Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2014 Nemacka

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Kada je nas deo ekipe obilazio Monschau, vreme je bilo bas lose. Od Aachena nas je zalivala kisa, temperatura ne visa od 7 stepeni, mracno, tmurno, oblaci jedva iznad doline u kojoj lezi gradic. Zahvaljujuci modernoj tehnologiji aparata to mozda i nije bas vidljivo na fotografijama. Imali smo srecu da je kisa bar malo popustila, pa su tako i nastale ove fotografije. Ono sto smo propustili da vidimo je zamak Monschau koji danas sluzi kao omladinski hotel, a leti i kao pozornica za koncerte i opere.

740px-Burg_Monschau_2.jpg

Da moze da bude i gore uverili smo se u povratku za Drees: Uhvatio nas je totalni mrak, kisa je opet pojacala, temparatura jedva 5 stepeni, a pred nama vise od 50km lokalnim, vijugavim putevima. Uprkos tome poseta ovom zivopisnom gradicu se isplatila, iako nas nije docekalo vreme kao na gornjoj slici.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nemacka
  • Motocikl: -BMW R1200GS LC -BMW F800 S

Zdravo Avanturisti 2014

 

Momentalno se osecam nepovoljno zbog opste situacije u Srbiji i sire.

 

(gde bas nas snadje)

 

Gledajuci ove nase slike,pod pozitivnim sam utiskom sa naseg putovanja . Jeste da je za mene bilo kratko ali mi je mnogo prijalo druzenje .

 

Bas mi je merak bio videti stvarno dobre motore sa nasim tablicama .

 

Milan : covek ipo (brate svaka cast na organizaciju)

 

Holger : super Kamerad

 

Goran : paso delija

 

Kamikaza79 : bas je jaran

 

boki RT : fini ljudi

 

Pustolov : samo napred u pustolovine

 

bg boki : 110% Avanturista

 

Zaric : pravo je zadovoljstvo biti u njegovom drustvu

 

Unas : komunikativan , pravi drugar

 

Ghost Mile : rodjeni bajker

 

Sasha P : B i H = Bahamas i Hawai (smeh produzava zivot)

 

Zivi bili i vidimo se sigurno ako Bog da na sledecoj avanturi .:zdravo:

 

Junge

 

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

predobro vam je bilo. nama koji ovo pratimo svaka slika je nova sol na rani zato što smo falili.

bice još avantura a u Milanove izbore sumlje više nema.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Hajde da i “jaran” progovori koju rijec o ovoj, u pravom smislu rijeci avanturi 1moto3.gif

 

Kazu da ne mozes biti pravi bajker ako nisi pokisao na motoru. E, pa mi smo onda dobili “Gold”status u bajker membership-u… Za mene je kompletna voznja bila bila jedno novo iskustvo, jedan trening na kojem sam mnoogo toga naucio.

 

Iako imam dostapredjenih kilometara na motoru do sada nisam imao iskustva sa voznjom u ovako velikoj grupi. Sasa(kusturica) covjek koji misli o svemu, nas fotograf,snimatelj, nas vodja, odmah po upoznavanju izdeklamovao mi je nekoliko vaznih pravila za voznju u grupi:

 

- Drzi odstojanje

 

- NEMA preticanja u koloni

 

- Raspored motora u koloni jecik-cak

 

- MI imamo komunikaciju ukacigama tako da nema sta da brines….

 

Naravno da sam ja kao najmladji clan ekipe povinovao se pravilima. Medjutim, ono sto mi nije receno je to da pravilo broj dva ne vrijedi ako te pjesma pogodi ili ako kraj tebe prozuji KTM pa moja Yamaha poleti za njim cestom koja presjeca nepregledna zuta polja uljane repice, a ja je nikako ne mogu obuzdati :D

 

Ono sto bih volio da istaknem je da uprkos skoro stalno mokroj cesti i ogromnom broju kilometara koji smo prevezli,nismo imali incidenata niti problema sa motorima. Na ovo su uticale i odlicne ceste bez rupa na koje smo navikli u nasim kvazidrzavama kao i saobracaj koji je bio poprilicno rijedak. Naravno i nase vozacke sposobnosti 1moto3.gif.

 

Iako je bilo suncanih perioda, nije prosao niti jedan dan da nas kisa nije okupala. Na kraju smo toliko oguglali na kisu da nam je skroz postalo svejedno da li pada ili ne.

 

Ne znam da li je to vec neko spomenuo ili ne, ali fascinantno je koliko svabe teze da budu sto manje energetski ovisni pa se gotovo kroz cijelu njemacku mogu naci vjetrenjace te nepregledna polja uljane repice koju koriste za proizvodnju bio dizela.

 

O uredjenosti njihovih sela mislim da ne treba ni pricati. Ono sto je mene dojmilo je da se ne moze naci nedovrsena kuca na tri-cetiri sprata. Kuce su im uglavnom prizemnice i sve su zavrsene sa fasadama i uredjenim dvoristima. Izgleda da kod njih nema kao kod nas onoga: “ moja mora biti veca od komsijine”.

 

Jedno od najljepsih mjesta koje smo posjetili je istorijski grad Goslar. Grad u kojem kazu da su ujedinjena sva germanska plemena, grad iz kojeg potice poznata familija Siemens. Sale je vec kacio slike tako da ja necu vec cu pokusati samo da dodam par informacija i utisaka ako je neko nesto preskocio . 1oda.gif

 

Sale je spomenuo Hotel u Teistungen-u i jednog svabu u poznijim godinama (ne kao unas ali ipak star 1jee1.gif) koji je naprasio mene i Pustolova iz saune jer smo bili u gacama a na ulazu u saunu lijepo pise GACE ZABRANJENEdupe2.gif.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

. koji je naprasio mene i Pustolova iz saune jer smo bili u gacama a na ulazu u saunu lijepo pise GACE ZABRANJENEdupe2.gif.

 

A i vi, umjesto da iskoristite priliku i malo experimentisete, vi navukli gace... :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Ma pusti pustolova... zna da u iraku nisam dva mjeseca vidio zensko pa se prepao za svoje dupe 1lol.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Sale je spomenuo Hotel u Teistungen-u i jednog svabu u poznijim godinama (ne kao unas ali ipak star 1jee1.gif) koji je...

 

Videcu te za 15-ak godina, nadam se da neces biti u ovom fazonu 0namigivanje.gif :

 

motocrack.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Salu na stranu... iako smo Kamikazu-Damira prvi put videli u Hamburgu, odlicno se uklopio u grupu. Bio ispred ili iza u grupi, vrlo brzo se pokazao kao pouzdan clan od koga ne treba ocekivati neke eskapade. A to i jeste odlika dobrog vozaca. 0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ma pusti pustolova... zna da u iraku nisam dva mjeseca vidio zensko pa se prepao za svoje dupe 1lol.gif

 

Da neko ne pomisli da sam homofobičan, ili politički nekorektan... Gay je OK.! Mada, čuo sam da je to tamo društveno prihvatljivije, pa rekoh za svaki slučaj 0stabre.gif

 

A i matori koji nas je terao je nešto stariji gospodin, pa smo zaključili da je neke navike i odnos prema gostima stekao tokom blagodetnog istočnonemačkog socijalizma - odnosno da taj poredak i dalje živi u srcima nekih, čak i Nemaca! A hotel je bio u neposrednoj blizini bivše granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Šalu na stranu! Drago mi je da smo se upoznali i vozili sa Damirom!

 

Vedar i duhovit,, dobar vozač, odlično se uklopio.

 

Jaran za "primjer" 0takoje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Kao što sam napisao,da napravim zaključak.

 

Putovanje kao i svako drugo otkriva neka nova mesta,ljude,vidike i načine kako da se upotpuni iskustvo,vozačko,a pre svega drugarsko.

 

Prešli smo skoro 5000km.

Prešli preko 10-tak granica,stvarnih i onih davno izbrisanih.

Obišli gradove koji su i bolji i lepši nego što smo pomišljali.

Videli da Nemačka koja nije atraktivna destinacija za vožnju motora ima toliko dobrih puteva,staza,krivina,serpentina i svakakvih oblina.

Probali neke nove specijalitete.

Upoznali mnogo novih drugara.

 

A pre svega i posle svega popili preko 20 boca vina.

Postoji ona izreka da je vino onoliko dobro koliko je društvo u kojem se pije.

A možda glasi i nekako drugačije. Mada ovako sasvim dobro zvuči.

 

U svakom slučaju,svaki trenutak od početka do kraja bih voleo da ponovim. Ni jedan nije suvišan,a svaki je isuviše vredan.

 

U to ime smo i danas malo proslavili.

Dobar deo ekipe sa puta:Unas,Žarić,Bg Boki i ja

I drugari koji su mislima bili sa nama:Usamljeni jahač,Vasqez,Chica

 

Pošto je Unas po običaju kasnio!Dodali smo ga naknadno.

A naš drugar Pustolov nije bio na popodnevnom druženju,samo pre podne.

Bio je sprečen pošto je pokušao na Ada Huja treningu da vozi OFF ROAD.

Neka on ovo malo bliže pojasni,ako želi.

 

Naš drugar Žarić je spremio razne đakonije koje su zalivane domaćim vinom.

SAVRŠENO!

A sir,pa neopisivo!

 

hhhh.jpg

 

Do sledećeg putovanja,tj.do sledećeg iznad pomenutog druženja.(Zakazano u skorije vreme)

Mora da zalijemo Pustolovu rane.

 

"Prost!"

 

P.S. Filmić o putovanju se radi,ali malo sporije-kvalitetnije. :jee:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Od svog ovog sazetka, meni nekako taj sir ostao nekako u RAMu. :b

 

Uff, kozji u 2 varijante: Mladi i malo stariji, ali mekan k´o puter. Uz vino naseg dragog prijatelja Zarica, mogu i rane da se lece...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hello folks,

 

На крају сам успео да седнем пута на рачунар и да обезбеди обећане фотографије. Пошто ми траје предуго да уплоад фотографија, ево линк на мој рачун ОнеДриве са одговарајућим албум:

 

 

https://onedrive.liv...t=folder%2c.jpg

 

I hope, it works and the google-translation is not a joke1lol.gif

 

Best greetings to all of you. Hope to see you soon or latest next year.

 

Holger

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Drugari, hvala vam na lijepim rijecima i druzenju. Obzirom da sam novi u drustvu, drago mi je da sam ostavio pozitivan utisak. Ono sto ja imam da kazem sa moje strane je da bih volio da vam se opet prikacim na nekom drugom putovanju, na nekom drugom kraju svijeta jer vam je ekipa ekstra.

 

 

Holger mate! I want to tell you Thanks for the hospitality and for good time spent together. If you ever decide to come in Bosnia don't hesitate to call I will try to be good host. Say hello to your neighbors, the great man and driver Milan and his better half Tanja 1lol.gif.

Pozdrav svima!1zdravo.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Hello folks,

 

На крају сам успео да седнем пута на рачунар и да обезбеди обећане фотографије. Пошто ми траје предуго да уплоад фотографија, ево линк на мој рачун ОнеДриве са одговарајућим албум:

 

 

https://onedrive.liv...t=folder%2c.jpg

 

I hope, it works and the google-translation is not a joke :lol:

 

Best greetings to all of you. Hope to see you soon or latest next year.

 

Holger

 

 

Bravo Holger !

Nisi ti dzabe hteo da nazoves svoju cerku " Svetlana " kada sam ste prvi put vodio u Sumadiju :lol:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Hello folks,

 

На крају сам успео да седнем пута на рачунар и да обезбеди обећане фотографије. Пошто ми траје предуго да уплоад фотографија, ево линк на мој рачун ОнеДриве са одговарајућим албум:

 

 

https://onedrive.liv...t=folder%2c.jpg

 

I hope, it works and the google-translation is not a joke1lol.gif

 

Best greetings to all of you. Hope to see you soon or latest next year.

 

Holger

 

SUPER FOTKE 0takoje.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nemacka
  • Motocikl: -BMW R1200GS LC -BMW F800 S

Holger bas ti cuci ova sajkaca , podsecas me na ravnogorce!

 

(Holger die Kappe steht Dir exelent , Du erinnerst mich an die königstreuen Serben)

 

Gruß

 

Pozdrav

 

Junge

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja