Jump to content

Moto Zajednica

Gde su bajkeri i klubovi MAS-a

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zaista nisam imao nameru da bilo koji klub okakarakterisem kao ozbiljan ili neozbiljan. Za to nemam dovoljno osnova niti poznajem klubove dovoljno. Kao klub kakvog ga ti sad skiciras, to je klub sa ozbiljnim potencijalom i tu bi se moja zapazanja zavrsila jer kao sto rekoh nemam dovoljno osnova za dublju analizu. Jedino sto bih mogao dodati, nadam se da necete to shvatiti kao negativno, sami broj clanova, kako odraslih tako i juniora, nije dovoljan za opstanak jednog kluba. Imao sam prilike da budem u upravi jednog kluba(nevezano za motociklizam) i zbog okolnosti u zemlji Srbiji je odjednom postao popularan i broj je skocio drasticno. Isto tako i ulaznice i dobit koji se slivao u klub. Medjutim kako se situacija u Srbiji promenila, prestalo bombardovanje itd..clanovi su se osipali i interesovanje je opadalo.

 

A bas uzeh da pogledam sta mu dodje tacno MAS, ali koliko skuzih statut nabrzaka to je ustvari udruzenje koje bi trebalo biti zajednicko svim klubovima. Ono na koje sam mislio da bi trebalo oformiti i koje bi odredjivalo nivo klubova, program, itd itd itd. Znaci klubovi koji su prikljuceni u MAS bi morali imati statut svoj, odredjeni broj clanova, svoje prostorije, okuplljanja, zajednicki rad, podrsku MAS-a koji bi na visem nivou odradjivao stvari. Mozda zvuci pomalo utopijski a mozda taj MAS to i odradjuje, zaista nisam upoznat.

 

Postavio bih pitanje da li je i taj drugi klub prikljucen u MAS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Jeste, oni su novoprimljeni klub u okrilje MASa i kao takvi su dobili termin za odrzavanje svoje moto zurke od jednog dana gde se ne naplacuje ulaz.Odredjen je striktni datum koga se oni pridrzavaju. Problem je u tome sto drugi klub koji je iz JAKO opravdanih (ovaj deo teksta prepravljam da bi pojasnio, nije podsmeh nego cinjenica da je u Sapcu tada bila nazalost poplava, na to sam mislio) razloga nije mogao odzati svoj Moto skup, sada mimo pravilnika MASa pravi u istom terminu. Samo ta sitnica. I niko ali NIKO ne spori da je taj klub jako dobar domacin i cenjen u moto zajednici, Ovde se mesaju babe i zabe.

Ovde se iskljucujem iz daljne rasprave, ipak ovde nema smisla stititi slabiji i mladji klub, ima ih mnogo jakih i preozbiljnih.

Promenio član NIKI
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa sta onda, oba kluba su pod istim krovom, to je odlican osnov da se resi problem. Misliiim...! Ako je ovaj problem oko datuma jednog skupa neresiv, sta onda reci za ostale ozbiljne probleme.

 

I ja se dalje iskljucujem ali mi je interesantno da pratim organizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

E pa Niki taj tvoj JAKO opravdan razlog je pogodio moju opstinu,moj grad,Krupanj,Koceljevu,Macvanski Prnjavor,Loznicu,Krupanj,Zvornik,Valjevo,Obrenovac...Dan zalosti je bio u petak.Sta smo trebali,Alena Islamovica da popnemo na binu odmah posle ponoci???

 

A o Mas-u necu na ovom forumu.Slobodno iznesite vase stavove na ove stvari koje sam izneo u prethodnom komentaru.Ponovo cu pitati isto,kakvu je kaznu dobio bivsi predsednik za stvari koje sam naveo.Slucajno,bio sam na sastanku MAS-a u S.Mitrovici ,i za finansijski izvestaj da se to stavi na uvid na zatvoreni deo foruma je budalastina.Ja bi ga javno izneo u svim dnevnim novinama,pa nakon toga I prijavu I da se vidi gde ide nasa clanarina.

Nama se bojkotuje skup humanitarnog karaktera,za zrtve poplave,za pomoc maloj Lani.U isti kos je stavljena moto zurka I moto skup.Pa brate idi tamo gde mislis da ces se bolje osecati.Hoce li MAS ciji smo clanovi pokriti nas ulomze novac u binu,majice,grupe I ostalo, ako ne pravimo skup kao sto su I centralni moto skup ili ce kako neko rece MA BOLI ME K..... ZA SABAC I CIVIJU

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Ako MAS ne valja,isclanis se iz njega i resis problem.No ako zelis biti clan necega onda postuj kao sto clanovi bilo kog kluba postuju klub ciji su clanovi.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

Ako MAS ne valja,isclanis se iz njega i resis problem.No ako zelis biti clan necega onda postuj kao sto clanovi bilo kog kluba postuju klub ciji su clanovi.

U pravu si,nema sta.Praviila su pravila.min. 100km do najblizeg skupa.Isto tako,ako mi ne valjamo MAS-u,izbace nas I eto resenja.

Da ponovim,Civija pokusava naci resenje da se sve ovo zavrsi na najbolji moguci nacin.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Samo da ispravim kolegu,u Umagu se ne naplaćuje ulaz ali takođe ništa i ne dobiješ,plaćaš hranu,piće....njima opština i turistiška organizacija sve plaćaju ali sve pare i uzimaju,kod nas za 500 ili 200-300 dinara kako gde, dobiješ klopu u petak,subotu,nedelju....e sada to je puno za nekoga ko dođe na sat-dva u subotu i plati istu cenu...to nekako treba rešiti i svi bi bili zadovoljni...kako,pojma nemam.

 

Tako što će ulaz biti besplatan, a sve ostalo se naplaćivati. Onda bi svi dobili isti tretman, ali bi i domaćini morali da se potrude da ponude dobru hranu, kako posetioci ne bi klisnuli u lokalnu kafanu :)

 

I stvarno je vreme da se skupovi ukrupne. Ako je SM doživela lošu posetu, a bila jedan od najvećih skupova u zemlji, onda je zaista vreme da se nešto menja. Pritom Pero ti ne moraš da se menjaš :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Ako MAS ne valja,isclanis se iz njega i resis problem.No ako zelis biti clan necega onda postuj kao sto clanovi bilo kog kluba postuju klub ciji su clanovi.

 

Kratko i jasno :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Kopirano sa foruma MAS-a,mi podržavamo taj stav i nećemo reklamirati ovaj skup

Tema ide pod ključ a svaka druga ako bude otvorena biće obrisana.- tako vi rigidno pišete

 

Da li je ovo podforum MAS-a pa bi se brisalo, ili je ovo forum BJB?

Ako je ovo prvo, onda je u redu stav i brisanje jer se mora podržavati veliki brat.

Ako nije, zašto se onda toliko trudite da ljudima otežate ionako trenutno otežanu situaciju i ubijate dobru volju.Šta je to tako strašno što je ,zamisli, viša sila promenila tok redovnih događanja,pa vi to sada nećete da reklamirate a svi znamo. U ostalom, i ne treba da reklamirate, za reklamu se uzimaju pare,pa bi ovde trebalo da se informišemo i obavestimo o događanjima i da svako sam izabere a ne da se kanališe kolektivna svest.

Pustite nas da sami odlučimo gde želimo da idemo.Nećete ništa postići kojekakvim smešnim zabranama - a to nije ni svrha vašeg postojanja (jedino ako? ... nedaj bože!)

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

koja je uopce uloga MAS.a, šta je konkretno napravljeno za clanove ( koji placaju clanarinu ) i zašto je to uvjek TABU tema za nas na ovom forumu ukoliko se kaže nešto kontra MAS.a i na kraju šta od MAS.a ima BJB? volio bi znati tek tako da znam.

da dodam, ne kužim uopce uclanjivanje u neke MK a pogotovo ne uclanjivanje nekih MK u još neke asocijacije. možda je i MAS clan neke udruge?

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Kopirano sa foruma MAS-a,mi podržavamo taj stav i nećemo reklamirati ovaj skup

Tema ide pod ključ a svaka druga ako bude otvorena biće obrisana.- tako vi rigidno pišete

 

Da li je ovo podforum MAS-a pa bi se brisalo, ili je ovo forum BJB?

Ako je ovo prvo, onda je u redu stav i brisanje jer se mora podržavati veliki brat.

Ako nije, zašto se onda toliko trudite da ljudima otežate ionako trenutno otežanu situaciju i ubijate dobru volju.Šta je to tako strašno što je ,zamisli, viša sila promenila tok redovnih događanja,pa vi to sada nećete da reklamirate a svi znamo. U ostalom, i ne treba da reklamirate, za reklamu se uzimaju pare,pa bi ovde trebalo da se informišemo i obavestimo o događanjima i da svako sam izabere a ne da se kanališe kolektivna svest.

Pustite nas da sami odlučimo gde želimo da idemo.Nećete ništa postići kojekakvim smešnim zabranama - a to nije ni svrha vašeg postojanja (jedino ako? ... nedaj bože!)

 

Slažem se Komšo...i ja sam pokušao nešto slično da došapnem čika Peri, ali ne sluša to ...omatorilo pa eto... :) :) :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Ako MAS ne valja,isclanis se iz njega i resis problem.No ako zelis biti clan necega onda postuj kao sto clanovi bilo kog kluba postuju klub ciji su clanovi.

U pravu si,nema sta.Praviila su pravila.min. 100km do najblizeg skupa.Isto tako,ako mi ne valjamo MAS-u,izbace nas I eto resenja.

Da ponovim,Civija pokusava naci resenje da se sve ovo zavrsi na najbolji moguci nacin.

 

Auuu Sekula, al' će najebete, biće veeeeeliki bojkot...neće vam doći "svih osam" MAS motora koji idu po skupovima van svoga atara.

 

Ako sam dobro razumio ZBOG TOGA JE OVA TEME I POKRENUTA a ne ....

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Ma skup se pravi zbog prijatelja a ne zbog neprijatelja .

Ko hoće da dođe , doći će , bojkotovao MAS ili zaključavali teme i brisali postove.

Ima skup , ima žurka , gde je kome lepo i šta ko hoće.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

- Ma skup se pravi zbog prijatelja a ne zbog neprijatelja .

Ko hoće da dođe , doći će , bojkotovao MAS ili zaključavali teme i brisali postove.

Ima skup , ima žurka , gde je kome lepo i šta ko hoće.

 

Tako je , neko voli crnke - neko plavuše...a ja velike sise i dupeta. :)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

To je već seksualna diskriminacija. Dok sam živ boriću se za ravnopravnost između velikih i malih sisa !

 

A ni ove godine nikako ne bih zaobišao šabački skup, samo kad bih znao kad se održava :neznam: ?

 

Mada što reče Sekula : "U pravu si,nema sta.Praviila su pravila.min. 100km do najblizeg skupa.Isto tako,ako mi ne valjamo MAS-u,izbace nas I eto resenja.Da ponovim,Civija pokusava naci resenje da se sve ovo zavrsi na najbolji moguci nacin."

......vredi se potruditi i održati mir i jedinstvo u kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

koja je uopce uloga MAS.a, šta je konkretno napravljeno za clanove ( koji placaju clanarinu ) i zašto je to uvjek TABU tema za nas na ovom forumu ukoliko se kaže nešto kontra MAS.a i na kraju šta od MAS.a ima BJB? volio bi znati tek tako da znam.

da dodam, ne kužim uopce uclanjivanje u neke MK a pogotovo ne uclanjivanje nekih MK u još neke asocijacije. možda je i MAS clan neke udruge?

 

Mnogo si brate radoznao za svoje godine... Ne mesaj se u vise ciljeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Praviila su pravila.min. 100km do najblizeg skupa. - napisaše

Ja tu nemam problem, Šabac mi je preko 100km a Čivijaši su ekstra

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

I kad je termin za skup u Šapcu? Sekula, i ostali koji znaju - može i na PP, ako je protiv pravila, viših ciljeva i interesa za javno objavljivanje :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

Ajmo svi privatnim porukama da pitamo urednika Nikola-Pera kad je skup MK Civije.Valjda ce udostojiti se da nam odgovori.:D. Poslata pp

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pusti ti Peru, niko Peru nije pitao niti je Pera organizator.

Mi smo pitali organizatora skupa, to jest, u ovom slučaju, tebe.

Ti postavi kad je skup, nema ovde cenzure te vrste, a mi ćemo kako nam se svidi, ko na skup a ko na žurku, a kasnije će pričamo ko se lepše proveo. Doduše, pošto je žurka samo jedan dan, vredan čovek može sve da obiđe i svuda da stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Za one što broje kilometre - skiinuto sa zvaničnog kalendara MAS : ;)

 

27,28,29, JUN - MK VRŠAC - VRŠAC

27,28,29, JUN - MC DE WHEELS - DEBELJAČA Vršac – Debeljača ...udaljenost ....71 km

 

18,19,20, JUL - MC COYOTE - PANČEVO

18,19,20, JUL - MK RESAVA - DESPOTOVAC

19,20, JUL - MK LEGIONARI VIMINACIJUMA - KOSTOLAC (MOTO ŽURKA - 2 DANA)

 

Pančevo – Kostolac......udaljenost........80 km

 

Despotovac – Kostolac...udaljenost....85 km

 

 

Toliko o "statutu" ..."pravilniku"...minimum 100 km.

 

Puno sreće i uspiješan skup želim ekipi iz Badovinaca i ekipi iz Šapca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Ljudi, nije Pera kriv. Jednosavno je čovek administrator i mora da brani stav iako se možda lično ne slaže.

Svi koji me znaju, znaju i da nisam pasionirani posetilac skupova iz raznih razloga. Ovaj principijelno podržavam i biću tamo. Dotle se nadam da će se spustiti lopta(uticaj SP)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja