Jump to content

Moto Zajednica

Letnji krug -po komšiluku

Recommended Posts

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

2.Dan

Ujutru pravac na autoput i spuštamo se do Ljubljane relativno brzo.

 

DSCN2813.jpg

 

Izvode se radovi, grad se ulepšava,a i ovako već sve deluje čisto, uredno I našminkano.

Nadjoh na netu da ovde živi oko 270 000 ljudi, ima i turista ali bez neke gužve i galame, kulturiška.Sve znamenitosti su u krugu od par kilometara i najednostavnije je obići sve to peške, osim ako imate bicikl.Pošto nemamo biciklO, ostavljamo motor i idemo da razmrdamo nogice.Nadjoh parking ispred hotela Union.

Besplatno, a ima čuvar koji će pripaziti na motor i kacige, divota…

 

DSCN2849.jpg

 

Neke od prvih lepota koje videh ovde, ne mislim na čokolade  :D 

 

DSCN2854.jpg

 

Dalje niz ulicu se izlazi na gradski trg …Da ne davim puno oko znamenitosti, ima toga na netu koga interesuje.Uglavnom, u samom centru dominira spomenik Prešernu, po kome i sam trg nosi ime.Tu su još i poznati mostovi ispod kojih protiče Ljubljanica.Po reci saobraćaju turistički brodići pa ko voli i ima vremena nije loš način za obilazak i upoznavanje grada.

 

DSCN2860.jpg

 

DSCN2880.jpg

 

DSCN2867.jpg

 

DSCN2866.jpg

 

DSCN2939.jpg

 

DSCN2872.jpg

 

DSCN2937.jpg

 

DSCN2934.jpg

 

DSCN2986.jpg

 

DSCN2994.jpg

 

DSCN2998.jpg

 

Posle centra zavrnusmo malo na periferiju i prošetasmo do Tivoli parka.Nije baš u centru ali nije ni daleko.Beše neka izložba slika tamo…inače mesto koje je na listi znamenitosti Ljubljane, vredi videti.

 

DSCN2916.jpg

 

DSCN2902.jpg

 

DSCN2899.jpg

 

DSCN2910.jpg

 

DSCN2907.jpg

 

DSCN2912.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Na brdu iznad Ljubljane nalazi se stari grad.Datira iz 12 veka i nezaobilazna je stanica za turiste.Pošto se i mi tako osećamo šibamo do starog grada na brdu.Ima vozić koji ide na svakih pola sata ali umače nam za neki minut....pu,moramo pešaka...

 

DSCN2941.jpg

 

DSCN2944.jpg

 

DSCN2948.jpg

 

DSCN2947.jpg

 

Na vrh se stiže uspinjačom.Karta je 4 eura po osobi,ne moram da kažem da odozgo imate odličan pogled.

 

DSCN2949.jpg

 

DSCN2983.jpg

 

DSCN2958.jpg

 

DSCN2974.jpg

 

DSCN2960.jpg

 

DSCN2972.jpg

 

Svraćamo i u tc moto,čisto da vidimo šta se nudi.Ozbiljna radnja I ozbiljan lager robe, šteta što nemamo tako nešto kod nas.

 

DSCN2825.jpg

 

DSCN2826.jpg

 

Do povratka u bazu nas čeka i Škofja Loka .

 

DSCN3000.jpg

 

DSCN3006.jpg

 

U toku su bili neki dani krompira ili su se momci malo više nacugali  :D 

Uglavnom dobismo vrećicu i varjaču, taman večeras da jedemo pire  :Bokilic: 

 

DSCN3015.jpg

 

DSCN3014.jpg

 

Inače za Škofja Loku sam čuo po proizvodnji rashladnih uredjaja :D 

Posle na internetu videh da je to najočuvanije srednjevekovno mesto u Sloveniji... Ovde smo pojeli prvu čuvenu krempitu…

 

DSCN3035.jpg

 

DSCN3043.jpg

 

DSCN3032.jpg

 

DSCN3034.jpg

 

20150808_173529.jpg

 

Naravno dok smo se popeli na vrh, muzej je bio zatvoren ali je zato kafić radio, hehe

 

DSCN3049.jpg

 

DSCN3048.jpg

 

DSCN3046.jpg

 

I tako prodje prvi dan ovog odmora…Sutra se više vozimo, a manje šetamo ….

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Odlično! Ja opet imam jedno tehničko pitanje. Kako se lepša polovina ne žali na suvozačko V-Strom mesto? Da li je u pitanju navika? Moja se žali i već razmišljam o Boban (imenjak) sedištu ili adapterima za zadnje fuzastere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Hvala,nastavak večeras...

 

Bobane,moja se ne žali na udobnost sedišta,a prešli smo dosta kilometara zajedno.Malo je motora koji imaju udobnije sedište od stroma....Verovatno je potreban period privikavanja pa kad se navikne imaćeš problem da je skineš sa motora  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nadam se da je tako, mada sam već pročitao nešto na račun neudobnosti suvozačkog mesta. Videćemo, tek smo počeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

3.dan

 

Danas smo rešili da malo poranimo i krenemo odmah posle doručka...vreme nas je ekstra poslužilo, a ruta je otprilike ovako izgledala

 

Untitled.jpg

 

Izlazimo iz našeg malog mesta i krećemo prema Italiji....

 

DSCN3056.jpg

 

DSCN3058.jpg

 

DSCN3089.jpg

 

Prolazimo Kranjsku Goru i čuvenu skakaonicu Planica, nema vremena za nju sada.Od nekadašnjeg graničnog prelaza sa Italijom ostale su samo kućice.Stajem da škljocnem, lepo je što nema granica, kome su uopšte potrebne....

 

DSCN3098.jpg

 

DSCN3109.jpg

 

DSCN3111.jpg

 

Malo dalje je i skretanje za lago di Fuzine, 2 alpska jezera koja su dosta popularna za vikend odmore.Čuli smo da su prelepa i usmeravam stromče prema njima  :) 

 

DSCN3117.jpg

 

DSCN3129.jpg

 

DSCN3141.jpg

 

DSCN3137.jpg

 

DSCN3140.jpg

 

Sa ovim vesparošima smo se vozili skroz do Mangarta  :) 

 

DSCN3158.jpg

 

Parking je ogroman i uglavnom popunjen kamperima.Porodični ljudi koji su došli da odmore i napune baterije...parkirah i ja stromče i odosmo malo da prošetamo...sve čisto, lepo,  divota...

 

DSCN3148.jpg

 

DSCN3150.jpg

 

Pošto smo se našetali nastavljamo dalje prema passo del Predil.Put sa lepim krivinama i serpentinama ali malo više opterećen...ima baš dosta vozila pa i nema neke žurbe i jurnjave.I bolje  ionako smo došli da uživamo pa upijamo ovo sunce ko gušteri.Stvarno dobar osećaj kad si na odmoru, bez briga i problema.Tu si samo da voziš i uživaš i upijaš i trudiš se da zapamtiš lepote pored kojih voziš...i da ih se prisetiš u zimskoj pauzi...

DSCN3183.jpg

 

DSCN3187.jpg

 

DSCN3203.jpg

 

 Lago di Predil, još jedno prelepo jezerce ali ne svraćamo nego teramo dalje...

DSCN3200.jpg

 

DSCN3202.jpg

 

DSCN3205.jpg

 

DSCN3206.jpg

 

DSCN3210.jpg

 

Dolazimo do mosta, desno se skreće za Bovec, a levo za Mangart.Mi ćemo sada levo, a posle desno  :) 

 

DSCN3214.jpg

 

DSCN3215.jpg

 

DSCN3218.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Tek što smo krenuli na brdo ispred nas istrča jedva punoletno devojče i traži 5 eura za prolaz.To je neka taksa-ulaznica i za automobile je ista cena.Put je dosta uzak i nije nekog kvaliteta, ima i par tunela, malo je zahebano za mimoilaženje na nekim delovima.Ali zato je pogled i uživanje na nivou i kad se popneš na vrh budeš nagradjen jednim od najlepših pogleda.

 

DSCN3221.jpg[/url]

 

DSCN3224.jpg

 

DSCN3226.jpg

 

DSCN3223.jpg

 

Gore smo izašli skroz do kraja puta i opet sreli one vespaše, ne znam više koji put  :) 

Ima dosta sveta.Što kolima, što motorima....ali pošto je prilično visoko, mislim oko 2200 mnv duva vetar samo tako.Škljoc jednu, drugu, treću, dvadesetu i beži dole u toplije delove  :D Žao mi što se ne popeh na onaj vidikovac ili šta li je već,  jbg...

DSCN3233.jpg

 

DSCN3239.jpg

 

DSCN3254.jpg[/url]

 

Ovako nešto bih voleo za peMziju kad ne budem više u stanju da vozim motor...kućica na točkovima

 

DSCN3246.jpg

 

Vraćamo se do onog mosta i gas prema Bovecu.Stigosmo i do njega i pravac na ručak, a i stromče našlo neko društvo.

 

DSCN3259.jpg

 

DSCN3262.jpg

DSCN3264.jpg

 

DSCN3269.jpg

 

Pošto smo napunili stomake možemo da nastavimo dalje.Kad sam gladan nisam sav svoj  :D sad se raspoloženje dosta popravilo pa vozim sa guštom.Elem, od Boveca do mosta na Soči je put dobaaarrrr, baš dobar za vožnju.Negde na pola puta nam je i Kobarid pa smo se i tuda malo šunjali, tamo-vamo, svratili i u muzej...

 

DSCN3294.jpg

 

DSCN3270.jpg

 

Put ide baš pored Soče, pa još više uživamo u vožnji.Boja reke je neverovatna, dal od sunca ili je uvek takva nemam pojma, čudna zelena boja.

Most na Soči nam je cilj za danas.Kod njega se okrećemo i vraćamo kući.Imamo vremena da malo odmorimo,  okvasimo nogice i sačekamo dal će se pojaviti kakav junak da skoči sa mosta  :D 

DSCN3296.jpg

DSCN3299.jpg

 

DSCN3312.jpg

 

DSCN3335.jpg

 

DSCN3317.jpg

 

Malo smo se i raskomotili zbog vrućine ali dalje od stopala nismo okvasili ništa,  ladnooooo brrrrr

 

DSCN3322.jpg

 

DSCN3323.jpg

 

Ovaj batica je zato pokazao kako se to radi, morao sam da sačekam da vidim dal će da izroni iz one ledare  :D 

 

DSCN3331.jpg

 

DSCN3333.jpg

 

Ko što rekoh,okrećem tormo nazad do Boveca i preko Vršiča idemo do Mojstrane.

 

DSCN3351.jpg

DSCN3347.jpg

 

I kako sad da opet ne staneš i ne šklocneš još neku, pa nikako...

 

DSCN3356.jpg

 

DSCN3363.jpg

 

Nije nam se dalo da idemo skroz do izvora, mora pešice  :D 

Preko Vršiča ima čini mi se oko 50 serpentina, na nekim delovima je i ona kocka-kaldrma.Negde na sredini je planinarski dom mada slabo ljudi kolko videh ali bilo je već i kasno kad smo bili tamo.Žao mi što smo propustili da vidimo Rusku kapelu podignutu u čast vojnika koji su živote izgubili prilikom gradnje ovog prevoja.Kako nisam video putokaz nije mi jasno, lepo je i jasno postavljen.

U sam sumrak stižemo do smeštaja, potpuno zadovoljni današnjom vožnjicom ....sutra ćemo na Bled, Bohinj, Vogel i još ponešto....

 

DSCN3418.jpg

 

DSCN3389.jpg

 

DSCN3400.jpg

 

DSCN3435.jpg

 

DSCN3436.jpg

 

DSCN3458.jpg

 

DSCN3443.jpg

 

DSCN3482.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Ja sam sa suprugom bio 2014 g ali smo isli autom.Stvarno je prelepo i ima sta videti.Ali sto oni znaju sve to lepo da naplate e to nesto...Nikad mi nece biti jasno da smo bili ista drzava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

U Sloveniju idem svaka 2-3 meseca da uzivam i napunim baterije. PRELEPA DRZAVA. Ispred nas jedno 15 godina. Nema mesta i granicnog prelaza koje nisam prosao. Tamo sam sada i Novu Godinu cekao kod prijatelja. Uredjena drzava. Sve pohvale i preporuke.

Putopis ti je super, a slike jos lepse, lek za ove zimske dane. Samo cepaj dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Hvala svima na pohvalama  :takoje:

 

4.Dan

Za danas smo planirali da obidjemo 2 bisera Slovenije, Bledsko i Bohinjsko jezero.To je nešto što se obično prvo obidje kad se nadjete u ovom kraju, retko ko svrati u Sloveniju, a da preskoči ovo.Nama na red dodje danas.

Ruta je izgledala otprilike ovako

Untitled.png

 

Vidi se na mapi da nismo išli auto putem do Bleda nego starim obilaznim.Put je jednim delom makadam ali onaj dobar kvalitetni kakvi su retki kod nas, bez udarnih rupa i džombi.Vodi kroz šumu i verovatno je iz tog razloga ostavljen neasfaltiran kako bi se ne bi narušavala priroda.

 

DSCN3490.jpg

 

DSCN3503.jpg

DSCN3508.jpg

DSCN3506.jpg

DSCN3509.jpg

 

Ovde sustižemo grupu bajkera pa prašimo i uživamo zajedno na ovom parčetu makadama.Te sreće nisu bila ova gospoda u kabrioletima koje smo stigli i pošteno nagutali prašine , a bili su tako čisti i uparadjeni verovatno za neki fensi skup oldtajmera...jednostavno nije bio njihov dan  :D 

DSCN3510.jpg

 

DSCN3513.jpg

 

DSCN3519.jpg

 

DSCN3521.jpg

 

DSCN3537.jpg

 

DSCN3542.jpg

DSCN3544.jpg

 

Nismo ni primetili, a već stigli.Od Mojstrane do Bleda ima nekih 20-ak kilometara. 

DSCN3552.jpg

 

Ako i postoji mesto kao iz bajke ja ga ovako zamišljam.Pravi alpski biser podno Julijskih alpa.Karadjordjevići su imali ovde svoju rezidenciju, kao i drug Stari....Na sred jezera se nalazi ostrvo, a na njemu crkva Svete Marije.Može se iznajmiti čamac - pletna koji će vas odvesti do tamo ali nije jeftino, čini mi se 12 eura po osobi.Ipak ću za te pare nasuti još jedan tank goriva  :) A ima i fijaker koji vozi oko jezera, on je oko 20 eura pa ko voli neka plati.Mi smo malo šetkali i razgledali.

 

DSCN3559.jpg

 

DSCN3565.jpg

 

DSCN3584.jpg

DSCN3587.jpg

 

DSCN3591.jpg

 

DSCN3593.jpg

 

DSCN3613.jpg

 

Još jedna od poznatih brendova na Bledu je i čuvena krempita.Kakva poslastica, vrhunska...iako poreklom iz Vojvodine ovde se proslavila.Hotel Park je pravi skoro 50 godina, moramo da je probamo...

 

Mara naišla na trag, ovde se negde prodaju  :) 

 

DSCN3568.jpg

 

Na terasi uživamo u pogledu dok čekamo naše porcije.....prava nirvana....ne ustaje nam se, a čeka nas Bohinjsko jezero.

Ostalo je malo i za vrapčiće

 

image_2b659afced9cf239d8d93f5b7ed8e65164

 

DSCN3580.jpg

 

Na putu prema Bohinju

 

DSCN3617.jpg

 

DSCN3624.jpg

 

DSCN3619.jpg

 

DSCN3629.jpg

 

Ovde smo se zaustavili jer su mi se više smučile pizze i testa...a video sam da u Merkatoru imaju lepe pečene piliće.A gde je pile, tu je i pečeni krompir, salata i svež hleb.I to sve po ceni jedne pizze, a jedeš ko čovek.Natrpasmo u kofer pa ćemo negde malo dalje da jedemo u prirodi  :Bokilic: 

 

DSCN3633.jpg

 

Nema još puno do vodopada...

 

DSCN3638.jpg

DSCN3636.jpg

DSCN3649.jpg

 

DSCN3645.jpg

 

DSCN3646.jpg

 

Evo konačno i jezera, u povratku ćemo se malo duže zadržati na njemu, a sada idemo prvo do slapa Savica.Da probamo da se popenjemo do njega.

 

DSCN3650.jpg

 

DSCN3747.jpg

 

DSCN3651.jpg

 

DSCN3748.jpg

 

DSCN3738.jpg

 

DSCN3656.jpg

 

Mislim o onom piletu još od kad smo ga kupili  :D  Taman što smo stigli na parking odakle ćemo krenuti u osvajanje 3427246 stepenika do čuvenog slapa rešismo da je vreme za ručak.Sedosmo na kamen i razmotasmo klopu, ma kao pružni radnici,originale  :lol: 

Naravno da tada nismo znali da nas do gore čeka tih milion stepenika jer se ne bi pretovarili sa hranom nego bi ko gospoda u povratku ručali...

 

DSCN3660.jpg

 

DSCN3659.jpg
 
Ajmo gore, ulaz je 5 eura za nas dvoje...
 
DSCN3666.jpg
 
Posle 20 minuta mukotrpnog penjanja vidite ovo
 
DSCN3675.jpg
 
Odavde idemo na Vogel, poznato skijalište.Velika gondola kreće svakih pola sata i vožnja do gore i nazad košta 13 eura.Visinska razlika koju predje gondola je skoro 1000m.Pogled puca na Bohinjsko jezero, evo par fotki.
 
DSCN3687.jpg
 
DSCN3703.jpg
 
DSCN3716.jpg
 
DSCN3718.jpg
 
DSCN3689.jpg
 
DSCN3700.jpg
 
Još malo odmaramo uz jezero i krećemo preko Pokljuke kući.Inače Pokljuka je visoravan poznata po zimskim sportovima, a najviše po biatlonu.Ovde se održava svetski kup u ovom sportu.Popularna je i medju skijašima i planinarima.
 
DSCN3758.jpg
 
DSCN3772.jpg
 
DSCN3773.jpg
 
DSCN3764.jpg
 
DSCN3765.jpg
 
DSCN3776.jpg
 
DSCN3784.jpg
 
Stižemo taman na vreme da vidimo kako momci treniraju, doduše bez snega  :) 
 
DSCN3792.jpg
 
DSCN3795.jpg
 
DSCN3793.jpg
 
Spuštamo se do Bleda i istim onim makadamskim putem vraćamo se u smeštaj, osladila nam se vožnja ovuda  :) 
 
DSCN3803.jpg
 
DSCN3814.jpg
 
Sutra idemo do Austrije, na jednodnevni izlet na Grossglockner... 
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Odlične slike. Ja i žena smo ove zime odlučili da odvozamo pa skoro identičnu turu po Sloveniji u 2016god. Planiramo bar 5 noćenja u Sloveniji a išli bi možda preko Bosne da obidjemo i Banja Luku usput.

Eto još jedan razlog da se na leto vidimo negde i uz piće pokupim neke savete od tebe i isplaniram rutu. Pozdrav :takoje::);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

:takoje:

 

:takoje:

 

Лепо , лепо само настави  :takoje:

  :takoje:

 

Veri najs, pratim!!!

 

Thank you :-)

 

Prelepo okruzenje! :takoje:

 

Stvarno je prelepo  :takoje:

 

Kao i uvek odlično Milane!

 

Hvala Pedja  :takoje:

 

Svaka cast super putopis i provod...

 

:takoje:

 

Svaka cast! Prelepo! :takoje:

 

Hvala  :takoje:

 

Ja sam sa suprugom bio 2014 g ali smo isli autom.Stvarno je prelepo i ima sta videti.Ali sto oni znaju sve to lepo da naplate e to nesto...Nikad mi nece biti jasno da smo bili ista drzava...

 

Stvarno volim svoju zemlju ali treba biti realan i reći da su daleko ispred nas....

Srbija  ima pregrst prorodnih lepota ali džabe kad mi to ne znamo da iskoristimo i zato smo tu gde jesmo,nažalost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

U Sloveniju idem svaka 2-3 meseca da uzivam i napunim baterije. PRELEPA DRZAVA. Ispred nas jedno 15 godina. Nema mesta i granicnog prelaza koje nisam prosao. Tamo sam sada i Novu Godinu cekao kod prijatelja. Uredjena drzava. Sve pohvale i preporuke.

Putopis ti je super, a slike jos lepse, lek za ove zimske dane. Samo cepaj dalje :)

 

hvala druže,nastavljamo dalje  :takoje:

 

Svaka čast Milane, pratim

 

Hvala Nešo  :takoje:

 

Pratim. Interesantno mi je, da ste izabrali makadamski put kroz dolinu Radovna.

 

Pozdrav Tedy  :takoje: Za ovaj put nam rekoše naši domaćini...

 

Veoma interesantno, pratim.

 

:takoje:

 

:takoje:

 

:takoje: Za par postova eto i tebe u putopisu  ;)

 

 

Bravo za putopis, uzivao sam!

 

Mi kad smo cekali u redu za gondolu, drugar pita (ozbiljno): "Ko ce bre da vesla to cudo?"  :stabre:

 

:D  :D  :D

 

Odlične slike. Ja i žena smo ove zime odlučili da odvozamo pa skoro identičnu turu po Sloveniji u 2016god. Planiramo bar 5 noćenja u Sloveniji a išli bi možda preko Bosne da obidjemo i Banja Luku usput.

Eto još jedan razlog da se na leto vidimo negde i uz piće pokupim neke savete od tebe i isplaniram rutu. Pozdrav :takoje::);)

 

Eto,imaš taman vremena da napraviš plan za vožnju.Ako imaš vremena dodaj još 3 dana i to ti je onda taman za skoro sve...isprati putopis do kraja,biće i Bosna i Hercegovina...piće može uvek  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja