Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Koliko znam AMSS je vratio moto osiguranje od prošle godine a AMC nudi od početka. Moto asocijacija Srbije je nudila isto te usluge ali ne znam da li još postoje...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ima na forumu iskustva i sa njima pa uporedi.AMSS ponudio pa povukao.Relji Fazera utovarili oborenog na neku ćebad ......

Dok za Vozzi imamo mnogo dobrih iskustava osim ovog za koje i dalje tvrdim korisnik nije dobro tražio uslugu.

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ne pratim nešto posebno...ne koristim te usluge pošto imam svoje rešenje za ne daj Bože ali svakako ću razmisliti za inostranstvo kad budem išao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, JevtaNS je napisao:

I kada sve ispitaš uzećeš vozzi

помоћу Тапатока
 

Ne budi toliko siguran...zaista mi nije u cilju da se patim na sred puta i da sam pretražujem nešto što je zagarantovano samom kupovinom usluge i da sam pri tome u drugoj državi.

 

Videćemo...šta više postoje slične firme u drugim zemljama pa nije z'goreg da se i njima posveti pažnja. Govorim naravno u moje ime i isključivo za inostranstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Moram da se nadovezem...

Meni je Vozzi poslao na putu za Uvac vozilo koje je motor izvuklo iz onog kamenjara i odvezlo kod vulkanizera gde mi je sanirano ostecenje gume, nastavio put ka BG. Niko dinara nije trazio, jedino sam ja pocastio momke, jer je sve reseno u 1h.

Drugi put dosli u B. Koviljacu po motor kome smo uz nesebicnu pomoc @štampar - a postavili dijagnozu (krepali namotaji), dosli do njega, natovarili motor i odvezli ga na dogovorenu lokaciju u BG, a ja na drugom motoru nastavio put.

Strikanu pukao kais, ja se zadesio tu, pozvao ih, oni dosli, predstavio kao moj auto, odvezli ga u servis, za tili cas.

Zasto sve ovo pisem, ne nisam uposljenik Vozzi-a, ne nisam vlasnik Vozzi-a, ne nije mi to firma od brata.


Ljudi su malo po malo dizali kvalitet usluge, zainteresovani su za savete i sugestije (posle svake intervencije me zvali da pitaju da li je sve ok), pa mi je malo trulo da jedno negativno iskustvo (verovatno se tako pogodilo), dovede do toga da oni nemaju priliv novih klijenata, a samim tim i da nemaju uslova da kao firma napreduju. Da sam cuo za vise negativnih, sigurno ne bih ovako pisao, ali ovo je prvo sta cujem i zaista deluje samo kao nesrecna okolnost, koja je po meni mogla prilicno lako da se prevazidje.

Nisam koristio pomoc u inostranstvu (i nadam se da necu), ali verujem da su i tamo korektni..

O AMS i njihovom poslovanju, ne zelim da trosim reci, ako nekog bas zanima mogu i o tome, ali verujem da smo svi makar jednom saradjivali sa tom grupom polu-sveta.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Kao sto sam i rekao , losa reklama zbog loseg saradnika.

Ima novi klip pa koga  zanima , da ja ne prepricavam, uglavnom ....brzo su culi za propust koji je napravljan i na adekvatan ljudski nacin pokusavaju da se iskupe.Za moj pojam , korektno sa njihove strane.

2 god koristim Vozzi , nikada ih pozvao na srecu, vise puta razgovarao sa njima, ukazao na neke nepravilnosti i uputio za poboljsanja, korektni i spremni za saradnju, hvalio ih i preporucivao , pokazalo se da ima dosta zadovoljnih korisnika ali ovo nisam mogao da precutim sa Vojom bas iz navedenih razloga  i znaci mi kao su odreagovali zbog dalje saradnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Upravo sada, srbac je napisao:

Zvao sam malo pre Vozzi. Osiguranje se vezuje za osobu a ne za vozilo. Kad se uplati osiguranje za vozilo, onda se u aplikaciji doda besplatna opcija da vazi i za motocikl. Meni se dopada ovo :takoje:

Osoba koja je osigurala mora biti u vozilu ili ako je na primer član porodice korisnik vozila, može se iskoristiti pod uslovom da je telefon osiguranika na licu mesta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Sa motorima nisam imao potrebe za slepom, pa se nadam da ce tako i ostati, mada sam redovno uplacivao. Sada sam uzeo Vozzi na osnovu dobre ponude i pozitivnih komentara. 

 

Sto se tice AMSS vise puta koristio za auto i nikada nikakav problem, cak su uvek bili jako brzi. Sve je bilo korektno. Od skoro imaju i majstore koji izlaze na teren. Imaju i jednu prednost, a to je da ima vise izlazaka, dok kod drugih jedan izlazak automatski znaci da ste iskoristili pomoc i vise nemate prava. Takodje za Evropu imaju ubedljivo najjeftiniju ponudu. 

 

Tako da pojavila se konkurencija od strane vise firmi pa je i to ucinilo svoje. Trenutno sam dao prednost Vozzi-ju, ali zavisi kome za sta treba. Da je situacija normalna i da moze u EU, sigurno bih uzeo AMSS. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Negde sam već pisao, evo i da ponovim opet. Nagradno pitanje (vezano za Amss) :

da li se članstvo vezuje za auto, ili za korisnika ? Šta mislite ?

Prodao sam jedan auto (sa amss karticom), par dana ranije kupio drugi. Zovem amss, objasnim situaciju, pitam da li mogu karticu (članstvo) da predam kupcu auta, da (ne daj bože) koristi do isteka rege, Ne može ! O.k. da li mogu da je vežem za novi auto, Ne može ni to ??? Pa šta da radim sa njom, kaže, za drugi auto mora druga kartica, a ova je vezana za stari. Pa dobro, može kupac starog auta da je koristi ? Ne, on mora na svoje ime drugu da vadi...

Lepo sam se zahvalio i rekao, nikad više.

Sa Wozzi app niko ti ne pravi pitanje da li je auto/motor tvoj, a možeš i da promeniš vozilo, kartica i dalje važi.

Toliko...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Negde sam već pisao, evo i da ponovim opet. Nagradno pitanje (vezano za Amss) :
da li se članstvo vezuje za auto, ili za korisnika ? Šta mislite ?
Prodao sam jedan auto (sa amss karticom), par dana ranije kupio drugi. Zovem amss, objasnim situaciju, pitam da li mogu karticu (članstvo) da predam kupcu auta, da (ne daj bože) koristi do isteka rege, Ne može ! O.k. da li mogu da je vežem za novi auto, Ne može ni to ??? Pa šta da radim sa njom, kaže, za drugi auto mora druga kartica, a ova je vezana za stari. Pa dobro, može kupac starog auta da je koristi ? Ne, on mora na svoje ime drugu da vadi...
Lepo sam se zahvalio i rekao, nikad više.
Sa Wozzi app niko ti ne pravi pitanje da li je auto/motor tvoj, a možeš i da promeniš vozilo, kartica i dalje važi.
Toliko...

Ja sam prosle godine prodao auto i kupio drugi. Otišao u Amss u Ruzveltovoj,mrekao da želim da prebacim polisu na drugi auto. Tražili mi novu saobraćajnu, da je isti vlasnik, poslao sve mejlom, posle par dana mi prebacili polisu na drugi auto i iskoristio preostali period osiguranja, Dakle, nije da ne može.

Uprkos tome, resio sam da predjem na Vozzi jer daju i besplatan moto dodatak, a Amss ukinio šlep za motore.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jbga, pre tri godine sam ih zvao, gospođa rekla da ne može. Izgleda da sada može. Uglavnom, samo zbog toga više nisam kod njih. A bio sam nekoliko god.unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Konkurencija definitvno radi svoje pa mislim da je i AMSS malo unapredio poslovanje svesni da gube korisnike i monopolisticki polozaj. 

 

Ja sam jedinu prednost VOZZI-ja video u tome sto tvrde da oni slepuju i iz inostranstva u slucaju kvara, na zahtev korisnika. Da li je tako u praksi jos nisam nasao nikoga da potvrdi ili demantuje? Do tada cu biti ozbiljno skeptican jer se ta usluga svuda dodatno i ne malo naplacuje u okviru paketa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@max80 - to jeste jedna od najvećih prednosti, ali ni ja ne znam nikog ko je koristio. Mada ako već piše (a dodatna naplata nije naznačena) onda ne vidim sto ne bi bilo ..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@ProMaster svakako da je to najbitnija stavka koja treba nama da ulije sigurnost, a ujedno rusi konkurenciju u svim parametrima.

 

Moja skepsa je bazirana na tome da mnogo ozbiljnije kompanije preko, koje imaju mnogo vise klijenata, koji imaju mnogo noviji i bolji vozni park od naseg, to naplacuju 100+ evra. Pri tome te kompanije, za razliku od VOZZI-ja, imaju svoja vozila, medjusobnu saradnju i reciprocitet usluga i na taj nacin zacajno smanjuju troskove.

 

Kod VOZZI-ja stoji ta stavka, jedinstvena u Srbiji, ali nista nije precizirano. Ja sam ih 3 puta zvao, vezano za ovu stavku. Prvi odgovor je bio da moze u slucaju da kvar ne moze da se resi u roku od 48h? Drugi put su mi rekli da moze da se trazi i u slucaju da cena popravke ne odgovara? Drugim recima po licnoj volji, bez uslova. Treci put nisam dobio odgovor u kom roku garantuju povratak vozila, osim onog poslovicnog da je u najkracem mogucem? E sada i ovi preko imaju rok koji ide i do 60 dana, jer nece niko da slepa samo nase vozilo, vec cekaju da se javi vise njih sa slicne lokacije, pa da ih sve vrate o istom trosku.  Ali ga imaju i to je jasno precizirano.

 

Verujem da bi vecina nas u slucaju da se nadje u problemu obilato koristila ovu opciju. Ja prvi. Znajuci cene od 100+ evra po radnom satu, a i kvalitet radova majstora od preko. Ti si tu sigurno bolje upucen. 

 

Kao ekonomista mogu da kazem da je u pitanju verovatno damping cena, gde firma svesno ide na svoju stetu da bi privukla klijente u pocetku. U normalnim zemljama to nije retko, u Srbiji se to obicno zavrsi tako sto vlasnik kada prikupi dovoljno love, preko noci zatvori firmu. Narocito one firme koje nemaju sopstvenu imovinu.

 

Necu da generalizujem i da tvrdim da je to i ovde slucaj. U krajnjoj liniji uplatio sam kod njih i necu propasti za 30 evra. Ali svakako mi je sumnjivo. Ide leto, granice se otvaraju, pa ce sigurno biti i onih pravih informacija. Do tada ostaje da im verujemo ili da se kockamo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Vidi, jedno je sigurno, majstori su govna gde god bio..


Šalu na stranu i ja mislim da sa dovozom iz inostranstva ima neka caka, u najboljem slučaju se auto šalje kamionom, što za motor moze biti problem.

Palo mi je danas na pamet da jedna poznanica iz LE radi Vozzi već par godina, nego nikako da joj pustim poruku i pitam je za ovo, možda je imala neka iskustva...

Javljam ako nešto saznam...



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kada smo kod majstora da napravimo jednu paralelu i jednu zivu istinu vezanu za mog poznanika koji ima svoj servis. 

 

Ode on u Nemacku da uveze auto za sebe i povede i kuma da mu pravi drustvo. Medjutim i kumu se svidi jedan auto, na kome je morao da se uradi jedan ne standardan mehanicki zahvat, da bi mogli da ga dovezu. I tako posto decko zna znanje ode u prvi servis i zamoli da mu pozajme alat na dva sata i da ce to platiti. Kaze mu Svaba ako to uspes za dva sata ja te castim. I tako poznanik resi problem u dogovorenom roku, a Svaba mu pruzi ruku i kaze dodji da radis kod mene kada god hoces. Kaze mi to radimo dva dana. 

 

I tako on zatvori svoj servis svakih mesec, mesec ipo dana i ode preko na produzeni vikend da radi i resava probleme Svabama, koji su klasicni menjaci delova. Naravno vise zaradi za 5-6 dana preko nego u svom servisu za mesec dana. 

 

Ima jos primera gde mogu slobodno da kazem da su nasi majstori doktori za ove preko. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Evo još jedne od ponuda na koju sam naleteo.

Nisam se udubljivao, jer imam još uvek aktivan Vozzi, ali možda nekome bude interesantno.12d7f35191cac6b36b789e75b2f9a610.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ekstra! Dobro je da postoji konkurencija, jer onda se svi više trude da pridobiju klijentelu, tj. u ovom slučaju nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja