Jump to content

Moto Zajednica

Tuareg 125 gubi snagu u 6.

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka
  • Motocikl: Tomos Bt Aprilia tuareg 125

Zdravo!

Od pre par dana postao sam vlasnik Aprilie tuareg 125 wind 89 god masina rotax 123 karburator delorto 28 PHBN RD.Motor dobro povlaci 1, 2, 3, 4 ,5 ali u 6-toj pocinje da gubi snagu i gotovo ga je nemoguce voziti.U 1, 2, 3, 4, 5 ude na 11500-12000 obrtaja ventil snage ili kakoga vec zovu se aktivira na 6000-7000 obrtaja i tada povlaci kao da ima 600ccm.Lik od kog sam kupio motor mi je rekao da bi trebao da ocistim auspuh.Lepo radi na leru.Karburator je servisiran pre toga je imao knedlu negde na 5000.

Molim vas za savet sta da radim jer jeskoro nemoguce voziti u 6-toj.

Ima li neko tehnicko upustvo?

Koje ulje ide u menjac i koliko?

Molio bih iskusnije kolege da mi kazu nesto vise o ovom motoru i njegovom odrzavanju.

Bice slika ovih dana ovo sada pisem sa tel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka
  • Motocikl: Tomos Bt Aprilia tuareg 125

Zdravo!

Od pre par dana postao sam vlasnik Aprilie tuareg 125 wind 89 god masina rotax 123 karburator delorto 28 PHBN RD.Motor dobro povlaci 1, 2, 3, 4 ,5 ali u 6-toj pocinje da gubi snagu i gotovo ga je nemoguce voziti.U 1, 2, 3, 4, 5 ude na 11500-12000 obrtaja ventil snage ili kakoga vec zovu se aktivira na 6000-7000 obrtaja i tada povlaci kao da ima 600ccm.Lik od kog sam kupio motor mi je rekao da bi trebao da ocistim auspuh.Lepo radi na leru.Karburator je servisiran pre toga je imao knedlu negde na 5000.

Molim vas za savet sta da radim jer jeskoro nemoguce voziti u 6-toj.

Ima li neko tehnicko upustvo?

Koje ulje ide u menjac i koliko?

Molio bih iskusnije kolege da mi kazu nesto vise o ovom motoru i njegovom odrzavanju.

Bice slika ovih dana ovo sada pisem sa tel.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka
  • Motocikl: Tomos Bt Aprilia tuareg 125

post-32829-0-84834200-1404168257_thumb.jpgpost-32829-0-84834200-1404168257_thumb.jpg

Zdravo!

Od pre par dana postao sam vlasnik Aprilie tuareg 125 wind 89 god masina rotax 123 karburator delorto 28 PHBN RD.Motor dobro povlaci 1, 2, 3, 4 ,5 ali u 6-toj pocinje da gubi snagu i gotovo ga je nemoguce voziti.U 1, 2, 3, 4, 5 ude na 11500-12000 obrtaja ventil snage ili kakoga vec zovu se aktivira na 6000-7000 obrtaja i tada povlaci kao da ima 600ccm.Lik od kog sam kupio motor mi je rekao da bi trebao da ocistim auspuh.Lepo radi na leru.Karburator je servisiran pre toga je imao knedlu negde na 5000.

Molim vas za savet sta da radim jer jeskoro nemoguce voziti u 6-toj.

Ima li neko tehnicko upustvo?

Koje ulje ide u menjac i koliko?

Molio bih iskusnije kolege da mi kazu nesto vise o ovom motoru i njegovom odrzavanju.

Bice slika ovih dana ovo sada pisem sa tel.

 

 

post-32829-0-84834200-1404168257_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Mozes da izmeris kompresiju i da vidis kako stoje stvari ali realno ni jedan motor ne moze da napuni obrtaje u sestoj kao na primer u cetvrtoj ili petoj brzini...Bitno je kako pali hladan,kad je zagrejan kako ubrzava,potrosnja da nema rupu u gasu i da ne trokira...Ako samo ne moze u sestoj da napuni obrtaje kao u nizim brzinama,pa to ne treba da te brine jer da bi to uradio morao bi da bude maksimalno nabudzen a to bi te kostalo bruka....

Koliko mogu da zakljucim sa motorm je sve u redu ali nema snage u sestoj?

 

Sto se tice ulja treba da pise na dekli motora ili tu gde se sipa ulje koliko ide ili ima merac a ako nisi siguran koje ide onda sipaj bilo koje menjacko ulje (sae 90) i nema da te boli glava,vazno je da ga ima dovoljno...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja