Jump to content

Moto Zajednica

Honda vfr 800

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova

Pozdrav drugari imam problem nadam se sa akumulatorom kad radi na leru sa upaljenim svetlima puni 12,60 kako dodajem gas tako se i punjenje povecava stigne skoro do 14 ampera na leru bez svetla puni 14a .Ako neko moze da mi kaze dali je to akumulator jer je 2 godine star sa gelom hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SC57, R1200GS LC ADV

Kolega, verovatno si mislio V (volt). Bice da nije akumulator u pitanju, imao sam isti problem pre godinu dana sa VFR 750 i ispostavilo se da je regler. Kupljen Joskin, i evo ga radi kao satic, ima neretko tonu nekih potrosaca + svetla duga i konstantno je 14V. Javice se jos neki kolega, koji je malo strucniji od mene da me demantuje ili potvrdi to sto pisem, mada mislim da je 100% regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Moze da se desi da je i akumulator los pa ne reaguje dobro tj.povlaci vise struje nego sto treba . Probaj da se zamenis sa nekim koji znas da je dobar pa proveri . I da li uopste imas problema sa akumulatorom . Drzi li struju mesec dva ili je isprazni odmah .

 

I kod mene je slucaj kao i kod SectoR-a i bas isto na VFR-u . Ali ja znam da je akumulator u pitanju i nemam brige . Kad stavim neki koji je ispravan onda radi kako treba i drzi konstantnih 14v . Ali ne mora ni da znaci da je do akumulatora . Moj prijatelj inace zajedno radimo motore radi sa strujom i elektronikom a ja mehaniku . Ako ti se niko ne javi u skorije vreme pusti mi pp pa cu da mu kazem da ti se javi i objasni sta kako treba da izmeris . Ali mislim da ce vec neko da se javi strucan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Pozdrav drugari imam problem nadam se sa akumulatorom kad radi na leru sa upaljenim svetlima puni 12,60 kako dodajem gas tako se i punjenje povecava stigne skoro do 14 ampera na leru bez svetla puni 14a .Ako neko moze da mi kaze dali je to akumulator jer je 2 godine star sa gelom hvala unapred

 

Ja ne vidim problem,tako treba da puni :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova

Danas stavio drugi akumulator sa svetlima i gasom puni 14,5 v a na leru padne na 12,3 v sad dali je to normalno ko bi ga znao sve se plasim da nije crko regler ako neko zna tel od naseg drugara sto pravi reglere bio bih mu zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Tako je i kod mene na Vfr 800. Sa upaljenim svetlima pocne polako da pada na 13v (kada je motor na leru), ali cim pipnem gas i obrtaji predju preko 2000 on istog momenta skoci na 14,3v i tu stoji relativno stabilno sa malim oscilacijama od +-0,1v. Jbg, ja kontam da tako treba da bude....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Danas stavio drugi akumulator sa svetlima i gasom puni 14,5 v a na leru padne na 12,3 v sad dali je to normalno ko bi ga znao sve se plasim da nije crko regler ako neko zna tel od naseg drugara sto pravi reglere bio bih mu zahvalan.

Samo jos da dodam da na VFR800 obrtomer ne pokazuje bas kako treba, tako da kad ti je ler nastelovan na 1500 O/min, onda radi otprilike na 1350, (koliko i treba da bude fabricki) (provereno 100% kacenjem stroboskopa) i blokada motora je na pravih 10500 O/Min iako obrtomer pokazuje 12000. Tako da kada nastelujes ler na 1500 O/Min imaces na leru voltazu oko 13,3 do 13,7 Volti sa upaljenim svetlima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja