Jump to content

Moto Zajednica

LED dodatna svetla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 2/2/2021 at 2:55 PM, Bratislav 1973 said:

Nisam placao porez i carinu jer DHL isporucio  a da je islo regularnim putem preko poste verovatno bi platio. Narucio sam vise kompleta pojedinacno za kolege i nijednom carina jer DHL isporucuje. 

Nije tačno da plaćanje carine zavisi od firme koja dostavlja.

Važni su međusobni zakoni država početne i krajnje destinacije, vrsta robe, vrednost, količina i koja je namena proizvoda.

Svi dostavljači prolaze kroz carinski filter gde carinik odluči da li je za doplatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napisacu i ja iskustvo a propo iste stvari preko razlicitih kurira, obe ovogodisnje :D

Naruci drugar (clan je foruma) far sa slike preko alija, 20eura cena i 20 eura postarina, dostava fedex-om... Stvarno kontaktirase ga za devet dana mailom.

Prvo je morao da pise izjavu za carinu da je far za njega i licnu upotrebu. Napisao i poslao... Proslo dva dana trazili mu kopiju saobracajne za koji je motor far narucio.

I na kraju trazili kopiju/izvod iz banke o novcanoj transakciji (da nije slucajno prodavac manji cenu naveo).

Najebao zbog brze isporuke :D (na forumu nick Kanda82)

 

Svidi se drugom drugaru kako svetli (imam snimak ako vas zanima, svetli vidno jace od halogenog fara, snop lepo formulisan) i on naruci po ceni od 39 eura ali obicnom kineskom postom, stigao far posle 20 i nesto dana, bez ikakvih pitanja, na adresu! 

viber_image_2021-01-21_09-16-51.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, N.F.S. said:

20eura cena i 20 eura postarina, dostava fedex-om...

 

i on naruci po ceni od 39 eura ali obicnom kineskom 

 

Kriterijum za carinu je ukupna vrednost: faktura + dostava, u ovom slučaju 40 protiv 39, mala razlika ali...

Druga sumnjiva stvar je da neko na cenu 20 plaća 20 poštarinu (100%), to liči na umanjenu vrednost računa i planirano izbegavanje carine. To je češće iz Kine nego iz Nemačke...

Carina kontroliše sve, bez obzira dal je DHL, FedEx, kinesko-srpska pošta, pa i ako lično nosiš preko granice "imate li nešto da prijavite?"

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo izjava koju su prvo trazili...

 

P.S. I ja ocekujem dodatni vizircic trenutno, kosta 1450dinara ali je postarina 3600! Nema sta carini tu da bude cudno, narucim deo sa e-bay iz daleka, ako je deo jeftin realno je da ga cena donosenja "pretekne"...

viber_image_2021-01-18_17-12-14.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Fora je u isticanju cene postarine, neki prodavac je zaracuna u cenu pa on pri slanju plati, na sajtu stoji "freeshiping" (i ako to nije), cena za predmetni far npr. 39eura.

Drugi prodavac izrazi cenu samo prodajnu (20 eura far) pa ti izaberes kojim ces kurirom dostavu, koliko brzu i koliko "skupu".

 

Hteo sam reci da je bezbolnije prosao onaj sa "aliexpres shiping" nego ovaj sa fedex-om koji je kao brz... Paket jeste u zemlji bio za 9 dana ali je jos 10 proslo u papirologiji.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Кладово
  • Motocikl: Мотобус
On 14.2.2021. at 23:23, daywalker je napisao:

Ovo mi je zanimljivo... 

Neznam zasto ali izbegavam da narucujem sa ovih kineskih sajtova... Sve mi je to suvise komplikovano... 

Najvise volim kod nas da pazarim, i za dva dana je u mojim rukama. 

Srećom moj drugar ima viška 4 kompletna fara sa kvalitetnim prekidačem, osiguračem, relejem.... na prodaju:

meta_image.png
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Da li znate gde mogu da kupim prekidac za maglenke a da nije u setu sa maglenkama? Zapalila mi se instalacija od prekidaca,dobro mi nije izgoreo motor. Potpuno se istopila izolacija,zice ostale gole...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da li znate gde mogu da kupim prekidac za maglenke a da nije u setu sa maglenkama? Zapalila mi se instalacija od prekidaca,dobro mi nije izgoreo motor. Potpuno se istopila izolacija,zice ostale gole...
Kod Rajka Arakisa i turiće ti i relej da ne goriš više.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 1 sat, vidakn je napisao:

Kod Rajka Arakisa i turiće ti i relej da ne goriš više.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Da je hteo,turio bi mi relej kad je ugradjivao...

Da je ispostvovao dogovor koji smo imali za juce....ne bi sad trazio da kupujem prekidac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, zemunac72 je napisao:

Da je hteo,turio bi mi relej kad je ugradjivao...

Da je ispostvovao dogovor koji smo imali za juce....ne bi sad trazio da kupujem prekidac.

Led maglenke su uglavnom vrlo male snage i tada nema potrebe da se montira rele. 

Nešto drugo je tu izazvalo sranje (kratak spoj u samoj maglenki, loš prekidač, ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako koje. Ovo što se ovde koristi su uglavnom kineska smeća. Kvalitetne nisu baš slabe. 

 

Provalio sam da kineske generalno troše manje nego što piše. Imao sam neke, kao 18v ali su bile slabije realno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Ima li neko da preporuči neka dodatna svetla ili maglenke koja su u punudi na kupujem prodajem. Svetla su mi potrebna pre svega da danju budem uočljiviji drugima. Možda neka spot svetla? Nisam pametan šta uzeti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Nema kod nas ništa kvalitetno na oglasima. Ja hoću da poručim neke kineze što po internetu hvale, ali ne mogu da nadjem ponudu sa normalnom cenom za dostavu. Kucaj faduies led auxiliary lights. Za tu lovu nema bolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Da li neko ima svežeg iskustva sa ovim dodatnim svetlima i tehničkim pregledom? 

Stavio bih neka spot svetla, ali ako drndaju na tehničkom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Nema problema sa dodatnim svetlima na tehničkom jedino ako ih nemaš. :jee:

 

Šalu na stranu, dodaš nekakvu utičnicu/džek ili kako se zove i skineš samo svetla za registraciju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ево да дам своје мишљење пошто сам их данас монтирао и вечерас тестирао. Светла су ‘лудило’. Као што каже наша стара ‘колико пара толико музике’ у овом случају је стварно тако. Комплет који сам ја купио је LED S4 KIT. Сама монтажа и развлачење инсталације је врло просто и сам систем могуће да се дограђује. Напајање иде директно на +/- као и то да иде додатна игла од релеја која буквално само боцне било коју жицу која добије напајање кад дамо контакт и она је за буђење релеја тако да чим искључимо гасимо  и светла безобзира што су везана директно на напајање. Цео систем је 56вати  и преко 6000лумена. Прва слика је само са фабричким светлом а друга са укљученим додатним светлима. Дуга нису потребна а и немају неку сврху пошто сам пробао.  Све у свему за сада сам и више него задовољан. Једно што чу касније надоградити је дуал свич модул. 

23256B91-A08D-44BA-AEFD-9916F2666DC0.jpeg

D2C6198E-A03D-4AA9-B15B-7048CA356DE1.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
On 11.8.2021. at 19:26, mikiroy je napisao:

Ima li neko da preporuči neka dodatna svetla ili maglenke koja su u punudi na kupujem prodajem. Svetla su mi potrebna pre svega da danju budem uočljiviji drugima. Možda neka spot svetla? Nisam pametan šta uzeti. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Crkla mi sinoć Led H4 na autu. Izvadim, ubacim običnu, ono far kao da je rđav. E, na sijalicu ne piše ništa. Ako neko zna koja je ili ako neko ima? 

IMG_20230405_221206.jpg

IMG_20230405_221124.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja