Jump to content

Moto Zajednica

Predator Helmet By Moto Servis Turinski

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova

s obzirom da ima slabo posla oko motora zimi,a nama dosadno, setili se kolega i ja ove ideje,naime radi se o dobro poznatoj predator helmet,planiramo da pocnemo pravljenje vise komada pa na kraju i samu prodaju tih kaciga..poceli smo sto se kaze od stapa i kanapa...na pocetku je to bilo smesno i nije licilo ni na sta..al kako se blizio kraj pravljenju kostura za kalup i samog kalupa to je izgledalo sasvim okej... inace kolega se bavi dizajnom , a ja kao sto pise u naslovu popravljam skutere,varim plastiku pa otud i malo znanja oko poliestera i plastike, da ne duzim evo slike mislim da ce reci sve :)

ovako je to sve pocelo sa paljenom zicom ,termo lepilom i malo volje i kreativnosti :)

 

IMG_20131109_165242.jpg

 

IMG_20131111_165000.jpg

 

IMG_20131111_165125.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

i onda je kalup odvojen od kacige i krenule su prepravke bijaksom nepotrebni delovi seceni,obradjivani ,bruseni itd kako bi se dobio sto lepsi oblik ...

 

IMG_20140421_173344.jpg

 

grubo smirglanje neravnina pre gitovanja i sredjivanja ...

 

2014_04_22_11_58_57.jpg

 

2014_04_22_12_07_57.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

fiber git prvi sloj nanet,vece rupe popunjene....

 

 

2014_04_22_15_39_33.jpg

 

2014_04_22_15_39_48.jpg

 

DSC_0050.jpg

 

posle smirglanja....

 

2014_04_23_14_22_25.jpg

 

2014_04_23_14_22_34.jpg

 

2014_04_23_14_22_43.jpg

 

usledio je i drugi sloj fiber gita ,danas je polovina osmirglana ,nemam jos uvek slike ali postavljacu slike kako budem privodio kraju radove :)

 

2014_04_25_15_22_53.jpg

 

2014_04_25_15_22_39.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

To će biti nadogradnja na neku postojeću (atestiranu) kacigu, ili sve od nule?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

evo ovako malo da objasnim o cemu se radi i kakvi ce planovi biti...kaciga ce biti od karbon vlakana najverovatnije(160gramsko vlakno) , zapoceo sam i zavrsio vecinom vacuum masinu ,tako da ce moci veoma lako da se stancuju kalupi i sve ostalo vezano za plastiku ....

evo slicica kako izgleda masina

 

2014_04_26_13_08_05.jpg

 

2014_04_26_14_47_14.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

vizir je resen vec na pocetku kad sam kretao da pravim kacigu...oridjidji pase od neke kacige sto imam kuci (zatamnjene naocare od flip-up kacige) , i nije pricvrscen na nadogradnji vec na postojecoj kacigi( nazalost to ne mogu unutra da uslikam posto se nista ne ce videti jer vizir se pricvrscuje kod obraznice sa unutrasnje strane)

 

2014_04_22_18_43_58.jpg

 

2014_04_22_18_44_48.jpg

vizir je stavljen samo rukom radi slikanja pa mozda ne naleze dobro,al kad se pricvrsti stoji kao fabricki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Koliko procenjuješ da će ta nadogradnja biti teška?

 

Način vezivanja za kacigu (škripanje i sl.)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

skripanja nece biti jer cu navecinu mesta ubacivati tj zalepiti male tanke sundjere,sto se tice fiksiranja za kacigu verovatno ce pop nitne ici ili tako neki srafovi sa slicnom glavom da mogu da malo ulegnu u plastiku pa da se visak skine i izgituje...sto se tice tezine kacige ona ce biti sasvim normalna ,sada mi je trenutna tezina kacige 1650grama sa sve nadogradnjom,sama kaciga je 1450gr.... kad dodje jos lakse platno(vlakna) mislim da ce se jos tezina spustiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ionako me popreko gledaju kad sa kacigom uletim u pekar / prodavnicu kad kasnim na posao, jednom je cak bankarski sluzbenik izasao da me osmatra dok sam koristio bankomat... mogu tek da zamislim sta bi bilo da se ovakav pojavim 1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

jel zna neko(ko je pravio vacuum masinu) kolika jacina usisivaca treba da bude da bi se napravio vakum u kutiji? nabavio sam neki usisivac al nisam siguran da li je dovoljno jak, pa ako je neko vec probavao i zna otprilike neka napise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Za tanji plexi i polikarbonat ne treba bog zna koliko. Znam da su ljudi zavrsavali sa kucnim usisivacima za prasinu.

E sad ako debljina raste ... mene bi ovo isto zanimalo.

Kupio sam 3 mm polikarbonat i trenutno smisljam kako da ga isavijam.

 

Nisam provalio sta ces ti da savijas sa tom vakuum masinom? Carbonska vlakna ili plastiku?

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

ma plexi obican ..hocu da probam sa pleksijem da napravim neki kalup da mogu da radim negativ iz njega .. ja sam nabavio obican mali usisivac onaj za prasinu , moram samo malo da ga prepravim pa cu probati..nadam se da ce moci dovoljan vakum da napravi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja