Jump to content

Moto Zajednica

Letnji krug -po komšiluku

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Od februara počinjem polako da čitam i druge putopise, pravim neki grub plan ture gde i šta videti a kako se leto bude primicalo idem više u detalje. Uvek pravim dve varijante - kraću i dužu pa za koju se bude imalo vremena. Da ne moram da idem na more pevajući bih ja sastavio plan puta :stabre: .

Taman uz tvoj putopis da maštam preko zime o onome šta me čeka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

5.Dan

 

Nisam baš siguran ali čini mi se da je ovako nekako izgledalo putešestvije za taj dan.

 

Untitled.jpg

 

Ova poseta Grossglockneru se uklapala odlično sa  ovom našom turom.Dobro nije nam baš usput ali nije ni predaleko.Gledao sam samo da ne bude vikend, jer znam da će da nagrnu sa svih strana na Gross.S obzirom koliko nas je kilometara čekalo nismo se nešto pretrgli sa ranijim ustajanjem  :) Nismo ni doručkovali al je Mara smotala par sendviča na brzaka  za usput.Daklem 500 i neki kilometar je danas pred nama...svaki kilometar, ma šta kilometar metar bre čistog uživanja.Radujem se ko dete, kako i ne bi ko da se svaki dan šparta alpima....

Preko Korenskog sedla iliti po švapski Wurzenpass-a ulazimo u Austriju i šibamo prema Villach-u.Otkad je probijen tunel Karavanke slabije se koristi ovaj prelaz, pa je verovatno i zbog toga kvalitet asfalta lošiji.

 

DSCN3822.jpg

DSCN3820.jpg

 

DSCN3829.jpg

 

DSCN3825.jpg

 

DSCN3831.jpg

Kad smo već stigli u Villach, da svratimo i u Louis da malo pronjuškamo po radnji.Marija me vuče i požuruje jer već kasnimo, a ja bih ostao ceo dan.Na kraju uzeh par sitnica, eto da nisam džabe svratio...al je teško ne potrošiti pare, sve nešto lepo i potrebno na policama...prosto te mami da kupiš...

 

DSCN3835.jpg

DSCN3837.jpg

 

DSCN3840.jpg

 

Evo i prvog putokaza za Gross, a priroda lepa da lepša ne može biti.

 

DSCN3852.jpg

DSCN3862.jpg

 

DSCN3892.jpg

 

DSCN3889.jpg

 

Vozimo se prema mestu Heiligenblut, odakle i počinje uspon na Gross.Inače otkad je otvoren ovaj put, prošlo je do sada oko 50 miliona vozila ...motora najviše, ozbiljna lova se uzima od turista.Doduše i putevi su zaista dobri, očišćeni i bez ikakvih rupa...

 

DSCN3877.jpg

DSCN3884.jpg
 
DSCN3887.jpg
DSCN3894.jpg
 
Stižemo do Heiligenblut-a, sa leve strane je ulazak u ovo mesto, a na desno ide uspon prema Gross-u.Odavde je sve više motorista, a sve manje automobila.

 

DSCN3905.jpg

 

DSCN3908.jpg

 

DSCN3911.jpg

 

DSCN3912.jpg

 

DSCN3915.jpg

 

DSCN3918.jpg

 

Ulaz se plaća 24,50 eura, a za automobile je 10 eura skuplje.Ne sećam se da sam skoro potrošio pametnije 20 eura.Za te pare dobijate na korišćenje 50 kilometara odličnog puta sa puno krivina i serpentina, neprocenjivo.E da, da se ne bi osećali kao ovca koju su upravo ošišali dobijete i malu nalepnicu-suvenir i mapu puta  :D  

 

DSCN3919.jpg

 

Na ovom kružnom toku skrećemo levo prema čuvenom vidikovcu...Kaiser Franz

 

DSCN3922.jpg

 

DSCN3923.jpg

 

DSCN3926.jpg

 

DSCN3934.jpg

 

DSCN3936.jpg

 

Kakvo lepo odmorište, a takvih je na svakih par stotina metara, da može da se uživa u pogledu.Na ovoj klupici rešavamo i doručak mada je vreme već za ručak...dobro su došli oni sendviči...pametna odluka da se spreme i ponesu.

Motori non stop cirkulišu, a nedaleko odavde je i privremeni parking.Tu se zaustavljaju automobili na par minuta da se ne bi stvarala gužva na prevojima.Naravno za motoriste to ne važi, kome možemo mi da smetamo  :) 

 

DSCN3940.jpg

 

DSCN3941.jpg

 

DSCN3942.jpg

 

DSCN3945.jpg

 

DSCN3946.jpg

 

DSCN3947.jpg

 

I evo nas, stižemo na vrh.Parking za motor je obezbedjen na samom vidikovcu, a za automobile je tu garaža.Očekivao sam da neće biti gužve pošto je radan dan medjutim krcato je i stalno pristižu novi posetioci.Motora ko u priči ali bmw dominira.

 

DSCN3949.jpg

 

DSCN3951.jpg

 

DSCN3950.jpg

 

DSCN3958.jpg

 

DSCN3954.jpg

 

DSCN3953.jpg

 

DSCN3979.jpg

 

Glavna atrakcija glečer Pasterze koji je svake godine sve manji i manji .Ko zna šta će ostati od njega za par godiina, tako da ako planirate požurite sa obilaskom :D 

Ko hoće da se spusti do njega može  pešice ili žičarom,vožnja košta 5 evrića.

Ko bi rekao da se nalazimo se na 2369 mnv, ljudi se šetkaju u kratkim rukavima jer je baš toplo.Mislim da nismo mogli imati bolje i toplije vreme od ovoga.Često se desi da naleti oblak i bude kiše medjutim svo vreme putovanja je bilo savršeno.

 

DSCN3966.jpg

 

DSCN3963.jpg

 

DSCN3965.jpg

 

U sklopu ovog kompleksa je i restoran, muzej, prodavnica suvenira koja je dupke puna.Naravno svi hoće suvenir za sebe, pa i mi kupujemo neke sitnice pre nego što nastavimo dalje.Trgovci udaraju po ušima sa cenama, pa ko hoće nek izvoli.Ostasmo ovde sat vremena sigurno, vreme je da krenemo...e da, mrmote nismo videli...

 

Ajmo dalje 

DSCN3980.jpg

DSCN3981.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Vraćamo se do onog kružnog toka i nastavljamo uzbrdo prema Edelweissspitze koji se nalazi na 2571 mnv.To je najviša tačka ovog alpskog puta.Do gore imaju 2 tunela , par restorana i možete pazariti suvenire u krajputnim radnjicama.Ne znam dal je lepša ova severna strana prema kojom idemo ili južna odakle smo došli.Da ne uporedjujemo obe su prelepe , to je sigurno.Evo par fotki sa ove strane

 

DSCN3990.jpg

 

DSCN3995.jpg

 

DSCN4008.jpg

 

DSCN4013.jpg

 

DSCN4026.jpg

 

DSCN4015.jpg

 

DSCN4023.jpg

 

DSCN4047.jpg

 

DSCN4056.jpg

 

Evo i table za biker point

 

DSCN4066.jpg

 

DSCN4076.jpg

 

Radnjica sa suvenirima, na spratu je  muzej sa slikama, a na vrhu vidikovac

 

DSCN4082.jpg

 

DSCN4090.jpg

 

DSCN4091.jpg

 

A ovako izgleda pogled sa vrha ove zgradice

 

DSCN4085.jpg

 

Motor parkirali

 

DSCN4069.jpg
 
I idemo dole do restorana da probamo čuvene kobaje sa senfom i još čuveniji apple strudel mit vanillesoße  :Bokilic:  Au rodjaci kako je prijao ovaj kolač sa vrućim prelivom...
 

DSCN4073.jpg

 

DSCN4098.jpg

 

A još kad je ovakav pogled ispod vas možemo reći da je dan bio savršen  :D 

 

DSCN4071.jpg

 

DSCN4096.jpg

 

DSCN4097.jpg

 

Uživamo ovde ali moramo dalje.Planirali smo da posetimo i jezero Zell am see.Krećemo u spust sa još par motorista.

 

DSCN4111.jpg

 

DSCN4113.jpg

 

DSCN4115.jpg

 

DSCN4123.jpg

 

DSCN4124.jpg

 

DSCN4126.jpg

 

Jezero se nalazi u pokrajini Salzburg na visini od 750 mnv.Preko leta se voze jedrenjaci, videćete na fotkama.A preko zime jezero zaledi pa se koristi za zimske sportove.Potpuno su zabranili upotrebu čamaca sa motorima, samo mogu jedrenjaci i na električni pogon čamci.Zato je i izuzetno čista voda.

 

DSCN4156.jpg

 

DSCN4150.jpg

 

DSCN4141.jpg[/url]

 

DSCN4142.jpg

 

Ovde smo već bili svesni da će nas uhvatiti mrak negde usput sigurno ali nema veze, videli smo šta nas je zanimalo.Put prema kući ide preko malog gradića Mittersill-a prema Lienzu.

 

DSCN4167.jpg

 

DSCN4169.jpg

 

DSCN4170.jpg

 

DSCN4171.jpg

 

DSCN4178.jpg

 

Tunel koji se plaća, mislim oko 10 eura i posle njega počinje spust prema Lienzu.

 

DSCN4192.jpg

 

DSCN4195.jpg

 

DSCN4194.jpg

 

Nažalost nemamo vremena da posetimo zamak

 

DSCN4209.jpg

 

DSCN4211.jpg

 

DSCN4212.jpg

 

Ovde smo svratili na pumpu da kupim vinjetu za Austriju jer sam planirao da posle Lienza izadjemo na auto put i što pre stignemo do Mojstrane.

 

DSCN4216.jpg

 

Magarac, nisam sipao gorivo jer sam mislio da imam dovoljno i da će biti pumpi usput i da ću lako to rešiti.Ova moja navika ozbiljno počinje da me nervira ali još uvek nisam bio kažnjen za taj moj nemar  :D 

Posle nekog vremena smo se uključili na auto put, meni treperi rezerva, a najbliža pumpa po navigaciji na 60 km, sranje...

Morao sam da se isključim i potražim gorivo u lokalnim mestima i taman navigacija pokazuje pumpu za 10 km, mi tamo , a ono samo ostaci nekadasnje pumpe  <_< 

Ulazim u jedan restoran da priupitam za neku drugu pumpu i naletim na Bosanca :D  koji mi kaže da je sledeća za 12 km ali da nije siguran da radi, wtf...jer je već 22h je.

Normalno nisu dužni da rade za slučajeve ko što sam ja ...na gasnim isparenjima se dovlačimo do Villach-a i tankam preko 21 litar, nikad više otkad vozim stroma,  osetih momentalno olakšanje...

Kući stigosmo nešto pre ponoći ali vredelo je...

Poslednja fotka od tog dana

 

DSCN4217.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Brate gledam ove fotke i kontam da stvarno svega lepog moze covek da vidi a da ne mora daleko da ide. Jedva cekam prolece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Lep putopis, podsetio me je na naš prošlogodišnji put u Sloveniju i obilazak Bleda i Bohinja. Ova mesta su odlična za odmor čak i van turističke sezone. Vidi se da je Slovenija uređena i uredna, na svakoj banderi gori sijalica :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

O vašoj avanturi na Grossu smo čuli od Slobe i Margite.

 

Noćili smo kod tih divnih ljudi na povratku iz Češke, ali ovako uz ove fotke doživljaj je potpun.

 

Svaka čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Šteta što se niste popeli na Gross sa druge strane. Meni je puno bolji taj uspon. U maju sam išao na Mangart. Službeno je bio zatvoren, ali smo krenuli. Nismo uspjeli doći do vrha jer je tunel bio zameten snijegom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

6.dan

 

Pošto smo se sinoć kasno vratili dali smo sebi malo oduška pa ustajemo skoro u podne.Domaćini malo ljuti, više zabrinuti što se juče nismo javili da ćemo tako kasno stići iz Austrije.Ne znaju da sam sinoć već video scenario kako ih zovem da dodju i ponesu kanticu sa benzinom  :D :D  

Malo priče sa njima i plan je da danas vidimo nešto tu u komšiluku.Nekih 10-ak kilometara od našeg smeštaja nalazi se Aljažev dom.To je jedna planinska kuća-koliba od koje planinari kreću u uspon na Triglav.

Put do gore malo asfalt, malo makadam.I ovde mislim namerno nije asfaltiran put baš zbog prirode.Pored vijuga Bistrica, reka koja se nešto kasnije uliva u Savu Dolinku.

 

DSCN4226.jpg

 

DSCN4227.jpg

 

DSCN4228.jpg

 

DSCN4229.jpg

 

Vodopad Peričnik

 

DSCN4235.jpg

 

Ispred Aljaževog doma je parking, naravno nije besplatan, 2 evrića za motor.Sretosmo još 3 stromera iz Češke, V-strom sekta   :D 

 

DSCN4237.jpg

 

DSCN4238.jpg

 

DSCN4239.jpg

 

DSCN4240.jpg

 

DSCN4246.jpg

 

DSCN4258.jpg

 

DSCN4254.jpg

 

Evo i kuće

 

DSCN4257.jpg

 

Kuća i ja  :) 

 

DSCN4270.jpg

 

DSCN4266.jpg

 

U sklopu je restoran pa probamo kobase, nisu loše.

 

DSCN4263.jpg

 

Triglav je iznad nas, moćno deluje.Koliko videh na onom putokazu otprilike oko 6-7 sati je potrebno do njega, auuu...Naš domaćin nam se pohvalio da ga je osvajao dosta puta...svaka čast.

 

U povratku par fotki pored rečice

 

DSCN4336.jpg

 

DSCN4312.jpg

 

Preporučiše nam da obidjemo i kanjon Vintgar koji se nalazi nedaleko od Bleda, pa da ih poslušamo...Istim onim starim putem stižemo brzo do tamo...

 

DSCN4340.jpg

 

DSCN4342.jpg

 

Ovde se parking ne plaća ali ulaz da....4 eura po osobi.Ako mene pitate vredi platiti i videti, izgleda prelepo.Ovo mesto nije nešto preterano izreklamirano, a baš nam se svidelo.

Reka Radovna protiče kanjonom sa dosta malih vodopada i brzaka.Za obilazak je napravljena drvena staza-mostići uz stene.Dugačka je 1600 metara i nama je trebalo otprilike pola sata do kraja i još toliko za povratak.Znači minimum sat vremena plus još pola sata da pododjemo od pešačenja, hehe

Na kraju se nalazi 13 metara visoki vodopad Šum...

Evo malo fotki

 

DSCN4345.jpg

 

DSCN4350.jpg

 

DSCN4352.jpg

 

DSCN4364.jpg

 

DSCN4351.jpg

 

DSCN4352.jpg

 

DSCN4355.jpg

 

DSCN4375.jpg

 

DSCN4387.jpg

 

DSCN4386.jpg

 

DSCN4420.jpg

 

DSCN4392.jpg

 

DSCN4410.jpg

 

DSCN4394.jpg

 

Vidi se na fotkama kako reka na jednom mestu skroz luduje, a na drugom je mirna kao jezero.

Evo i vodopada Šum, fotka je sa neta, malkooo obradjena...naše se negde zagubile...

 

vodopad.jpg

 

Pratili smo prognozu tih dana i ovo je bio jedan od poslednjih lepih i sunčanih dana.Već za dan-dva najavljivali su loše vreme u kontinuitetu sa dosta padavina.Iako nam se dosta svidelo ovde u Sloveniji, rešili smo da preostale dane odmora potrošimo malo južnije, na moru...

Montenegro, here we come  :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Alal vera čoče, fotke su prelepe, pokušavam da zamislim kako je uživo ali dok to ne doživim ovo je vrh.

 

Nisu loše fotke iako nisam vičan sa aparatom ali uživo je mnogo,mnogo lepše...

 

Brate gledam ove fotke i kontam da stvarno svega lepog moze covek da vidi a da ne mora daleko da ide. Jedva cekam prolece.

 

I ja  :)

 

Svaka cast za slike :jee1:

 

:takoje:

 

Lep putopis, podsetio me je na naš prošlogodišnji put u Sloveniju i obilazak Bleda i Bohinja. Ova mesta su odlična za odmor čak i van turističke sezone. Vidi se da je Slovenija uređena i uredna, na svakoj banderi gori sijalica :) .

 

Uredjena i ima dosta lepih stvari za videti i obići...

 

Bože ljepote, praznik za oči, svaka čast.  :staa2:  :takoje:

 

:takoje:

 

O vašoj avanturi na Grossu smo čuli od Slobe i Margite.

 

Noćili smo kod tih divnih ljudi na povratku iz Češke, ali ovako uz ove fotke doživljaj je potpun.

 

Svaka čast!

Hehe,i mi smo čuli za vas...mislim da ste vi bili posle nas...zaista divni ljudi i domaćini...

 

Šteta što se niste popeli na Gross sa druge strane. Meni je puno bolji taj uspon. U maju sam išao na Mangart. Službeno je bio zatvoren, ali smo krenuli. Nismo uspjeli doći do vrha jer je tunel bio zameten snijegom.

Meni je i sa ove strane bilo super...biće valjda prilike popeti se i sa druge strane...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

7.Dan  

 

Mojstrana-Zagreb-Banja Luka-Jajce-Jablanica-Mostar-Nevesinje

 

mapa_7_dan.jpg

 

Danas nas je čekalo mislim najviše kilometara pa opet nismo nešto poranili baš, lenštine....

Pozdravljamo se sa našim domaćinima, razmenismo i neke poklone i zajahasmo na žućka.

Evo i jedna zajednička fotka baš pred polazak.

 

DSCN4433.jpg

 

Ko što rekoh rešili smo da provedemo par dana na moru, u Crnoj Gori da se malo osolimo.Taman ćemo odavde pa preko Hrvatske da presečemo Bih i eto nas u C.Gori.Nećemo stići danas na more ali sutra smo već ujutru tamo.

Da ne bude samo vožnja, u današnju rutu sam ubacio nešto usputno  da obidjemo.

Par fotki sa autoputa

 

DSCN4434.jpg

 

DSCN4440.jpg

 

 

Kod Bos.Broda isključujemo se prema Banjaluci.Na Hrvatskoj granici nema gužve ali na ulazu u Bih haos.

Koristim sve prednosti dvotočkaša i lagano na čelo kolone  :) 

 

DSCN4447.jpg

 

DSCN4449.jpg

 

Taj dan je bilo prevruće.Gori odozgo, gori asfalt, a gorimo i mi.Što smo bliže Banjaluci to je toplije.

Gledam onaj termometar, jbt ne znam dal je bolje imati ga ili nemati...u ovom trenutku mislim da je bolje ovo drugo....

 

DSCN4451.jpg

 

DSCN4454.jpg

 

DSCN4455.jpg

 

DSCN4459.jpg

 

Na izlazu iz Banjaluke na jednoj pumpi pravimo pauzu da se malo rashladimo.

 

DSCN4460.jpg

 

Kažem Mariji da svratimo na ćevape, a ona :Dal si bre normalan ,kak'i bre ćevapi po ovoj vrućinčini :DNišta onda, zadovoljiću se sladoledom i 'ladnom vodom  :) 

Pošto nismo imali rezervisan smeštaj za večeras zovem Mostarca sa foruma da vidim dal ima nešto kod njega ili u blizini.

''Naravno biće nešto,samo vi dodjite''.

Ljudina je taj Mostarac  :takoje: 

Uz kanjon Vrbasa malo je prijatnije za vožnju, par stepeni niže ali razlika ....drastiĆna razlika  :D 

Putevi u BiH krivudavi, lepi za vožnju ali sam posle Slovenije još nepriviknut jer voze kao sumanuti....sve gledam kad će neki golf dvica da me skine u  krivini  :ph34r:  

Treba malo vremena da se aklimatizujem na ove uslove vožnje, hehe

 

DSCN4465.jpg

 

DSCN4467.jpg

 

DSCN4469.jpg

 

DSCN4475.jpg

 

DSCN4477.jpg

 

DSCN4481.jpg

 

Stižemo i do, da izvinete Jajca :D 

 

DSCN4499.jpg

 

DSCN4505.jpg

 

DSCN4533.jpg

 

DSCN4532.jpg

 

Vodopadi ali nismo zbog njih ovde.Sto puta prodjosmo ovuda ali nismo svraćali u muzej nikada.

Ajde i to da ispravimo.

Dakle,poznati muzej zasedanja Avnoj-a.

 

DSCN4507.jpg

 

DSCN4509.jpg

 

[/url]

 

DSCN4528.jpg

 

Drug Moša i ja 

 

DSCN4529.jpg

 

Pa malo unutra

 

DSCN4511.jpg

 

DSCN4512.jpg

 

DSCN4514.jpg

 

DSCN4519.jpg

 

DSCN4525.jpg

 

Posle ove pauze nastavljamo dalje.Negde kod Prozor-a natrčah na drugove milicajce.

Neki stranac je toliko gnjavio da nisam više mogao da vozim za njim i obidjoh ga u pogrešno vreme na pogrešnom mestu, preko pune , na samoj krivini...srećom da smo u Bosni pa ih počastih sa 10 evrića i rastasmo se ko pravi drugari uz upozorenje da je sledeća patrola za 10-ak kilometara  ;) 

 

DSCN4535.jpg

 

DSCN4536.jpg

 

Pogled na Ramsko jezero ali nema se vremena...

 

DSCN4537.jpg

 

Spuštamo se do Jablanice, a tamo smo planirali još jednu pauzu, opet čas iz istorije.

Poseta muzeju ''Bitka za ranjenike na Neretvi''.

 

DSCN4556.jpg

 

Most je i dalje na istom mestu, jedan od simbola...

 

DSCN4564.jpg

 

DSCN4558.jpg

 

DSCN4572.jpg

 

Pošto je bilo već dosta kasno krenuli su da zatvaraju ali nas je upravnik pustio da udjemo i popričao sa nama 15-ak minuta.Kao da to nije bilo dovoljno nego nam je poklonio i 2 knjige  :takoje:

 Bitka na Neretvi je jedna od najhumanijih bitki za borbu protiv okupatora i spas 4000 ranjenika.

Muzej je otvorio drug Stari lično, '78 godine.

Evo par fotki

DSCN4576.jpg

 

DSCN4575.jpg

 

DSCN4574.jpg

 

DSCN4577.jpg

 

 

DSCN4578.jpg

 

DSCN4580.jpg

 

DSCN4588.jpg

 

Kad smo već ovde da probamo čuvenu jagnjetinu  :Bokilic: 

 

DSCN4593.jpg

 

DSCN4595.jpg

 

20150813_193340.jpg

 

Kasno uveče stigosmo kod Mostarca u Odžake kod Nevesinja.Priče nikad dosta pa ostadosmo do kasno sa njim...jesam li već rekao da je prava drugarčina :takoje: 

Ujutru pravac na Jadran...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Ko voli krivine,najbolja cesta na Grossglockner je sa severne strane od Zell an See.

Prošao je tri puta u istom danu. Prosto neverovatna.

 

Obavezno PUN REZERVOAR za gorivo.Pumpa se nalazi par kilometara pre naplatne stanice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

svaka cast odlican putopis  :care:

 

:takoje:

 

Zašto ne objaviš ovaj putopis i na vstrom forumu?

 

Duga je zima....videću sa Igorom da prebaci i tamo  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

8.Dan

 

ruta8.jpg

 

Ranije ustajemo, oko 6 i pozdravljamo se sa Željkom.Da se ne bi vraćali do Nevesinja, vozimo jednim novim putem.Malo asfalt, malo makadam, a i radovi su u toku.Nisam znao da ga obeležim na mapi jer nisam video da postoji.Uglavnom zanimljiv put i prečica do Bileće.

 

DSCN4602.jpg

 

DSCN4606.jpg

 

DSCN4608.jpg

 

DSCN4612.jpg

 

DSCN4610.jpg

 

DSCN4615.jpg

 

Bilećko jezero

 

DSCN4617.jpg

 

DSCN4625.jpg

 

DSCN4623.jpg

 

Nismo se još razbudili pa ne skidamo kacigu :-)

 

DSCN4624.jpg

 

Stara tvrdjava na brdu

 

DSCN4629.jpg

 

Što smo bliže Trebinju to je temperatura veća i toplije je.Evo jedne sa brda, pogled na grad.

 

DSCN4638.jpg

 

Ovde smo već redovni svake godine pa znamo gde ćemo na doručak.Pite, pitice i ostala peciva, taman vreme za klopu.

 

DSCN4642.jpg

 

DSCN4649.jpg

 

DSCN4663.jpg

 

I tormo zna gde je njegovo mesto 

DSCN4652.jpg

 

Pošto se ne žurimo danas, malo da odmorimo i da se razbudimo u kafiću.Raja je već izašla na prvu kaficu.

 

DSCN4657.jpg

 

Ajmo dalje

 

DSCN4661.jpg

Trebišnjica

 

DSCN4665.jpg

 

DSCN4669.jpg

 

DSCN4671.jpg

 

 

DSCN4678.jpg

 

Evo i mora

 

DSCN4680.jpg

 

Ček da vidim malo bliže  :) 

 

DSCN4684.jpg

 

Pa malo na trajekt

 

DSCN4699.jpg

 

I onda redom obalom do Bara

 

DSCN4706.jpg

 

DSCN4719.jpg

 

DSCN4729.jpg

 

DSCN4730.jpg

 

To bi bilo to što se tiče današnjeg dana.

Ostali smo dole u Crnoj Gori još nekih 7-8  dana....obilazilo se i dole ali to je već uglavnom bilo i vidjeno je pa da se ne ponavljam.....da ne davim više  :) 

Postaviću još par slika sa Ade Bojane jer smo se primili ove godine pa smo išli maltene svaki dan do tamo...Malo kupanjac pa malo u restoran na čorbu, gledanje kajtera i tako u krug, uživancija...

DSCN4774.jpg

 

DSCN4776.jpg

 

DSCN4778.jpg

 

DSCN4792.jpg

 

DSCN4781.jpg

 

DSCN4796.jpg

 

20150818_155434.jpg

 

Da napišem ponešto i oko informacija u vezi puta...

Prešli smo oko 3800km za tih 15-ak dana i da vam kažem, bilo nam je odlično  ;) 

Slovenija je prelepa, čista i uredjena.Nije baš jeftino ali bez nekih ludovanja može skromno da se prodje. Mislim da je ovih naših 6-7 dana bilo premalo ali iskreno planiram da se vratim ove godine opet i dopunim ovu temu nekim novim obilascima i fotkama iz Slovenije  :takoje: 

 

Što se tiče smeštaja u Mojstrani, stvarno je za svaku preporuku.Margita i Slobo su divni ljudi i domaćini, ugostiće vas na pravi način i kako dolikuje.

Ima još ljudi sa foruma koji su boravili kod njih i mislim da su svi zadovoljni  :takoje: 

 

Kuća je ogromna, skoro je renovirana i uglavnom su apartmani sa svim pratećim sadržajem.Cenu neću postavljati, dogovarajte se oko toga ali nije skupo.

Kontakt : Margita Rabič ( 00386 31 672 191)

 

Hteo bih da se zahvalim i pojedinim članovima na pomoći oko smeštaja i pravljenja ruta...

Alexanto,Tedybear, Mostarac, TomoB, Maxster, 83120033  HVALA VAM!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja