Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly

Interval mu je 12000 ili 15000 km inace a lia kod ovog rvog je mozda 20000 mozda je dobar ali dok ne vidis nista neces znati a izguglaj malo servisni interval za tvoj motor ukucaj pa potrazi

Sent from my JAT-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Stvar je vrlo jednostavna, samo polako.

Ako vec nisi otvorio CVT, vidi stanje variatora, rolnica, klizaca, kaisa, kvacila (bilo bi dobro otvoriti ga, ocistiti, srediti pa zatvoriti), zvona.

Sve sredis, sta je za zamenu zamenis, sklopis i ondak ides dalje.

To dalje je indikator V-belt na displeju koji bi trebao resetovati bas kako si rekao, beli dvopinac dzek koji se nalazi iza levog fara, dosta nepristupacno.

Kad to uradis, miran si do sledeceg otvaranja CVT-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Kais se menja na 20 000km, ako je fabricki.

Zamenski verovatno i na manjoj km.

Sve se uradi kao sto rece Satelis.

 

Ja sam menjao na 19 000, nije bilo simptoma da nesto nije ok.

Rolnice su bile takodje za zamenu.

Skuter sam cesto vozio sa saputnicom i uvek pun gas - pratio sam jace motore...

 

Kais je mozda mogao da izgura jos 1000-2000km ali ja nisam hteo da me izda negde u inostranstvu ili jos gore u preticanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ko je pametan, taj dzek izmesti na lako dostupno mesto tako da sl. put ne mora rasklapati plastike.

Pametnjakovicu ko je tako smislio, svaka mu cast, sta drugo reci :grr:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250
On 18.4.2020. at 17:38, Majesty 250DX je napisao:

Tako je. Trebalo je reset uraditi na tom servisu,cisto radi tacnijeg podsetnika, ali nema veze, resetuj sada.

On mora da bude siguran da je zamenio kais pa da uradi reset, možda je sve izmenjao a kaiš nije.

U uputstvu stoji da se kaiš menja na 20000 tako da je to samo podsetnik koji ga opominje i da treba pre tog roka da ga zameni ali ne znači da je kvar.

Na mojoj Yamahi kad sam je uzeo bilo je oko 25000 km i kada sam radio servis na njjoj je još bio fabrički Yamahin kaiš što znači da ga lik pre mene nije zamenio a resetovao je V-belt trip što je moglo da mi da lažnu sliku da je kaiš zamenjen i da teram tako idalje iako je već prešao 5000 preko 20000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kais ne mora da se zameni na 20000, nego kad bude los. To je samo predlog proizvodjaca da se menja tad. Kod nekih ljudi moze da bude los i na 12000, kod nekih moze da izdrzi i 50000. Ima svoje tolerancije koje au date u radionickoj knjizi.
Kad kupis polovan motor logicno je da osnovne stvari prekontrolises i uradis taj manji servis, sem ako ga kupis od nekoga koga bas znas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250
Pre 1 sat, muljaz je napisao:

Kais ne mora da se zameni na 20000, nego kad bude los. To je samo predlog proizvodjaca da se menja tad. Kod nekih ljudi moze da bude los i na 12000, kod nekih moze da izdrzi i 50000. Ima svoje tolerancije koje au date u radionickoj knjizi.
Kad kupis polovan motor logicno je da osnovne stvari prekontrolises i uradis taj manji servis, sem ako ga kupis od nekoga koga bas znas. 

Slažem se ali ipak 20000 je razumna kilometraza i kako god ga vozio, preko toga nikad ne znas kada moze da pukne i ostavi te na putu, jedino da je los kais pa pukne na nekoj manjoj kilometrazi.

Zbog toga mislim da je dobro da se ispostuje preporuka proizvodjaca i zameni se ako treba i pre te kilometraze, pogotovo ukoliko nije yamahin originalni kais.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto se tice kaisa, samo original ili mitshuboshi dolazi u obzir kod vecih maxia. Nikad ne slusam fabricku preporuku zamene vec se vodim licnom procenom dal moze il ne moze i koliko jos moze vlasnik voziti.

Najbitnija stvar je ta, da CVT treba otvorati na svakih 10K od poslednjeg otvaranja i mirna glava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Sto se tice kaisa, samo original ili mitshuboshi dolazi u obzir kod vecih maxia. Nikad ne slusam fabricku preporuku zamene vec se vodim licnom procenom dal moze il ne moze i koliko jos moze vlasnik voziti.

Najbitnija stvar je ta, da CVT treba otvorati na svakih 10K od poslednjeg otvaranja i mirna glava.

Ja sam mitchuboshi stavio i to je prva zamena posle 25000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha X City

Postovanje svima,

Nov sam na forumu i u svetu motociklizma. Trenutno imam Piaggio Free 50cc, ali ga duze vreme ne vozim.(Vozim kola) Hocu da kupim motor od 250cc. Uglavnom za gradsku voznju i ponekad autoput. Beograd je u pitanju. Informisao sam se dosta i razmisljao sam izmedju Piaggio Beverly i Yamaha X max, ali sam vise za Yamahu.Odgovarao bi mi negde od 2005-2010 god. Zamolio bih ako bilo ko ima iskustva i savet u vezi tih modela. Ovde sam jer hocu da naucim vise o motorima generalno. 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Добродошао!

Мало погледаш, само стрпљења треба, не треба отварати теме свако мало.

 Позз

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha X City

Hvala!

Bas sam juceo ceo dan gledao i to i ostalo. Nikako da se odlucim za neki model, treba naci dobar, ispravan da te ne saceka ispod plastike haos. Ali dobro polako, valjda cu naleteti na neki dobar i posluzice me sreca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma samo da nije lomljen. Kvačilo, variomat, itd. Sve se to prepakuje. Kad ima kasapljenu struju, razvrljane plastike, džabe sve, nikad neće biti motor kako treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
On 14.4.2020. at 12:59, IM93 je napisao:

Pozdrav, potrudice se da u svom prvom postu budem jasan :)

Planiram kupovinu Yamahe x max, 125ccm ili 250ccm. Interesuje me da li neko zna koje su razlike izmedju ove dve generacije? 1928123049_26469_0_1_4_x-max250_Imagecredits-Yamaha.thumb.jpg.ebba2bce08f29d9edad86b8cac342c4a.jpg499590657_30858_0_12_3_x-max250_Imagecredits-Yamaha.jpg.354540697e0ca395d944bd56627c55c5.jpg Da li postoje razlike u agregatima i generalno kvalitetu izrade, ili je samo dizajnerski izmenjen? Vozne karakteristike svakako ja ne bih osetio jer bi mi ovo bio prvi motor. Motor mi treba za gradsku i medjugradsku voznju( PA-BG). Hvala unapred! 

Ja imam 125cu 2011 i prezadovoljan sam!

Mozes ici 200km u cugu bez razmisljanja i za grad je fenomenalna kao i za putovanje,mala potrosnja i registracija,a uzitak veliki.Vozio sam je od Kraljeva do Valjeva bez gasenja sa brzinom 80-120-na tren i mogu ti reci da neces pogresiti..Izuzetna je u krivinama jako stabilna i osecaj je kao da si na nekom jacem motociklu,kocnice su me takodje odusevile....Evo koja slika

IMG_20200428_122837.jpg

IMG_20200428_182522.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja