Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Kad drzim dugme par sekundi na oil trip.. on pocne da blinka.. pustim pa ponovo drzim za reset na 0..ali nece..dok isto tako radim reset nekih drugih km.. i radi.. samo ulje ne..

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Na desnoj strani,rucici,je dugme trip-info dok je na tabli izmedju select-reset.. ova slika je mracna,ali se mogu vidjeti ta 2 u sredini iznad lampice od abs(zuta)223aef2c5340a92d83e6490dcb30b344.jpg

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Brži si...pa pitam, a već odgovoreno.

Kad dođeš na željenu poziciju nemoj samo da ostaneš na njoj, već pritisni SELECT kao da gasiš migavac recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ne.. identicno dugme kao zmigavci lijevo,na desnoj mi je sva 4 zmigavca,a iznad jedno dvopolno-dvostrano,na rucici trip i info..na klik..

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Kad dam kontakt,na trip biram sta zelim.. onda kratki reset sa zadrzavanjem da pocne blinkati,pa onda dugo drzanje.. pokusao sam neke druge varijante,ali ako bih pritisnuo bilo koje dugme automatski se vracam na pocetnu poziciju bez blinkanja..

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:neznam:

Mislim da ne postoji nikakva neispravnost, već samo redosled i način.

...si probao da nakon poništavanja brojki za dugo držanje pritisneš i dugme pored...ono levo na sredini table? Mislim istovremeno...za dugo držanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Mislim da jesam sve pokusao,jedan dan.. 2..3 sata kombinacija,kao da sam sef otvarao :) sta mi pada na pamet,Svajcarska je jako uredjena zemlja,mozda postoji mogucnost da je ovlasteni diler za Yamahu sa svojim servisom i garancijom stavio neku blokadu koju oni znaju da bi se kod njih mijenjalo ulje itd. Ili postoji neka veza izmedju šarafa za ispustanje ulja ili na onom.za provjeru.. pa kada se skinu da se resetuje.. da popizdi covjek oko gluposti

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne znam. Sumnjam da ima neke skrivalice.

Gledao sam opet one turke.

Izabere oil trip, pritisne i drži par sekundi da počnu da trepte brojevi, zatim opet isto dugme drži da brojevi trepnu 15 puta....i pusti....pojave se nule 0.0...i to je to.

Onda bi trebalo da računar ponovo počne da broji kilometre (ne znam koji je interval 3, 5 ili 6 hiljada je obično), bez obzira koliko ima pređenih kilometara.

Pride, deluje mi da je isti turčin, ali ga je resetovao na par mašina...klipovi nisu duži od minut i 40...

Da ga hebem ako treba tu još nešto da se "baje"...kako kažu ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Uspio sam,kao na snimku italijana.. jedini problem je bio(po meni) zato sto sam po pritiskom.dugmeta reset cekao da se pojave nule,i vjerovatno svaki put prekoracio tih 15,20 sekundi.. sad sam pustio na 15 sec i resetovalo se :))))) Hvala svima koji su pomogli.. Pronto hvala za trud.. :)))

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
Pozdrav ljudi. Jel se neko zezao sa montiranjem nekog nosaca za telefon na ovaj skuter? Oni sto se kace na retrovizor deluju previse kineski nekako, ne bih da stavljam telefon na njih, a na ebayu nalazim neke tipske sto se srafe kod vizira ali za 2017-2018 god.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam poručio sa alije ovaj što se kači na retrovizor za xmax 2009, ali mi nije jos stigao...
Samo izgleda da ću morati da skidam vizir da bih odšrafio retrovizor..
Mislim da je ovo najbolje rešenje jer ne znam gde bih mogao da okačim one nosače telefona što se kače na krosbar kod table jer to na maxu ne postoji.6868ca0807762e6e5b1128a577c4f63d.jpg

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010

Pozdrav ljudi! :) Pisao sam pre mozda godinu dana u temi "maxi skuteri", na kraju sam kupio x max 250 2010 godiste u Septembru. Nisam imao prilike da ga vozim puno jer je bilo hladno vreme, ali sam presao oko 1200km. Svetlela je lampica za ulje, to je zamenjeno, svecica takodje.. Filtere trebam tek. Uglavnom, vracao sam se juce 90km do Bg-a skuterom po hladnom vremenu, isao sam autoputem 120km/h konstantno, nekad i 130km/h..Kada sam skrenuo sa autoputa i krenuo da kocim krenulo je da mi se cuje nesto u skuteru, ne znam kako bih opisao taj zvuk.. Mozda kao neko grebanje plastike, okretanje neke plastike.. I kada sam nastavio da vozim polako opet mi se culo to i kada nisam kocio.. Ako je neko imao slucajno iskustva sa ovim, da li je to nesto ozbiljno ili? Tek sam usao u sve ovo, ucim polako, ne znam nista i dalje i ovo me malo zabrinulo, mozda nisam trebao da idem preko 100kmh sa 250cc,ne znam stvarno? Pozdrav! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da je dobro nije sigurno, snimi i okaci klip da vidimo o cemu se radi. Znas li da li zvuk dolazi iz CVT-a, pozadi kod tocka ili agregata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010

Hvala na odgovoru! Zvuk dolazi bukvalno ispod mojih nogu, snimicu cim budem mogao sledeci put da vozim, sada pada sneg. Najavili su u cetvrtak lepo vreme ili petak. Ili jos bolje, ne znam da li bih mogao mozda kod tebe da dodjem? Vidim da si u MMLu, ja sam tu blizu, na Tasmajdanu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam siguran, mozda je napred, iza instr. table sa desne strane.... skini masku pa proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja