Jump to content

Moto Zajednica

Kako odzračiti kočioni sistem

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

taj tur max gori od originala polovnog.....

kvalitet djoka na biciklo...

stavi od bilo kog drugog motora, nego rasturi ti to i vidi jel prima on ulje u taj cilindar...krenes redom nemoze drugacije,... ako neprima ulje kako treba iz cantre,to vidis kroz rupicu odozgore nece ti ni dati pritisak,....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: v-strom 650

Povedi ga kod majstora ne vrjedi tako. Nemas vakum da ozracis kvalitetno a samim tim nemozes sa sigurnoscu reci koi je cilindar los. Vrtis se u krug.

 

poslato iz konzulata italije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

msm da ipak nije do glavnog koč.cilindra, naime kad plosnatim klestima stisnem crevo na nekih 15 -20 cm od cilindra ručica kočnice se zabetonira i nema mrdnja, dakle nabije jaki pritisak kontam da su gumice lose ( a ganc nove su ) onda bi propala ručica lagano, ali ne propada.....

 

na kocnim klipovima dole sam poskidao one DUST SEAL gumice gornje jer su klipici tesko isli., valjda sluze za prasinu, klipovu imaju malo uzduznih risova ne znam da tu ne uvlaci zrak. Imam druga klijesta od transalpa sa klipovima identicna su, ma nisam vise pametan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sumnjam da je iko ikada menjao kocionu tecnost. O crevima da ne govorimo...ko to jos menja ::) .

Malo nemar, malo nemastina i od lepe moto price i dobrih sprava, obicno ispadne budz, raspad i krs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

ovo je nevjerovatno, ne mogu dobit kocnicu pa ga jebi, danas vozim majstoru. imam i neka klijesta od transalpa pa cemo zamjenit klipove i gumice dole pa cemo onda probat nisam pametan vise :neznam::stabre::neznam::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

problem kocnice rijesen, kakva budalestina, naime, kreten koji je prije mene posjedovao ovaj motor je ocito pao na desnu stranu i polomio rucicu kocnice te stavio neku neodgovarajucu koja nije bas pasovala na ovaj motor te nije dozvoljavala klipu da izadje do kraja i zahvati sebi potrebnu kolicinu ulja te zbog toga cilindar nije ni mogao da nabije potreban pritisak. Rucica je malo izbrusena tj skinuto je bruslicom neka 3 mm metala i sad sve funkcionise kao metak. Sad kad stisnem kocnicu mogu samo da odletim na glavu .Moram jos promjeniti plocice koje su spaljene u jednom od pokusaja da napravim kocnicu jer od tog spaljivanja nikako ne koce kako treba. Naravno OEM rucica ce biti narucena u medjuvremenu. Eto toliko od mene.

sta reci.....

 

feeel happyyyyyyy :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Obrati paznju, koristim samo naslov. U pitanju je Iveco Rival kamioncic i sto bi se reklo i nije bas motor. Jedan zadnji cilindar je procurio i izaslo ulje dok je stajao. U medjuvremenu sipano ulje da bi ga prebacio nekih 20km. Zamenio sam cilindar i ispustio vazduh i kocnica normalna, vise nigde ne izlazi vazduh na cilindrima i da kazes ok. Ali, posle nekoliko dana stajanja prvi druk meksi a na drugom tvrdja kocnica, jel to znaci da je negde u cevi ostao vazdusni cep? I kako da ga se resim, planiram da odvijem na cilindrima i bez drukanja pretocim jednu flasu od 0,5 l ulja prirodnim padom mada treba dosta vremena i ko toliko da stoji pored njega i da doleva ulje u posudu? A hoce li uopste taj cep da izadje ako postoji negde u cevi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja