Jump to content

Moto Zajednica

Gde su bajkeri i klubovi MAS-a

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice MAS-a zbog brojnosti mogli bi da organizuju ozbiljan protestni skup naravno u Bg zbog velike ugrozenosti motociklista kao ucesnika u saobracaju (bolje da mi zaustavimo saobracaj na jedan dan nego da nas skidaju jednog po jednog zauvek),cene reg. motocikla,apsurda tipa "preko 750 ccm veca taksa zbog luksuza",reg. na 6 meseci,tomos program ode u motocikle skoro SVI... pa onda brinuti o posecenosti moto-skupova ako je to ozbiljna organizacija.

 

Ali i u nasem svetu su stvari postale nakaradne kao i u celoj drzavi,pravi bajkeri sve manje posecuju ms jer su zaista to postali vasari,i gore,vise ima ms nego vasara ali su tu "instant" bajkeri da posecuju i organizuju iste,zasto ne pustiti grandovce na bine zbog isplativosti pa samo oni jos fale,sve drugo je tu secerne jabuke,ringispili,bljuvaci vatre i pucaci iz auspuha...

 

Moja vizija moto-skupa ne lici na ovo sto se danas organizuje,bar tako nije bilo ranije ali nista vise nije kao pre...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Stvarno treba da bude sramota ove klubove iz MAS-a sto nisu dosli kod sremaca... pa oni su taj skup napravili radi druzenja a vi ih niste ispostovali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sto se tice MAS-a zbog brojnosti mogli bi da organizuju ozbiljan protestni skup naravno u Bg zbog velike ugrozenosti motociklista kao ucesnika u saobracaju (bolje da mi zaustavimo saobracaj na jedan dan nego da nas skidaju jednog po jednog zauvek),cene reg. motocikla,apsurda tipa "preko 750 ccm veca taksa zbog luksuza",reg. na 6 meseci,tomos program ode u motocikle skoro SVI... pa onda brinuti o posecenosti moto-skupova ako je to ozbiljna organizacija.

 

Ali i u nasem svetu su stvari postale nakaradne kao i u celoj drzavi,pravi bajkeri sve manje posecuju ms jer su zaista to postali vasari,i gore,vise ima ms nego vasara ali su tu "instant" bajkeri da posecuju i organizuju iste,zasto ne pustiti grandovce na bine zbog isplativosti pa samo oni jos fale,sve drugo je tu secerne jabuke,ringispili,bljuvaci vatre i pucaci iz auspuha...

 

Moja vizija moto-skupa ne lici na ovo sto se danas organizuje,bar tako nije bilo ranije ali nista vise nije kao pre...

 

Upravo to je poenta cele price. Moto skupovi su zapravo postali mesta za neobavezno druzenje koje je samo sebi svrha. Pijancenje do useravanja i izivljavanje tipova koji su imali nesretno detinjstvo pa sad turiranjem, pucanjem i divljanjem skrecu paznju na sebe. Drugim recima proizilazi da je nama koji vozimo motore, a mnogi su dali i daju crno ispod nokata da bi u tome uzivali, sve potaman i dobro. A to sto nas deru na svakom koraku od poreza na upotrebu dobara, poznat kao Seseljev, koji nije ukinut nego je samo korigovan kako bi se umirila sirotinja raj, pa do registracije na 12 meseci uprkos tome sto motor vozimo plafon sest meseci, ocigledno nikoga ne tangira. Ni motordzije, ili ti ga modernije receno bajkere, ni klubove ni asocijacije. Umesto da se okupimo u prestonici ispod prozora onih koji nam gule kozu nama je mnogo lagodnije da se na skupovima posle par piva najebavamo keve onima koji su nam zavukli ruku u dzep i ne pada im na pamet da je izvade, nego da se okupimo i to im jasno i glasno kazemo u lice.

Ali sta da se radi takav nam je ocigledno genetski podanicki kod, ili sto bi se reklo, iz Srbistana su davno otisli Turci ali je ostala raja!!!1neznam.gif

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

I ne znam ko je u MAS-u a ko ne,ako mi se ide na neki skup prvo gledam gde se odrzava,ako mi se ne svidja lokacija ne idem tamo,ako ima tog vikenda neki skup gde se ulaz ne placa tamo idem brate mili,najsmesnije mi je ono ko je u MAS-u placa toliko a ko nije toliko,nikada ne bih posetio takav skup pa i da sam clan MAS-a,pa sta sad,onda organizator koji nije u MAS-u treba ovima sto jesu da naplati ulaz a ostali ulaz slobodan.

A da i u Zajecaru smesna situacija,idem na gitarijadu ima preko 15 godina svake godine,prosle godine stizemo na ulaz lik pita jel idete na moto skup ili na gitarijadu(sve na istom i ne odvojenom prostoru)rekoh na gitarijadu,kao OK onda ne placate ulaz a ovi ako idu na skup placaju,ili bese obratno,nisam dobro ni cuo do kraja kroz kacigu,samo sam dao gas i prosao kada sam video o cemu se radi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Mene nisu nista pitali samo trazili novce... :lol:

Placao se moto skup....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Mene nisu nista pitali samo trazili novce... :lol:

Placao se moto skup....

 

Kod nas je bilo sve DZABE....I dogodine isto...

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

To se zove demokratija i tržišna utakmica :neznam:

 

Svako danas može da napravi klub i organizuje moto skup, žurku ili šta već.

 

Treba samo da prođe godina-dve da "divljaci" popucaju i da se iskristališe

gde je dobro a gde ne....pa ko voli nek izvoli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To se zove demokratija i tržišna utakmica :neznam:

 

Svako danas može da napravi klub i organizuje moto skup, žurku ili šta već.

 

Treba samo da prođe godina-dve da "divljaci" popucaju i da se iskristališe

gde je dobro a gde ne....pa ko voli nek izvoli

 

Bas ovo. Jos je to kod nas u povoju i svi bi da budu zeznuti bajkeri. Za koju godinu ce se iskristalisati. Ostace najaci i najkvalitetniji klubovi i skupovi. I onda znas da imas plafon 2 dobra skupa mesecno ali kada odes onda ga planiras i za sledecu godinu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Bio sam na jednom moto skupu, čisto da ne bude da imam predrasude prema nečemu što nisam nikada video tj. posetio...

Situacija koju sam video i doživeo je slična ranije iznetim opisima.

Ja lično ne vidim neku svrhu udruživanja tipa MK i oblačenja u skladu sa tim.

Ja volim da vozim motor i uživam vožnji sa drugarima, a za to mi ne treba nikakav statut i članska karta.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Saopstenje M.K. Civija Sabac:

Zadnje dve godine opste je misljenje da je na moto skupovima koje organizuju klubovi clanovi MAS-a sve manja posecenost upravo klubova i bajkera koji su clanovi MAS-a.Ali vrhunac svega je moto skup proteklog vikenda u Sremskoj Mitrovici.Ako se uzme u obzir da je moto klub Srem jedan od najstarijih moto klubova u Srbiji i sa najvecom tradicijom a da je gospodin Milenko Kolibar (Krkelja) ujedno i predsednik MAS-a mozemo da konstatujemo da je na tom skupu trebala da bude najveca podrska i poseta upravo klubova i clanova iz MAS-a.Na zalost situacija je bila obrnuta sto jedan moto klub kao sto je Srem u najmanju ruku nije zasluzio.

Na takvom ne odzivu klubova i clanova MAS-a izgovor sigurno nije lose vreme.Svi znamo koliko rada, odricanja i novca treba da se napravi jedan takav moto skup, i ovako slab odziv jeste za zabrinutost.

Pozivamo sve clanove MAS-a da shvate da smo pripadnici najvece organizacije bajkera u Srbiji i da shodno tome treba i da delujemo.

Zahvaljujemo se moto klubu Srem na odlicnoj organizaciji moto skupa i lepom provodu.

M.K. Civija Sabac

Vidim da ti je tema na MAS-ovom forumu sklonjena?????

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ne znam zasto me to ne cudi. Pa ovde je sasvim uobicajeno da se sa foruma skloni sve ono sto nije po volji administratoru ili organizaciji na koji se post odnosi bude sklonjeno. Umesto da se zapitaju da li je to i zasto tako kao sto neko tvrdi oni uklone i misle da su time nesto resili, a ustvari proizvode samo kontra efekat. Ali sta da se radi ovo je Srbistan.1neznam.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Porastom broja motora u državi, logično je da će se povećati i broj klubova.

Evo recimo postoji i ovaj klub. Deluje mi kao parodija na sve ovo što se danas događa.

Moto klub "PEČENJE"... Originalno, nema šta.

 

pecenje.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Saopstenje M.K. Civija Sabac:

Zadnje dve godine opste je misljenje da je na moto skupovima koje organizuju klubovi clanovi MAS-a sve manja posecenost upravo klubova i bajkera koji su clanovi MAS-a.Ali vrhunac svega je moto skup proteklog vikenda u Sremskoj Mitrovici.Ako se uzme u obzir da je moto klub Srem jedan od najstarijih moto klubova u Srbiji i sa najvecom tradicijom a da je gospodin Milenko Kolibar (Krkelja) ujedno i predsednik MAS-a mozemo da konstatujemo da je na tom skupu trebala da bude najveca podrska i poseta upravo klubova i clanova iz MAS-a.Na zalost situacija je bila obrnuta sto jedan moto klub kao sto je Srem u najmanju ruku nije zasluzio.

Na takvom ne odzivu klubova i clanova MAS-a izgovor sigurno nije lose vreme.Svi znamo koliko rada, odricanja i novca treba da se napravi jedan takav moto skup, i ovako slab odziv jeste za zabrinutost.

Pozivamo sve clanove MAS-a da shvate da smo pripadnici najvece organizacije bajkera u Srbiji i da shodno tome treba i da delujemo.

Zahvaljujemo se moto klubu Srem na odlicnoj organizaciji moto skupa i lepom provodu.

M.K. Civija Sabac

Vidim da ti je tema na MAS-ovom forumu sklonjena?????

 

 

 

Premestena....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ma kinta je problem. Ja, prvo gledam ko svira pa idem.Obzirom da nisam clan ni jednog MK, ja najvise idem zbog rock svirke.Posle toga da vidim po neki motor i mozda nekog poznatog.

Sa druge strane ljudi u klubovima idu valjda, prvo zbog klubskog druzenja,solidarnosti sa klubom domacinom, pa onda muzika i ostalo...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

Premeštena...gde...u zatvoreni deo foruma :neznam:

Da tamo premestena,ovde teme o skupu izbrisane.A juce si u telefonskom razgovoru Gordanu rekao da te boli k..... za Civiju.Lep odgovor,hvala.

Kao znak tvoje podrske MAS-u mozemo ocekivati brisanje i ove teme .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ja kao posmatrac sa strane smem da dobacim koju.. Mislim da predstoje velike reorganizacije. Skupovi u obliku kao sto su nekad bili i kojim se tezi od jednog dela motorista su tesko izvodivi. Vreme je ucinilo svoje i stvari su se promenile. Kao sto rece Mile Fazer, vise nije obavezno da se nosi kozno odelo da bi bio motorista u srcu i dusi. Vise nije iskljucivo rock muzika koju slusaju motoristi. Da li je to pozitivno ili negativno..mozda nije nijedno ni drugi nego jednostavno je to nacin na koji se stvari odvijaju. Isto kao sto je i pre 50 godina se pricalo za tadasnje motoriste da su ovakvi onakvi jer slusaju tamo neke drndavce i nose ne daj boze garderobu, neocesljani, cupavi..

 

Po meni je zato najbolje stati na loptu i sagledati situaciju oko sebe i videti sta ko zeli, kakva je 'potraznja', i na osnovu toga formirati jedan skup. Organizirati skupove po nekoj tradiciji (sa primesama SUR-a) je ocigledno los recept. Bar sudeci po komentarima jer nemam licna iskustva.

 

Isto bih povukao liniju izmedju ozbiljnih i neozbiljnih klubova tako sto bih osnovao neko udruzenje za klubove koji moraju da zadovolje neki odredjeni standard. Time ne bi klasificairao klubove na dobre ili lose, niti njihove skupove, ali ipak da se zna razlika za posetioce sta mogu ocekivati, loklani ambijent ili masovni organizovanin skup(uz koji ide i odredjena nadokanda)

 

Eto, nadam se da se moze izvuci nesto korisno is ovog mog pametovanja.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

Lepo receno,ali necu se nadovezati na neke tvoje stavove,cisto da urednik ne bi imao sta da brise.

Ako klub sa 90 clanova I 85 motora sa uspesnih 10 godina iza sebe,organizovanim moto skupom sa 2300 prodatih ulaznica za motore nije ozbiljan klub,sta je onda ozbiljno?Imamo podmladak od 30 Juniora ,koliko se klubova moze sa tim pohvaliti?MK Civija I ja mozemo.Pa imamo decu koja su branila svoj grad na nasipima Save ravnopravno sa matorcima,nisu pomisljali na skup u datom terminu.A sad objasnite njima ko je ovde LUD.Ko njih uskracuje da pokazu kakvi su domacini,sta su naucili od nas matorih.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Koliko sam ja razumeo priču od početka,Čiviji nije zabranjeno da napravi skup. Problem je u datumu jer je taj datum rezervisan za drugi skup koji se pravi u blizini. Do kraja sezone ima bar još 10-15 termina. Zar je moguće da ni jedan drugi datum ne odgovara?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

Datum je samo za MAS problem,naveo sam koji nama sve faktori odredjuju termin.

Mozda je ovo reakcija MAS-a na proslogodisnji centralni skup na Vidovdan.30 nasih clanova je otislo na Kosovo,a jedan u Smederevo.Civija je trazila da se utvrdi poslovni bilans svega toga,i tema je otisla u zatvoreni deo.Zasto,dajte javno da vidimo gde su date pare.Imali smo bivseg predsednika sa jednom lepom slikom I koje sankcije je on dobio?Prosle godine su Pecinci dobili prase na nasem skupu kao najbrojniji!Zasto?Zato jer je kapija tako rekla,nije nikom dodata ni jedna recka mimo toga.Civija kao ozbiljan klub mnogima je trn u oku.Ja cu samo reci ostalima iz Mas-a,napravite I vi ono sto smo mi,pa onda donosite predrasude I odluke o bojkotima.PROSLE GODINE NA NAS SKUP JE USLO manje OD 50 MOTORA KLUBOVA KOJI PRIPADAJU MAS-u,a ove godine bojkot.Pa I lud covek moze videti da je I prosle godine bio tihi bojkot.Recimo da je u S.mitrovicu otislo preko 50 nasih motora,Muzja preko 30....i da ne brojim dalje.

Da napomenem da je ovo moj licni stav,a ne UO

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja