Jump to content

Moto Zajednica

LED dodatna svetla

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Prošle nedelje dobio sam ova LED svetla na testiranje.

 

Prenosim vam prve utiske i razliku između dosta dobre H4 sijalice i ove LED svetiljke sa terenske vožnje. 

 

Razlika je očigledno neverovatna, naravno u korist LED svetla, a koliko će da traju i kako će se u eksploataciji pokazati odrediće jedino vreme ali ono što mene zanima je sledeće:

 

1 - Da li je neko od vas, ko je do sada naknadno ugrađivao LED svetla, imao bilo kakav problem sa policijom i ako jeste kakav je ishod?

2 - Da li je moguće ipak imati na motoru ugrađena ova LED svetla, a da se uključuju po potrebi i da time ipak ne kršimo pravila i da nas policija ne kažnjava?

 

 

Info koji je meni poznat samo iz priče - LED svetla (bar ova, a i većina onih koje poručujemo sa raznih kineskih web-shop-ova) nisu sertifikovana za saobraćaj i po pravilu moraju da imaju zaštitne poklopce kada ste u saobraćaju.

 

Mozes li molim te da da slikas samo kako si ih pricvrstio i na kom mestu. Inace ove su mi favorit, nisam mislio da cu traziti da stavljam dodatna svetla, ali mi se ove bas dopadaju.

Cekam dalje utiske...

 

 

Hoću. 

 

Za ovu probnu vožnju sam ih samo ušrafio na štitnike ručki ali mislim da sam im našao dobro mesto - odmah iznad žmigavaca pored centralnog fara.

 

Trebalo bi da uz malo modifikacija sa alu profilom rešim problem fiksiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

 

 

Prošle nedelje dobio sam ova LED svetla na testiranje.

 

Prenosim vam prve utiske i razliku između dosta dobre H4 sijalice i ove LED svetiljke sa terenske vožnje. 

 

Razlika je očigledno neverovatna, naravno u korist LED svetla, a koliko će da traju i kako će se u eksploataciji pokazati odrediće jedino vreme ali ono što mene zanima je sledeće:

 

1 - Da li je neko od vas, ko je do sada naknadno ugrađivao LED svetla, imao bilo kakav problem sa policijom i ako jeste kakav je ishod?

2 - Da li je moguće ipak imati na motoru ugrađena ova LED svetla, a da se uključuju po potrebi i da time ipak ne kršimo pravila i da nas policija ne kažnjava?

 

 

Info koji je meni poznat samo iz priče - LED svetla (bar ova, a i većina onih koje poručujemo sa raznih kineskih web-shop-ova) nisu sertifikovana za saobraćaj i po pravilu moraju da imaju zaštitne poklopce kada ste u saobraćaju.

 

Mozes li molim te da da slikas samo kako si ih pricvrstio i na kom mestu. Inace ove su mi favorit, nisam mislio da cu traziti da stavljam dodatna svetla, ali mi se ove bas dopadaju.

Cekam dalje utiske...

 

 

Hoću. 

 

Za ovu probnu vožnju sam ih samo ušrafio na štitnike ručki ali mislim da sam im našao dobro mesto - odmah iznad žmigavaca pored centralnog fara.

 

Trebalo bi da uz malo modifikacija sa alu profilom rešim problem fiksiranja.

 

 

Ajde bas me zanima kako ce ispasti, hvala na infu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Uzeo iste takve od kineza na aliju za nekih 25 evra. Bas ovako u kompletu. nisam ih jos montirao, ali jedino sto mi se za sad nesvidja da kad ga ukljucis jednom on sija punim intezitetom, kad iskljucis i ponovo ukljucis sija sa pola intenziteta, a treci put se pali strob. I tako u krug,  koliko sam ja kontao u sustini moras 3 puta da ga ukljucis kad kreces. Jos nisam nasao nikog da pogleda da izbaci tu elektroniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Uzeo iste takve, par na dx za 27 evra. Sto se tice tri moda, to ume prilicno da smeta. Ali sam nasao na netu da moze lako da se resi cupanjem U2 cipa sa stampane ploce. Tek cu probati, pa cemo videti da li radi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Necu se baviti jos neko vreme time, bojim se da cu zaboraviti kad mi to bude doslo na dnevni red. :D
Ali evo snimka ako si voljan sam da pokusas:
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Meni izgledaju mocno,ali izuzev tog nedostatka sa 3 moda kako sijaju u mraku na putu?Jel cemu ili je vise kao igracka...?Video sam i cene po ostalim site-ovima,to mi je najmanji problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uzeo iste takve od kineza na aliju za nekih 25 evra. Bas ovako u kompletu. nisam ih jos montirao, ali jedino sto mi se za sad nesvidja da kad ga ukljucis jednom on sija punim intezitetom, kad iskljucis i ponovo ukljucis sija sa pola intenziteta, a treci put se pali strob. I tako u krug,  koliko sam ja kontao u sustini moras 3 puta da ga ukljucis kad kreces. Jos nisam nasao nikog da pogleda da izbaci tu elektroniku.

 

Uradio baš tako kao što su naveli na YT i sada sija samo ono najjače svetlo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

I ja sam kupio iste takve na aliexpressu, stigle pre par dana pa ce sad ugradnja za koji dan. Ja sam bas trazio te sa 3 moda a ima slicnih i sa jednim modom tj. svetlo iste jacine. Deluje mi da bas jako svetle tako da bih danju koristio mod na kom svetle 100%, nocu na 50% da ne zaslepljujem ljude po gradu bas a ovaj treci mod kad trepere nekad ako bas zatreba. Ne vidim neki problem sto par puta treba da ih ukljucis i iskljucis da bi ukljucio neki mod, pa ne radis to non stop nego prilikom kretanja samo a i to je samo ako hoces neki drugi mod, ako ces ih stalno voziti sa 100% jacine svetlosti to je ionako prvi mod i kad god ugasis motor pa ga opet upalis to ce biti prvi mod prilikom paljenja sijalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni izgledaju mocno,ali izuzev tog nedostatka sa 3 moda kako sijaju u mraku na putu?Jel cemu ili je vise kao igracka...?Video sam i cene po ostalim site-ovima,to mi je najmanji problem.

Odlicno sijaju , ja ih stavio na moj 1150. Smo ih spustis malio nize da ne smetaju vozacima . 

 

Ovo je super za iskljucenje modova, moracu to da uradim. Ali je i mocno kad ukljucis strob pa jos imas plavi led prsten , samo se sklanjaju desno :) .

 

Rajko jel moze ona tvoja automatika za emergency mod za migavce da se primeni na ove lampe kad se iskljuce ovi kineski modovi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I ja sam kupio iste takve na aliexpressu, stigle pre par dana pa ce sad ugradnja za koji dan. Ja sam bas trazio te sa 3 moda a ima slicnih i sa jednim modom tj. svetlo iste jacine. Deluje mi da bas jako svetle tako da bih danju koristio mod na kom svetle 100%, nocu na 50% da ne zaslepljujem ljude po gradu bas a ovaj treci mod kad trepere nekad ako bas zatreba. Ne vidim neki problem sto par puta treba da ih ukljucis i iskljucis da bi ukljucio neki mod, pa ne radis to non stop nego prilikom kretanja samo a i to je samo ako hoces neki drugi mod, ako ces ih stalno voziti sa 100% jacine svetlosti to je ionako prvi mod i kad god ugasis motor pa ga opet upalis to ce biti prvi mod prilikom paljenja sijalica.

KOd mene nije uvek to prvi mod. Ustvari jeste kad motor stoji duze. Kad stanem na kratko pa ga ponovo upalim nekada mi se ukljuci strob a nekada slabo svetlo, da ne pricam sto nekada pobrljavio pa svaka sija kako ona hoce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zato je i naš IgorXT po*izdeo i posle intervencije svetle samo max jačinom. Iako može da se napravi dodatna modifikacija da se taj eeprom uključuje prekidačem po potrebi tako da opet imamo 3 originalna moda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja narucio ove, tada su bile jeftinije par evra.

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/7260137725.html?orderId=72280141377608

 

brzo su stigle, samo prodavac nije ispostovao i poslao mi je plave led prstenove umesto trazenih belih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da ali nije li najuocljivije kada je strob mod aktivan?

Jeste , ali nije prijatno kad se sretnes sa drugovima MilicajcimA a tebi blinkaju plavo bela svetla  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Pa ima kao nekih razlika od modela do modela, na oko su iste ali koliko videh neke ispod sočiva imaju samo led i žice, sa jednim modom rada dok ove sa tri moda imaju čipove itd  :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Tacno, sad sam i ja pogledao malo bolje. Ne znam sta da ti kazem, ako postoji mogucnost da se uzme bez tri moda, ja bih ti cak to preporucio. Kao sto vidis, ima nas vise koji samo gledamo kako ih se resimo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja