Jump to content

Moto Zajednica

LED dodatna svetla

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Takodje sam u potrazi za Led dodatnim svetlima u vidu maglenki ali nekako ove sa alia mi ne ulivaju poverenje, cinimi se da nisu 100% vodonepropusne tj da bi kratko trajale. Jedino sto mi deluje da je OK su OVE  :neznam:

Gledao sam Givi S320 al sto je mnogo, mnogo je, skupe ko otrov  <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Ja sam vrlo slicne (samo bez ovog metalnog okvira) koristio dve sezone i nisam imao nikakvih problema. Cak i ako sam prao motor puskom, desi se da se malo zamagle iznutra, sto se osusi posle 10 minuta voznje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Tesko ces naci LED svetla u ulozi maglenki. Mora debelo da se plati....400..500e.

 

Za sad iz kine samo obelezavajuca svetla. Jedino halogena ali ona ubise regler i alternator...

 

Meni uvek padne na pamet da se nekako izradi kuciste za neki od najmanjih projektora iz kine...eee onda bi ozbiljno svetlelo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tesko ces naci LED svetla u ulozi maglenki. Mora debelo da se plati....400..500e.

 

Te pare u ludilu ne bi dao, precenjana stvar definitivno.......smislicu vec nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-strom650

Ja sam uzeo te kineze sa modovima. Povezao ih na relej tako da svaki put kada ugasim motor i njih resetujem tako da pale na prvom modu. E sada to naravno sa kinezima nije uvek tako. Desilo mi se da leva sija na maksimumu a desna ima tikove i zmirka. Ugasio upalio i sve radi super. Mislim da vise sluze da bi bili vidljiviji u saobracaju nego da pomazu u voznji. Ako nekoga iz NS-a interesuje kako sijaju neka se javi i mozemo se naci da vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

 

Uzeo iste takve od kineza na aliju za nekih 25 evra. Bas ovako u kompletu. nisam ih jos montirao, ali jedino sto mi se za sad nesvidja da kad ga ukljucis jednom on sija punim intezitetom, kad iskljucis i ponovo ukljucis sija sa pola intenziteta, a treci put se pali strob. I tako u krug,  koliko sam ja kontao u sustini moras 3 puta da ga ukljucis kad kreces. Jos nisam nasao nikog da pogleda da izbaci tu elektroniku.

 

Uradio baš tako kao što su naveli na YT i sada sija samo ono najjače svetlo ;)

 

 

 

Hvala na odgovoru, dosad sam se dvoumio, ali ako gospodin drug Arakis kaze da moze onda se tu zavrsava prica. cekam da mi stigne nosac pa cu izvaditi U2, i postaviti svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Brate i mi ga tupimo,pa sta ocekivat za nesto sto kosta 25 eura kad takva svetla od renomiranih proizvodjaca kostaju 100 i kusur eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Čika Arakis zna kako da vam prepravi te lampe da svetle samo na najjacem modu... cisto da znate :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

 

Uzeo iste takve od kineza na aliju za nekih 25 evra. Bas ovako u kompletu. nisam ih jos montirao, ali jedino sto mi se za sad nesvidja da kad ga ukljucis jednom on sija punim intezitetom, kad iskljucis i ponovo ukljucis sija sa pola intenziteta, a treci put se pali strob. I tako u krug,  koliko sam ja kontao u sustini moras 3 puta da ga ukljucis kad kreces. Jos nisam nasao nikog da pogleda da izbaci tu elektroniku.

 

Uradio baš tako kao što su naveli na YT i sada sija samo ono najjače svetlo ;)

 

 

 

Hvala na odgovoru, dosad sam se dvoumio, ali ako gospodin drug Arakis kaze da moze onda se tu zavrsava prica. cekam da mi stigne nosac pa cu izvaditi U2, i postaviti svetla.

 

 

 

Čika Arakis zna kako da vam prepravi te lampe da svetle samo na najjacem modu... cisto da znate :)

 

Hvala Marre ;)

 

Budi veoma pažljiv pri skidanju EEproma, lako možeš da otkineš štampu ispod i da posle toga baciš sijalice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nije mi jasno da ga bukvalno kida sa štampe, a može da zagreje lemilicom i digne pin po pin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja malopre skinuo U2 bez problema. Malim secicama posekao(pokidao) pinove i to je to, lako se skida obzirom da su pinovi bas tanki. Lemilicu nisam mogao da nadjem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da radi odlicno. 

Sad planiram da od Rajka Arakisa narucim elektroniku za emergrency mod i to prikacim na prekidac za blicanje, tako da kada drzis prekidac lampe rade i tom modu,predpostavljam da ce morati da se stavi tu i neki rele koji ce istovremeno gasiti ovaj standardni mod kad pritisnes prekidac za blicanje. Rajko ispravi me ako gresim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U pravu si Zeko :)

 

Upravo pravim nekoliko štampi za emergecy (naizmenično brzo treptanje obe LED lampe) i hazard (trepću obe lampe istovremeno) tako da kada bude gotovo, dobijaš jednu ;)

 

Ne treba rele već samo preklopnik sa srednjim (isključeno) položajem. U jednom položaju radi stalnom jačinom a u drugom emergency ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da znam ako stavljam takav prekidac, ali ja hocu da ga vezem na blic i to ce raditi ako su lampe iskljucene, ali ako su tada ukljucene sta ce biti, da li ce nastaviti da svetle ili ce uci u emergency mod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da će nastaviti da svetle. Moraš da turiš neko rele da bi prekidao svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ovako nesto ima u svaku bolje opremljenu kinesku prodavnicu,osim ako ove nisu nesto posebno :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja narucio preko aliexpresa 2 kom po 20w sa instalacijom i drzacima za 10,5 dolara sa postarinom doduse jos ih cekam al valjda ce stici ubrzo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Ja imam givi maglenke i prosle sezone sam zamenio 3 para sijalica, ove jedne led i odustao. Zna li neko nekoga ko to zna da namesti ukoliko uopste to moze da radi, a da ne crkava cesce od jednom u sezoni?

 

Menjanje sijalica mi uzme bar 30 min i napuni negativnom energijom...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja