Jump to content

Moto Zajednica

mini garaza za motocikl

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 584 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

cesto ljudi lepe silikonom,ja lepim pur -penom, i zadovoljniji sam tom varijantom nego slilkonom.fiksiras tablu 10tak minuta posle lepljenja,i gledas da je ne pomeras narednih pola sata i spoj je odlican.lepak drzi gde namazes,a pur pena narasta i popunjava zazor gde ga bude.tako da ako ti negde i ne pridje tabla uz zid,zalepice.dve linije po duzini table nanosim,ili tri popreko zavisi kako i gde postavljam/moze i nekoliko tackica a ne linije,mozda i vise stedi pur penu ali ja nisam stedeo.3 cm debeo stiropor je dovoljan,deblji ne skodi.pre izolacije je kad sija sunce unutra bilo vrelo,sada samo prijatno toplo.i ne moras sve da oblozis,ja sam samo one strane koje sunce obasja od podne,i krov obavezno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Evo stiglo vreme da se pripremamo za zimu, pa i radovi na garaži-ci. Ja iza zgrade imam prostor iza zgrade koji dozvoljava da se ispod podvuce bar dva motora-skutera.

post-31323-14125249547562_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Tako se poceli radovi, nakon sto sam sa komsijom koji zajedno samnom planira da drzi skuter u ovoj garazi :-), sakupili potpise od stanara o Saglasnosti o koriscenju ovog prostora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Izbetonirao (kako tako) drugu polovinu prilaza , i bocno digao cigle na kant sa propustima za vodu (kada budemo prali garaz-icu)...

post-31323-14125274460559_thumb.jpg

post-31323-14125274579731_thumb.jpg

post-31323-14125274928923_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Bocno sam zasrafio OSB plocu 18mm debljine, tiple i sradovi u gornji prepust i bocno u grede koje sam pre toga utiplovao u zid i ovaj stub...

post-31323-14125276161935_thumb.jpg

post-31323-14125276247433_thumb.jpg

post-31323-14125276340807_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sada cekam da stigne ram sa metalnim vratima, pa se lepi stiropor, lepak i mrezica, malo boje za fasadu i mislim da ce to biti ko puska!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

I ja bi stavio poprečnu metalnu cevku sa unutrašnje strane a možda i dve, ako polome ploču da ne mogu da izvuku napolje motor, ali ako uspeš da staviš alarm onda ok da ostane ovako. Kad već stavljaš fasadu sa prednje strane zalepi stiropor na OSB ploču pa i tu stavi fasadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Tako sam i mislio, zalepim stiropor pur penom za OSB, preko lepak i mrezicu, i boja za fasadu. A alarm svakako stavljam, ali i ovako ie prilicno cvrsto, nema sanse da meko ne bi cuo da se lomi, posto je odmah ispod komsijinog prozora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ovako ispod terase jedan moj poznanik vec godinama parkira auto,doduse njegova je terasa,samo je skinuo antenu sa krova auta,svaka cast za garazu a i svaka cast komsijama sto su ti dozvolili da je napravis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I onda nesto kenjate mi ovakvi, mi onakvi... moje komsije bi jednim telefonom zvale policiju, a drugim ludnicu... :lol:

 

Salu na stranu, realno ne smeta nikome, ali ako je napravis uredno, da se ukolopi u ostatak zgrade i da bude ljepse s njom nego bez nje.

Onda mozda prezivis da niko ne zove inspekciju, ali i tada, ako inspekcija naidje slucajno, buducnost garazice je u pitanju.

Sretno i postavi slike kad bude gotova. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Drustvo, po zakonu,deo ispod terase koji smo zauzeli je ustvari staza oko zgrade koja je zajednicko vlasnistvo svih stanara. Nije mi bilo tesko pa sam nasao na netu obrazac po kome ako vise od 50% stanara popise saglasnos o ustupanju na korišćenje tog prostora, onda ne bih trebao da imam bilo kakvih problema. Barem se nadam je da zivimo u Srbiji :-), naravno boja kojom planiram da je farbam ce biti u boji zgrade pa samim tim nece da odudara. Taj ćosak je inace bio pun lisća i pikavaca, tako da ako nista drugo onda je cistije nego sto je bilo. Nadam se da ce do kraja nedenje biti jos slika i nastavak radova. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Pazi na inspektorra Mitu i srećno sa radovima. Nisi ti oštetio niti dodatno opteretio objekat ali si na tom mestu gde postavljaš garažu promenio namenu prostora. Nije više prazan prostor nego je garaža. Kod mene su neke komšije držale piliće u garaži pa je naišla inspekcija i sopštila im da je namena zemljišta za garaže a ne za proizvodnu delatnost, samim tim zakup zemljišta se drugačije naplaćuje pa su dotični izmestili pilićarnik na drugu lokaciju i sklonili svoja kola sa parkinga u garažu. Ako već imaš 50% + 1 potpisa gledaj da se ne zameraš sa ostatkom da ne bi zvali inspekciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja