Jump to content

Moto Zajednica

Kako odzračiti kočioni sistem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pozdrav,

Hitno nam treba neko iskustvo iz prve ruke ili objasnjenje,a radi se od sledecem.

 

KAKO ODZRACITI POSRANU PREDNJU KOCNICI NA AFRICI TWIN RD03 ,znaci juce sam cijeli dan izgubio i nista. dobio sam malo kocnice al to nije ni iz daleka ta kočnica kakva bi trebala biti!Nedavno sam ugradio repair kit master cilindra i on radi savrseno, jer kad kombinirkama stisnem crijevo koje ide u klijesta rucica kocnice postane tvrda kao beton sto oce reci da cilindar radi i nabija pritisak. Takodje menjane su i glavne gumice ( one donje šire ) na cilindrima klijesta. Klipovi jesu malo izgrebani al skroz pri vrhu tako da taj dio ne ulazi dole u komore pa tako da se ja nadam da tuda ne sisti ulje. Jutros cu provjeriti da nije iscurilo ulje kod tocka mada ne vjerujem. Ovako stvarno je frka voziti, moram kociti 200 metara prije.....

Molim za pomoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Pozdrav,

Hitno nam treba neko iskustvo iz prve ruke ili objasnjenje,a radi se od sledecem.

 

KAKO ODZRACITI POSRANU PREDNJU KOCNICI NA AFRICI TWIN RD03 ,znaci juce sam cijeli dan izgubio i nista. dobio sam malo kocnice al to nije ni iz daleka ta kočnica kakva bi trebala biti!Nedavno sam ugradio repair kit master cilindra i on radi savrseno, jer kad kombinirkama stisnem crijevo koje ide u klijesta rucica kocnice postane tvrda kao beton sto oce reci da cilindar radi i nabija pritisak. Takodje menjane su i glavne gumice ( one donje šire ) na cilindrima klijesta. Klipovi jesu malo izgrebani al skroz pri vrhu tako da taj dio ne ulazi dole u komore pa tako da se ja nadam da tuda ne sisti ulje. Jutros cu provjeriti da nije iscurilo ulje kod tocka mada ne vjerujem. Ovako stvarno je frka voziti, moram kociti 200 metara prije.....

Molim za pomoc.

 

Ovde imaš detaljno kako se to radi. Srećan rad

 

http://euroforzatech.blog.com/2013/09/17/promena-kocionog-ulja-i-ispustanje-vazduha-iz-sistema-za-kocenje/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pozdrav,

Hitno nam treba neko iskustvo iz prve ruke ili objasnjenje,a radi se od sledecem.

 

KAKO ODZRACITI POSRANU PREDNJU KOCNICI NA AFRICI TWIN RD03 ,znaci juce sam cijeli dan izgubio i nista. dobio sam malo kocnice al to nije ni iz daleka ta kočnica kakva bi trebala biti!Nedavno sam ugradio repair kit master cilindra i on radi savrseno, jer kad kombinirkama stisnem crijevo koje ide u klijesta rucica kocnice postane tvrda kao beton sto oce reci da cilindar radi i nabija pritisak. Takodje menjane su i glavne gumice ( one donje šire ) na cilindrima klijesta. Klipovi jesu malo izgrebani al skroz pri vrhu tako da taj dio ne ulazi dole u komore pa tako da se ja nadam da tuda ne sisti ulje. Jutros cu provjeriti da nije iscurilo ulje kod tocka mada ne vjerujem. Ovako stvarno je frka voziti, moram kociti 200 metara prije.....

Molim za pomoc.

 

Ovde imaš detaljno kako se to radi. Srećan rad

 

http://euroforzatech.blog.com/2013/09/17/promena-kocionog-ulja-i-ispustanje-vazduha-iz-sistema-za-kocenje/

 

 

pa nije mi bas najjasniji ovaj lik, i nervira me sto pet puta ponavlja da pazim motor od prskanja ulja.i Ovaj nacin sto je naveo ne pije vode bas da se ulje sipa odozgo i ceka da dole procuri na sisicu, msm da bi trebalo milenijum da prodje dok bi se to desilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ispusti vazduh prvo na crevo gore na glavnom kocionom pa tek onda dole,i mozda ces morati da okreces kljesta kociona naopakopo nekad pomogne,pa tako izdrukas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

I ja sam imao takav problem na Yamahu XJ600, i ovako sam resio problem:

Kupio sam u apoteci najveci spric koji imaju i aparaturu za infuziju (ovo nije obavezno samo ako mozes da nadjes crevo koje ces jednim krajem da naglavis na spric a drugi na sisicu za ispustanje vazduha).

Napunio spric kocionim uljem i povezao ga sa kocionim klestima, odvijem sisicu i guram ulje sve dok ne napuni gore onu posudu sa uljem i zategao sraf. Posle ovoga mi se desilo da opet nece ali je bio problem u glavnom kocionom kod njega vazduh izadje na sledeci nacin: Nasloni motor na copku i zakerni korman u levu stranu i drukaj, bez da ispustas vazduh dole na klestima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Isto kao Stendovac menjam ulje, s tim da moguci zaostatak vazduha ispustim na dovodno, tj. odvodno crevo do rezervoara u;ja, uz podmetnutu krpu, drukanjem naravno.

Spric mozes kupiti u veterinarskoj apoteci, a crevo je akvarijumsko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

 

Ovde imaš detaljno kako se to radi. Srećan rad

 

http://euroforzatech...ema-za-kocenje/

 

 

pa nije mi bas najjasniji ovaj lik, i nervira me sto pet puta ponavlja da pazim motor od prskanja ulja.i Ovaj nacin sto je naveo ne pije vode bas da se ulje sipa odozgo i ceka da dole procuri na sisicu, msm da bi trebalo milenijum da prodje dok bi se to desilo.

 

Pa taj sto te nervira ti je i prosledio link, s ciljem da ti pomogne. ;)

Fino se ogradio na pocetku i sve po ps-u, a nije trazio nista za uzvrat.

 

LM, ima 300 raznih metoda da se rijesi ta nocna mora. :)

Problem je vazduh koji hoce gore, a mi ga "drukamo na dole", pa onda borba zna da potraje.

Ima rejesenja sa vakuumom u koji se onda sipa ulje.

Ima ljudi koji pod pritiskom ulje sipaju dole kroz sisu na kandzi (npr. spricom) potiskujuci vazduh gore.

A ima i strpljivih konvencionalnih metoda poput malog cace.

 

Najbolje je sa vakuumom, a najcesce konvencionalno (zbog nemanja alata).

Sipas i drukas. Prvo gore pustis na crijevu, pa onda dole na sisi.

Onda malo tako drukas i pustas... dok se ne umoris. Onda svezes kocnicu u stisnutom polozaju i odes spavati. Sutra, prije odvezivanja, prvo pustis gore na crijevu.

Jos malo drukas i sve ponovis par dana dok ne kocnica ne ocvrsne kao pravi muskarac. :) (o da, mora i korman da se vrti tamo vamo.:) )

 

Meni se nije dalo, pa sam se dovijao na razne nacine... ali opet na kraju zavrsim sa svezanom kocnicom preko par noci...

Ovdje imas vakuum uradi sam.

A ovdje usis odozdo metodu. Obe moje licno. :D

Izvini ako sam te naljutio nesto... :);)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

naravno da postoji, ali ga nemamo svi... pa se snalazimo sa onim sto imamo 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

hahaha ma naravno da nisam htio nikoga uvrijediti al sam puko od juce od pumpanja kocnice, evo ruka mi sad sama i dalje pumpa na stolu morao sam misa uzet u lijevu ruku .

 

p.s izvini ti, ako sam ja tebe nesto uvrijedio, nije bila namjera ni najmanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I ja sam imao takav problem na Yamahu XJ600, i ovako sam resio problem:

Kupio sam u apoteci najveci spric koji imaju i aparaturu za infuziju (ovo nije obavezno samo ako mozes da nadjes crevo koje ces jednim krajem da naglavis na spric a drugi na sisicu za ispustanje vazduha).

Napunio spric kocionim uljem i povezao ga sa kocionim klestima, odvijem sisicu i guram ulje sve dok ne napuni gore onu posudu sa uljem i zategao sraf. Posle ovoga mi se desilo da opet nece ali je bio problem u glavnom kocionom kod njega vazduh izadje na sledeci nacin: Nasloni motor na copku i zakerni korman u levu stranu i drukaj, bez da ispustas vazduh dole na klestima.

Takodje koristim ovaj metod i nikad problem.

 

Posto si ti vec sipao ulje odozgo, pa je vazduh verovatno negde na sredini, nabavi dva sprica, jednim puni odozdo kroz sisicu, a drugim izvlaci visak iz posude, sve dok ne isteras vazdusni cep. Nema pumpanja i muke.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

evo drugi dan agonije, stavljen prije par mjeseci novi repair set glavnog kocionog cilindra i opet nema dovoljno snage da napumpa. Dalje ona sisica dole nema rupe dole ispod navoja tako da je ubrizgavanje ulja pomoću šprice i komada providnog crijeva nije moguće, ne kontam kako ona BLEED NIPPLE dole nema rupice dole ispod navoja.Nebitno nipplu cu uzet kosta pisljive 2.40 funte i narucicu je ali sta da radim sa master brake cilindrom koji navodno nema snage da napumpa. Majstor tvrdi da se sam prostor cilindra vremenom prosirio i da gumice zato ne mogu da nabiju dovoljan pritisak???? Dalje,ona plastika koja stoji u rezervačiću ulja gore kod rucke kocnice je izgubljena mada mislim da to utiče na ovu problematiku jer su ispod dvije obične rupe. Ima li ko kakav pametan predlog......?

 

P.S kad skinemo crijevo gore sa one pumpe na guvernalu i kad pumpamo uopste nema ono da ulje prska pod pritiskom vec sve neke kapi mada smo svaki glupi dio sistema skinuli oprali i 10 puta produvali komperesorom..... :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Stvarno bi trebalo biti nemoguce da nema rupice. Jesi probao i sisicu sa kompresorom malo da izlupas? Kroz gornju rupicu.

 

Cilindar ima svoju toleranciju i ako se prosirio onda mora novi... osim ako bosanci nisu razvili neko grunf-rjesenje. Daklem moras izmjeriti da bi bio siguran.

 

Plastika u rezervoaru? Mislis na gumu u rezervoaru? :D Membrana? Ona ti treba za duze trajanje ulja. Bez nje je jos lakse pumpati, ali kad sve zavrsis ulje ce ti prije propasti bez membrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

A kako je kocio pre preduzete akcije zamene ulja?

Ako kompresorom guras ulje kroz crevo radi provere, a ono ne ide u mlazu, onda mora biti da su creva losa, pa ne prolazi ulje u dovoljnom pritisku.

Ona se kod mene , po manualu ako su gumena fabricka, menjaju svake 4 godine.

Iznutra nabubre, spolja se ne vidi, ali protocni kanal bude znacajno smanjen.

 

Teflon creva su trajno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Okrenuli ste gumicu klipa glavnog cilindra naopako. Meni se to već desilo, pa kontam da nije i vama.

 

stavili smo gumice tacno kako treba, znaci onaj siri dio ide u smjeru guranja ulja, ne mogu da verujem da su gumice prosirile prostor gdje klip hoda, i gdje uopste naci novi cilindar, istina, ima na ebay al i to je sve staro po 20+ godina.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Koji ste repair set stavljali, da nije u njemu problem ako je neki aftermarket?

 

pa neki sa ebaya, pise TourMAster i nije bio nimalo jeftin, msm oko 30 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Tour Max verovatno? Ako je to trebalo bi da je dobar, na XRV forumu neko napisa da oni i prave neke delove originalno za Hondu.

Ne znam, proveriti ako je moguce nekako da cilindar nije postao ovalan :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Tour Max verovatno? Ako je to trebalo bi da je dobar, na XRV forumu neko napisa da oni i prave neke delove originalno za Hondu.

Ne znam, proveriti ako je moguce nekako da cilindar nije postao ovalan :neznam:

 

 

jaoooo , ne, gde onda naći cilindar. u pm.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pa ne mora original cilindar. Kupis neki Brembo radialni ovo ono i ima da ti dlacice iz nosa poispadaju kad prikocis. ;)

 

da da, al kako upasovat retrovizor i onaj handguard.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tour Max verovatno? Ako je to trebalo bi da je dobar, na XRV forumu neko napisa da oni i prave neke delove originalno za Hondu.

Ne znam, proveriti ako je moguce nekako da cilindar nije postao ovalan :neznam:

 

 

jaoooo , ne, gde onda naći cilindar. u pm.......

 

Ako si sve upakovao kako treba!, probaj da namažeš mašću za kočione cilindre. Ima u Beogradu tip, bar je bio, koji reparira kočione cilindre, prohonuje malo da izgubi ovalitet koji bi verovatno mogao golim okom da se vidi po tragu na njemu a i na samom klipu, neće gumica toliko da ga zdere. Radio je isti i gumice za takvu reparaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja