Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa več si u takvoj organizaciji....zove se bjbikers.....:)......mislim da nas ima svogde po Evropi i mislim da čemo rado pomoči, ako negde nešto zagusti....barem za sebe znam, jer ne bi bila prva kojoj sam pomogao na putu....

Nisam mogao a da ne prokomentarisem.....SVAKA CAST NA KOMENTARU,deset pluseva bi stavio da mogu :takoje:

 

Što? Šta sam opet pogrešno rekao?....meni je to normalno pomoči nekome u nevolji, pa bio to motorista,automobilista , pešak, besne amaconke......ipak mislim da još ima nade za ljudski rod......

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako staneš u nedoliji u Sloveniji, uzmeš telefon u ruke, okreneš moj broj, zapališ cigaru i sačekaš....isto važi i ako samo prolaziš kroz Ljubljanu....moj broj je javno objavljen, ako ti treba samo reci....

 

bmw, hvala puno, upisala sam tvoj broj, mozda cu proci kroz Ljubljanu u povratku.

Ljuti, AMSS nema saradnju s ADAC, ima na sajtu spisak organizacija s kojima saradjuje, ali nigde nisam nasla road assistance za motocikliste.

 

maxster, imam karticu osiguranja, raspitacu se da li imaju dodatne usluge. Ako mi Ptuj bude usput, svraticu :aha:

 

Zeka Peka i drugari , nazalost sajt ADAC-a je samo na nemackom, a i 80 evra nije mala suma... s obzirom da idem na 10tak dana...

 

Jako mi je zao da AMSS ne pruza istu pomoc motoristima kao automobilistima

 

Kalina, dobrodošla kadgod.....ako prolaziš kroz Ljubljanu, slobodno nazovi bar da kafu popijemo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Malo se bolje raspitaj,................i ja imam tkzv. Super Člansku Kartu za geografsku Evropu............sve što važi za auto, važi i za motor...............

 

 

AMSS ima ugovor sa svim velikim auto kućama, tu spada i nemački ADAC............

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

 

Amss šlepovanje samo ako postoji zapisnik policije,motor polegnu na kamion i teraj nemaju sa čim ni da ga vežu a ne da ga transportuju kako treba.

Не треба никакав записник. И имају са чим да "га вежу", све време у транспорту стоји усправно, адекватно осигуран тракама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ima pomoc u nezgodnim situacijama BJB-ovcima i u Becu, znas...

 

Firma se zove "Sr3ck0" a odaziva se na sledeci telefon: 004369911212624

 

a po potrebi kuvamo i kafu cisto razgovora radi, ne mora da bude neki problem...

 

Trenutno sam u Srbiji a 28. sam u Becu a ti izvoli...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hvala, ljudi svima! Verujem da je najbolja pomoc na putu od BJBajkera :D

Sr3ck0, Bec mi nije usput, ali ko zna mozda drugi put, hvala!

bmw, ako stignem, javljam se.

 

Pogledala sam knjizicu sa opisom clanstva i zaista sve pise kao sto je naveo bmw, tj. u vozilo spada i motor. Onda me je zena u amss-u zavlacila. U svakom slucaju, nadam se da mi nece trebati nikakva pomoc na putu i da ce me motor dobro sluziti. A ponecu i brojeve telefona bajkera s foruma koji su u Evropi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Moram da vaskrsnem temu, posto mi ne zivimo u zemlji nego u tunguziji.

 

Uplatim juce clanstvo u AMSS za pomoc na putu, danas me zovu da mi vrate pare posto usluga nije dostupna za motocikle. Znaci Auto MOTO savez ne prima motocikle u svoje clanstvo. Ne bude mi tesko, krenem redom da zovem sva osiguravajuca drustva i ostale koji pruzaju ovu vrstu usluge. Posle vise od 10 poziva apsolutno niko nema u ponudi varijantu pomoci na putu koja moze da se uplati za motocikle. Ne znam sta reci osim strasno... Gradjani nizeg reda!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, Clyde je napisao:

Moram da vaskrsnem temu, posto mi ne zivimo u zemlji nego u tunguziji.

 

Uplatim juce clanstvo u AMSS za pomoc na putu, danas me zovu da mi vrate pare posto usluga nije dostupna za motocikle. Znaci Auto MOTO savez ne prima motocikle u svoje clanstvo. Ne bude mi tesko, krenem redom da zovem sva osiguravajuca drustva i ostale koji pruzaju ovu vrstu usluge. Posle vise od 10 poziva apsolutno niko nema u ponudi varijantu pomoci na putu koja moze da se uplati za motocikle. Ne znam sta reci osim strasno... Gradjani nizeg reda!

Ja ih pitao pre mesec dana i kazu da moze, samo se razlikuje pomoc od pomoci za automobile.

Pomoc na putu za motocikle podrazumeva samo dopunu akumulatora, a za sve ostalo ide slep do najblizeg servisa.

Tako mi rekli kad sam zvao call centar.

Ovi u poslovnici nisu imali veze sa zivotom kad sam ih pitao kako funkcionise za motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2
1 minute ago, DjoleLO said:

Ja ih pitao pre mesec dana i kazu da moze, samo se razlikuje pomoc od pomoci za automobile.

Pomoc na putu za motocikle podrazumeva samo dopunu akumulatora, a za sve ostalo ide slep do najblizeg servisa.

Tako mi rekli kad sam zvao call centar.

Ovi u poslovnici nisu imali veze sa zivotom kad sam ih pitao kako funkcionise za motocikle.

Gde to? U AMSS? Da moze ne bi mi vratili pare... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

AMSS.

Ovi u Loznici nisu normalni. Kazu NE MOZE, a moj komsija za Varadera uzeo.

 

Nazovem call centar i operater rece da moze.

Nazovi i ti, pa vidi sta ce reci, jer su totalni ludaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Može kako da ne.Uzeo Slaninar i vozili mu motror na ćebetu na šlepu za auto,pošto nemaju za motor.Ima negde na forumu.

Prevara 

Ugovor je na ime i vozilo.

Ako neko drugi vozi ne važi.

Isto tako ako ja koji imam članstvo vozim nešto drugo ne važi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Za vreme sajma automobila u Beogradu na štandu AMS obnovio sam članarinu:

sa popustom 1750rsd (mislim +/- 50rsd), isti paket je i za auto i za motor. aktivira se SMS porukom, jako glupo rešenje formata SMS-a. nije upalilo, slikao sam ekrane i poslao eMail, reklamacija!

Brzo stiže odgovor kako da ispravim SMS, uradim po instrukcijama i sistem kaže USPELO!!!

Prilično komplikovano, polu pismeno,... (bez malih i velikih slova, bez pauze,...)

sve ostalo o pravima i obavezama na sajtu.

iskreno ovo plaćam za auto i motor, jako puno godina, i na sreću nikad mi nije trebalo. po toj inerciji i sad uplatih?!

nemam preporuku, kritiku sam izneo.

;o)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
3 hours ago, zemunac72 said:

Ja ga imam za motor,imao sam i za prosli. Kupio na pumpi i aktivirao sms porukom . Dobio sam obavestenje da je prihvaceno.

Na pumpi? Na kojoj se pumpi prodaje? NIS? Jel isto vezana za vozilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Postoji li opcija da se kupi neka ozbiljnija pomoć na putu čim se pređe grana? Tipa neka EU varijanta, na kraći period, možda povoljnija ili sa boljom uslugom, a da važi bez obzira što je vozilo iz RS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Ja vam kazem sta mi se desilo prosle nedelje kada sam uplatio clanarinu AMS-u preko njihovog web shopa. Sutradan su me zvali, rekli da ne rade za motore vise clanstvo i da posaljem podatke da mi vrate novac koji sam uplatio. Bas cu danas da odem do AMS u Rakovici da vidim sta ce mi licno reci... Mislim da vise ni oni ne znaju sta rade! Takodje sam ranije imao clanarinu za ovaj motocikl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
3 hours ago, Clyde said:

Ja vam kazem sta mi se desilo prosle nedelje kada sam uplatio clanarinu AMS-u preko njihovog web shopa. Sutradan su me zvali, rekli da ne rade za motore vise clanstvo i da posaljem podatke da mi vrate novac koji sam uplatio. Bas cu danas da odem do AMS u Rakovici da vidim sta ce mi licno reci... Mislim da vise ni oni ne znaju sta rade! Takodje sam ranije imao clanarinu za ovaj motocikl...

Javi bas sta ce da kazu... nista me ne iznenadjuje, ali ipak mora da postoji zvanican stav o motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Desilo se upravo ono sto sam ocekivao, otisao sam u AMSS poslovnicu u Rakovici, dao saobracajnu i 2550 dinara i dobio clansku kartu odmah... Lud zbunjenog, mislim da im firma ne funkcionise bas najbolje u smislu interne komunikacije. :jee:

 

Ja verujem da oni stvarno vise ne rade opciju za pomoc na putu za motocikle, ali da poslovnicama to niko nije objasnio. Bilo kako bilo, ne daj Boze da zatreba zovem i kazem ja sam clan, vi ste me uclanili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Proslog leta sam bas u Amss u Rakovici trazio pomoc na putu za motor i gospodja me gledala vrlo bledo uz konstataciju da zovem njihovu sluzbu, a ni oni nisu znali ida mi kazu odgovor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

uzimaju vam lovu u amss bezveze,oni su crkli kao firma pa sad koga prevare, prevario se sam.Ne placaju usluge partnerima pa nece ni da se akaju sa njihovim clanstvima,lepo zamisljeno odn prepisano iz inostranstva tamo funkcionise odlicno a kod nas je bitno da direktori voze range rover a radnici i partneri da sacekaju za platu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Saga se nastavlja, juče su me zvali iz AMSS-a u Rakovici. Da dođem i vratim im člansku kartu koju su mi dan pre toga izdali! 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
pre 35 minuta, Clyde je napisao:

Saga se nastavlja, juče su me zvali iz AMSS-a u Rakovici. Da dođem i vratim im člansku kartu koju su mi dan pre toga izdali! 

ajde molim te trazi im nesto napismeno da i mi znama! ili mozda da trazimo od Alvirovica da se pozabavi ovim problemom, ako neko imam kontakt sa njim, ili slicnim, koji bi nam dali kvalitetnu informaciju!

hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Hteo sam i ja da ponovo kupim super karticu (vec imam clansku karticu od ranije), teta preko telefona kaze da vise ne moze za motocikle zbog "promenjenih uslova poslovanja i partnera". Znaci AMSS amurit!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja