Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi NORGE 1200 (Iskustvo)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Cao.Zanima me vase misljenje o motoru sa slike.Motor je 2006 godiste.Cena je 3900e na jednom moto placu.

 

Ko god da je imao iskustvo sa ovim motor,mnogo bi mi pomogao.

 

 

 

 

post-30529-0-50263500-1398459436_thumb.jpg

 

 

 

 

post-30529-0-06796000-1398459514_thumb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Motor stoji više od godinu dana na tom placu. Ne mora ništa da znači, ali... Po tome što ima samo vozačko sedište, najverovatnije da je vožen u nekoj od italijanskih policija, komunale, finanza, stradale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: v-strom 650

Kolega je objasnio i siguran sam da je u pravu,jer jedan takav isti sam radio i dosao je iz it od policije.Motor kao motor je kvalitetan malo struja zeza kao i vecina zabara al ako se sredi i dzekovi pregledaju mislim da imas dobar motor. Ako imas nekog da ga spoi na diag jos je bolje. Manje se kvari od ijednog gs-a.

 

 

poslato iz konzulata italije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

da se ne lazemo na fotografijama, bar ovim maleckim izgleda savrseno. a i cjena mu nije neka astronomska.

 

A to sto je mozda bio u drzavnoj sluzbi ne mora da znaci da je urnisan. Mnogo gore prolaze vozila koja su bila u privatnim rukama. Ako nista do momenta dok nisu odlucili da im je visak (mozda cak samo zbog smanjenja obima posla), vozila u policiji vanka su tip top odrzavana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Vi pricate o toj nakaradi? Kao da su ga italijani projektovali mrtvi pijani ! Prosle godine je drugar njega vozio na Kefaloniju i nekako nazad. Centralni stender stoji prenisko i kaci i pri najmanjem obaranju. Radi kao stari Dajc ! Trese lupa tutnji ljulja... Polozaj sedenja UZAS ! Povozan ko i lifamova kolica za malter ! Ako ti pukne rucka od kocnice-skines sa Yamahe Fazer :-D nesretnik je i pao sa nakarade jer nije mogla proci tragom GSa,Stroma i Fejzera. Krivina je bila ostra a nakarada je zakacila prvo centralnim stenderom a onda koferima-gde su ostali prosli lagano. Uzasan motor ! Sedi prvo probaj provozaj to djubre i shvatices o cemu pricam. Svi ga hvale a niko ne vozi ;-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Vi pricate o toj nakaradi? Kao da su ga italijani projektovali mrtvi pijani ! Prosle godine je drugar njega vozio na Kefaloniju i nekako nazad. Centralni stender stoji prenisko i kaci i pri najmanjem obaranju. Radi kao stari Dajc ! Trese lupa tutnji ljulja... Polozaj sedenja UZAS ! Povozan ko i lifamova kolica za malter ! Ako ti pukne rucka od kocnice-skines sa Yamahe Fazer :-D nesretnik je i pao sa nakarade jer nije mogla proci tragom GSa,Stroma i Fejzera. Krivina je bila ostra a nakarada je zakacila prvo centralnim stenderom a onda koferima-gde su ostali prosli lagano. Uzasan motor ! Sedi prvo probaj provozaj to djubre i shvatices o cemu pricam. Svi ga hvale a niko ne vozi ;-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ne komplikuj...važno da se kvari manje od GS-a......

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Vi pricate o toj nakaradi? Kao da su ga italijani projektovali mrtvi pijani ! Prosle godine je drugar njega vozio na Kefaloniju i nekako nazad. Centralni stender stoji prenisko i kaci i pri najmanjem obaranju. Radi kao stari Dajc ! Trese lupa tutnji ljulja... Polozaj sedenja UZAS ! Povozan ko i lifamova kolica za malter ! Ako ti pukne rucka od kocnice-skines sa Yamahe Fazer :-D nesretnik je i pao sa nakarade jer nije mogla proci tragom GSa,Stroma i Fejzera. Krivina je bila ostra a nakarada je zakacila prvo centralnim stenderom a onda koferima-gde su ostali prosli lagano. Uzasan motor ! Sedi prvo probaj provozaj to djubre i shvatices o cemu pricam. Svi ga hvale a niko ne vozi ;-)

 

 

Hm, da, niko ga ne vozi osim berlinske policije ... :moto3:

 

17789-large.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Mup Srbije ima onaj noviji i par kolega ga vozi , kukaju ko ranjeni ... troši ko tenk a rezervoar mali - majušan najčešće ćeš ga videti na pumpi a i agregat mu je preminuo / slomio klackalicu ili pukla bregasta u drugoj godini exploatacije a vozi se po 3 meseca i to ne svaki dan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Hvala svima.Bas me je zanimalo.Znao sam da dosta trosi i da su skupi za odrzavanje.Drugar koji radi na placu je rekao da malo trese dok se vozi i bas je tezak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Nijedan motor te klase nije lak,a merodavno bi bilo samo mišljenje ljudi koji inače voze takve,i slične motore! Prošle godine sam išao sa ozbiljnim kupcem da izaberemo jedan od 4 koji su bili u ponudi na placu kod buvljaka na novom Beogradu.Bez obzira na malu pređenu kilometražu,nisu u dobrom stanju. Dva sam eliminisao na vizuelni pregled,a dva posle probne vožnje zbog lufta u zglobovim paralever zadnje viljuške.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Pored ovog Moto Guzzi motora ima i jos jedan motor slicne cene.

 

 

 

 

Yamaha MT03,2010 godiste,3 kljuca,kao nova.Cena motora 3950e na istom placu.

 

 

 

post-30529-0-56514500-1398583672_thumb.jpg

 

 

 

 

post-30529-0-65117400-1398583682_thumb.jpg

 

 

 

 

 

post-30529-0-42452500-1398583699_thumb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Dvije razlicite price potpuno .

Norge je motor koji sam jedno vrijeme prizeljkivao , ali sam odusta jer je meni ipak to nizak motor.

Yamahu sam vozio i opet bi se rado vratio na tu marku motora. Ovaj na slici izgleda lijep i pazen mazen, , a i cijena mu nije visoka ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

poredjenje Gucija sa GSom je ludost :-D

GS je za ovo italijansko djubre institucija !

Ko ovo kupi samo je jednom srecan-kad kupi jedan dan i nikad vise ! malo je kupaca za ovo.

DJUBRE !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

sigurno da umeju. Ali ovaj su radili mrtvi pijani. Seo, probao, i video sta je djubre. Drugar sa njim isao na Kefaloniju i jaukao ko ranjenik. Djubre neudobno i uzasno lose napravljeno ! Geometrija nula, ciklistika nula, izgled 5 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U jednom moto-pulsu je bio uporedni test sa RT-om i prilicno su ga nahvalili...

Mada mi se ovi policijski sa jednim sedistem nikako ne svidjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Nema tih 100eur koje novinar nece strpati u dzep :-D za 200eur ce napisati da je masina od RolsRojsa unutra :-D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

:lol::lol::lol: evo i ja da kazem koju pošto ipak vozim ovaj motor više od godinu dana tj nekih 14000km , pa ako mi stručnjaci dozvole prekopiracu svoj post koji sam vec napisao nasem kolegi

 

 

 

 

rogec, bicu bolno iskren ....................................................... KUPUJ !!!

 

salu na stranu, . To su motori koji su u najboljem slučaju bili u pratnji a u najgorem na poligonu pa je istina negde izmedju. Ja sam svoj pazario sa 31000 km i do sad zamenio, popravio i zaletovao sledeće: Mikro prekidač za kočnicu (jeftina popravka) , Prezivanje elektrike kod farova (topila metalni osigurač za pričvršćivanje sijalica), Prepravka konektora glavnih osigurača (topio iste) , Zamena senzora pritiska ulja (dva puta, paše od jugića ) , Varenje male pipe na air box-u (polomnjena skoro kod svih) , Varenje nosača vetrobrana (puca usled težine rotacija koje je imao nakačene), Zamena lamela i pratećih delova, Zamena lezajeva zadnje viljuške i normalno ulje, svecice, filteri i ostalo. Čeka me još promena lanca i španera kao i zamena kaiša od alternatora. E sad ako nisi vičan petljanju oko motora ovo sve te moze izaci jako puno. Pogotovo što su dobri majstori retki ( ako nagovorimo Kanja da otvori servis taj problem je rešen za Beograd

 

E sad na drugu stranu je osećaj koji ovaj motor pruža tokom vožnje i koji je za sve njegove vlasnike vredan cimanja i masnih ruku. Motor se odlično ponaša na putu i ima dosta snage koju možeš upotrebiti kad god, umeren je potrošač i sa saputnikom po lokalnim putevima ne prelazi 5-6.5 L kod malo jače voznje. U paketu dobijaš i bočne kofere što je super tako da mesta ima na pretek. Sedište je malo tvrdje za moj ukus ali sa jednom janjećom kožom pod dupetom se rešava stvar. Takodje prilikom rasklapanja motora radi zamene lamele, pregledan je menjač i sklop kardana koji su bez preterivanja u savršenom stanju i posle dugogodišnjeg akanja italijanskih karabinjera. I naravno ako se odlučiš za norge-a treba da se navikneš i na konstantna pitanja prolaznika o motoru jer zaista pleni svojom pojavom.

 

 

 

treba mu ko i svakom motoru posvetiti vreme na početku, ima mana ko i svaki drugi motor, niti više niti manje.

 

Veliki pozdrav za sve stručnjake :takoje:

 

e da još jedna stvar, delovi ko delovi su pristupačni. Na primer set lamela sa još nekim bidzama oko 150€ , Plastika za migavac 2100rsd, Kočione obloge brembo 3500, filter vazduha 1000 i nešto, itd.....

 

 

 

@nik_sa015

 

a što se tiče tvog druga teško da i jedan motor može nadoknaditi neznanje vozača.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

@soony E, neka si im rekao. Sa kim god sam pricao o ovom motoru rekao mi je manje-vise isto kao i ti. Do sada nisam cuo nista sto bi me odvratilo od kupovine ovog talijana, ali moja situacija trenutno to ne dozvoljava. Inace, vec dva puta sam gledao onaj na placu kod buvljaka :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Kad covek odluci nesto da kupi on samo i cuje pozitivne komentare :-)

 

Koliko vidim na tom norgeu od soony-ja nisu menjani samo klipovi... :-D

Svako ima neko svoje iskustvo, taj motor sam licno probao i odgovorno tvrdim ciklistika je nula, bozija nakarada od motora.

Ali avaj... neko voli crnku neko plavusu...

Uostalom... sa Norgeom nikad dosadno, stalno ces imati nesto da srafis i odsrafljujes :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja