Jump to content

Moto Zajednica

CBR 929 Crvena lampica na tabli

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Evo ovako, nisam imao problema do sad ovakve prirode...inace, stavio sam pre par dana xenon i na duga svetla, mada mislim da to nema uticaja...ali problem je sledeci, krenem u voznju i nakon nekog vremena se upali crvena lampica na tabli i tako stoji sve dok ne ugasim motor, nakon toga opet...i nema pravila, nekad se upali nekad ne.

Motor radi isto, nema nikakvih promena u radu. Jedino sto mi je palo na pamet, da ne zeza mozda nesto exup ventil ili ne daj Boze nesto gore, ali motor ide super, ne zeza nista....

Bilo kakva informacija je dobrodosla. Hvala svima unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Po meni crveno je uvek znak da se stane, ne bi ja probavao da li ide normalno ili ne dok ne ustanovim zbog cega se pali. Odnosno ne bih vozio mozda je nesto oko pritiska ulja sto vec nije za'ebancija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ниси написао која се то црвена лампица пали? За уље?

Ја бих прво проверио колики притисак баца пумпа за уље. Ако је то по упутству у границама толеранције, онда бих проверио да можда проблем не лежи у жицама, тј. инсталацији па се због тога лампица пали кад јој се ћефне (или кад се нешто преспоји што не би требало).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Hvala svima na odgovorima. Do sada sam se mlatio oko svega i svacega. Kompijuter mi je ocitao kod 34 to je motor exupa ako sam dobro skontao manual. I kad sam rasklopio sve, motor exupa je cudno brujao, nakon toga sam nastelovao sajle, naprskao sve kontakte i sklopio. Exup ventil lepo radi, vraca itd. Nema brujanja. Medjutim i dalje kad ocitavam komp izbacuje cod 34. Upalio motor malo provozao, jbg kisa se rasturila ovde, i nije upalio lampici. Mozda sada treba da obrisem gresku, ko ce ga znati vise...a mozda ova moja muka danas nije urodila plodom :-/

Inace video sam to za pritisak ulja, bilo bi super kad bi neko ko zna pojasnio kako proveriti. Jos jednom hvala svima. Pisem sutra utiske, nadam se da ce vreme posluziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

bilo bi super kad bi neko ko zna pojasnio kako proveriti.

 

Види, није то тако тешко. Требаш поседовати или позајмити алат за проваравање компресије мотора. Он се користи и за проверу притиска уљане пумпе. На твом мотору се на десној страни (тамо где је гас, да не буде забуне) налази шраф који се одвије и ту се завије мерач али Прво угрејеш мотор на радну температуру.. На декли имаш, да се тако изразим, велики круг где је корпа квачила на левој страни декла и мали круг на десној страни. Испод тог малог круга је шраф који ти треба.

 

Кад завијеш мерач упалиш мотор и даш му гас на око 5,400 rpm и очиташ притисак уља.

Требаш добити следећу вредност:

490 kPa (5.0 kgf/cm 2 , 71 psi) at 5,400 rpm /

при температури мотора од 80°C (176°F)

 

Honda_CBR929_RR_merenje_pritiska_uljane_pumpe.png

picupload

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Problem je nadjen...u pitanju je exup.

Sledeca manifestacija problema....vozim se normalno i u vecim i manjim obrtajima, odjednom se upali crvena lampica, i motor na nizim obrtajima i na leru u mestu je dosta bucniji, sto znaci da je exup ventil ostao u otvorenom polozaju. Kad uhvatim rukom motor koji pokrece exup ventil i dodajem gas ne pokrece se uopste. Nakon toga ugasim motor upalim, cuje se kako se motorce vratilo i onda je sve normalno, dodajem gas, motor radi itd...sve do ponovnog zaglavljivanja u otvoreno.

Sad ne znam sta mi je ciniti, ocisticu i podmazacu exup ventil, mada bih pre rekao da je problem u samom motorcicu.

Palo mi je na pamet da skinem tj da stavim u skroz otvoren polozaj ventil i da iskljucim dovod struje do exup motorcica...mada sam citao da se gubi obrtni moment na manjim obrtajima, tj da motor slabije povlaci u nizim obrtajima, mada ja to danas nisam primetio.

Ako neko ima sta da doda bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Sve je reseno, danas isprobano i sve je ok.

U pitanju je exup ventil koji je bio toliko pun garezi da nije mogao lepo da se krece...sve skinuto, ocisceno, podmazano...i gassss :)

Hvala svim kolegama koji su pomogli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Htedoh da izmerim pritisak ulja pre i posle zamene, imam manometar ali nadjoh da su vrednosti drukcije. A jel se zna koliko treba da bude pritisak na leru na 1200rpm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Caoo ljudi javljam se i ja sa slicinim problemom,prije nekih 3mjeseca odradio sam generalku motora(razlog je bio uzareni lezajevi radilice) odradjena je generalka sve je super bilo do prije par dana(2ipo mjeseca od generalke) dje mi pali lampicu od ulja...Prvo paljenje i uvjek prvo nabijanje temperature od nekih 104 do 106stpeni,lampica prvo krene blinkat 1x 2x 3x dok ne upali konstantno na leru cim se da gas ona ugasi i sve tako nebitno koja je temperatura ona blinka... Sta li moze bit? Senzor pritiska,uljna pumpa ili mozda samo neki kontakt? (Da napomenem uljna pumpa nije dirana na generalku) Hvalaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja