Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi NORGE 1200 (Iskustvo)

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pa breeee, ako kaci koferima nije ni cudo ! 

Na ovom linku iznad ovi bocni koferi izgledaju kao da su zapremine po jedno 100-tinak L !  :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Pozdrav,mala pomoc konkretno u vezi ovog motora ako neko poznaje u chemu je stvar ...hvala u napred

http://www.polovniautomobili.com/motori/5271072/moto-guzzi-norge

Izgleda da je baš to taj motor o kome je nik_sa015 pisao prilično loše. Čini mi se da levi i desni kofer nemaju istu nijansu bele boje, (uspomena sa Kefalonije) inače je sasvim korektan, a i najjeftiniji je Norge na oglasima, ne samo u Srbiji. To što je motocikl bio u državnoj službi u ovom slučaju ne bi trebalo da predstavlja problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Pa breeee, ako kaci koferima nije ni cudo ! 

Na ovom linku iznad ovi bocni koferi izgledaju kao da su zapremine po jedno 100-tinak L !  :staa2:

Pa 2 x po 37 L stvarno imaju ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Evo ja sam sa mojim jednostavno oduševljen. Istina kupio sam ga sa 9400 km pređenih. Neznam ovde nik_sa piše, da motor ne valja, ciklistika ne valja, da trese itd. Onda sa mojim nešto nije u redu, jer ga trese manje od svih BMW-a i 2 cilindraša, koje sam vozio u životu, odlično se ponaša na putu, kočnice su super, snage dovoljno. Jedina primjedba do sad mi je da se malo čuje kvačilo kad ga stisnem dok je još hladan motor. Posle nekoliko km, kad se ugreje i taj zvuk nestane. Kažu guzzisti da je uzrok u tome jer ima duplo kvačilo i da se lamele spoje sa dist. pločom i da to stvara zveckanje. Kažu da svi Norgi imaju sličan "problem" i kad promjeniš kvačilo onda i to nestane.Videt ču kako če biti ova prva godina sa njim .  Nadam se da OK. :)  Toliko za sad o mojoj Plavuši :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500

Jednog belog Norgea sam gledao pre par dana u Surčinu,ima jedno sedište samo,i prrrrilichno je u lošem stanju,dugo stajao,oksidirao,rupe po maski i sa strane valjda ostalo kad su izvadili sve sto je bilo dok je bio "u pratnji Berluskonija" nema zadnje drzače za noge,tress se napred ceo...poprilichno los,al i dalje sam zaljubljen, tako da sam u startu odustao od njega.ostalo je josh Šabac da se pregleda beli i to bi bilo to sto je od Norgea kod nas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Jučer sam sa dvoje kolega odvozio negde 260 i + km čiste touring vožnje po deželi. Moram da priznam, da mi je to bila do sad najduža tura odjednom, odkad sam ga uzeo kraj januara. Bilo je lepo toplo sunčano vreme i mi se spustili na ovako turističku vožnjicu. V max je bila oko 130 km/h a prosjek negde 68km/h, kolko sam pročitao sa Trip-a. Motor mi je za te kilometre trošio prosječno 4,5 l/100 km, dok smo vozili  negde do 110km/h - nekih 90+ kilometara, trošio je svega oko  4,2 l/100 km, posle smo digli prosjek i potrošnja je na kraju izašla  na 4,8l/100 km. Ja sam iskreno prezadovoljan. Dosad sam ukupno napravio oko 1500 km bez ikakvog problema. Ali moram da napomenem, da sam jučer u jednoj duploj S krivini, dok smo ulazili sa nekih 100 km/h stvarno dodirnuo asfalt sa centralnim štenderom. Bio je malo neobičan osječaj,kad sam osjetio ono struganje ali sam hladno odreagirao, dodao gas i sve je bilo ok. Inače utisci su fantastični, motor prosto vuče u krivine, položaj tjela je čisti turing nema  prisiljene drže, ne boli dupe, a ni kičma ( ja imam 51 godinu) ni posle 200 km bez stajanja, zaštita od vetra takođe super. Možda i zbog toga jer sam nešto manji po visini (cca 170 cm) ali možeš svo vreme da voziš otvorenim vizirom i nema duvanja u lice. Kočnice su super, snage dovoljno. Sad Norge nije trkalica, nije ni sport, ali je solidan sporttourer. Ljudi ako imate mogučnost  uzeti ga, a dvoumite se zbog ..., jednostavno ga uzmite. Nečete pogriješiti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Oni koji su navikli na trkalice i ocekuju da se Norge tako ponasa, verovatno bi bili sa njime jako razocarani. Ali meni deluje da je to dobar turing motor. Meni se svidja, dovoljno kubika, dovoljno snage, karadan, ABS, ubrizgavanje, dobar polozaj na motoru, odlican podesivi vetrobran, koferi kao u gepek u manjem autu... Malo je pretezak, tj. manevrise kao da je tezi nego sto jeste, to me iznenadilo.

 

Ali, taj konkretno u jajincima je u zalosnom stanju. Isao sam da ga vidim prosle godine, vidi se da o njemu nije vodjeno racuna ni najmanje, blago receno zapusten do bolja. 

 

A odustao sam onog trenutka kad je prodavac upalio motor. Tako lose i ruzno ne moze da radi Guzzi sa 14.000km, ma tako lose i ruzno ne moze da radi Guzzi ni sa 140.000km. Ovaj konkretan primerak ne valja, to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8372 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iiiiiii sedam godina kasnije, jedan je na oglasima (tako i dodjoh do ove teme, da se informisem o modelu)... Godine idu, cena raste... 4000e :D 

Steta, privukao me je... Gabaritima i zapreminom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 27.4.2014. at 9:10, nik_sa015 je napisao:

poredjenje Gucija sa GSom je ludost :-D

GS je za ovo italijansko djubre institucija !

Ko ovo kupi samo je jednom srecan-kad kupi jedan dan i nikad vise ! malo je kupaca za ovo.

DJUBRE !

Знаш ли шта у ствари значи скраћеница БМВ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 17 sati, zoransm je napisao:

 Ima li još neko kakvih utisaka o "Norge"?

Имам ја и са 2В и са 8В :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Ima li istine u gore napisanom da si srećan samo jedan dan :) .Malo sam čitao komšije Hrvate, neke strane zapise... Pozitivno se izjašnjavaju u vezi Norge 1200 , naročito novija godišta 2012.-2016.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 10 minuta, zoransm je napisao:

Ima li istine u gore napisanom da si srećan samo jedan dan :) .Malo sam čitao komšije Hrvate, neke strane zapise... Pozitivno se izjašnjavaju u vezi Norge 1200 , naročito novija godišta 2012.-2016.

 

Ако гледаш из угла људи који возе БМВ ГС или Африку Тин,  после тих модела није направљен мотор који ваља. 

Да се вратим на оно шта мало ко жели да каже, а то је све зависи како је и ко је тај Норге ( а и било који други модел)  одтжаван/одржавао. 

Знам људе који су се лепо навозали овим доделом без икаквих проблема сем сервисних интервала. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 3 sati, Milanezi je napisao:

Ćaća

Imaš li iskustva sa v85tt, relativno je mlad, a dosta ih je prodato preko bare?

 

Лично не. Али сам чуо да многи који их возе су задовољни 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja