Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 250

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Video sam da ima na KP.
Ja sam naručio sa Ali, sad ću da nadjem linkove pa da pošaljem. Načekao sam se ali mi se i nije žurilo.

#Aliexpress RSD 559.50 33%OFF | Aluminum CNC Mobile Phone Holders Stands For Honda Motorcycle bike moto phone holder GPS MTB Bicycle Motorcycle phone holder




#Aliexpress RSD 138.80 27%OFF | Rearview Mirror Mount Extender Bracket Holder Clamp Bar Phone GPS Holder Levers Adjustable Motorcycle ATV Rear View Accessories




Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Evo ih. Nadam se da će biti od koristi :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Nije ni ovo loše, a pritom nije puno skuplje i dobiješ odmah

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Nosac mobilnog telefona za volan motora Nosac mobilnog telefona za ...


Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, zela91 je napisao:

Nije ni ovo loše, a pritom nije puno skuplje i dobiješ odmah emoji846.png
 

32172524_570312f84de7c2-53599717slika-pr
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Nosac mobilnog telefona za volan motora Nosac mobilnog telefona za ...

 

Toj ti je tesko sranje, ne si bacaj pare bezveze.

 

Za navigaciju il nosac telefona di ce ici mobitel kao navi.... mora biti kruta veza ako se misli da nesto ne pukne ili da ne trese kao blesavo u toku voznje. 

Pozeljno je montirati iznad inst. table jer je tu najpreglednije tj ne mora se mnogo skretati pogled sa puta.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Bokes isti sam porucio sa alija, eno ga na carini od 13. marta. Gledao sam ga par dana i na kraju ga ipak pazario i odmah posle toga je krenulo razmisljanje kakvo sam sranje kupio i nasta sam bacio pare bolje da sam uzeo nesto provereno :D. Hvala za info sad si me utesio izgleda da ipak nije toliko lose koliko sam mislio :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250
On 9.11.2015. at 22:24, GAGI74 je napisao:

Da ne otvaram novu temu, pisacu ovde o X Max-u, mozda nekome pomognu moja iskustva.

 

Kupio sam pre 3 godine nov skuter i prva dva servisa uradio u ovlascenom servisu.

Prvi na 1000 i drugi na 4000 km, mali servis se radi na svakih 3000 km.

Od tada sve servise radim sam, nisam majstor ali dosta toga sam naucio zahvaljuci ovom i drugim forumima.

U Yamahinom servisu sipaju sta drugo nego Yamalube ulje 10w40, ja sam se odlucio za Motul.

Ovaj agregat od 250 kubika se proizvodi dugo i ugradjivao se i u neke "Italijane", Malaguti npr.

Nema filter za ulje pa je verovatno zbog toga predvidjena cesca zamena.

 

U prenos se sipa to isto motorno ulje (staje 0,25L), pise u servisnoj knjizici a i u servisu to rade.

Prva zamena je na 1000 a sledeca na 20000 km.

 

Zamena ulja:

 

- Prvo zagrejem motor

- ispod "kartera" postavim neku posudu za staro ulje i odsrafim cep gde se sipa ulje (plasticni sa meracem)

- gedorom 19 odsrafim cep na kome se nalazi i sito koje se samo opere - izduva

- kada istece staro, zavrnem cep sa sitom (paziti na bakarnu podlosku) i natocim 1,3L novog ulja

- vratim plasticni cep sa meracem (nivo ulja se meri tako sto se marac ne zavrce , vec samo ubaci u otvor)

 

Litar ulja koje sipam je oko 10e, pa mali servis izadje 13,3e :).

 

Nastavak sledi...

 

 

 

post-31487-0-28004700-1447102208.jpg

post-31487-0-86919100-1447103963.jpg

Gagi 74 pozdrav,

potreban mi je savet jedan.

Imam YAMAHU XMAX 250 2015 godište, uzeo je polovnu avgusta 2019 sa oko 25000 km.

Čovek mi je rekao da je skoro radio servis i da nema potrebe da menjam ništa što se i po ulju videlo, još je žuto bilo.

Međutim ja zamenim sve, od filtera do svih tečnosti i kaiš.

Kao što si rekao nivo ulja se proverava kada  se merač samo ubaci a ne zašrafi se, tako sam i ja merio.

Postaviću slike gde sam izmerio nivo ulja koji je dosta niži od maksimuma a ulje je promenjeno pre oko 1300 km, jedino ako motor troši ulje pa da se tako spustio nivo.

Moram da napomenem da mi je majstor sve menjao, dakle motor je bio kod njega pa sam sutra otišao da ga uzmem. Nisam odmah nakon menjanja proverio nivo ulja jer sam jedva čekao da ga vozim.

Da li je normalno da potroši ili je nešto drugo u pitanju jer je pre njega čovek sipao IPONE a sada sam kupio YAMALUBE u BAREL u Nišu?

Majstor mi je rekao da je sipao 1,35 l što se i po kantici vidi (jedna je cela otišla a u drugoj ostalo 650 ml)

Šta predlažeš da uradim?

Takođe nivo antifriza je niži od maksimuma a istog dana kada sam menjao ulje promenio sam i antifriz pa je takođe čudno da je nivo opao.

Pozdrav i unapred hvala na odgovoru.

IMG_7447.jpg

IMG_7448.jpg

IMG_7704.jpg

IMG_7705.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ne znam kojim metodom si menajo antifriz i da li si ispratio sve kako treba do kraja, ali normalno je da antifriza zafali malo posle zamene dok motor “provuce” sve kroz sistem.

 

Sto se ulja tice vrlo je moguce i da je potrosio, a i da nisi u istim uslovima merio ( temperatura, motora, podloga na kojoj je mereno, vreme stajanja). Inace je taj motor malo pogan sa meracem. Mislim da je razlika izmedju min i max plafon 200-300ml.

Taj agregat je osim ubrizgavanja isti kao stari od 2000 godine. Oni su imali malo kilavije karike. Zamena ulja na 3000km i desi se jednostavno da mu neko ulje ne odgovara, bez obzira sto je markirano.  
 

Sto se tice polozaja sedenja na njemu, ja sam 180cm visok i eto na slici kako sedim. Noge su “ispravljene” kad su na patosu, a na tu kosinu kad se podignu mogu samo da budu savijenije. Mada, svi znamo sta smo hteli da kazemo sa tim da mogu da se ispruze noge. Ipak taj polozaj prija za promenu na duzim relacijama.


 

04E7651D-985A-4653-8846-432FD9D5237E.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250

Šta da radim, jel smem da vozim tako?

Šta može da se desi ako ga vozim sa manje ulja jer na meraču ne mogu da procenim koliko fali?

Koliko da dolijem i da li da dolivam uopšte?

Možda ima veze što je sipan IPONE pa sam promenio ulje sad.

Kako da proverim da nisu karike a da ga  ne vozim kod majstora da ga rastura?

Ipak je noviji motor, nepunih 5 godina ima.

Moram ovako da pitam jer sam nov u ovome i ovo je moj prvi motor ozbiljniji, imam kineza od 50 ccm...

D2E17D27-C7FD-42EC-B75D-1F78F1492280.jpeg

5838F9B1-7E80-4844-812F-7023360025C4.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stavi motor na ravno, na centralni stender. Sacekaj da se ohladi. Islwgne ulje. Izvadi merac, obrisi i vrati bez zavijanja. Vidi koliko ima. Ako je na pola kao sto ti je na prvoj slici ne diraj nista. Ako ti je na cetvrt dodaj do 3/4 i teraj. Prati na svakih 500-1000km. Karike ne mozes da vidis bez rasturanja. Vozi neko vreme pa ces videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250

Sad sam upravo merio.

Uradio sam 5 merenja jedno za drugim, posle svakog merenja sam brisao merač i vraćao ga bez zavrtanja.

Po dve slike su za svako merenje, slikao sam i sa jedne i sa druge strane.

Motor sam zadnji put palio i vozio u ponedeljak, sad je sreda i od tad nije pomeran sa centralnog stendera.

Zanimljivo da uvek na onoj strani gde je ona oznaka 1CO pokazuje viši nivo (otprilike 2/3) dok na onoj drugoj (šrafirani deo) pokazuje niži nivo ulja (nešto manje od polovine) i ne znam šta je merodavno sada.

 

58F44C5F-A91C-4BBD-B787-24B28E8BD2D8.jpeg

AEB88889-70F6-4DB2-BC1F-21169B5FB9D3.jpeg

78059A8B-68D4-4CD5-A7B2-A46C7E7F01F8.jpeg

234B0D02-3C4E-43AC-A511-F03808D68C93.jpeg

F1A95236-6B38-48E9-9F09-09A1565C4E3E.jpeg

B049F698-073C-4F88-B84F-1BA989AE8A7D.jpeg

3D435B18-B26F-4E9C-BF85-69776E55F191.jpeg

FC0CA669-5650-49E3-A2B0-47CD514A7491.jpeg

6FDD3A3E-FE97-44BD-8645-5827EA9F3DC3.jpeg

0B79E00B-2451-4681-AF71-AAF01B960FB8.jpeg

FE089196-4435-4383-81F5-A7BA8668F36A.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Tebi tu fali 100-200ml ulja do maksimuma.

Ako ti je ostalo jos ulja u kantici od poslednje zamene, dolij tih 100-200ml i vozi i prati stanje na svakoh 500km.

Sve i da je bio na max pri poslednjoj zameni i da ti je potrosio tih 200ml nakon 1300km, nije to nista strasno.

Vozi i uzivaj, ulje menjaj na 3000km jer taj motor nema klasican filter ulja vec samo sito.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bate mnogo si se istresira oko ulja, nivoa, potrosnje, malce polako sve ce bidne da ti je tu Ok.

 

Ulje u motoru to koje si sipao doli, stavi nivo na max (normalno je da ti pokaze jedan nivo sa jedne, drugi nivo sa druge strane, mizerno ne obracaj paznju).

Resetuj Trip i vozi 1.000km pa proveri gde je nivo ulja (verujem da ce biti na pola meraca).

 

Antifriz kad se promeni (pre zamene dobro ispiranje), sistem ohladi, dignes poklopac i dolijes opet na max, vozis i uzivas. 

Isto mozes na 1.000km baciti pogled na nivo, cisto reda radi.

 

Nemoj si papucke na ladan beton, ce se preladis :)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ja tek sad videh temu...

Mislim da su kolege vec odgovorile.

Taj agregat je odlican, proveren i usavrsen - bas dugo se proizvodio.

To je mala km i ne bi trebao da trosi ulje.

Ako i potrosi neki gram, ne uzbudjavaj se.

Sa Yamalub uljem nema greske.

Odlicno je reseno i hladjenje agregata.

U prelivnoj posudi gde se vidi nivo antifriza, sve izmedju min i maks pozicije je ok.

Ako je ispod minimuma, dolijes.

Uzivaj u voznji, to je izdrzljiva masinica.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250
Pre 1 sat, Novak Lazovic je napisao:

Tebi tu fali 100-200ml ulja do maksimuma.

Ako ti je ostalo jos ulja u kantici od poslednje zamene, dolij tih 100-200ml i vozi i prati stanje na svakoh 500km.

Sve i da je bio na max pri poslednjoj zameni i da ti je potrosio tih 200ml nakon 1300km, nije to nista strasno.

Vozi i uzivaj, ulje menjaj na 3000km jer taj motor nema klasican filter ulja vec samo sito.

Hvala puno na odgovoru, doliću ulje do maksimuma... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250
pre 51 minuta, Satelis je napisao:

Bate mnogo si se istresira oko ulja, nivoa, potrosnje, malce polako sve ce bidne da ti je tu Ok.

 

Ulje u motoru to koje si sipao doli, stavi nivo na max (normalno je da ti pokaze jedan nivo sa jedne, drugi nivo sa druge strane, mizerno ne obracaj paznju).

Resetuj Trip i vozi 1.000km pa proveri gde je nivo ulja (verujem da ce biti na pola meraca).

 

Antifriz kad se promeni (pre zamene dobro ispiranje), sistem ohladi, dignes poklopac i dolijes opet na max, vozis i uzivas. 

Isto mozes na 1.000km baciti pogled na nivo, cisto reda radi.

 

Nemoj si papucke na ladan beton, ce se preladis :)

Hvala na odgovoru, samo ako posle dolivanja do max i posle 1000 km opet bude na pola merača onda ispada da trosi oko pola litra na 3000 km što je mnogo ali videćemo.

Da nemam čarape bilo bi zajebano s papučke po betonu, em ladno em nokte ako nisam iseko da se brukam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: YAMAHA XMAX 250
pre 12 minuta, GAGI74 je napisao:

Ja tek sad videh temu...

Mislim da su kolege vec odgovorile.

Taj agregat je odlican, proveren i usavrsen - bas dugo se proizvodio.

To je mala km i ne bi trebao da trosi ulje.

Ako i potrosi neki gram, ne uzbudjavaj se.

Sa Yamalub uljem nema greske.

Odlicno je reseno i hladjenje agregata.

U prelivnoj posudi gde se vidi nivo antifriza, sve izmedju min i maks pozicije je ok.

Ako je ispod minimuma, dolijes.

Uzivaj u voznji, to je izdrzljiva masinica.

 

 

Jasno sve, ja sam ga tako i vozio jer opet je na sredini, nije na mimimumu ali kao što ovde neko pomenu tako mi je i drug jedan reko da ako ulje nije na maksimumu mogu da stradaju karike i nije mi sve jedno, menja se ulje na 3000, šta da se menja na 7-8k tu bi onda došlo do minimuma nakon 3k.

Ipak je malo čudno da nakon 1300 km postrosi ovoliko, zato me i brine da mašina nije potrošena malo više jer ipak je polovan, lik ga kupio u CH vozio ga godinu dana i prodao meni.

Hvala na odgovorima i uopšte na ovom postu generalno što se tiče zamene ulja i ovih delova jer ću sledeći servis sam da radim i znaću šta sam i koliko sipao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

Pozdrav svima! . Da li neko zna sta TACNO znaci V-BELT indikator koji se pojavljuje na Display-u. Vozim Yamaha X-Max 250 - 2010god. 
Pogledao sam na netu,dosta ljudi komentarise samo kako ispod prednje maske motora raskopcaju konektor i ta signalizacija se ugasi. Da li je to pametno raditi ili indikator zaista pokazuje da nesto nije u redu? . Takodje sam video da je V-BELT u stvari oznaka za kais? . Naravno ne razumem se i onda bih poslusao savet nekoga ko zna :) 
 

IMG_6345.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Upozorava te da je vreme za servis i pregled vitalnih delova motora. Nema veze sa trenutnim stanjem motora, vezuje se za kilometrazu,a ne za neki kvar. Dakle kada ga ponistis nista neces ni dobiti a ni pokvariti sem sto ces resetovati podsetnik za servis.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

Hvala ti na odgovoru! . Ima logike jer mi se pojavilo u trenutku kad sam presao tacno  20000. Kapiram da ne postoji drugi nacin za reset osim onog koji sam gore spomenuo? .. Servis sam radio na oko 19000,pored toga menjao i diskove i plocice,verovatno ni ne moram da ga vozim na servis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja