Jump to content

Moto Zajednica

LED dodatna svetla

Recommended Posts

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Kolege ne bacaju mi se neki silni novci, sta mislite o ovim? 

Ima li ih ko montirane? 

Screenshot_20210202_092642_com.android.chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kuciste je katastrofa, obavezno napraviti drugo kuciste tj nosac za njih. Meni puklo odma. I mesalo mi modove, tipa levo blinkce a desno sija redovno, morao obe na po jedan prekidan da stavim

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

@drmilan_ znaci bezveze, a da li nesto od ovih jeftinijih ima da nije lose?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Imao sam tih nekoliko, kupili smo preko Alije za više motora. Modove je mešao kad iskljucis motor a nisi iskljucio svetla is al into se lako sredi, upalis ugasis par puta i sve radi idealno. Posle su naleteli na netu sta se sjebe na matičnoj ploči i onda su sijale vrhunski. Kućište je od aluminijuma i ako zavrces kao sivonja ode navoj a ubrzo i svetiljke. U međuvremenu su se pojavile lepše i bolje, komplet za oko 50 Evra sa svim potrebnim i na nove motore smo te kacili I rade odlicno.

poslato preko one stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Hvala kolega @saxi!

Mislim da cu ipak odustati od ovih jeftinih... 

Kad se malo novcano oporavim Uzecu nesto krsteno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, daywalker said:

Hvala kolega @saxi!

Mislim da cu ipak odustati od ovih jeftinih... 

Kad se malo novcano oporavim Uzecu nesto krsteno! 

US $3.90  30% Off | ZK30 Car Led Light Bar Work Light 4inch 12V 4000LM LED Motorcycle Truck 6inch Off Road 4x4 4WD  SUV ATV  6500K
https://a.aliexpress.com/_mLgtNYl
 

neunistive, ja ih imam, i ako crkne slucajno jedan red, rastave se, nadje se koja je crkla, zameni se jedan led i ponovo ceo red radi, ja sam uzeo flow efekat, al mozes i spot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
pre 20 minuta, drmilan_ je napisao:

Ja bih se odlucio za kolegine... al pripazi na shiping, ili nadji nekog sa adresom u madj, tamo nema shiping

Maglenke su vrhunskog kvaliteta, testirane vise puta po kisi, preporucujem samo kvalitetniji prekidac nego sto oni salju. Moj model ima konekcije tako da lako mogu da se demontiraju ako na  tehnickom to bude zahtev. Shipping zavisi, treba da se prelista AliExpress, mene su sa shipping-om DHL kostale 65$ i stigle za 10 dana. Nisam placao porez i carinu jer DHL isporucio  a da je islo regularnim putem preko poste verovatno bi platio. Narucio sam vise kompleta pojedinacno za kolege i nijednom carina jer DHL isporucuje. Preporucujem svakom jer sam prvo kupio jeftiniju varijantu ali sam ih odmah prodao kad sam ih video uzivo( kolega je u prethodnom postu postavio i dobio odgovor da je nosac slab).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

te iste kupljene mene su izasle 50.

32€ kompletno sa kablom i greskom kineza koji nije poslao papir sta je u kutiji i koja je vrednost platio sam 18€. 

schiping za austriju je besplatan pa i to ti je opcija ako imas nekog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 2/2/2021 at 2:31 PM, drmilan_ said:

A mogu ti pustiti broj decka koji radi to, pa uzme proviziju sto preuzme i donese iz segedina 

Pricamo o maloj proviziji jako, da se neko ne iscima da sad uzima decko 20e sto donese...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
Kolege ne bacaju mi se neki silni novci, sta mislite o ovim? 
Ima li ih ko montirane? 
Screenshot_20210202_092642_com.android.chrome.thumb.jpg.b8216710ae920cd3d11a94689a69ffa0.jpg
Go*no...kupio iste takve sa ali expresa,platio elektricara 10e da ih namontira,vozio odmah uvece da ih isprobam.Ujutru iscupao i bacio

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ja imam takve vec cetiri godine (21,5 e sa prekidacem) moze tri opcije da svetli, za noc i maglu rade posao, i koji ce mi k..... one skupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

@drmilan_ Mozes da pustis kontakt od drugara kao privatnu poruku. Pokusavam da pazarim neku IT komponentu koje nema na KP ili nasi ne mogu da naruce od Madjara, mada sam vidjao na Madjarskim site-ovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Кладово
  • Motocikl: Мотобус
On 2.2.2021. at 9:32, daywalker je napisao:

Kolege ne bacaju mi se neki silni novci, sta mislite o ovim? 

Ima li ih ko montirane? 

Screenshot_20210202_092642_com.android.chrome.jpg

Ovih sam promenio više komada. Po preporuci prijatelja kupio sa Alija od istog prodavca kao i on. Prvi par je bio aluminijumskog kućišta. Kada sam polomio prilikom pada poručio ll par. Vremenom su smanjivali kvalitet kućišta, elektronike.... Posle III para, sam odustao od ovakvih lampi. Bile su dobre da se upare sa dugim svetlom. Zbog sočiva bacaju daleko. Sa velike daljine se odlično vide iako su samo 10-15w po lampi. Nisu dobre za osvetljavanje blizu motora jer imaju uzak snop svetla.

 

Od jeftinih sada koristim ove:

products-Led-far-10w-okrugli.jpg?w=640
XENONSIJALICE.RS

LED FAR RADNI FAR RADNO SVETLO WORKING LIGHT DIMENZIJA 5,5CM.JACINA 10W.RADNI NAPON 12V-24V.BOJA SVETLA 5500K BELA BOJA.RADNI VEK 35000 SATI.RADNA...

Imaju širi snop svetlosti pa lepo obasjavaju u zoni kratkog-oborenog svetla. Ujedno ne smetaju vozačima u susret a poboljšavaju vidljivost. 

 

Za pomoć dugim svetlima ova su se pokazala veoma kvalitetno:

https://www.aliexpress.com/item/4000876131669.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.33984c4djmKaqK

Ako se obore mogu pokriti i polje ispred motocikla, jer imaju i širinu snopa svetla. Uz njih stiže i sva potrebna elektronika (kablovi, prekidač, relej, osigurač, blicer) veoma kvalitetno odrađena za te novce.

Do sada od bajkera u mom okruženju koji su ugradili samo se jedan far pokvario od ugrađenih desetak pari.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Ovo mi je zanimljivo... 

Neznam zasto ali izbegavam da narucujem sa ovih kineskih sajtova... Sve mi je to suvise komplikovano... 

Najvise volim kod nas da pazarim, i za dva dana je u mojim rukama. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 2.2.2021. at 14:31, drmilan_ je napisao:

A mogu ti pustiti broj decka koji radi to, pa uzme proviziju sto preuzme i donese iz segedina 

Pozz.

Pratim malo ovu temu jer i mene jako interesuju te dodatne led maglenke,sijalice ili sta je već..pa bih te zamolio ako je moguće da dobijem taj kontakt od osobe koja donosi te kineske stvari iz Mađarske??

Svašta nešto gledam kod tih kineza za motor ali je preskupa poštarina..pa ako može kontakt?

Hvala.

Promenio član Mikalenko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Ova led svetla, gore naviše što ste polemisali i izrazili nezadovoljstvo i što je komšo Loznica:) hteo prvobitno..upravo sam se bio naoštrio na ta svetla ali..sad ću odustati jer ipak iskustva su loša koliko vidim po iskusnim članovima.Ako uspem dobiti br.lika,na molbu, što prenosi kineze  iz Madjarske,kombinovati cu nešto za to osvetljenje.:jee:

Što kaže @Зо Ран, ako već ima iskustva sa njegovim ledovima, rade poslove, nisu ni skupe..zašto da ne..:):jee1:bar po meni kao početniku a pravo sam se zagrejao da uzmem nešto iako sam pukao na opremu vec:stabre::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 5.2.2021. at 22:46, balkanlover70 je napisao:

Koristim ovakve

Rade posao za sve pare

coppia-fari-moto-aggiuntivi-led-10w-spot-in-alluminio-omologati-by-interphone.jpg.92dc28ac0ef8e415470837829b814f67.jpg

Posto rade posao:)gde mogu da se nabave?? Najbolje po preporuci i iskustvu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Bez ambicije da svoj motocikl pretvorim u novogodišnju jelku.

Dva aspekta su presudna: maksimalno osvetljenje i da prate akciju volana.

 

DSC_5988-2-1.jpg.51c6d07f7dd7ba50683bf62a190e433f.jpg

 

Spot Beam-led headlamp, na vrhu (dugački snop i brz ablender)

Flood Beam-veliki far, H4 led, u sredini (fokusiranjem zraka  smanjena mogućnost zaslepljivanja, a zbog široke prirode snopa fokusiranje svetlosti nije presudno za efekat).

Spot Beam, 6-LED bar fog, najniže lociran (kombinuje se sa glavnim farom u noćnim uslovima).

beam.jpg.d1a6fd578d9025ceb18a332772481eb6.jpg

 

Jeste da nisu MOONSMC®, ali optimalno služe svrsi.:)

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja