Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pozdrav, sledece nedelje idem na put u Evropu sama i htela bih da se osiguram ako se nesto ne daj boze desi na putu sa motorom. Uclanila sam se u AMSS (kartica koja vazi i u Evropi), medjutim u njihove usluge spada SAMO prebacivanje motora za BG u slucaju sudara i NISTA VISE! Dakle, za auto oni imaju slepovanje do najblizeg servisa i popravku kvara na licu mesta, a za motor - nista od toga >:( Da li mogu da se uclanim u neku organizaciju koja bi mi obezbedila pomoc na putu, eventualno popravku i prebacivanje motora kombijem do servisa? Mozda postoji neka medjunarodna organizacija za tako nesto? Trazila sam po starim temama na forumu i nisam nasla odgovor na svoje pitanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa več si u takvoj organizaciji....zove se bjbikers.....:)......mislim da nas ima svogde po Evropi i mislim da čemo rado pomoči, ako negde nešto zagusti....barem za sebe znam, jer ne bi bila prva kojoj sam pomogao na putu....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

BMW, hvala, znam da braca bajkeri uvek pomognu, ali htela bih da imam magicni broj telefona na koji uvek mogu da pozovem i da mi neko dodje gde god da sam. Jer ako stanem negde u nedodjiji, a nemam Internet, sta da radim?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako staneš u nedoliji u Sloveniji, uzmeš telefon u ruke, okreneš moj broj, zapališ cigaru i sačekaš....isto važi i ako samo prolaziš kroz Ljubljanu....moj broj je javno objavljen, ako ti treba samo reci....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Pa več si u takvoj organizaciji....zove se bjbikers.....:)......mislim da nas ima svogde po Evropi i mislim da čemo rado pomoči, ako negde nešto zagusti....barem za sebe znam, jer ne bi bila prva kojoj sam pomogao na putu....

Nisam mogao a da ne prokomentarisem.....SVAKA CAST NA KOMENTARU,deset pluseva bi stavio da mogu :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz,

 

Pousaj da pronadjesh informaciju dali AMSS ima saradnju sa ADACom , ADAC pokriva sve sto ti je potrebno ukoliko se neshto desi na putu , prevoz vozila na zeljenu adresu,

prevoz lica na zeljenu adresu ili smestaj u Hotel itd itd ...

 

Neznam dali AMSS , koliko god zeleo da pokrije svoje obaveze prema clanu organizacije , salje svoje vozilo recimo u Holandiju ili kontaktira organizaciju u chijoj je mrezi.

Ukolio usluge pruza neka druga organizacija za pomoc na putu, dali se iste ogranicavaju na usluge koje su definisane clanstvom u AMSS , ili su standard strane organizacije .

 

Probaj da se raspitas u AMSS , ako se nevaram i u Srbiji posluje ADAC ali preko koga i kako neznam ..

 

Ljuti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Pitaj u svoju osiguravajuču kuču ili agenta. Mislim da neke (ne sve, barem one, koje su došle sa vana u Srbiju ) imaju opciju - dodatnog osiguranja - asistence - baš za takve nedaj bože situacije. Znam da - barem kod nas u deželi - postoje i dodatna turistička-travel osiguranja (ako se na putu slučajno razboliš, nešto slomiš,... itd), koja važe na 3, 6 meseci ili čak godinu dana ako ti treba. Ali obavezno pre puta uzmi zelenu kartu i "EU obrazac" za saobračajnu nesreču.

Srečno i bezbedno na cesti i ako te put za EU ili u povratku slučajno vodi preko najstarijeg grada u deželi P T U J -a, slobodno se zaustavi, odmori i napuni baterije.

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

moj pacijent je predstavnik ADAC osiguranja za Srbiju..pa mi je rekao:

iz Srbije ne mozes da uplatis ADAC..ali mozes u Nemackoj i Austriji.....kosta 80e ko i za automobil i pokriva 24h dezurstvo i neograniceni broj slepovanja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...Uclanila sam se u AMSS (kartica koja vazi i u Evropi), medjutim u njihove usluge spada SAMO prebacivanje motora za BG u slucaju sudara i NISTA VISE! Dakle, za auto oni imaju slepovanje do najblizeg servisa i popravku kvara na licu mesta, a za motor - nista od toga :(...

 

Prosto nevjerovatno, cak i za nase mozgove. Mora da si nesto pogresno razumjela.

Zasto bi ti oni prisilno prebacivali motor 1000 km do Beograda, ako ti hoces da ga voze u 10 km udaljen servis?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ako staneš u nedoliji u Sloveniji, uzmeš telefon u ruke, okreneš moj broj, zapališ cigaru i sačekaš....isto važi i ako samo prolaziš kroz Ljubljanu....moj broj je javno objavljen, ako ti treba samo reci....

 

bmw, hvala puno, upisala sam tvoj broj, mozda cu proci kroz Ljubljanu u povratku.

Ljuti, AMSS nema saradnju s ADAC, ima na sajtu spisak organizacija s kojima saradjuje, ali nigde nisam nasla road assistance za motocikliste.

 

maxster, imam karticu osiguranja, raspitacu se da li imaju dodatne usluge. Ako mi Ptuj bude usput, svraticu :aha:

 

Zeka Peka i drugari , nazalost sajt ADAC-a je samo na nemackom, a i 80 evra nije mala suma... s obzirom da idem na 10tak dana...

 

Jako mi je zao da AMSS ne pruza istu pomoc motoristima kao automobilistima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

...Uclanila sam se u AMSS (kartica koja vazi i u Evropi), medjutim u njihove usluge spada SAMO prebacivanje motora za BG u slucaju sudara i NISTA VISE! Dakle, za auto oni imaju slepovanje do najblizeg servisa i popravku kvara na licu mesta, a za motor - nista od toga :(...

 

Prosto nevjerovatno, cak i za nase mozgove. Mora da si nesto pogresno razumjela.

Zasto bi ti oni prisilno prebacivali motor 1000 km do Beograda, ako ti hoces da ga voze u 10 km udaljen servis?:neznam:

 

Ne, oni prebacuju motor do BG-a ako je slupan u sudaru negde u Evropi. A ako je samo neki kvar u pitanjul, onda nista. Tako mi je objasnila zena u poslovnici AMSS-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Posto mi je to zvucalo van pameti, svratih do AMSS da se uvjerim i tamo pise ovako (link):

 

Za 2000 godisnje imas u Evropi izmedju ostalog:

- slepovanje vozila do prebivalista u slucaju nesrece

- popravak vozila na licu mjesta ili slep do najblizeg servisa u slucaju kvara

 

Motor je vozilo. Znaci uzmes to i ne brines. To tako fercera u cijelom svijetu i ne moze biti drugacije cak ni u Srbiji. :)

Jedino sto moze svuda u svijetu, pa i u Srbiji jeste da teta na salteru nema pojma. :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Posto mi je to zvucalo van pameti, svratih do AMSS da se uvjerim i tamo pise ovako (link):

 

Za 2000 godisnje imas u Evropi izmedju ostalog:

- slepovanje vozila do prebivalista u slucaju nesrece

- popravak vozila na licu mjesta ili slep do najblizeg servisa u slucaju kvara

 

Motor je vozilo. Znaci uzmes to i ne brines. To tako fercera u cijelom svijetu i ne moze biti drugacije cak ni u Srbiji. :)

Jedino sto moze svuda u svijetu, pa i u Srbiji jeste da teta na salteru nema pojma. :aha:

 

Nisam luda , i ja sam to videla na sajtu i pitala u poslovnici dok sam se juce uclanjivala u AMSS i receno mi je da u ovom slucaju "vozilo" je samo auto, za motor to ne vazi, ne vazi slepovanje i ne vazi dolazak na lice mesto u slucaju kvara. Da je drugacije, ne bih postavljala ovu temu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Slaninar će bolje objasniti.

Amss šlepovanje samo ako postoji zapisnik policije,motor polegnu na kamion i teraj nemaju sa čim ni da ga vežu a ne da ga transportuju kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Slaninar će bolje objasniti.

Amss šlepovanje samo ako postoji zapisnik policije,motor polegnu na kamion i teraj nemaju sa čim ni da ga vežu a ne da ga transportuju kako treba.

 

Sta onda ako se ja pokvarim, a imam osiguranje koje pokriva i slepanje motora?

Jel ga guraju onda do servisa ili polegnu pa kupuju posle nove plastike i rezervoar? kako to ide? :Mina:

Ja sam vec platio, tako da mene ne zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Sta onda ako se ja pokvarim, a imam osiguranje koje pokriva i slepanje motora?

Jel ga guraju onda do servisa ili polegnu pa kupuju posle nove plastike i rezervoar? kako to ide? :Mina:

Ja sam vec platio, tako da mene ne zanima.

 

Ti si Mile izgleda dugo odsutan iz Srbije pa si zaboravio koliko tek njih nista ne zanima :(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ti si vec clan? Imas li ugovor? Pise li u ugovoru explicitno da motor nije vozilo ili da ne vazi za motor?

 

Imam ugovor, clan sam od juce. Kod kuce mi je, pogledacu sta tacno pise. Ali Srbija je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sta onda ako se ja pokvarim, a imam osiguranje koje pokriva i slepanje motora?

Jel ga guraju onda do servisa ili polegnu pa kupuju posle nove plastike i rezervoar? kako to ide? :Mina:

Ja sam vec platio, tako da mene ne zanima.

 

Ti si Mile izgleda dugo odsutan iz Srbije pa si zaboravio koliko tek njih nista ne zanima :(

 

Nemam ja nista s njima. Ja zovem ove moje i oni mi posalju "nekoga", a taj neko je u Srbiji najvjerovatnije AMSS.

Sve sto oni urade ili ne urade ja nabijam ovim mojima na nos, tako da iz tog ugla gledanja, cijenim da ih ipak zanima,

jer u suprotnom gube saradnju od koje zive.

:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Nemam ja nista s njima. Ja zovem ove moje i oni mi posalju "nekoga", a taj neko je u Srbiji najvjerovatnije AMSS.

Sve sto oni urade ili ne urade ja nabijam ovim mojima na nos, tako da iz tog ugla gledanja, cijenim da ih ipak zanima,

jer u suprotnom gube saradnju od koje zive.

:neznam:

Lako je tebi, ti ces da pozoves "svoje" :zdravo: Doduse ako Kalina pozove "svoje" verovatno ce doci sa nuklearnom podmornicom da je izbave :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Iz pravilnika "Kalininih":

 

Vozilo za koje se definišu Članske pogodnosti

21. Vozila za koja se garantuju Članske pogodnosti su isključivo putnički automobili, motocikli i laka teretna vozila čija ukupna težina vozila i tereta ne prelazi 2,5 tone.

 

 

Članske pogodnosti za teritoriju kontinentalne Evrope:

• Transport vozila (šlepovanje) u slučaju saobraćajne nezgode iz kontinentalnog dela Evrope do mesta prebivališta Člana. Ova usluga se može koristiti jednom u toku jedne Članske godine;

Popravka vozila na putu** i/ili transport vozila (šlepovanje) do najbližeg servisa. Ovu uslugu pruža korespondentni klub zemlje u kojoj je Član doživeo kvar na vozilu, a po nalogu AMSS. Konkretno, to znači da će manji kvar biti otklonjen na putu, a u suprotnom, garantovan je transport do najbližeg servisa. Troškove popravke vozila u servisu i nabavku rezervnih delova snosi Član. Ova usluga se može koristiti jednom u toku jedne Članske godine;

 

 

Napomene:

 

* U slučaju da se utovar i istovar vozila ne mogu bezbedno obaviti navlačenjem vozila na navoz, angažuje se „pauk“ jer Članska pogodnost podrazumeva i otežan utovar i istovar.

 

** Pod terminom „Popravka vozila na putu“ ovim Pravilnikom podrazumeva se otklanjanje manjeg kvara za koji se ne zahteva rad u servisu, „kanal“ i specijalni alati - obuhvata zamenu delova koje Član poseduje u vozilu (guma, osigurači, sijalice, sajle za gas i kvačilo i sl.) ili otključavanje vozila u kome su zaboravljeni ključevi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@Kalina

Ako se text iz ovog pravilnika nalazi i u tvom ugovoru... mislim da nema brige. Jedini problem sto mogu da naprave je da plate na mostu, a

ne na cupriji... ili kako se vec kaze.

 

Posalji link ili isprintaj ovaj pravilnik pa ga stavi pod nos toj teti. Bas me zanima sta ce ti reci. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Kalina

Ako se text iz ovog pravilnika nalazi i u tvom ugovoru... mislim da nema brige. Jedini problem sto mogu da naprave je da plate na mostu, a

ne na cupriji... ili kako se vec kaze.

 

Posalji link ili isprintaj ovaj pravilnik pa ga stavi pod nos toj teti. Bas me zanima sta ce ti reci. :Mina:

 

GhostMile, bravo na pravom istrazivackom radu, svaka cast! Ajde probacu onda ovih dana da odem u AMSS opet i da im gurnem ovo pod nos, pa cemo da vidimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Екипа Макси Скутер Клуба је прошле године ишла на пут до Хиландара и хтели смо да се учланимо у АМСС из истих разлога и нико нам није рекао да нам неће моторе одвести до сервиса или нешто слично.1neznam.gif

Одустали смо из других разлога,нисмо размишљали да важнист чланства самим тим и услуга почиње 24х од учлањења.А ми бисмо у том трнутку били већ негде у Грчкој.

Глупандери нисмо мислили на време1hmm.gif

Тако да мислим да не би требала да имаш никакав проблем.

Поздрав и срећан пут1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja