnji tochak proklizava na mokrom asfaltu, i padam na levu stranu.Udaram ramenom i glavom o asfalt i klizam par metara dok se konachno nisam zaustavila.Odmah se ispravljam i gasim motor.Dechko iz kola iza mene mi pritrchava i pomaze mi...Zovem Neshu i Tonija u pomotj [poshto se sve to desilo na 5 min od Igorove garaze] i zajedno se vratjamo do garaze...

 

Ogulila sam lakat, ugruvala se poshteno...na motoru sam s*ebala neke sitnice koje je NeshaTL posle odmah sredio [hvala mu].

 

Poenta cele priche je da stvarno nikad ne treba voziti bez opreme...ja sam htela samo da obrnem jedan mali krug i eto shta se desilo...Da nisam imala kacigu ufff netju ni da razmishljam o tome, protektori su me mozda spasili loma kljuchne kosti ili ruke...

Zato ljudi uvek budite u opremi, chak i kad idete do prodavnice koja je na sledetjem tjoshku, nikad ne znate shta moze da se desi...

Ja sam neshto nauchila iz svega ovoga...a nadam se da tje i drugima ovo pomotji da shvate da je oprema STVARNO bitna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Bravo Minche, dobro zborish, i hvala sto si ovo podelila sa nama, a znajuci pritom da se neko blizak tebi opekao kolenom o iznenada otvorena vrata bass pre neki dan!!!

 

Sto je najgore, ovakve situacije se dessavaju cesto od kuce do prodavnice, ispred kuce, kad motor stoji ili ide lagano, a najccescce de dessavaju (ovo su Caletove reci koje je on meni uputio svojevremeno) - kada pomislite da ste "SKUVALI" motor......ali on je uvek jacci od nas :roll:

 

OPREMA je majka!

 

A sto se pada tice , iskustvo je nezamenljivo, na srecu na maloj brzini. Bila si pametna, imala si kacigu, opremu, ja bih samo preporucio, a uzecu sigurno, protektore za kolena i podkolenicu.

 

Odmah se ispravljam i gasim motor.

 

Ja bih samo preporuccio da se posle ovakvih incidenata, polako pregledate, preispitate pa tek onda "odmah" dizzete...

 

Ogulila sam lakat, ugruvala se poshteno

 

Jel si imala onu tvoju plavu IXON jashu,,,,..zar nema neke protektore u laktu....

 

Ja koliko se secam, tebi zadnja guma uopste nije lossa, nije mi jasno kako si proklizala osim ako nisi "divljala" kao sto umesh..... [-X

 

....i na kraju, kako kazzu: postoje 2 vrste bajkera, oni koji su pali, i oni koji ce tek pasti.

 

Dakle cool:) Dobro si prossla. Zelim extra brz oporavak i da to oguljeno zaraste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Vozi Dalje...

Sve se dobro zavrshilo i sreca da si bila savestna i imala jaknu i kacigu...Ipak...PAMET U GLAVU.

Ovo Posmatraj kao DOBRO iskustvo

 

PS. Sto neko reche...Bajkeri se dele na dve grupe, Oni koji su pali i Oni koji tek treba da pa'nu. :)

Majku mu, ima istine u tome!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

Jel si imala onu tvoju plavu IXON jashu' date=',,,..zar nema neke protektore u laktu....

 

[/quote']

 

Da u toj jakni sam bila, ali i pored protektora na laktu...ogulila sam se...najvetji pritisak mi je bio na laktu, pa na ramenu...Tako da je "probilo" protektor...ali nishta strashno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Cuti, dobro si prosla. Za svakog motoristu, pad je vrlo traumaticno iskustvo, pogotovo sto dogadjaj iznova vrtis u glavi. Take your time, pa kad budes spremna - nazad u sedlo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A 'lepo' smo ti svi rekli da manje zavrces gas :) Ma dobro si prosla, sad polako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)
Vozi Dalje...

Sve se dobro zavrshilo i sreca da si bila savestna i imala jaknu i kacigu...Ipak...PAMET U GLAVU.

Ovo Posmatraj kao DOBRO iskustvo

 

PS. Sto neko reche...Bajkeri se dele na dve grupe' date=' Oni koji su pali i Oni koji tek treba da pa'nu. :)

Majku mu, ima istine u tome!!!![/quote'] mozda ja ??? heheh

fak al si ok prosla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

:D Ma ja sam to rekao....a meni si ti rekla...a oboje smo procitali na netu na milion mesta.. :D

 

A Minche ima laku ruku, voli brate da ga odvrne do dzadza :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

A Minche ima laku ruku' date=' voli brate da ga odvrne do dzadza :twisted:[/quote']

 

:lol: e al sad vishe ne! Sad pazim shta radim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Komentari:

 

1. Uvek se vozi u opremi, bez obzira na spoljasnju temperaturu. Ovo se posebno odnosi na leto, kada smo manje vise svi skloni da se "skinemo".

 

2. Voznja po kisi: IZBEGAVAJ JE dok ne steknes malo iskustva. Ja mogu da ti kazem da primecujem drasticnu razliku izmedju proslogodisnjih voznji po kisi i ovogodisnjih - sada tacno osecam "setanje" zadnje gume, mestimicno klizanje po podlozi itd... mogu misliti koliko ce mi osecaj biti drugaciji kroz recimo 20K kilometara... dakle batali kisu ove godine.

 

3. Svi su pali, ili ce pasti. OK ima izuzetaka, ali jako malo. Ne brini za to - mnogo je bitno sto se to desilo SADA, na pocetku "karijere", da te prodrma i probudi... mislim da ces mnogo ozbiljnije pristupati buducim voznjama. Motor nije igracka, a jos manje bezbedno prevozno sredstvo.

 

4. Ne brini za oderotinu - da nije bilo protektora bilo bi barem dvaput gore.

 

5. Zelim ti sto brzi oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ovo je dobro sto je Andrejp rekao, bolje sad, na poccetku, jer neke stvari odmah utuvish u glavu...ako je josh bez nekih tezih posledica - onda je, kao sto rekoh, extra iskustvo za male pare.

 

Moje prvo iskustvo za male pare je bilo kada sam gledao u km sat pa u retrovizor na skuteru sa jedno 60km/h na sred M Tita i onda video Taxistu kako je posle naglog kocenja sada vec u stanju mirovanja i ubacuje stranke, sve bez migavaca itd....tada sam prvi put napravio STOPPIE u zivotu hahaha :D:D:D

 

Dakkle prvo iskustvo -gledaj ispred sebe :D

 

Drugo iskustvo...nositi cizme sa protektorom za skocni zglob ako divljash po travi i off roadu...ja sam ih tad imao i sreccan sam zbog toga .

 

itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

1) Dobro si prosla! Zamalo da sama sebi popravis onu ruku :D

 

2) Dobro je sto ti je motorce vaskrslo

 

3) Reci mi kad ides u voznju da se ja ne setam po kraju :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Srecne ti rane i da sto pre stanes na dva tocka. Ne srecu se cesto zene vozaci tako da si nam veoma dragocena! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

No, vazno je da rane zarastu ali jos vaznije sto motor ne zaraste :D . Sato sledeci put, nedaj da padne na zemlju, bacaj noge pod rezervuar.

 

No kako si uspela protektor da sjebesh. Tu meni nesto smrdi. Video sam druga koji je brze klizao po betonu pa je samo platno pokidao. Ja ne znam kako vi, ali ja bi menjo firmu.

 

p.s.-sta je sledece, prevrtanje na rep? :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

vidim ja cim si ti vec na net i sve fino otkucala bez greske, zafalila svima na komentarima i zeljama... nisi ti dobro klepila lakat ;) dobro si prosla, i srecne ti ranice pa da ti zadnje budu (ovako zaradjene ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Brz oporavak zelim!

 

Kad vec Cale pomenu mazanje, toplo ti preporucuje Saljicev melem, mene je on spasio! Imam na sebi preko 20 savova i sada mi se slabo sta vidi, a nisam bas bio dosljedan mackanju. Da sam jos malo mazao ne bi mi se nista vidjelo :oops:

 

I interesantna mi je stvar da se to desilo preko protektora :?:

Mislim da cu odustati od kupovine Ixon jakne :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
... I interesantna mi je stvar da se to desilo preko protektora :?:

Mislim da cu odustati od kupovine Ixon jakne :mrgreen:

 

"Do bijesa" a ja se oštrim da pazarim novu Ixon Cosmic jaknu :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Jao ljudi pa nisam se ja neshto strashno ogulila...rekoh vam vetj da je samo malo oguljen lakat - onako mizerno...imam sad jabuku na njemu fine teget boje :lol:

Ma ja sam svojom jaknicom zadovoljna, da je nije bilo ne bi bilo ni mog lakta sad ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja