Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Evo jedna taze situacija od danas. Drugar kupio novog Kymca 300 prosle godine i danas mu  pukne sajla gasa i ostane motor na ulici. I ako je u garanciji ovi ni da cuju da mu pomognu van servisa. Dakle poslovnost nula. 

 

Seti se da pozove AMSS posto uplacuje za auto godinama, a nije koristio. Za motor nema uplaceno. Zamolio ih je ako mogu da umesto auta urade slep motora i ljudi mu izasli u susret i ako nisu morali. Dakle jedan veliki plus za AMSS. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Koliko sam ja uspeo da se informišem, jedino Vozzi vraća auto iz inostranstva u slučaju kvara, svi ostali samo u slučaju nezgode.. Ja sam jednom bio u situaciji da koristim njihove usluge u gradu i sve je prošlo potpuno korektno..

Preko glave , bez gledanja..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Evo iskustvo sa Vozijem iz prve ruke.Drugaru crkao motor u Rumi i ostavismo ga kod jednog poznanika jer je bila noc.Trazili kako cemo sta cemo i u tom trazenju moj surak naidje i kaze ima promo kod za motor preko Vozija(ne vozi motore uopste).Mi sumnjicavi jer je  motor od drugara,nije njegov,ne znamo da li to funkcionise,resimo da probamo da odemo u Rumu pa da onda nazovemo i sta bude,sve jedno cekamo da se jedan drugar sa prikolicom javi kad se probudi.

Dosli u Rumu,nazvao surak kol centar,rekao svoju sifru,oni rekli imajte strpljenja malo samo da nadjemo ko je najblizi(ipak je nedelja).

Javlja se covek za dest minuta i dolazi da vidi sta je u pitanju i za novih 10 minuta dolazi sa prikolicom.

Fino,kulturno i sto je najvaznije pazljivo-cak je poneo i svilene krpe da provucemo ispod spanera da se negde ne osteti pri zatezanju.Proveravao je sve nekoliko puta i na kraju i nama kaze pogledajte i vi da li smatrate da jos negde treba nesto.Pogledasmo i probasmo i slozismo se da je sve ok.

Preterao motor,isto ga pazljivo  odvezao da kuke ne ogule nesto,pozdravismo se,razmenismo brojeve(kaze covek ako treba zovite nisam derač kože ni bez Vozija) i sve super.

Suraku stize poruka da je cena pruzene usluge 0 dinara i upit za zadovoljstvo korisnika.

Pitao sam i kako ide kad se ovako nesto desi u drugoj zemlji,kaze covek isto kao i ovo,nema razlike,samo duze putujete i nasmeja se.

Sa moje strane(nevernog Tome) za sad imaju cistu desetku:takoje:.

20210606_120633.jpg

20210606_120459.jpg

20210606_120248.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 5 sati, JevtaNS je napisao:

Al kako Yamaha da crkne

Hahahahahahaaha posto treba da idemo u petak za Trebinje dobro nije zavrsila isecena i reciklirana,drugar popizdeo(mehanicar je i picajzla).

Splet cudnih okolnosti se desio i naveo nas na pogresan put razmisljanja i jos je okrivio zenu da je ona kriva za sve.Ajd ispocetka da ispricam sada kad je reseno:jee1:.

Krenuli njih dvoje umesto s nama u Sabac na veceru u Rumu i biraj gde ce tamo,vamo mileli po gradu i odjednom ona se prodera-stani tu i on staje u mestu i u tom trenutku se pali ventilator i on ugasi motor odmah.Posto je picajzla hteo je da upali motor da odradi ventilator i pumpa svoje kad na displeju se pojavljuje HI C(gde inace pise temperatura u celzijusima).To je safe mod da se motor ne pregreje.

Zove on i prica kako ga je zena zeznula i da se verovatno malo pregrejao posto su dugo mileli i nije odradio ventilator jer ga je ugasio pa je senzor zabagovao i da bi trebalo cim malo padne temperatura da se vrati u normalu.Kaze on ja slusam nju i gasim odmah,nikad je vise necu slusati.

Ali naravno da nije tako bilo.Zove posle dva sata i kaze ovo govno i dalje stoji probao sam sve,blokira i pumpu za gorivo a masina se ohladila skroz.Vergla,ali nema dotok goriva.

Sa slepanjem da vas ne davim to sam napisao.

Celo vece juce i danas cackanje-naravno sve oko senzora prvo jer je verovatno riknuo.Dok se trazi zamena,motor vec rasklopljen,ali merenjem( @mradomir poslao referentne vrednosti) utvrdi da je senzor odlican.Au jebem ti misa,sta sad.

Ajd na net,haos sa tim HI C od amerike do Kanade na fejzeru i r1.

Uglavnom cak i ovlasceni servis u Kanadi je drndao jednom coveku motor 4 puta po mesec dana u garanciji:neznam: i posle se opet pojavilo.

Uglavnom sranje se desava sa zicama i ima veze sa strujom,nikakve veze nema sa senzorom,ali na njega utice da izbaci zastitu.

Pre 2 sata je nadjena zica na jednom releju koja je oksidovala i pojela se i kako se relej pomeri ono proradi,a kad se rezervoar vrati on se prekine.Jao da popizdis dok nije nasao sta je,a sve zaliveno i posakrivano i ne vidi se nista.Jedan od onih kvarova malo radi malo ne radi.

Rasturaj sve,meri jednu po jednu,celu instalaciju,haos.

Zica sredjena,sve radi kako treba,ali zena je i dalje kriva :lol3:.

Eto mozda nekom i pomogne,ali neverovatan sklop dogadjaja da bas u tom trenutku se desi to i ako razmisljas logicno sve bi trebalo da ukaze na senzor a sa njim  nema veze.

Malo vas udavih ali bice nekom mozda od koristi.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Evo i negativnog iskustva od Vozzia...

Stao mi auto malo pre kod Nepričave.
Aktivirao pomoć na putu. Zovu me, i iznenađenje..

Operater: Gospodine, znate, vi ste iskoristiti pomoć na putu?

Ja: Iskoristio sam za motor, a pošto plaćam EU1 paket, valjda bi trebalo da imam i za auto.

Operater: Ne, auto i motor su isto. Ostalo Vam je samo slepanje u Evropi.

Ja: Smejem se od smeha, za inostranstvo može, ali od Valjeva do BG, ne može.

Objasnim mu da ću uplatiti iznova paket, ali opet šok, čekam 24h na aktivaciju.

Objasnim budali da sam sa malom bebom i da kao njihov korisnik već 2,3 godine ne vidim baš potrebu da čekam tih 24h, kad imam potvrdu da sam uplatio.

Jok.. Ne može.

Večeras ću da pročitam baš, ovo za motor = auto, ali verovatno su to sročili sitnim slovima.

Zanima me samo, zašto je onda u aplikaciji stajalo "Moto dodatak - BESPLATNO"

Izgleda da su krenuli putem AMSS-a. Što se mene tiče, menjam servis pomoći na putu, dajem šansu nekom drugom.

Sent from my moto g(100) using Tapatalk







  • Hvala 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ali jedno pitanje. Iskoristio si jedno šlepanje po Srbiji (neograničena km) ali ostalo ti je manja popravka na putu ili šlepanje do najbližeg servisa. Da li si tražio to šlepanje do najbližeg servisa?

Iskreno, moto jeste dodatak ali nigde se ne kaže da se dobija dodatan šlep za motor, već da je motor ukljucen u paket. Pa ako si iskoristio odredjenu uslugu, oni ti skidaju tu stavku, nebitno da li je motor ili auto u pitanju. U AMSS paketu je uključen samo auto a za motor se plaća drugi paket, tako da je ovo meni očekivano.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Bilo bi, da nisu imali opciju moto dodatak - besplatno.

Prvo: Što je dodatak, ako je isto sto i auto.

Drugo: kako je besplatno, kad nije.



Sent from my moto g(100) using Tapatalk



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Dodatak jeste jer se paket odnosi i na motor a ne samo na auto kao u AMSS. U drugom slučaju, morao bi dodatno da platiš paket za motor.

Daleko od toga da ih branim, samo kažem da oni računaju i motor i auto kao jedno vozilo. Princip je da se vezuju za osobu a ne za vozilo. I kada iskoristis uslugu, ne interesuje ih čije je vozilo ili koje je vozilo (motor ili auto) - iskoristio si uslugu i kraj! Takav je princip, pa kome se svidja...


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Vidi nemam ja problem sa tim, ali imam sa lažnim reklamiranjem.

Slepali su mi motor iz Banje Koviljače, uplata za taj paket se isplatila višestruko. Da je negde to bilo jasno naznačeno, odnosno da me rečima "dodatak" i "besplatno", nisu doveli u zabludu, pa nisam lud deaktivirao bih odmah paket i uplatio drugi da imam opet sve iznova.

Znam da će odgovor uvek biti, "piše u uslovima korišćenja", ali koliko nas je zaista pročitali sve, a koliko se oslanja na ono što vidi u aplikaciji.

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Da razumem te. Samo bih voleo da vidim šta ti trenutno stoji u aplikaciji. Da li je označeno da je usluga šlepanja auta u Srbiji iskorišćena za auto ili moto? Ako stoji da je iskorišćna samo za moto, a za auto prikazuje da je još uvek dostupna, onda je definitivno prevara!?

Plus, i dalje ti je dostupna usluga šlepanja do 40km u Srbiji, čak i kada iskoristiš uslugu neigranicenog šlepanja.

Postavljam ova pitanja jer sam ja tek prešao na Vozzi sa AMSS, ali srećom nisam morao da koristim njihove usluge!


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Uradili su redizajn aplikacije, vise nema posebno naznačeno moto dodatak. Ranije mi je stajalo da je to iskorišćeno. A sad svakako ne mogu da vidim, jer sam juče deaktivirao EU1 i uplatio novi paket, kako bi danas mogao da organizujem slepanje, ako ne uspem sam da rešim problem.

Dosta ljudi iz mog okruženja nije znalo za ovo, zato sam najviše i pisao, znam ja da je ovo borba sa vetrenjačama..

Sent from my moto g(100) using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Evo kako domaci segment za EU1 paket izgleda kad nije nista iskorisceno. 

Iako sam je od onih koji su razumeli da dodatak znaci da ce i motor prevesti, a ne da je dodatno slepanje, vidim da ovo izgleda drugacije i da moze da se zakljuci da imas slep za vozilo i slep za motor. 

Pitanje je kako izgleda kad iskoristis to jedno slepanje, da li ovo za motor i dalje stoji i pogresno upucuje na zakljucak... 

 

Screenshot_20210613_101213_co.cvik.user.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
pre 17 minuta, tomamega je napisao:

Da razumem te. Samo bih voleo da vidim šta ti trenutno stoji u aplikaciji. Da li je označeno da je usluga šlepanja auta u Srbiji iskorišćena za auto ili moto? Ako stoji da je iskorišćna samo za moto, a za auto prikazuje da je još uvek dostupna, onda je definitivno prevara!?

Plus, i dalje ti je dostupna usluga šlepanja do 40km u Srbiji, čak i kada iskoristiš uslugu neigranicenog šlepanja.

Postavljam ova pitanja jer sam ja tek prešao na Vozzi sa AMSS, ali srećom nisam morao da koristim njihove usluge!


Sent from my iPad using Tapatalk

 

EU1 ima samo jedno domace slepanje, a to sa dva (40km i neograniceno) je jedan od domacih paketa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

O tome pričam, po meni uz ovakve uslove koji oni nude, auto = motor, sekcija za motor ne sme da bude posebno odvojena. Već treba da u ovim gore sekcijama bude naznačeno kao automobil/motor, a sekciju za motore da ponude tek onda kada uvedu dodatno plaćanje za nju i kada ona neće uticati na ovo iznad..

Ceo taj "Moto dodatak" sam razumeo kao njihovu promociju dok ne osmisle nešto konkretno za motore

Mislim možda i ja loše rezonujem, ne znam, iznerviralo me to, jer sam smeo ruku da dam da nije tako.

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pretpostavljam da automobil i motocikl moraju da budu na istom vlasniku?
Kod Vozzia to nije bitno, bitno je da ti kao korisnik usluge budeš na lokaciji gde je vozilo. Vlasništvo njih ne zanima.

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
2 minutes ago, ProMaster said:

Kod Vozzia to nije bitno, bitno je da ti kao korisnik usluge budeš na lokaciji gde je vozilo. Vlasništvo njih ne zanima.

Sent from my moto g(100) using Tapatalk
 

Hvala, onda mogu uzeti za auto pa ubacim motor :). Posto je auto na caletu, mislio sam da ne moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
 
EU1 ima samo jedno domace slepanje, a to sa dva (40km i neograniceno) je jedan od domacih paketa. 
Dq, u pravu si. Ali pod EU1 postoji usluga "manja popravka na putu", gde piše da u slucaju da ne noze da se popravi, ima se orava na šlep.do najblizeg servisa.

E sad, sta to znaci najbliži servis, pitanje je veliko?

U svakom slucaju, hvala kolegi sto je podelio informacije sa nama. Sada barem znamo sigurno kako funkcioniše servis

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

I mene zanima taj EU1 paket za auto. Znaci slep do kuce moze samo ako auto ne moze da se popravi? Pa ako oteraju u servis svaki moze da se popravi samo zavisi koliko ce da kosta vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

Mene interesuje ako imam kvar na motoru, druze hocu da ga slepas kuci i kraj a posle cu ja da vidim hocu ili necu da ga popravljam. 

Najbolje da ce u Plattner da mi odveze gpz-a mozda da ga popravljaju lol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Pa to i mene zanima samo prvenstveno zbog auta posto za neki dan idemo na odmor. Koliko vidim u svakom paketu pise isto sto se tice slepa samo je vise para odvojeno za servis i smestaj putnika u skupljim paketima. Ispada za slep je dovoljan i ovaj EU1 od 1200din ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja